АПРИЛКИ 2013 - последна от 23-те теми и после всички в "РОДЕНИ"

  • 25 785
  • 731
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 350
felicita, честита малко принцеса   bouquet
 да ви е здрава и успешно да се кърмите дълго!
надявам се консултант да ти помогне, ако трябва и до вас да дойде.
някои бебоци предпочитат едната гърда пред другата.
налагай зелеви листа, ако наистина ти пари и вдигаш Т, топли компреси преди да се кърмите, изцеждай се ако е много твърда гърдата първо и после давай да суче. може щото е твърда и препълнена да не иска, да не би да се дави нещо. опитай и различни пози.
ако бебо е полусънено започни кърменето с гърдата, която не харесва.
опитай като даваш от гърдата, която харесва, да го сурнеш към другата гърда без да го обръщаш, а например от люлка на харесваната гърда да отиде директно във футболна топка на тази дето не харесва да не усети промяната.

# 691
  • Мнения: 3
Честито на родилите мами!
Надявах се в тази тема да сме всички вече с бебчета, но явно ще си почакаме някои още.

# 692
  • Мнения: 1 350
аа,темата ще има продължение, няма страшно, ще ни изчака  Mr. Green
АПРИЛКИ 2013 - продължение на последната от 23те теми и после всички в "РОДЕНИ" - тема 24

# 693
  • Мнения: 7 009
На обед го пробвахме да суче, голям зор се оказа. Laughing Той спи, побутваме го да се посъбуди - въобще не ни отразява  Crazy В крайна сметка успя да захапе, засука, обаче аз не съм усетила нищо да тече, та му дадох мъничко АМ Rolling Eyes Той пи 5 мл и го разбута и се нацупи, приех, че се  е наял. Много е цуплив  Laughing

Иначе раждането си беше типично българско раждане  Laughing Пренасях 6ти ден, не искаха да ме чакат повече, та отидохме събота сутрин в 9,30, бях с 3 см разкритие, дадоха ми някакво хапче, пуснаха ме да се разхождам. Тръгнаха някакви леки контракции, но съвсем поносими. След около 2 часа бях направила 4 см, спукаха мехура, оказа се, че водите му вече са жълти Confused Пратиха ме да се разхождам, ама каква разходка, направо свят ми се зави, изведнъж станаха контракции на минута и половина по минута дълги, в чудо се видях  Crazy Предполагам, че ако човек си тръгне от начало с редки и кратки контракции и постепенно се увеличават, не е толкова кофти Thinking Ама аз аха-аха да припадна, та ми сложиха епидурална упойка. Там се разбрахме да ми доливат само когато наистина боли много, а не изцяло да не усещам нищо. Сложиха ми само 4 или 5 дози, което според анестезиоложката било много добре, другите искали много повече. Мъжът ми беше с мен, постоянно ми помагаше, слагаше ми студени компреси, успокояваше ме, много се радвам, че беше там. След упойката сложиха и окситоцин, доста бързо направих от 4 см до пълно разкритие, сигурно от него - за ок. 2 часа. И с няколко напъна излезе бебокът. Тук беше и най-забавната част, те първо ми показаха как да напъвам по време на контракция, после ми издиктуваха още веднъж и след това спряха да ми казват. Аз реших, че искат да си почина и изтървах 2-3 контракции  Crazy А те ми викат - що не напъваш  Joy Щото не сте казали Mr. Green И те - ама ти си напъвай като усетиш контракция  Simple Smile И такааа, скоро след това изскочи момъкът, дадоха ми да го гушна, а той мъничък, мъничък  Heart Eyes

# 694
  • Мнения: 1 350
Ео, добре е минало, браво  Hug
от окситоцина по-бързо контрахира матката и по-бързо се стига до разкритие, въпреки че болките са по-силни.
а за бебо, като го кърмиш да е само по боди и жилетка, не го увивай в нищо да не му е топличко, че заспива Simple Smile
ще се напаснете  Peace

# 695
  • Мнения: 173
Еовин, честит момък Валентин!
felicita, честита мома Никол!

Търпение и успех с кърменето, мамчета!

# 696
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Ео, първите 48 часа след раждането бебоците са по-сънливи и хапват на около 5-6 часа по съвсем мъничко. Според неонатолозите това е нормално, защото бебето има нужда да се отърси от стреса при раждането. Именно затова коластрата е високо калорична - за да може с малки количества да се задоволят нуждите им.

# 697
  • Мнения: 13
Как сте момичета? Възползвахте ли се от приятното време днес?
Аз се поразходих из МЕТРО и пих кафенце и се прибрах. Нещо ми е много сдухано  Sad Липсва ми мм и приятелите, а ако трябва да изкарам още 7 дни преди да родя в сф ще се побъркам. Много ми е скучно  Cry

# 698
  • Мнения: 7 009
Мерси, КайРенн  Hug Той и последната седмица на записите на тонове само спеше, явно си е поспаланко  Laughing

# 699
  • Мнения: 6
      Здравейте и от мен!!! Набързо да се отчета и аз!!!  Най най най красивото бебе на света се появи на 16/4 в 11,40 със секцио, 3120гр, 52 см Габриела!!!
Мама се поизмъчи, имах сериозен кръвоизлив но вече се възтановявам, Каката е неотлъчно до мен и много помага, Няма по щастлив човек от мен на света!!!!

# 700
  • Мнения: 34
Честито на новите мами!!!Аз съм кълбо от нерви,цял следобед плача,а защо...незнам.Чувствам се толкова безсилна.Нищо не мога вече да правя сама.Иначе и днес добре се разходихме,та малката да тръгне,но.......засега нищо.Много ме болят краката,а срамните устни са ми страшно надути и толкова ми е некомфортно,едвам ходя,а като седна е смърт.Утре в 10ч ще ходя до ОБ да видим какво е положението,вече се притеснявам да не стане нещо на бебето толкова време вътре.Дали водите са добре.........иначе тя си се движи,е малко по-мудничко днес,но все пак си я усещам. smile3518

# 701
  • Мнения: 7 009
3 дни повече за нищо не ги броят. Crazy Моята ми казваше - има още време, има още време, спокойно  Crazy В събота като отидохме (6ти ден), каза, че по показателите, които имам - 3 см разкритие, ок. 60% изгладена шийка и нередовни и неболезнени контракции, може да очакваме бебето вторник-сряда, но било прекалено дълго изчакване. Rolling Eyes И ме пуснаха да раждам в събота. Водичката му беше пожълтяла, но самото бебе си беше добре като тонове и въобще добре си изглежда, само ръцете му са много сбръчкани и се бели кожичката по тях, не знам дали това е от преносването.

# 702
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
И моите предни води бяха жълти, но акушерката каза, че задните са си били съвсем бистри. А беленето е нормално за попреносените бебета Simple Smile. Като се приберете у дома можеш да започнеш да мажеш с нещо (аз пак мацам с любимото сусамово олио Wink)

# 703
  • Мнения: 34
ох,не знам,но вече много се притеснявам.А и термина ми не е по ПМЦ,а 9 дни по-късно,по ФМ,та това още повече ме спича!!!Как ще изкарам нощта не знам,ще полудея от притеснение......... newsm17

# 704
  • Мнения: 3
Zonichka незнам как издьржаш вече. Аз колкото и силно да искам нормално раждане мисля да чакам до термина и да се пазаря за секцио ако не се е родило до тогава. На мен тьрпението и сега ми е на рьба, чакам да дойде вторник да отида пак на преглед в ОБ и стискам палци да имам разкритие.

Общи условия

Активация на акаунт