Отговори
# 660
  • Мнения: 151
  Браво Нанинка! Нека да расте много здрава и щастлива малката сладурана Ния! bouquet   bouquet Heart Eyes Heart EyesHug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 661
  • Мнения: 39
 Heart Eyes браво мила,да е жива и здрава! Разкажи по-подробно как мина   Hug

# 662
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 860
Въпрос към ЛЛЛ

Дъщеря ми наддава с бесни темпове  Simple Smile Досега я кърмех на поискване. На 22 дни е, за 21 дни е качила 1 кг. Удачно ли е вече да се опитам да ѝ наложа поне донякъде някакъв режим? Като не ѝ дам да яде на момента, побеснява, пищи с цяло гърло и се опитва да засуче всичко, което мине пред лицето ѝ - ръкавичките си, ръката ми докато я галя и т.н. Огладнява за по малко от 2 часа и яде лакомо и бързо. Да продължа да се водя по нея ли или да се опитам да я храня през по-дълъг интервал?


Мон... Grinning
1 кг за 21 дена е чудесно. Тя е имала да навакса и изгубените проценти след раждане, чудесно е, че се справяте така добре!
Някои бебета наддават повече, други по-малко. Ако бебето е здраво, жизнено и се вмества в персентилите (това значи - да се вземат предвид не само теглото, но и ръста, обиколка на глава, гърди) за кърмени бебета, всичко е наред и обичайно майките и лекарите им са доволни.
Затова и повечето майки се водят по бебето. За много възрастни е ужасно трудно да се хранят под точен режим и в точен час, а още по-трудно е това за бебета и малки деца, които като огладнеят, са гладни и просто им е трудно да се научат да познават часовника (шегичка   bouquet) Тя всъщност има режим - да се храни на час и половина. Но може би това не е режимът, който ти си мислела за нея  Laughing Малките бебета огладняват бързо и имат нужда от по-често хранене, отколкото ще имат по-късно, когато и стомахът им ще има по-голяма вместимост, а и ще се учат постепенно на търпение.
Обичайно бебета, наддаващи по-скоростно, се следят от лекаря за нива на вит.Д, изследванията показват, че и кърмените бебета могат да имат нужда от допълнителен прием на вит.Д, даже да се излагат на слънце, и дали е здраво и покрива нормативите за възрастта си. Някои по-пухкави, някои по-слаби - обичайно след годинката се изравняват и на 2-3 години е трудно човек да познае кое бебе е било по-закръглено в началото. Също така е възможно бебето да наддава по-малко в следващите месеци - много бебета наддават скокообразно, понякога повече, понякога по-малко.

# 663
  • Мнения: 173
Ами сутринта имах запис и после преглед за ракритие, имах 3см и вече после към 9 някъде почнаха яките контракции, мислих да опитам без упойка, но се отказах  и си я поисках и после бързо стана на 7см и после излезе.Още ми емалко ошашавено, имаше малко екшан защото и започнаха да падат тоновете , но си напънах яко и излезе без спешно секцио.Сега я слушам как плаче в другата стая мн е гласовита на мама Simple Smile Имам си шев и кройка, ама поне успяха да я извадят на време, че и аз почнах май май по едно веме да припадам

# 664
  • Мнения: 326
Нанина, браво! Да е здрава, обичана и да порасне красива и умна жена.
Няма проблем за упойката, да ти кажа с нея ми се стори ужасно всичко, а си представям ако не ми бяха сложили  Joy Не е нужно да се мъчим максималко все пак.
Много хубаво име, аз го обожавам, заради "Железния светилник"  Grinning

# 665
  • Мнения: 326
Нанина, браво! Да е здрава, обичана и да порасне красива и умна жена.
Няма проблем за упойката, да ти кажа с нея ми се стори ужасно всичко, а си представям ако не ми бяха сложили  Joy Не е нужно да се мъчим максималко все пак.
Много хубаво име, аз го обожавам, заради "Железния светилник"  Grinning

# 666
  • Мнения: 7
nanina_87_ Честито да ви е жива и здрава малката кукла,а ти бързо да се възстановяваш!!!  Hug  Hug  Hug

# 667
  • Мнения: 173
Благодаря Ви много , момичета.Толкова се радвам,че ви открих и, че можах да съм с вас по време на цялата бременности раждането и след това надвам се Simple Smile Чакам вече да ми я дадат по някое време и ще видим как стоят нещата с кърменето , много е гласовита плаче плаче Simple Smile

# 668
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 373
Нанина,  Hug  bouquet Heart Eyes
Честито! Пожелавам ви здраве и късмет  Peace
Ех, накрая се отприщи, вече ми дотегна това затишие  Laughing
Хаййде, дано повлечеш крак.

# 669
  • Лудогорието
  • Мнения: 107
Честита малка гласовита принцеса,  Нанина ! Да расте здрава, умна, щастлива и усмихната и много да ви радва!  newsm51  newsm44 А на теб бързо възстановяване!  Hug
Аз снощи сънувах разни неща и ми беше много неспокойно. Сякаш имах и контракции, но днес нещата са отново спокойни. Пак имам контракции, но са мнооого нарядко. Вече яко ме проверяват по телефона  Laughing Ай не съм го вдигнала и веднага си мислят, че раждам  Mr. Green

# 670
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Честито, Нанинче!!! Страхотни новини, да ти е жива и здрава Ния! Много щастие и късмет ви желая!!! Аз точно наскоро препрочитах Талев, Ния е разкошно име. Да порасне здрава и хубава като името си! Grinning  Heart Eyes Hug   bouquet

Ти бързо да се възстановиш и скоро успешно да се кърмите! Hug Simple Smile

Благодарности на Бу за отговора   bouquet Hug

Мерси, че ми напомнихте и за вит Д. Зачудих се само защо вчера не ми споменаха нищо за него... синът ми също наддаваше скоростно /от втория месец обаче той/ и сума време ме караха да му давам Вигантол, а сега за Сияна нищо не казаха. Скоро ще я водя и на друг педиатър, ще питам пак.
Дали пък не трябваше да се почне след първия месец, май някакъв такъв спомен имам  newsm78 Както и да е, ще питам и ще разбера Simple Smile

Последна редакция: ср, 15 май 2013, 15:21 от Мон...

# 671
  • Мнения: 173
Благодар, момичета Simple Smile Ей сега станах за сете, млко до тоалетната бях и се надявам после кум 5 да ми я дадат вече да може да си я огледам,че мн за малко я видях, но оглася блницата Simple Smile И ММ ще дойде после и да може и той да си я гушне, много е ошашавен милия чак ми става смешно

# 672
  • Мнения: 1 350
nanina, честита дъщеря  Hug
браво и на теб за раждането, прекрасно си се справила, сигурна съм.  Hug   bouquet
да расте здраво и щастливо, обичано и усмихнато бебе!
пък че е гласовита, може и оперна певица да стане Wink
бързо възстановяване на теб.
ако имаш външни шевове, кажи на тм да ти сварят отвара от смрадлика/тетра и да ти донесе в родилното.
успех с кърменето,
първо не забравяй правилната поза - ухо, рамо, бедро на една линия в люлка най-добре първо, може да си подложиш възглавка и устичката горната устна към зърното точно на нивото и да захапе хубаво и от ареолата, не само зърното.  Hug
почини си малко сега  Hug
чакаме и другите майчета вече!

# 673
  • Мнения: 0
Честито Нанинка! Да Ви е жива и здрава малката кукла! Много хубава дата си е избрала.Днес беше моя термин,но Дани доста избърза Simple Smile

# 674
  • Мнения: 18
Хей, Нанинка, честито, да ти е жива и здрава малката Ния и много ама много да радва мама и тати. Как ме зарадва само.
Аз от време на време успявам да прочета от тук оттам нещо, но наистина времето не ми стига за нищо вече. Гледаме се с малките момченца, ходим и по прегледи разни и се надявам да нямаме проблеми. За сега това е от мен.

Общи условия

Активация на акаунт