Пациентки на ЦРЗ "Надежда"- д-р Стаменов, д-р Персенска, д-р Шефкетова- 11

  • 53 980
  • 755
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 22
Какво следва /вярно, че доктора ще каже/, но ще ме насочи към друг специалист, ще ми назанчи други изследвания  newsm78 Следва ли, че няма да започна лека стимулация при тези резултати? newsm78 Thinking
Защо да те насочи към друг специалист, ти при кой лекар си? Други изследвания в рамките на този цикъл едва ли ще ти правят, по-скоро ще проследят кистичката. Вероятно е задържан фоликул. Вместо да се спука, той лутеинизира и се превръща в киста. В рамките на този цикъл не се прави стимулация, а се проследява този задържан ф. , който в повечето случаи се редуцира сам. Стимулация може да направиш следващия цикъл, отива се на втори ден от МЦ, за да провери Док. дали всичко е наред и да ти назначи инжекциите.

# 46
  • Мнения: 64
Аз както писах, съм правила цветна снимка с една тръба и не ме боля. Сега съм в чуденка с или без, защото Персенска държеше да е с упойка. На регистратурата ми казаха 220лв-това цена с упойка ли е?
Имам назначени много хормони за изследване - на щитовидна/включително ТАТ и МАТ, които съм правила последно преди няколко месеца и никога не са ми били завишени/ и репродуктивни. Там ли е добре да се пуснат или където реша? Каква е цената на един хормон?
Саня 220 лева е цената с упойка, без упойка ЦС е 150 лева

# 47
  • Мнения: 603
Имам назначени много хормони за изследване - на щитовидна/включително ТАТ и МАТ, които съм правила последно преди няколко месеца и никога не са ми били завишени/ и репродуктивни. Там ли е добре да се пуснат или където реша? Каква е цената на един хормон?

Няма значение къде ще правиш изследванията, аз винаги съм ги пускала в друга лаборатория.

# 48
  • София
  • Мнения: 2 055
Саня, при сестра ми Персенска също и каза, че е по-добре с упойка, но както ти писах тя направи без.
Самата снимка я прави друга лекакрка, така че, ако държиш без упойка, не виждам кой ще ти попречи, само да не те боли, но ти си прецени.
А иначе за хормоните на щитовидната - ти не и ли ги показа, защото, ако ТАТ и МАТ са ти нормални, не виждам смисъл да ги правиш отново, аз имах леко повишен TSH и сега само него си следя, другите въобще не ги пускам.

Последна редакция: пт, 24 май 2013, 15:05 от maka

# 49
  • София
  • Мнения: 770
Казах и, че имам хормони на щитовидната от преди няколко месеца и са ок, но не съм уточнявала кои. Мисля ТАТ и МАТ да не ги пускам, надявам се това да не направи лошо впечатление. Ще пусна ТСХ, ФТ4 и Пролактин. Единствено за ТСХ съм съгласна, че трябва да се следи по-често.

# 50
  • Мнения: 263
Момичета, можете ли да ми кажете с какъв транспорт мога да стигна от Младост 4/Бизнес парк-а/ до клиниката, че не съм от Сф и този път ще трябва да се справям сама?  Grinning
 И знаете ли какви са цените на имунологичните изследвания и биопсията с упойка?

# 51
  • Мнения: 11 496
mishoko, мен така ме упътиха момичетата, ще ти дам същия съвет и на теб, много лесно се ориентирах: отваряш http://www.bgmaps.com/map/sofia, даваш бутон Маршрут, задаваш начална и крайна точка, от падащото меню избираш Обществен транспорта и - воала Simple Smile

# 52
  • Мнения: 424
Момичета, можете ли да ми кажете с какъв транспорт мога да стигна от Младост 4/Бизнес парк-а/ до клиниката, че не съм от Сф и този път ще трябва да се справям сама?  Grinning
 И знаете ли какви са цените на имунологичните изследвания и биопсията с упойка?
Мишоко, имунологичните пълен пакет са 265лв., излизат след около 1 седмица,
биопсията 200лв - прави се 5 дни след ову, излиза след 4-5 дни

# 53
  • София
  • Мнения: 10 704
Момичета, можете ли да ми кажете с какъв транспорт мога да стигна от Младост 4/Бизнес парк-а/ до клиниката, че не съм от Сф и този път ще трябва да се справям сама?  Grinning
 И знаете ли какви са цените на имунологичните изследвания и биопсията с упойка?
Мишоко, имунологичните пълен пакет са 265лв., излизат след около 1 седмица,
биопсията 200лв - прави се 5 дни след ову, излиза след 4-5 дни
АКО към  тях добавят и серумните С3 и С4 е +30лв.

