ИНТЕРВАЛНО ХРАНЕНЕ-ТЕМА № 6

  • 66 442
  • 735
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 067
Да, то се разделят мненията в различни посоки, аз за това казах, че има различни идеи. Но ако целта е слабеене, не мисля че мъничко нещо в кафето, ще наруши търсения ефект.

# 706
  • Мнения: 725
Ще видим дали ще ми се раздвижат нещата като го комбинирам с вм-нвх. Основният ми стимул е малко смешен, искам да смъкна обиколката на бедрата, че съм замислила една татуировка ха-ха.

# 707
  • Мнения: 3 067
е. няма смешни стимули Simple Smile

# 708
  • Мнения: 725
Пък и аз като цяло имам доста голям проблем с лакомията. Все ям доста повече, отколкото ми е нужно и нормално и после започват едни самообвинения и въобще не се чувствам добре. Затова трябва да съм на някакъв ограничителен режим или пак ще стана 90кг.

# 709
  • sofia
  • Мнения: 183
Благодаряяяя Ви,за приема:)))
И за съветите!Продължавам да чета и очаквам с интерес.

# 710
  • Мнения: 2 322
Привет.
Чета ви, но ще се въздържам от писане,  че компа се скапа, а ми е трудно от телефона.
Аз моя апетит го обоздавам единствено по този начин. Ако спазвам стандартното трикратно хранене, не 100 ами и 200 кила мога да стана. И отделно най ми е хубаво да ям вечер и затова през деня се ограничавам, за да мога да се.насладя вечер на храната заедно със семейството.  А и не искам децата да ме запомнят с вечното "мама е на диета".
През деня пия кафето с мляко, ако имам, колко ми преди не знам, но така ми е вкусно.

# 711
  • Мнения: 725
Добре, че дъщеря ми е много малка още и не знае за диетите ми, щеше да ме е срам от нея. Онзи ден например (май в петък беше) се прибирам вечерта и си мисля, че не съм гладна твърде... Както не бях гладна изядох 8 препечени филии с масло. Проблема е много голям ха-ха.

# 712
  • Мнения: 2 322
Котаранка, и моята едната е малка, но другата е втори клас и вече всичко разбира. Дори тя иска да отслабва, защото според нея била дебела. И трябва и нея да науча хем добри навици, хем да не гладува и че с диети нищо не става. Преди си мислех, че сами с глад се отслабва. Да ама не, или поне ще работи ди едно време и след това идва порочният кръг, от който трудно се измъква човек.

# 713
  • Мнения: 725
То и стандартите за красота са едни много изкривени вече де и кое е здравословно и красиво.. Но това е доста обширна тема какво се налага от медии/телевизия за модел за подражание.

# 714
  • Мнения: 3 067
Бебок и аз съм така, много сходно на теб, вчера спорих с някакви не много симпатични американци в една група за фастинг. Всичко било калории... глупости. Та и аз изпитвам много по-малко глад само с две хранения.
Аз деца нямам, обаче ме е срам от някакви други хора. Например, родителите на МП, вече ме е срам, да кажа, че няма да ям нещо, което са сготвили... те нищо няма да кажат хората, обаче все си мисля, че ще си помислят "ох тая пак е на диета, пък нищо не отслабва"...


Ох приключих на 19 тия час... обаче много се наядох, като за последно преди поста... срам ме да изброявам, калории не мога да изчисля, че не зная колко грама бяха нещата:
около 10 рина грама печени бадеми, един банан.
салата от маруля, бейби спанак, рукула, 3 маслинки, пръстче авокадо, кълнове от боб мунг, една малка червена чушчица.Но в дресинга имаше чаена лъжичка горчица, малко зехтин и малко оцет.
едно яйце на тиган с мъничко масло, 20 гр., чедър,  една и половина арабска питка - 70 гр.,

За вечеря направих пълнена тиква - тиква, пълнена с ориз, боб, царевица, маслини и сушени домати. И малко кашкавал отгоре. И някакъв чийз кейк уж, ама нищо не стана, понеже отказах да сложа желатин... та, той е основа от счукани ядки и фурми, а крема банани и заквасена сметана. Днеска нещо май много калорий ще се съберат...

# 715
  • Мнения: 725
Както ще ям чак в осем и то пак бекон с яйца (и ред шоколад) чак ми се сви стомаха да чета менюто ти, Дух.

# 716
  • Мнения: X
Кефи ме стимулът на Котаранка! [
Бебок, и аз така относно "мама е на диета"- определено се опитвам пред децата да не говоря и показвам когато се ограничавам, защото изключително силно вярвам в несъзнателното копиране на родителския модел на поведение и е изключително лесно след време напълно неосъзнато да залитнат и да получат някакво хранително изкривяване или обсесия.  Naughty

Да, проблем е. Ако следваме идологията на оргиналния фаст, в периода на глад не се приема нищо освен чисто кафе и чист чай - всяка калория повлиява инсулина, което влияе на хормона на растежа и се губи идеята, че тялото е в кетоза и гори директно от мастните депа.

"Оригинален фаст"- надявам се нямаш предвид религиозния такъв.  Laughing Иначе съм чела и съм повече от убедена, че са разрешени домашно приготвени бульони, както и бронирано кафе, като добавените калории не трябва да надвишават 40 или 50, тук вече не помня точно, затова залагам на сигурното- 40.  Laughing

Да питам аз, че нямам време да се връщам към първоначалната тема и да проследя как се е развила идеята впоследствие- какво точно се разбира под "фастене" в темата, че нещо много вариации се получиха? Thinking
- Епизодично такова, когато човек не е имал възможност или апетит и не е ял цял ден?
- Стриктно спазване на определен брой часове през определен период от време, в който 24/ 36 /48 и т.н. часа се приемат само от "разрешените" според съответния протокол напитки?
- Ежедневен протокол- прозорец на хранене?
- Всичко това накуп, пък както дойде?

# 717
  • Мнения: 725
Аз като реша да "фастя" се старая да имам ежедневен прозорец от 4 часа. Първия път като го правих не ограничавах тип храна, тоест ядях каквото ми се яде, но сега се продържам към нисковъглехидратен режим за (надявам се) максимално отслабване.

# 718
  • Мнения: 3 067
Тили, аз мисля че доста добре съм обяснила какво имам предвид под фаст и различните му версии и не ти схващам въпроса честно казано. Аз четох от първа до сега темите и доста се е променило разбирането за фаст, за това май всеки прави нещо различно. В книгите които аз четох и филмите, които гледах съм повече от убедена, че нищо освен вода и кафе, и ако е на умирачка - енергийна напитка без калории. Даже БЦАА не е ок.
А кой какво разбира и как го практикува, може би е добре да си обясним преди новата тема. Аз правя 16/8 или 20/4 както дойде. Не ям нищо и не пия нищо освен кафе. Старая се да имам две хранения в тези прозорци и да не надвишавам 1300 калории дневно. Като свикна малко съм решила да опитам 36 часов фаст веднъж седмично освен ежедневните.
От утре съм на веган без глутененово хранене до Коледа

# 719
  • sofia
  • Мнения: 183
И ето ме с доклад;))
1ви ден интервално хранене
19/5,издържах на кафе/цигарки(даже намалено количество),чай
Сега до 21ч ще си хапвам(първоначлно ще ми е най-вероятно безразборно😊храненето в прозореца)
Доволна съм,че от ставането до 16ч издържах!!!
Стискайте палци да е така занапред
п.п имам малко виене на свят в момента
Ако имате идеи и препоръки за хранене в прозореца,давайте:)))
Успех и на вас
Ще се четем

Общи условия

Активация на акаунт