МАШИНА ЗА ХЛЯБ-50-та тема

  • 48 515
  • 755
  •   1
Отговори
# 330
  • Варна
  • Мнения: 3 970
Някой пекъл ли е капама-хляб в глинен гювеч ?



Става прекрасно само трябва да не е бъчвообразен с тясно гърло , а със сечение на обърнат трапец , т.е. най -нголемия диаметър е горе на капака , за да може да излиза хляба.

# 331
  • София
  • Мнения: 7 986
Някой пекъл ли е капама-хляб в глинен гювеч ?
Става прекрасно само трябва да не е бъчвообразен с тясно гърло , а със сечение на обърнат трапец , т.е. най -нголемия диаметър е горе на капака , за да може да излиза хляба.

Е такъв ми е гювеча, ама се чудех той докато се нагрее във фурната дали няма да продължи втасването и да превтаса тестото.

# 332
  • Мнения: 3 410
Аз слагам хляба не съвсем довтасал, и докато загрява до 220 градуса фурната минават 15 мин и хляба си втасва и нямам провали.

# 333
  • София
  • Мнения: 15 510
  Aз пекох в гювеч с по-тясно гърло,трудно ги вадих,но ги извадих.Втория път бях постлала хартия за печене и го извадих по-лесно,дърпайки за нея.

Защо на постлала ми го дава като грешка,а като напиша послала ми показва правилно. newsm78

# 334
  • София
  • Мнения: 7 986
  Aз пекох в гювеч с по-тясно гърло,трудно ги вадих,но ги извадих.Втория път бях постлала хартия за печене и го извадих по-лесно,дърпайки за нея.

Защо на постлала ми го дава като грешка,а като напиша послала ми показва правилно. newsm78

Щото го приема като от думана послание. Демек си изпратила послание на някого си. Въпреки че на мене пък и за двете думи ми дава грешка.

# 335
  • Мнения: X
 
Защо на постлала ми го дава като грешка,а като напиша послала ми показва правилно. newsm78

Щото е тъпо Simple Smile. На мене и двете ми ги подчертава, ама ясно е, кое е вярното (не е послание, а постилане Simple Smile).

# 336
  • Мнения: 3 410
Ердинч, ето разреза на хляба от днес, какво ще кажеш, нищо не разбирам от структура, но вкуса си е супер Simple Smile



Външния вид е същия като вчера Laughing

# 337
  • Мнения: 21
Може и да е задаван въпроса,но хляб с брашно от лимец правили ли сте?

# 338
  • София
  • Мнения: 5 308
Може и да е задаван въпроса,но хляб с брашно от лимец правили ли сте?

Да, правила съм. Вземам пълнозърнесто от лимец и понеже е доста скъпо, слагам 1/2 от него и 1/2 обикновено пълнозърнесто брашно в рецептата ми за пълнозърнест хляб. Доволна съм, вкусно е  Peace

# 339
  • Мнения: 21
Аз видях някакво от лимец -2.20,но явно е менте,нали?

# 340
  • София
  • Мнения: 7 986
Аз видях някакво от лимец -2.20,но явно е менте,нали?

Зависи какъв е грамажа.

# 341
  • Мнения: 660
Може и да е задаван въпроса,но хляб с брашно от лимец правили ли сте?

Да, и аз правя с брашно от лимец. И тук е скъпо, но за експеримент направих хляб, то при мен си беше питка, де, само с лимец и квас и стана невероятно и на вкус и на вид. Трудно си намирам брашно, но определено когато намирам си купувам по-големи количества брашно и ще правя с повече брашно от него. Peace

Сега мисля дори да поекспериментирам да сложа малко от него и в козунаците - да видим. Дали някой е пробвял да добави лимец в козунак, за да сподели впечатления? Rolling Eyes

# 342
  • Мнения: 21
Мисля,че беше килограм..Каква е горе-долу цената ?Да не си купя някой боклук,де,не че няма да го изядем..но все пак..

# 343
  • София
  • Мнения: 7 986
...
Сега мисля дори да поекспериментирам да сложа малко от него и в козунаците - да видим. Дали някой е пробвял да добави лимец в козунак, за да сподели впечатления? Rolling Eyes

Какво точно се очаква да направи лимеца в козунака. Козунака иска леко брашно за да може да бухне, а брашното от лимец е твърде тежко.

# 344
  • Мнения: 660
Именно, защото е тежко затова попитах. Въпреки това може да сложа 100-тина грама в едната доза, колкото за експеримент... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт