МАШИНА ЗА ХЛЯБ-50-та тема

  • 48 474
  • 755
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 51
Някой пекъл ли е капама-хляб в глинен гювеч ?

ако разполагаш с глинен съд със подходяща форма си струва да се опита, мисля че резултата ще е нещо повече от отличен, нашата е бъчвообразна, после ке требе да я ''сърбаме'' със лъжица  Mr. Green

 Hug

...ето разреза на хляба от днес...

 Hug

структурата много добре изглежда, но разреза е сякаш малко размазан, когато ще се снима разрез, хляба би трябва напълно да е изстинал че ножа да не ''маже''  и да не мачка структурата/тъканта когато се реже хляба.

 newsm78 я направи и едно сравнение за разликата и между хляба печен във машината.

 Hug

# 346
  • Мнения: 0
Привет,!От скоро имам машинка, та имам едно питане точно като новак.  Grinning На коя програма правите козунаци? На френски хляб или сладък хляб?

# 347
  • Мнения: 3 410
Ердинч, снимката е такава защото снимах срещу светлината, иначе хляба си беше почти поизстинал, че той кой ще чака напълно да изстине хляба Party

# 348
  • София
  • Мнения: 15 486
Привет,!От скоро имам машинка, та имам едно питане точно като новак.  Grinning На коя програма правите козунаци? На френски хляб или сладък хляб?
На програма месене и втасване, моята е номер 8!

# 349
  • Мнения: 3 410
Привет,!От скоро имам машинка, та имам едно питане точно като новак.  Grinning На коя програма правите козунаци? На френски хляб или сладък хляб?
На програма месене и втасване, моята е номер 8!

И после сплитане , втасване и печене във фурната Peace Hug

# 350
  • Мнения: 0
Благодаря ви, но аз не искам да го вадя , сплитам и пр. Нека си се опече там, та за това питах...

# 351
  • София
  • Мнения: 15 486
Благодаря ви, но аз не искам да го вадя , сплитам и пр. Нека си се опече там, та за това питах...
    Виж в темата за козунаците, пост номер 180 на Джемма.Моя пръв опит с хлебопекарна беше козунак.Най-самонадеяно реших,че ще стане, но стана само сладък хляб. Много зависи и машината с каква тавичка е, моята е тясна и висока, и след първия път предпочитам да ям козунак, а не сладък хляб.Затова си вадя,сплитам и пека във фурната.

# 352
  • София
  • Мнения: 7 951
Благодаря ви, но аз не искам да го вадя , сплитам и пр. Нека си се опече там, та за това питах...

Ами тогава по-скоро ще имате някаква форма на сладък хляб, а не козунак.

# 353
  • Мнения: 0
Благодаря, широка ми е тавичката.

# 354
  • София
  • Мнения: 5 295
Мисля,че беше килограм..Каква е горе-долу цената ?Да не си купя някой боклук,де,не че няма да го изядем..но все пак..

По мои впечатления по-скоро 2+ лв. е за 1/2 кг., и то не-био  Tired

# 355
  • София
  • Мнения: 7 951
Мисля,че беше килограм..Каква е горе-долу цената ?Да не си купя някой боклук,де,не че няма да го изядем..но все пак..

По мои впечатления по-скоро 2+ лв. е за 1/2 кг., и то не-био  Tired

Според мен лимеца не е толкова разпространена култура, че да се появят вече варианти на био и промишлено производство.

# 356
  • София
  • Мнения: 5 295
Мисля,че беше килограм..Каква е горе-долу цената ?Да не си купя някой боклук,де,не че няма да го изядем..но все пак..

По мои впечатления по-скоро 2+ лв. е за 1/2 кг., и то не-био  Tired

Според мен лимеца не е толкова разпространена култура, че да се появят вече варианти на био и промишлено производство.

Определено съм купувала био лимец, докато бяхме в Козлодуй - там просто друг нямаше.
В Сф вече намирам и "прост".

# 357
  • Мнения: 660
Малко ми е странно това с био-лимеца, защото той е доста устойчив и не се налага да го третират с пестициди, че да расте. Ето и малко информация за това.

# 358
  • София
  • Мнения: 7 951
Мисля,че беше килограм..Каква е горе-долу цената ?Да не си купя някой боклук,де,не че няма да го изядем..но все пак..

По мои впечатления по-скоро 2+ лв. е за 1/2 кг., и то не-био  Tired

Според мен лимеца не е толкова разпространена култура, че да се появят вече варианти на био и промишлено производство.

Определено съм купувала био лимец, докато бяхме в Козлодуй - там просто друг нямаше.
В Сф вече намирам и "прост".

Това че някой си производител, опаковчик или търговец е сложил някакъв надпис или етикет на една стока, това не я прави „био“ или „проста“.

# 359
  • Мнения: 255
Здравейте, искам да ви попитам, ако някой има philips hd 9020, дали случайно знае как протича програмата Сладък хляб?? Времето на отделните цикли. Сложих един козунак, но съм притеснена колко време ще втасва, искам да го пека във фурната.

Общи условия

Активация на акаунт