Отговори
# 45
  • Мнения: 173
Жос, старая се д аправя всичко описано пот теб, ей сега от 3 до 6 я е спала я не 30-на минути другото беше рев и дране.Бях и приготвила изцедени 30мл , но първо я сложих на гърдта докато вече не се унесе около 15-на минути и чак тогава и ддох шипето и всичко изцока и заспа.Ако се цедя и давм гърд в този ред, дали ще ми намалее кърмата.Защото явно още не е толкова много знам ли и аз, пия мляко, пия поне 2л вода абе всичко правя.Повече ми е кърмата ама изцеждам около 30-40 мл в най-добия случай от едната, като ги редувам на всяко хранене.

ЛЛЛ
Искам да попитам дали ако се цед преди всяко хрнене и първо я слагам на гърдата и после давам шишето за всеки случай е лошо?Не мога да преценя колко изяжда , когато е само на гърдата и бързо заспива , да суче най-много 10-15 минути и то в началото е най-активна.Блаодаря предварително

# 46
  • насън...
  • Мнения: 234
ЛЛЛ

Бу, благодаря макар и със закъснение за изчерпателните отговори... Hug Hugаз отдавна й се каня на тази излегнатата поза, но все не мога да се престраша по ред причини, една от които е че са ми по-раздалечени гърдите и като се излегна съвсем се разливат в страни... ooooh!
нашите мъки обаче продължават...на няколко пъти вече повръща, на 2-3 пъти на фонтан, вкл. и от носа... ooooh! Cry досега четох в твоя блог за рефлукса и се моля да не е ГЕР или алергична реакция... Praynig доста често се пъне, често и реве нон стоп...тази сутрин от 2 до 6 рева почти без прекъсване...а понякога повръща след като (според мен) не е ял чак толкова, така че едва ли е от преяждане...често му се гади, дори и 2 часа след ядене...за съжаление виждам при нас симптоми на ГЕР, като напр. гадене, задавяне, често хълцане, лош сън и се извива на дъга назад (главата назад)...стомахчето му зверски къркори, издава такива звуци като на възрастен направо...не знам дали има връзка, но аз съм със страхотни газове...направо не знам откъде идват, такова чудо не е било и мнг обилно уринирам...пия също лактогонен чай (след като си втълпих, че нямам достатъчно кърма, но сега вече ще го спирам, мисля ще е по-добре), не знам дали има връзка...когото се кърмим усещам потичането на кърмата доста болезнено и той започва да се дави и направо се чува голяма струя като преглъща...явно поема мнг въздух и мляко наведнъж...четох в блога и на линковете към един сайт на английски, в който се дават препоръки за големия приток на кърма...ще се опитам да ги приложа, макар че ще ми е трудно да го дърпам от гърдата като усетя притока..после понякога трудно възстановяваме отново кърменето... Sad но може би наистина е по-добре да се кърмим по помалко, но на често...или пък е по-добре да разредя храненията, че да не му е толкова тежко... newsm78
а ме притеснява и съдържанието на памперса - рядко, със слуз, има и зелено и ги няма тези белите парченца вътре....ох, мнг е неприятно така като не знаеш какъв е точно проблема и не знаеш какво да правиш...ето сега тъкмо хапнахме, смъкнах го от гърдата като усетих потичането, баща му го взе да го оригне и сега пак реве и не знам дали реве, защото е още гладен или защото го боли и какво трябва да направя да му дам да суче, за да се успокои или да не му давам да яде, за да не му стане тежко...ох... ooooh! просто се надявам наистина да е от това, че е толкова лаком и успява да се нагълта за 10 мин. с мнг количество мляко и просто всичко да е от преяждане, а памперсите - просто от коликите или от претопляне/изстудяване (може ли да хване диария от претопляне?!) или от капките... Praynig
извинявам се пак за дългия си пост и още веднъж предварително благодаря... Hug
честито на рениборо за прекрасната елиза...и на другите обебили се мами... Hug
стискам палчета на мон и нанинка да се справят с трудностите...

