Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 131

  • 99 757
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 96
Какви блатове пече, че ти станаха криви?
С глас се смях как си измазала и после сложила в ринга Wink Следващият път опитай обратното Simple Smile
Аз бих те посъветвала да правиш със същите продукти по-малък диаметър - така ще постигнеш височина и ще стои много по-добре.
Блатовете са ми пандишпанови, точно както е по рецептата за Рафаело от Тортената. Нещо ги обърках аз, но като срежем ще видя. Станаха едни лепкави, много лепкави. Изваждам, слагам на решетката и те залепват за нея  newsm78
 Joy То и аз много се смях като видях, че не мога от ринга да я извяда и се сетих, а с такова старание я измазах и изгладих първия път  Joy
Тортичката ми е 18 см. Да, ако беше по-висока по-добре щеше да е.

# 31
  • Мнения: 368
Щом лепнат, има няколко варианта, които ми хрумват - не си допекла, сложила си ги на решетката още топли, прекалено бързо си прибавила белтъците към жълтъците и ти е спаднала сместа.  newsm78

# 32
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
mamaeli - мисля, че ти отговорих вече във ФБ преди време - писах и малко по-горе. Аз правя зелено само с електриково зеленото на Амери - обичам го точно това тревистозеленото. Мисля, че това е най-добрата зелена боя, която съм имала.

# 33
  • Мнения: 10
Tatitt, зеленото на Америколор върху ПИКО/калеб/ ли слагаш или върху Овалете? На мене листно зеленото-Америколор ми стои много пастелно върху пико-то, по-пастелно дори от това на Уилтън!?!!  Confused

# 34
  • София
  • Мнения: 2 113
Мишоченце, цвета на барселонската трева страшно много ми харесва! Жесток! Кошницата макар и стара е чудна!  Mr. Green
[/color]

Абсолютно подкрепям удивлението от цвета!

Блу, добре си разнообразила една толкова разрботена тема за торта за 2-ри рожден ден с животни!

Bad Diddy, добра работа с маковете - цветът е наситен, има опит за релеф на листенцата и са нежни! Тичинките и плодника са твърде зелени за иначе кафеникаво-черните такива, но за първи неща, които правиш има много какво да се похвали Simple Smile

# 35
  • Мнения: 2
Tatitt, кое зелено по-точно имаш предвид, сподели, моля те, че ми е трудно да стигна до истината...
А искам да ви питам и още нещо... Купих си боя слонова кост, стремя се към един точно определен цвят, но не мога и не мога да го нацеля - има ли възможност да докарам бежово с тази слонова кост и малко кафевичко или до не си гърмя патроните и да си купя определена боя?

# 36
  • София
  • Мнения: 618
Мишоченце много хубави торти, боядисването е супер и на кошницата и на терена  Peace бутонките също много добре си ги направила.
blueeye® разкошна детска торта  Grinning много ми харесва патето, което се е гмурнало, подаващото се червейче, има движение в картинката.
Bad Diddy прекрасни макове, листенцата изглеждат много нежни, от панделката има каво да се желае, но като цяло си се справила перфектно с първата торта  smile3501
Подложки си купувам от един забутан склад до цветната борса на пазара Димитър Петков. Не са най-тънки, като покрия с тесто и точно става да залепя панделката отстрани. Зеленото ми е мъка голяма, все не става, каквото го искам. Последно си взех leaf green на Wilton и с малко жълто на Americolor стана горе-долу. Имам и две зелени на Americolor, но са ми много студени и тях ги бъркам с жълто.
А, това е тортата за седмата ни година брак. Някъде четох, че е медна сватба, от там и цвета на тортата, цветето е като от букета, а лентичката е златиста като роклята. Вътре са блатовете от "Среднощно вдъхновение" на Ирина Купенска, но в бял вариант, с нишесте ванилия вместо какао, сиропирани с карамелен сос и мус карамел.

Our wedding anniversary cake by bademd, on Flickr

# 37
  • у дома
  • Мнения: 1 581
Благодаря ви за коментарите   bouquet
huliganka, напоследък работя с Овалете. За фигурките смесвам Пикко, малко овалете и тайлоза.
Mishoka, надупените патки и аз си ги харесвам  Mr. Green За фигурки ще го ползвам, няма начин да не оцветя предварително. просто ми беше по-лесно да капна от америколора, но следващият път ще знам тестото на Нелка да го оцветя с Шугърфлеър.
Bad Diddy, страхотни макове и като за първа торта си се справила перфектно. Аз винаги разделям сместа на равни части и си пека отделни блатове и не съм имала проблем. Според мен е могло просто най-горния блат да го изравниш с ножа. По панделката има какво да работиш, съвет: опитвай да разточваш по-тънко, когато правиш панделки или други елементи.
Бадем, прелестна е!!! Честита годишнина! Simple Smile

# 38
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Tatitt, зеленото на Америколор върху ПИКО/калеб/ ли слагаш или върху Овалете? На мене листно зеленото-Америколор ми стои много пастелно върху пико-то, по-пастелно дори от това на Уилтън!?!!  Confused
Виж на тази торта - покритието е Ксеркс, топченцата в средата на цветята са Пикко. Все ми се получава зеленко  Crazy

