Всякакви въпроси относно съдомиялните - 11

  • 53 752
  • 833
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 176


Днес в ПЕНИ маркет гледах капсули Феъри. На дъното на пакета се бяха разтекли.

моите бяха купени от Карфур преди половин година, толкова и ги ползвам Embarassed За пореден път се убеждавам да не пазарувам паралелен внос от супермаркетите. Или не са транспортирани и съхранявани правилно , или срока им заминава. За моите клоня към срок, защото на всичките едно и също отделение със синия цвят течност е спукано newsm78 Италиански са, ако има значение.

# 31
  • Мнения: 71
  bouquet Благодаря за новата темичка Simple Smile

# 32
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 021
Досега съм чистила с ГГ, а днес ММ купил от Лидл някакъв прахообразен препарат за почистване W5.
Някой ползвал ли го е, дали чисти добре?
От кой ЛИДЛ?
Убих се да ги търся ....
Аз съм много доволна от препаратите на Лидл.
мин година си купих прах за миене /само ,че от Виена/
още го ползвам -мие перфектно Laughing

# 33
  • София
  • Мнения: 372
etty775, от Люлинския.

# 34
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 021
Мерси много  Hug

# 35
  • Варна
  • Мнения: 448
Кажете ми моля ви
как се почистват перките ?
вадите ли ги от машината ? тези дупчици отгоре ли трябва да почистя ?по какъв начин ?

# 36
  • Мнения: 15 379
Валети, перките са на винт и се свалят. Дюзите им се чистят, само ако има остатъци от храна, можеш с дървено шишче, клека за зъби и пр.
Иначе се измиват с гъба и препарат за съдове.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 448
Благодаря Чери .

# 38
  • Мнения: 11 730
Взех си Сомат за почистване на миялна - 250 мл.
Пише, че се маха лентичката отгоре, шишенцето се слага с отвора надолу в кошничката за прибори или се закача за решетките.
Цялото шишенце е за едно измиване на миялната, нали?
Предполагам е така, ама да задам малоумен въпрос. Crazy

Сомат се отваря, като не махаш мембраната на гърлото и го окачаш на горната кошница, като следиш да не закача перката.
Почистваш филтрите и перките и пускаш продължителна програма на висок градус.

Почистване на машината с препарат на 2-3-4 месеца е ок. Филтрите е желателно да се почистват всяка седмица.

П.П. Да, цялото шишенце е за една профилактика на машината Simple Smile

Благодаря ти!
Пуснах я с препарата. Честно казано - на вид, това което виждам не ме удовлетворява.
Има някакви частици, остатък от хапчетата ли, варовик ли да е, или нещо друго. Не лъщи определено. То след миене с хапчета по-чиста изглежда.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 586
Здравейте. На път съм да си купя съдомиялна. Дайте идея за марка. Искам да има 12 програми, 70 градуса програма(четох, че е за силно замърсени уреди) Бях си харесала Аристон, на днес прочетох бая негативни мнения и съм в чуденка.
Здравей,
Ами повечето са с 5-8,9 програми, може би има и повече ама аз не съм в течение , но да не би да имаш в предвид 12 броя комплекти , до какви парички и на какви екстри държиш? Програмата със 70 градуса наистина е за силно замърсени съдове, като загорели тави и тенджери. Пиши какво искаш да има/ за вграждане или не, 45 см или 60 см/ и до какви парички и ние ще помагаме. Grinning.

Свободностояща, 60 см, бръмна ми главата от цени. Искам и да е инокс, на всичкото отгоре, защото всички уреди у нас са такива.

# 40
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 681

Свободностояща, 60 см, бръмна ми главата от цени. Искам и да е инокс, на всичкото отгоре, защото всички уреди у нас са такива.
[/quote]

Ето ти няколко предложения:
http://www.technopolis.bg/b2c/details/684139/P11100501/Sadomiyal … SIEMENS-SN-25M883 - тази няма 1/2 зареждане
http://www.technopolis.bg/b2c/details/686015/P11100501/Sadomiyal … RG-SMARTOUCH-(I/B) - тази няма предварително изплакване
http://www.technopolis.bg/b2c/details/687423/P11100501/Sadomiyalna-AEG-F-55022-M0 - тази си има всичко  Grinning
http://www.technopolis.bg/b2c/details/680563/P11100501/Sadomiyal … a-BEKO-DFN-1001-X - тази няма отложен старт
Зависи на какви екстри държиш и до какви пари все пак. Дано се включат и момичета които имат някой  от посочените модели или пък с други предложения.
 Hug

# 41
  • Мнения: 40
Продължавам да ви чета  bouquet

# 42
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 073
Вчера взех препарат за почистване на съдомиялната от Кауфланд-тяхната марка К-клас 250мл..Пуснах я на стандартна програма за през нощта и тази сутрин установих,че се е справил много добре. Peace

# 43
  • Мнения: 188
Здравейте отново. Моята съдомиялна вече си е в къщи, взехме си я от майстора. Бях обещала да пиша какво й е имало. Та при нас проблема се оказа нещо с електрониките. Не  е механичен проблем, не са сменяли части, нямам представа какво точно са й правили. За съжаление и гаранция не може да ни даде и каза, че ако някоя част се счупи направо да я оставяме  Sad. На всичкото отгоре се оказа, че е много рядка марка /Фагор е/ , нямало части за тях. Имам я от почти 6 години, перфектно си работеше до сега, никакви проблеми не съм имала, но майстора каза , че си ги правят горе - долу за такава експлоатация - 5-6 години Confused. Дано си поработи още известно време, че не ми се мисли как ще се купува нова. Сякаш може човек на 5 години да си подменя техниката  #Cussing out

# 44
  • Мнения: 15 379
Гали, Фагор не се ли внасяха от Зора?
Ако е нещо по електронната платка, би могло да се ремонтира и не е чак толкова скъпо.

Общи условия

Активация на акаунт