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
за съжаление виждам при нас симптоми на ГЕР, като напр. гадене, задавяне, често хълцане, лош сън и се извива на дъга назад (главата назад)...стомахчето му зверски къркори, издава такива звуци като на възрастен направо...
..............просто се надявам наистина да е от това, че е толкова лаком и успява да се нагълта за 10 мин. с мнг количество мляко и просто всичко да е от преяждане, а памперсите - просто от коликите или от претопляне/изстудяване (може ли да хване диария от претопляне?!) или от капките... Praynig


ЛЛЛ

При нас е същото положението  - гади ѝ се, хълца много често,  през деня спи леко, малко и често се буди, извива си главата назад и коремът къркори ужасяващо ...
Имаше и светлозелени неща из памперса пак вчера.

Водих я на педиатър, нищо смислено не можа да ми каже... Като цяло каза, че е добре детето.
Питах и в другата тема, но да питам и тук, може отговорът да е полезен и за още някой:

Водих дъщеря ми на консултация /на 22-ри май става на един месец, качила е около 1400гр за момента/, педиатърката ми каза, че е добре вече да се замисляме за махане на нощното кърмене  Rolling Eyes Според мен на този етап е почти невъзможно това да стане, освен ако не я оставя да се дере и да пищи цяла нощ, което няма да се случи.
В последните дни обикновено яде към 23-24ч, после се буди около 02-03ч и след това към 06-07ч.
Въпросът ми е правилно ли е да се маха през втория месец нощното кърмене или не?
Пак според педиатъра, понеже я кърмя на поискване /едва през последните дни започна да иска да яде през 2 1/2 - 3 часа, преди това искаше през по-малко от 2 часа/, една от причините за ужасните колики, които има, било честото хранене ... според мен едва ли е така, но да питам и тук.

И още нещо - все още не ѝ е минала изцяло жълтеницата и пак ми настояват да давам глюкоза, но тя упорито не я иска... Ако не мине скоро, трябвало няколко дни да е на АМ, а аз да поддържам лактацията през това време... Някакъв съвет как да се справим с жълтеницата?

Казаха ми и да не ѝ давам Вигантол... аз смятах отвреме навреме да ѝ давам по 1 капка с оглед на бързия растеж и това, че не излизаме толкова много все още... Как е по-правилно  newsm78


Последна редакция: пн, 20 май 2013, 07:48 от Мон...

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Честито на reniboro, жива и здрава да ви е!!!  bouquet Hug
Ако има нови бебчета, които съм пропуснала - честито и за тях  Hug

Иначе окото на Сияна е по-добре.
От вчера обаче синът ми е с Т  Tired ... не знам вирус ли някакъв е лепнал пак ... дано опазим бебка поне от бацила  Praynig
 

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Добре, аз ли не съм в час или педиатрите не знам... Crossing Arms


Навсякъде из нета пише, че настоящите тенденции за реакция и мерки за преодоляване на жълтеницата не включват назначаване на глюкоза, а акцентират върху ролята на успешното кърмене в първите дни и седмици от живота на бебето.

Когато бебето има жълтеница след 15-20 ден, но отделя нормални жълто-оцветени изпражнения и бистра урина, се смята че това е жълтеница от майчина кърма. При нея лечение също не се прилага. При физиологичната жълтеница не трябва да се дава подсладена вода, по-важно е детето да се кърми достатъчно и да наддава добре на тегло, за да може жълтеницата да отзвучи по-бързо.


Кърмаческата жълтеница е най-силно изразена на 10-21-я ден, но може да продължи 2-3 месеца. Кърмаческата жълтеница е нормална. Много рядко, ако въобще, се налага преустановяване на кърменето за кратък период от време. Няма абсолютно никакво доказателство, че този вид жълтеница причинява някакъв проблем на бебето. Кърменето не трябва да се спира, “за да се постави диагноза”. Ако бебето се чувства добре само на кърма, няма никаква причина да се спира кърменето или да се дава добавка по тази причина. Мнението, че има нещо нередно, ако бебето има жълтеница идва от предположението, че изкуствено храненото бебе е стандарта, по който се определя как трябва да се развива и кърменто бебе. В този начин на мислене, почти универсален за повечето здравни работници, наистина няма никаква логика. Така, храненото с изкуствено мляко бебе, рядко има жълтеница след първата си седмица и ако то има, смята се, че има нещо нередно. Следователно, бебето с кърмаческа жълтеница е повод за притеснение и “нещо трябва да се направи”. В нашата практика, обаче, се оказва, че повечето изключително кърмени бебета, които са идеално здрави и наддават добре, все още имат жълтеница в 5-6 седмица и дори по-късно. Всъщност въпросът трябва да бъде дали е нормално бебето да няма жълтеница и липсата на жълтеница дали е повод за притеснение? Не спирайте да кърмите ако бебето има “кърмаческа’ жълтеница.