# 39
  • Русе
  • Мнения: 23
betina 33 Благодаря и тук на лични вече го направих!!!
mimi0585 Много ми харесва тортата ти ,но малко празна и не завършена от горе ми изглежда...
Azalea Аз леко навлажнявам с четка и вода ,преди да покрия тортата,правя го от скоро, мисля,че така не се появява целулит  newsm78,но мажа с маслен крем в който по някога слагам разтопен шоколад.
Future Вече са ти казали,но и аз на опашката... hahahaКогато ми се разводни тестото от боята ,до омесвам до желаната консистенция с нишасте,но понякога изпускам момента в който трябва да спра и тестото ми отива в коша Sick
Аз докато покривах с НЕ съхнеща Ирида и бои Шугър ми се получаваха пастелни цветове,не че го бях забелязала тук в темата някой ми обърна внимание Mr. Green
Мисля ,че ако оцветяваш вече облечена торта с разредени прахови бои може да получиш пастелни цветове.
Мишоченце Първо,много ти Благодаря! Еър бръш нямам( ама искам да имам) Mr. Green Горния етаж го оцветявах с бои за въздушна четка,но със тампон от дунапрен  с дръжка Joy и после малко дъстчета ,а долния етаж е с оцветено тесто и дъст в долния край.
мегало Благодаря! подложката е с ето това
http://www.aromashouse.com/index.php?page=shop.product_details&a … art&Itemid=94
blueeye Много хубава весела детска торта!
Bad Diddy Страхотна,много хубава,Браво!!!Гладка,чиста прекрасни цветя!!!
Бадем Поредната стилна ,прекрасно оцветена торта !!!Честита годишнина!!!

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325

Овалетето, което аз ползвам за покриване, наистина се държи прекрасно с Америколор. Пиккото....... Ами не съм имала проблем като че ли и с неговото оцветяване. На Иридата ми е абсолютен кошмар.

Иридата е кошмар за всички бои, защото има сумати оцветители в него. Не знам защо, но ако някой е чел етикета ще види познати Е-та. Вече не го купувам- взимам само Овалете, но то има един единствен недостатък- не стои така плътно като Иридата. Има някаква прозрачност  Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 10
Tatitt, в тази снимка има 3 парчета фондан на ПИКО/Алимко/ и са оцветени както следва: първата, най-голяма топка фондан е с боя на Шугърфлеър-Парти грийн, то е ярко, но по-светло. Вторрата топка е средноголяма - оцветена е изцяло с листно-зелено на Уилтън. Третата мъничка топчица от фондан ПИКО е оцветено с Листно-зелено на Америколор-гелово. Само за сравнение ги снимах. Почвам да си мисля, че съм попаднала на дефектна партида боя Америколор....  Sad Sad Confused Confused Sad Нямам друго обяснение.  НАРОЧНО НЕ СЪМ ОБРАБОТИЛА СНИМКАТА, ЗА ДА Е РЕЛНА.

# 42
  • Мнения: 1 173
Америкалър имат няколко червени , много зависи кое ползвате . За наситен цвят "super red" .
Зеленото на Танчето ми изглежда като електрикаво зелено на Амери , аз leaf green също го харесвам .
 На Амери "електрик" гамата всички цветове са много ярки и наситени ( някой пита за тях) .
мамаели не знам какво си оцветявала , но това хич не е leaf green на Амери , по скоро ми прилича на juniper green . За Уилтънското съм съгласна че това се получава .

# 43
  • Мнения: 96
Благодаря момичета за поощрението!
huliganka писах ти на лични, но и тук - червеното ми е от сета за начинаещи, 119 red red, но сложих мноооооого боя
Mishoka май по всички предположения пИчелиш  Cry За недопеченото не съм сигурна, понеже по клечка си бяха добре изпечени, само малко бледички ми изглеждаха. За решетката си тотално в десятка - вадих ги директно и върху решетката както са горещи. Трябва да чакам да изстинат ли  newsm78 Малееее, явно малко ми е било четенето  ooooh! За смесването уж бавно го правих, но следващия път ще пробвам по-бавно. Иначе много хубаво ми се разбиха поотделно нещата.
Панделката е дебела, мммдаааа, обаче толкова бързах снощи, че ме беше страх да не се появи бащата с малката на ръце. А за тичинките и плодника, гледах едно постъпково и бяха направени така, но после дъствани с леко жълто-кафеникаво и много добре седяха, не че се оправдавам де, просто си обяснявам идеята  Mr. Green

# 44
  • Мнения: 373

 Кажете според вас електриковата серия-гелове на Америколор ще се хване ли на ПИКО добре? Въпросът ми е спешен, ще поръчвам пратка от Аромас и имам пълна кошница, само изчаквам.  Embarassed newsm78 newsm78 newsm78
Няма да хване от опит казвам, Ако се сещаш втората ми торта са черните и електрикови маргаритки, която е с панделата на точки, та за нея пробвах електриковите бои на Америколор слагах, слагах, слагах, хеле накрая докарах някаквъв леко ярък цвят, на следващия ден вадя тестата и какво да гледам, електиково розово-лилавото беше станало като пепел от рози, ама много беше избледняло, много. За пикото само Шугърфлеъра помага.

Общи условия

Активация на акаунт