Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 139
Защо всички по презумпция приехте, че е невинна, абсолютно невинна?


Предполагам не всички.

Но такива като мен, които са запознати със случая и подробностите, изчели са обвинителния акт и са наясно с този бизнес, са наясно, че е.

# 31
  • Мнения: 592
Съдебната система би трябвало да е независима от Правителството и НС. Не мисля че може да бъде основание.
Ти сама отговаряш - "би трябвало", но тук е БГ и знаеш, че това не е така. Това е единия ни шанс. Това първо. Второ - много го обичам принципа "Целта оправдава средствата".. Нали!

# 32
  • Мнения: 10 547

Защо всички по презумпция приехте, че е невинна, абсолютно невинна?


Предполагам не всички.

Но такива като мен, които са запознати със случая и подробностите, изчели са обвинителния акт и са наясно с този бизнес, са наясно, че е.



Тогава разни призиви за подкрепа, петиции, фейсбук статуси и пр. само вредят.
Реално погледнато Гергана може да е "виновна" и то много "виновна", ако е била подставено лице, което дори не е знаело, че го използват. И това е много по-страшното от накърнена репутация или осъзнато участие в тази схема.

# 33
  • София
  • Мнения: 12 156
Защо всички по презумпция приехте, че е невинна, абсолютно невинна?
Лично аз вярвам, че е невинна, защото версията е, че тя е боса в сянка на фирмата, а другите са подставени лица. Аз знам, че е служител, а не наркобос, защото я познавам, и знам, че като служител няма правомощия да извърши онова, в което е обвинена. Но тук защитавам не това дали е невинна, а идеята на правото на човек да е невинен до доказване на противното, да има право да представи своята версия пред света, а не без съд да бъде обявен за наркобос и да търка наровете по клиите далеч от децата си без да са представени никакви доказателства.

# 34
  • София
  • Мнения: 139

Защо всички по презумпция приехте, че е невинна, абсолютно невинна?


Предполагам не всички.

Но такива като мен, които са запознати със случая и подробностите, изчели са обвинителния акт и са наясно с този бизнес, са наясно, че е.



Тогава разни призиви за подкрепа, петиции, фейсбук статуси и пр. само вредят.

Възможно е, но това ще кажат адвокатите.

# 35
  • Мнения: 30
Защо всички по презумпция приехте, че е невинна, абсолютно невинна?

Защото я познавам. И това не е наивен отговор.
 
На второ място - защото се запознах с обвиненията и доказателствата към тях. Ако някой е "сив кардинал", реален бос и прочие, това няма как да се скрие. И единственото доказателство за това не трябва да са думите на прокурора. Утре някой може да каже пред щатски прокурор, че си е купил дрога от лице с моето име. Бих искала да имам ефективна възможност за защита.

Напълно съм убедена в невинността на Гери.

# 36
  • София
  • Мнения: 12 156

Защо всички по презумпция приехте, че е невинна, абсолютно невинна?

Предполагам не всички.

Но такива като мен, които са запознати със случая и подробностите, изчели са обвинителния акт и са наясно с този бизнес, са наясно, че е.



Тогава разни призиви за подкрепа, петиции, фейсбук статуси и пр. само вредят.
Реално погледнато Гергана може да е "виновна" и то много "виновна", ако е била подставено лице, което дори не е знаело, че го използван. И това е много по-страшното от накърнена репутация или осъзнато участие в тази схема.
Знам за случая от самото начало, но не съм пускала статуси, петции и тн, не съм и писала в теми преди семейството да вземе решение за подобен ход. Дали ще е от полза или ще напреди не мога да преценя аз. Мога само да подкрепя хора, които познавам и са в беда.

# 37
  • София
  • Мнения: 28 604
... става ясно, че е обвинена в пране на пари, престъпления извършени по интернет, участие в заговор за наркотици, разпространение на забранени вещества... Така тя разбира, че част от препаратите, продавани онлайн, за които тя е писала отчетите, са със специален режим, изискват специални рецепти и съдържат вещества с висока степен на пристрастяване... с други думи- опиати!
...

Не съм наясно, но това, че не е знаела, оневинява ли я от законова гл.т.?

# 38
  • Мнения: 30

Защо всички по презумпция приехте, че е невинна, абсолютно невинна?


Предполагам не всички.

Но такива като мен, които са запознати със случая и подробностите, изчели са обвинителния акт и са наясно с този бизнес, са наясно, че е.



Тогава разни призиви за подкрепа, петиции, фейсбук статуси и пр. само вредят.

Възможно е, но това ще кажат адвокатите.

Съдът казва, дали някой е виновен и така трябва да е.

В този случай възмутителното е това, че преди да има произнасяне за вина, ще минат няколко години, в които заради тежестта на обвиненията и заради държавата, в която ще се осъществи наказателното производство, Гери ще бъде в затвора...освен ако няма половин милион за гаранция. И последното възмутително - без да се изчака съдът нашият министър на ВР + още куп вестници я обявиха за виновна.

# 39
  • Мнения: 10 547
Съгласна съм с всички вас, които я познавате, гарантирате за нея, чели сте обвинението и пр., но честно, кажете, ако няма никакво доказателство, как така изведнъж се замесва името й?
И преди да гракнете- не, не я обвинявам, просто изразявам притеснението си, че доказателства сигурно има, както и че вероятността те да са в нейна вреда, са големи, както и това че наистина може да се окаже "сив кардинал", без дори да е подозира коя е.