А според педиатъра трябва да я тъпча с глюкоза, при положение, че тя я плюе и не я иска и дори ако не мине скоро, няколко дни да не я кърмя  Mr. Green

Къде е истината питам  newsm78 въпреки, че предполагам къде е Mr. Green

# 50
  • Мнения: 173
Мон, на мен пък всеки ми казва да не давам, макарче педиатърката, която ще е Джипи каза ,ако решим можело, макар че според мен беба няма жълтеница и според докторката също.А си пие вода и аз съм доволна, залъгвам я понякога с не като все иска да суче.Аз се върнах от махането на конците и чакам беба да поспи още малко че от 4,30 до 7,30 сме будували.Някаквъ кошмар е #CrazyЩе я заведа до един частен педиатър да я видят и да ми каже какво да правя с кърмене ,спане и тн,че вече не знам.Снощи яде към 9 след къпане и заспа май чак към 10,20 -11 и то на ръце, събуди се към 2, пак яде и после от 4,30-4,45 пак яде и не щя да спи и тва е.Вчера е акала  2 пъти, днес сутринта пак едно жълтеникаво не много гъсто ама с бели парченца вътре.Пишка си редовно. Не знам какво не и стига на не-кърма ли, сън ли.Снощи  съвесем малко повърна ама много малко

# 51
  • Мнения: 289
ЛЛЛ

При нас е същото положението  - гади ѝ се, хълца много често,  през деня спи леко, малко и често се буди, извива си главата назад и коремът къркори ужасяващо ...
Имаше и светлозелени неща из памперса пак вчера.

Водих я на педиатър, нищо смислено не можа да ми каже... Като цяло каза, че е добре детето.
Питах и в другата тема, но да питам и тук, може отговорът да е полезен и за още някой:

Водих дъщеря ми на консултация /на 22-ри май става на един месец, качила е около 1400гр за момента/, педиатърката ми каза, че е добре вече да се замисляме за махане на нощното кърмене  Rolling Eyes Според мен на този етап е почти невъзможно това да стане, освен ако не я оставя да се дере и да пищи цяла нощ, което няма да се случи.
В последните дни обикновено яде към 23-24ч, после се буди около 02-03ч и след това към 06-07ч.
Въпросът ми е правилно ли е да се маха през втория месец нощното кърмене или не?
Пак според педиатъра, понеже я кърмя на поискване /едва през последните дни започна да иска да яде през 2 1/2 - 3 часа, преди това искаше през по-малко от 2 часа/, една от причините за ужасните колики, които има, било честото хранене ... според мен едва ли е така, но да питам и тук.

И още нещо - все още не ѝ е минала изцяло жълтеницата и пак ми настояват да давам глюкоза, но тя упорито не я иска... Ако не мине скоро, трябвало няколко дни да е на АМ, а аз да поддържам лактацията през това време... Някакъв съвет как да се справим с жълтеницата?

Казаха ми и да не ѝ давам Вигантол... аз смятах отвреме навреме да ѝ давам по 1 капка с оглед на бързия растеж и това, че не излизаме толкова много все още... Как е по-правилно  newsm78

Привет Мон! Видях първо питането ти в другата тема, и за да не копирам същото тук, пускам линк към отговора ми, ако и на другите е интересно могат да прочетат  Peace
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=703931.msg25209645#msg25209645

# 52
  • Мнения: 289
ЛЛЛ
Искам да попитам дали ако се цед преди всяко хрнене и първо я слагам на гърдата и после давам шишето за всеки случай е лошо?Не мога да преценя колко изяжда , когато е само на гърдата и бързо заспива , да суче най-много 10-15 минути и то в началото е най-активна.Блаодаря предварително

Здравей nanina_87_ и честита дъщеричка!   bouquet
 Mного кърмещи майки имат същите притеснения дали кърмата е достатъчно за техните бебета и това е напълно нормално. Кърмата обикновено няма как да се измери Simple Smile
 Ето и една статия по темата : Как да разбера дали новороденото ми бебе изсуква достатъчно

