Диетата на д-р Ким Протасов

  • 43 480
  • 304
  •   1
Отговори
  • Мнения: 219


Израелският диетолог и специалист по храните Ким Протасов е създал диетичен режим, който в продължение на пет седмици позволява драстично намаляване на теглото. Препоръчително е да се провежда веднъж годишно и то ако имате килограми над нормата.
Диетата на Ким Протасов прочиства организма и като цяло е подходяща за всеки тип организъм. Основното в нея е, че тя прави само избор на продукти за менюто, но не се ограничава в количеството поета храна.
Ето начинът на провеждане на диетата на Ким Протасов:

Първата седмица включва само следните храни, които се консумират всеки ден: сурови зеленчуци; кашкавал, извара, сирене (до 5% масленост), нискомаслено кисело мляко, 1 варено яйце, 3 зелени ябълки.

Зеленчуци, млечни продукти, чай и кафе (без захар) се консумират в неограничено количество и по всяко време.

Задължително да се пие вода по 2-3 л на ден.

От продуктите може да се прави салата като зеленчуци със сирене и яйце. Разрешено е и малко сол, лимонов сок, 2-3 капки зехтин.

Втората седмица се консумират същите продукти като може да се пропусне яйцето и ябълките.

През третата седмица към същите продукти се добавя 300 гр. месо дневно, от риба или птици. Количеството на млечните продукти малко да се намали.


След третата седмица започва интензивното отслабване. През последните две седмици свалят се много кг.

През четвъртата седмица се консумира същото като третата седмица, но се намалява млякото и сиренето. Мазнини не трябва да надвишават 30-35 грама на ден.

През петата седмица към менюто от предходната може се добавят грах, боб, царевица, растително масло. Може да замените ябълките с други плодове, но не сладки.

Няколко рецепти по диетата на Ким Протасов:

Салата с цвекло: 1 сурово цвекло, 2 моркова, 1 ябълка се рендосват. Добавят се 1 лъж. лимонов сок, пипер, магданоз и кисело мляко.

Салата с маруля: маруля, краставици и 2-3 скилидки чесън се нарязват. Добавят се копър, сок от половин лимон, 2 капки зехтин, сирене.

Салата с домати: домати, кашкавал, чесън, копър.

Салата със зеле: прясно зеле, чушки, лук, кисело мляко.

Салата със зеле: прясно зеле, моркови, ябълка, извара, кисело мляко.

Салата със зеле: ситно наряз. зеле и краставица, яйце, сол, кисело мляко.

Салата с брюкселско зеле: брюкселско зеле се нарязва на тънко. Добавят се морков, 1 супена лъж. зелен грах, сол, пипер, кисело мляко.

Салата с царевица: царевица, моркови, чесън, лимонов сок, сол, черен пипер, 1 ч. л. корен от имбир.[/color]

Последна редакция: пт, 28 мар 2014, 10:04 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 219
Приятелка ми сподели че отслабнала около 11 кг. с тази диета и реших да е споделя тук.
В нета има доста теми и положителни мнения за диетата.Аз започвам от днес като комбинирам диетата с бягане и упражнения би трябвало да сваля трудните ми 7-8кг  Mr. Green
Който има желание нека се присъедини да се подкрепяме заедно  Peace

# 2
  • Мнения: 4
и аз започвам с теб  Laughing

# 3
  • Мнения: 63
Момичета, аз също се присъединявам към Вас от утре Hug

Чудя се как да разнообразявам храната. Така като гледам май се очертава да хапвам основно салати  Laughing Аз много обичам млечни продукти, особено кашкавал, така че мисля, че няма да ми е толкова трудно. Искам да отслабна с 6 кг.

До утре   bouquet

# 4
  • Мнения: 371
ot utre s vas

# 5
  • Мнения: 4
чудесно групата расте

# 6
  • Мнения: 63
Здравейте момичета,

Менюто ми за днес беше следното: кашкавал, моцарела, фреш от портокал и морков  Embarassed, за вечеря голяма салата от домати, краставици, сирене и малко катък. Към 22 ч мисля да хапна една зелена ябълка. Чувствам се много добре. Само се чудя как да си разнообразявам менюто newsm78

Ако искате да пишем кой какво е ял за деня, за да си помагаме взаимно и да си даваме идеи  Hug

До скоро  bouquet

# 7
  • Мнения: 0
От утре и аз съм с вас момичета! Имам за сваляне 10 кг; пробвах до сега много диети, но все не издържам на лакомията си, но сега вече съм решена твърдо да ги сваля тези 10кг.

# 8
  • Мнения: 0
Запис  Peace За момента ще ви следя, запалихте ми интереса, мисля да се включа към края на месеца и аз  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 219
Добре дошли момичета   Hug
Аз вчера бях цял ден на салата с краставици и домати и настърган кашкавал,1 ябълка и 1 кисело мляко 1%.

Днес мисля да спретна нещо с червено цвекло .....
между другото има по руските сайтове рецепти и някой ако знае руски може да качваме рецепти тук  Rolling Eyes Sunglasses

# 10
  • Мнения: 0
хоп и аз тук .От няколко дни съм на кисело млекце с краставички така ,че тази диетка ми се вижда подходяща.Хаиде дано станем фиданки,че лятото идва да се несрамиме по бански smile3503

# 11
  • Мнения: 4
здравеите днес закуска кафе без захар  10.00. кофичка кисело мляко и преди 15 минути салата марула краставица и домат с парче сирене за вечеря мисля зелена салата с настаргано яице отгоре радвам се вече сме отбор

# 12
  • Мнения: 63
Здравейте момичета Hug

Ден втори: до момента съм на голяма зелена салата с домати, краставици, лук, 1 варено яйце и няколко маслини ( не знам дали са позволени, ако не са ще ги спра Embarassed ). Към салатата хапнах кашкавал, малко извара и 2 парченца моцарела.
Към края на деня ще пиша как съм финализирала  Laughing

Слънчев неделен ден на всички Kissing Heart

# 13
  • Мнения: 63
Добре дошли момичета   Hug
Аз вчера бях цял ден на салата с краставици и домати и настърган кашкавал,1 ябълка и 1 кисело мляко 1%.

Днес мисля да спретна нещо с червено цвекло .....
между другото има по руските сайтове рецепти и някой ако знае руски може да качваме рецепти тук  Rolling Eyes Sunglasses

Мила_  Heart Eyes добре, че писа за салата с червено цвекло, че тъкмо се чудех утре какво да хапвам и реших да си направя и аз салата с червено цвекло.  Hug Да не забравя също да те питам дали мога да добавям по няколко маслини към менюто (аз си купувам от едни без почти никаква сол) или не са препоръчителни  Rolling Eyes

Благодаря ти  Hug

# 14
  • Мнения: 4
и аз си хапвам по 3-4 маслини

Общи условия

Активация на акаунт