# 40
  • Мнения: 453
Съгласна съм с всички вас, които я познавате, гарантирате за нея, чели сте обвинението и пр., но честно, кажете, ако няма никакво доказателство, как така изведнъж се замесва името й?
И преди да гракнете- не, не я обвинявам, просто изразявам притеснението си, че доказателства сигурно има, както и че вероятността те да са в нейна вреда, са големи, както и това че наистина може да се окаже "сив кардинал", без дори да е подозира коя е.

To си е написано как:

"Властите в щатите работят по дело, по което след "задълбочено" разследване на една от аптеките контрагенти на фирмата се натъкват на нейния служебен имейл адрес - gchervenkova@euromedonline.com и по незнайно какви методи и канали установяват, че тя е мозъкът, управителят, счетоводителят и директорът на тази фирма."

# 41
  • София
  • Мнения: 12 156
Съгласна съм с всички вас, които я познавате, гарантирате за нея, чели сте обвинението и пр., но честно, кажете, ако няма никакво доказателство, как така изведнъж се замесва името й?
И преди да гракнете- не, не я обвинявам, просто изразявам притеснението си, че доказателства сигурно има, както и че вероятността те да са в нейна вреда, са големи, както и това че наистина може да се окаже "сив кардинал", без дори да е подозира коя е.
Именно за това става въпрос. Защо да не и замесят името, беззащитен дребен служител. А аз, както казах, не съм и светила, не работя с нея, просто намирам историята за абсурдна, обявяването на Гери, най- обикновена жена, майка на две деца, за наркобос е потресаващо.

Ясно е, че някъде по трасето на продажбата на някое лекарство има грешка, но тя няма право да взима решенията довели до подобна грешка, фирмата не е нейна, нито и е шеф.

# 42
  • Мнения: 30
Съгласна съм с всички вас, които я познавате, гарантирате за нея, чели сте обвинението и пр., но честно, кажете, ако няма никакво доказателство, как така изведнъж се замесва името й?
И преди да гракнете- не, не я обвинявам, просто изразявам притеснението си, че доказателства сигурно има, както и че вероятността те да са в нейна вреда, са големи, както и това че наистина може да се окаже "сив кардинал", без дори да е подозира коя е.

Там е работата, Касита, че не може да се разбере защо е замесено точно нейното име. Дали някой е използвал името й и чрез нейното име се е регистрирал като онлайн оператор, или нейното име се появява в счетоводните документи на фирмата и е взето оттам - никой няма идея. Доказателства от САЩ не са представени, с изключение на вече споменатия обвинителен акт. Ако имаше някакви доказателства, щеше да е по-добре за Гери - поне да знае откъде, защо и как...и съответно да търси аргументи да оспори. В момента знае само, че някой бил казал, че е купил лекарства, които в САЩ се продават само с рецепта, онлайн от оператор, наречен "Гергана Червенкова".

# 43
  • Мнения: 4 841
Нормално, и достойно за уважение е, семейството и приятелите да застанат зад жената и да я защитят. Браво на вас, за добрата ви и бърза организация на точното място Peace

Все пак, ако може един съвет - не преигравайте с това "българска майка", "няма да види децата си", и изобщо - този подход е доста спекулативен. Дори да ви генерира някаква подкрепа, тя ще е емоционална и първосигнална, и ще отшуми при следващия, една идея по-сълзлив случай.

Много по-ценна би ви била експертната подкрепа, изградена на неоспорими доказателства и правни познания. "Аз я познавам и тя не е такъв човек" не е доказателство. Все пак всички затвори по света са пълни с невинни хора.

Ще следя случая, и се надявам всички по веригата да си свършат работата, и истината да излезе наяве. Каквато и да е тя.

# 44
  • Мнения: X
Съгласна съм с всички вас, които я познавате, гарантирате за нея, чели сте обвинението и пр., но честно, кажете, ако няма никакво доказателство, как така изведнъж се замесва името й?
И преди да гракнете- не, не я обвинявам, просто изразявам притеснението си, че доказателства сигурно има, както и че вероятността те да са в нейна вреда, са големи, както и това че наистина може да се окаже "сив кардинал", без дори да е подозира коя е.

To си е написано как:

"Властите в щатите работят по дело, по което след "задълбочено" разследване на една от аптеките контрагенти на фирмата се натъкват на нейния служебен имейл адрес - gchervenkova@euromedonline.com и по незнайно какви методи и канали установяват, че тя е мозъкът, управителят, счетоводителят и директорът на тази фирма."

От къде е това написаното? И наистина ли вярвате, че е само това? Обвинена е за две конкретни продажби. Все пак има още 9 човека арестувани и обвинени в САЩ, а властите смятат, че има и други замесени българи.

"Така или иначе, срещу клиентката му са повдигнати шест обвинения – три за заговор, за разпространение на наркотици, за липса на обозначение и за пране на пари. За тези престъпления американското законодателство предвижда общо 68 години затвор.

Според прокурор Барара, Червенкова е уличила участието си в бандата, като изпълнила две поръчки на агент от ДЕА със забранените лекарства. Първата била от 20 април 2012 г. Агентът си купил 120 таблетки буталбитал без рецепта. Пет дни по-късно аптеката на Ричио в Ню Джърси му пратила по пощата медикамента до адрес в Ню Йорк. Втората поръчка била от 29 май 2012 г. Тогава агентът поръчал още 120 хапчета.

След три дни медикаментите са пратени, пише в обвинителния акт. Към него са прикрепени и клетвени декларации от прокурора и агента на ДЕА, че изложеното вътре е истина."

http://www.eurochicago.com/2013/05/sasht-iskat-68-godini-zatvor- … ana-tchervenkova/

Сега всяка медия може да пише различни неща и да копира избирателно, но в крайна сметка компетентният съд ще реши има ли или няма вина. Дано да няма.

Общи условия

Активация на акаунт