  За да успява да набави нужните му за растежа количества мляко бебето би било добре :
-  да суче толкова често колкото пожелае, обичайно за възрастта това са около 10-12 или повече кърмения за денонощие, включително и през нощта
да суче активно (да чуваш как преглъща, звук подобен на "кех", да усещаш слизането на млякото (не е задължително) или да виждаш как се мърдат ушенцата, мускулчетата на личицето докато суче). Някои новородени в началото имат нужда да сучат дълго, други се учат по- бързо и могат  да изпразнят добре гърдата за 10-15 минути . Ако бебето бързо се унася, без да е сукало достатъчно, може да е удачно да се разбуди и постави отново на гърда, или пък да се приложи  техниката на компресия на гърдата, описана тук и видеоклипче
- да има възможност да суче от гърдата толкова дълго колкото пожелае, а ако след като я е изпразнило добре желае още да суче да получи и втората гърда
- би било добре да се избягва даването на вода и биберон залъгалка. Кърмата обичайно е с голямо количество вода, предното мляко е предимно съставено от вода, а по-задното е калорично и маслено, по този начин обичайно кърмата задоволява потребностите на бебето от вода и от хранителни вещества. Даването на допълнителни течности може да заеме място в коремчето на бебето и да се отрази на апетита и наддаването му. Ето повече информация за това в тази статия Указания за предлагане на вода на кърмачетата
 
  Има и някои признаци, които могат да служат като ориентир дали изключително кърменото бебе (да не приема друго освен кърма) се храни добре:

 - да има поне 5-6 обилно напишкани, от които поне 2-3 наакани памперса за денонощие
 - влажни лигавици , оченцата и вътрешността на устичката
 - хубав цвят и вид на кожата, да е розовка, еластична при леко пощипване, да не е суха
 - да наддава добре
 - да е жизнено и енергично

 Обичайно като кърмят на поискване и следят за горните неща много майки постепенно добиват увереност, че кърмата е достатъчна за бебетата им. Може да се опиташ да се довериш на Ния и да предлагаш да суче толкова често и толкова дълго колкото пожелае. Кърменето освен начин на хранене е утеха, мощно средство за успокоение при дискомфорт, както например в периода на коликите, носи сигурност за бебето и е извор на най-голямо удоволствие.
 Първите седмици обичайно са период в който мама и бебе се опознават взаимно и постепенно изграждат свой ритъм на кърмене и разпознават взаимните си сигнали. Пожелавам ти скоро да се почувстваш по-спокойна и уверена! Вярвам, че с Ния ще станете чудесен екип!  Hug
 

# 53
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
ЛЛЛ

Бу, благодаря макар и със закъснение за изчерпателните отговори... Hug Hugаз отдавна й се каня на тази излегнатата поза, но все не мога да се престраша по ред причини, една от които е че са ми по-раздалечени гърдите и като се излегна съвсем се разливат в страни... ooooh!
нашите мъки обаче продължават...на няколко пъти вече повръща, на 2-3 пъти на фонтан, вкл. и от носа... ooooh! Cry досега четох в твоя блог за рефлукса и се моля да не е ГЕР или алергична реакция... Praynig доста често се пъне, често и реве нон стоп...тази сутрин от 2 до 6 рева почти без прекъсване...а понякога повръща след като (според мен) не е ял чак толкова, така че едва ли е от преяждане...често му се гади, дори и 2 часа след ядене...за съжаление виждам при нас симптоми на ГЕР, като напр. гадене, задавяне, често хълцане, лош сън и се извива на дъга назад (главата назад)...стомахчето му зверски къркори, издава такива звуци като на възрастен направо...не знам дали има връзка, но аз съм със страхотни газове...направо не знам откъде идват, такова чудо не е било и мнг обилно уринирам...пия също лактогонен чай (след като си втълпих, че нямам достатъчно кърма, но сега вече ще го спирам, мисля ще е по-добре), не знам дали има връзка...когото се кърмим усещам потичането на кърмата доста болезнено и той започва да се дави и направо се чува голяма струя като преглъща...явно поема мнг въздух и мляко наведнъж...четох в блога и на линковете към един сайт на английски, в който се дават препоръки за големия приток на кърма...ще се опитам да ги приложа, макар че ще ми е трудно да го дърпам от гърдата като усетя притока..после понякога трудно възстановяваме отново кърменето... Sad но може би наистина е по-добре да се кърмим по помалко, но на често...или пък е по-добре да разредя храненията, че да не му е толкова тежко... newsm78
а ме притеснява и съдържанието на памперса - рядко, със слуз, има и зелено и ги няма тези белите парченца вътре....ох, мнг е неприятно така като не знаеш какъв е точно проблема и не знаеш какво да правиш...ето сега тъкмо хапнахме, смъкнах го от гърдата като усетих потичането, баща му го взе да го оригне и сега пак реве и не знам дали реве, защото е още гладен или защото го боли и какво трябва да направя да му дам да суче, за да се успокои или да не му давам да яде, за да не му стане тежко...ох... ooooh! просто се надявам наистина да е от това, че е толкова лаком и успява да се нагълта за 10 мин. с мнг количество мляко и просто всичко да е от преяждане, а памперсите - просто от коликите или от претопляне/изстудяване (може ли да хване диария от претопляне?!) или от капките... Praynig

