Отговори
# 165
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
ВЪпрос, тези 50 лв само за деца между 1 и 2 години ли са? и Еднократно за годината ли е или някакво решение на временното превителство? Аз имам 50 лв в сметката, но децата са ми на 3 и 6 и да не си ги търсят после

# 166
  • Мнения: 1 292
tsveta , интересна ситуация.Тези 50 лв. допълнително са еднократно за деца с увреждания и за майките получаващи соц. майчинство за отглеждане на дете от 1 до 2 год.Аз имам две деца с увреждания, но още не съм си получила прословутите 50 лв. помощ , а ти имаш, но се чудиш защо си ги получила.Но нищо в нашата държава не може да ме учуди вече.

# 167
  • Мнения: 61
Здравейте, момичета. Искам да попитам как стои въпросът с детските, когато в семейството получават само обезщетение за безработица след съкращение. Тези доходи смятат ли се и ако да - какъв документ ги доказва при подаването на документи за детски?
В декларацията попълваш всичко.Показваш им решенията от социалните колко на ден са ти отпуснали /нали ги изчисляват на ден/.Ти си ги смяташ в работни дни.И след това те служебно проверяват.На гърба на декларацията изчисляваш парите от помощите и ги пишеш в графата помощи....Аз подавах декларация вчера и така стана.

# 168
  • Мнения: 19
Здравейте,тези доходи се смятат-попълват,в декларацията,но не се издава никаква бележка от НОИ.Там ми казаха че, в АСП имат връзка с тях,и е така,на място в социалните ти издават такава бележка.На мен миналата година точно така ми я извадиха като подавах молба за детските.Като ти вкарат ЕГН-то в базата данни,и всички плащания които трябва да декларираш в молбата излизат.Така че,не е нужно да се разхождате напразно до НОИ.

Точно така  Peace  АСП имат връзка с НОИ и те ти издават такава бележка. От личен опит го знам.

# 169
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
tsveta , интересна ситуация.Тези 50 лв. допълнително са еднократно за деца с увреждания и за майките получаващи соц. майчинство за отглеждане на дете от 1 до 2 год.Аз имам две деца с увреждания, но още не съм си получила прословутите 50 лв. помощ , а ти имаш, но се чудиш защо си ги получила.Но нищо в нашата държава не може да ме учуди вече.
Синът ми е с 60% ТЕЛК, може би влизаме в категорията ?

# 170
  • Мнения: 1 292
tsveta , щом е с ТЕЛК има право на допълнителните 50 лв.Изтегляй ги спокойно и почерпи децата.

# 171
  • Мнения: 742
За Сливен-Пощенска банка някой има ли детски?

# 172
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
tsveta , щом е с ТЕЛК има право на допълнителните 50 лв.Изтегляй ги спокойно и почерпи децата.
Hug

# 173
  • Мнения: 118
Допълнителните 50лв за децата с ТЕЛК са пуснати и в Монтана днес,интеграция кой знае кога

# 174
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
София, Дружба има интеграция днес следобеяд

# 175
  • Мнения: 71
За Ловеч има 50лв. и интеграгия

# 176
  • Мнения: 1 292
Да се похваля за Разград има интеграция и допълнителните 50 лв. за децата с ТЕЛК.

# 177
  • Мнения: 118
Монтана-ОББ има и интеграция

# 178
  • Мнения: 3
искам да попитам по-вещите, тези 50лв от кога ги превеждат. т.е. от кога влезе в сила това разпореждане понеже имам съмнения за едни 50лв които ми бяха преведени средата на Март месец, но понеже това съвпадна с влизането във втората годинка на детето и мисля че тогава ми разпокъсаха парите.

# 179
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Няма начин да са ти преведени през март със сигурност.

Общи условия

Активация на акаунт