Амен Simple Smile
за разливащите се гърди - може да пробваш да подлагаш възглавници под ръцете си. Тогава предмишницата ще подпира и торса с гърдата, разливането ще е по-малко. А и никой не е казал, че ти самата не можеш да си леко завъртяна, или пък - да ползваш например блуза тип 'прегърни ме' така, че платът да придържа лекичко самите гърди, като едновременно с това, торсът е открит отпред, за да има възможност бебето максимално много кожа-до-кожа контакт с теб.

Дали е ГЕР или друго, може да каже лекар (детски гастроентеролог!), след направени изследвания. Това, което знаем е, че и при бебета с ГЕР кърменето помага и е първи избор, следван от други млека и каши вече. Също така, много родители с често връщащи бебета (с ГЕР и без) ги слагат да спят на наклон 30 градуса - достатъчно легнало, за да си почине, но едновременно с това, подпомагащо храната да остане в стомахчето. ГЕР се характеризира не просто с повръщане, а повръщане на фонтан, надалеч от бебето, може да мине дори метър разстояние. Ако има скрит (тих) рефлукс пък, сън под 30 градуса и често кърмене с малки порции помагат на повечето майки.

Твърде рязкото потичане на кърма и давене на бебето също могат да се повлияят положително от полегнала поза, така че си струва да опиташ Simple Smile

За съдържанието на памперса - възможно е да се променя от много неща, включително от окисляване на път за навън. Има обаче и вероятност бебето да поема повечко предно мляко и по-малко задно, ако имаш повече кърма. Дали това е така обаче, трябва да се проследи внимателно. Балансът предно-задно мляко е деликатна работа, за която повечето майки нямат нужда да знаят - бебето стои на гърдата толкова, колкото му е добре и обичайно така поема всичко, което му е нужно, и предно, и задно мляко Simple Smile ако обаче майката е с хиперлактация, както ако правилно разбирам, ти се оплакваш, е възможно гърдите да правят повече мляко като количество и бебето да поема повече от първото мляко. Ако подозираш свръхлактация, можеш да опиташ като засуче бебето и се дръпне от силната струя, да я оставиш да изтече, докато пулсира самостоятелно (например, върху хавлиена кърпа или в чаша), след това да му предложиш пак да суче. Така част от предното мляко е изтекло и бебето по-лесно ще стигне и до задното мляко, което е също важно за него.

Горното важи и е специфично само за майки с твърде обилна кърма и дисбаланс на приема на предно/задно мляко и не трябва да се взема предвид от майки с нормална лактация, нито пък те трябва да се тревожат колко предно/задно мляко суче бебето им.

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Благодаря на *Cveteto* и Бу   bouquet Много сте ми полезни  Hug

Нанинче, искрено ти съчувствам, че знам какво е... и моята до преди малко се дра ...
Обаче пък вече ми се усмихва съвсем съзнателно и се заглежда в хора и предмети съвсем адекватно, та поне има и хубави неща, за които да мисля. Държи в ръчичка разни неща, макар и за кратко, развива си се детето... а белите коси на майка ѝ се увеличават  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 55
  • Мнения: 173
Cveteto и Бу- големи благодарности и благодаря за отделеното внимание.
Мон, ей сега се върнахме от педито - резултат  накани памперса, наддала е ако им е верен кантарът в болницата я изписаха на 2, 910 сега бепе 3,050.Нахраних я и сега се дере, но не я взимам лежи си в количката и аз само я побутвам напред назад, ндявам се да има ефект.Доки каза да не я свиквам на ръце, че после свят ще ми се завие.Мисля и да полегна малко и аз с нея, ако заспи най-накрая, че трябва и да сготвя нещо на ММ, милия изобщо не съм му приготвяла нищо, кара на каквото намери или ни донесат бабите

# 56
  • в пералнята
  • Мнения: 1 002
ЛЛЛ

Тичането противопоказно ли е при кърмене?
Имам 9 излишни килограма и мисля да ги преборя със сутрешен джогинг. Дали обаче от вибрациите може да стане нещо на количеството на кърмата?

# 57
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
ЛЛЛ

Тичането противопоказно ли е при кърмене?
Имам 9 излишни килограма и мисля да ги преборя със сутрешен джогинг. Дали обаче от вибрациите може да стане нещо на количеството на кърмата?
Не е противопоказно по принцип. Но тичането е високоинтензивен спорт, така че трябва много добър сутиен степен III или IV и да се тича по възможност на празни гърди. Също така, първо лекарят трябва да даде ОК за спорта в зависимост от раждането как е протекло Simple Smile Тялото е трупало девет месеца и ще отнеме време да се възстанови.
И в подписа ми има още малко по темата за спорта и кърменето.

# 58
  • Мнения: 1 350
Nanina, браво, че наддава Ния  Hug
Ех, Мон, да се оправя баткото, дано не е сериозно. мисля си, че бебо не може да се зарази сега още повече като го кърмиш.
да ти споделя, че и аз след дълга разходка ако бебо не се е будил да суче и гърдите ми станали твърди, еле едната де, дето е на ред, и изцеждам 1-2 минути, че иначе струята тече на метър почти от мен сама като засуче бебо, и тогава му предлагам гърдата и то легнала или ми е на корема. рядко се случва,ама вчера например така беше.
какви са тея педиатри, не спирай да кърмиш, давай вода с малко захар, ако иска да пие бебка, ама не спирай да кърмиш наистина, от това по-добро лекарство няма.

Arhinora, за джогинга да ти споделя, т.к. с миналата бременност и аз исках така да свалям, че имах възможност, а ми е едно от любимите упражнения за тонус, но
1. док ми каза да не тичам освен бързо ходене през първите 2.5- 3 месеца ако си с шевове де и си раждала нормално,
2. да тичам като съм кърмила веднага или съм се изцедила.
3. да тичам със сутиен или бюстие, което поддържа гърдите.
4 да пия веднага след джогинга литър вода.
5. ако усетя напрежение или болка в гърдите или матката веднага да спра да тичам.

ее, джогинг започнах след 5тия месец леко, после, обаче имаше басейн, фитнес почнах, тенис, повече разходки с количката и смъкнах килата.
сега имам 10 да смъквам и мисля като се възстановя от шевове да ида на водна гимнастика 2-3 седмици, да карам колело и да се разхождам с децата навън.
джогинг - не, че много ме боляха гърдите като тичах, макар и за около 2 седмици да съм тичала и не ми беше удоволствие. като спра да кърмя или след година и половина, ако кърмя още.  Peace

така че - говори с АГ и после виж как ще ти понесе, чуството в гърдите понякога не е приятно.
аа, и състава на кърмата се променя след такъв спорт, ама не помня кое точно, организмът произвеждаше нещо и отиваше в кърмата и бебетата може малко да му се мусят, че нагарча леко... май като при цикъл  Rolling Eyes

# 59
  • Мнения: 173
Ние се накърмихме към 3 , изцедих 40мл и първо я сложих за 5 минути да посуче и после и дадох шишето, че а следя яде ли достатъчно.Е останаха към 5-10мл в шипето, което ме навява на мисълта, че е имало в гърдата.Още не  е заспала, сложих я в количката и само леко напред назад я бутам, че доки каза не на ръце, то не че тва е много по-различно, ама не иска да заспива, дере се, но и на обяд и сега я оставям д аплаче не я взимам.На обяд успях и аз да поспя, сега се цедя от същата гърда, от която давах има още, може да не е много и минава бая време докато стигна цеденто ама се старая.Дано тръгне повече кърма скоро Praynig и д апочнем д аизлизаме.Кога според вас мога да почна да я извеждам> И по колко време нали като изклщчим първите пъти по 10-на минути на терасата

Общи условия

Активация на акаунт