# 54
  • Мнения: 2 817
Момичета, можете ли да ми кажете с какъв транспорт мога да стигна от Младост 4/Бизнес парк-а/ до клиниката, че не съм от Сф и този път ще трябва да се справям сама?  Grinning
 И знаете ли какви са цените на имунологичните изследвания и биопсията с упойка?
Мишоко, имунологичните пълен пакет са 265лв., излизат след около 1 седмица,
биопсията 200лв - прави се 5 дни след ову, излиза след 4-5 дни
АКО към  тях добавят и серумните С3 и С4 е +30лв.

На мен ми взеха 385, във вторник ги правих.

# 55
  • Мнения: 2 501

Имам назначени много хормони за изследване - на щитовидна/включително ТАТ и МАТ, които съм правила последно преди няколко месеца и никога не са ми били завишени/ и репродуктивни. Там ли е добре да се пуснат или където реша? Каква е цената на един хормон?

За щитовидната един съвет - направи ги преди цветната, на мен ми казаха, че няма значение къде. В Кандиларов правих хормоните и цената на един беше 17-19 лв, там някъде.

Скрит текст:
Тъй като професията ми е свързана с йонизиращи лъчения, като ежегодните ни изпити включват и биологично действие, сглобих 2 и 2 и на собствен гръб установих, че хормонът ТСХ може да се вдигне над определените за "добри" стойности след облъчването от цв. снимка. Преди дни бях при доц. Катя Тодорова, ендокриноложката, тя също видя връзка.

Така, пия хапчета за понижаване на стойностите на ТСХ от 5 дена, а селен от 2 седмици. Според ендокринолога мога да започна стимулация още на този цикъл, чакам да ми дойде на 27 някъде, а ако искам може и да изчакам 1 месец.  Имам и цяла схема, направена от док, за изследване на тсх и прием на хапчета, едва ли не до раждането  Grinning Някой да ми помогне за решение? Имам и фактор възраст и затова малко бързаме.

Последна редакция: сб, 25 май 2013, 00:07 от Родена в понеделник

# 56
  • София
  • Мнения: 10 704
Момичета, можете ли да ми кажете с какъв транспорт мога да стигна от Младост 4/Бизнес парк-а/ до клиниката, че не съм от Сф и този път ще трябва да се справям сама?  Grinning
 И знаете ли какви са цените на имунологичните изследвания и биопсията с упойка?
Мишоко, имунологичните пълен пакет са 265лв., излизат след около 1 седмица,
биопсията 200лв - прави се 5 дни след ову, излиза след 4-5 дни
АКО към  тях добавят и серумните С3 и С4 е +30лв.

На мен ми взеха 385, във вторник ги правих.
Явно и те действат избирателно с цените Laughing Или момент да сметнем: имунология 265+30 серумни+аааа на теб са пуснали и за плацентата молекулите 90лв та стават точно 385лв Peace Тия молекулите на небременни не се изследват Wink

Последна редакция: сб, 25 май 2013, 09:08 от magnet_for_happiness

# 57
  • Мнения: 263
Саня, на мен за щитовидните ми казаха-задължително в чист ден от МЦ, без кафе и храна, цена в клиниката - 16 лв на хормон.
Благодаря за бързите отговори момичета, с маршрута ще си пътувам минимум 1,30 ч с 3 автобуса.
Аууууууу защо наистина такива различни цени, как  и кой ги определя ми е интересно Sad Мъжо сега ми каза, че са ни казали имунология 250 лв и биопсия 200 лв./на мен това явно пак ми е минало покрай ушите/ добре, че той поне помни Laughing Значи хилядарка трябва, за да ми стигнат и за спермограма и прегледи.

# 58
  • Мнения: 467
беше писала биопсия с упойка, а 200 е цената без Peace

# 59
  • София
  • Мнения: 821
С/у клиниката има частен паркинг,понеже техния бил пълен .Не бяхме единствените възмутени,не разрешават да се паркира по пътя както преди.Една жена сподели,че са й казали,че ще викнат паяк  Shocked .

А къде има знак, че е забранено паркирането?! Аз такъв не съм видяла.  newsm78 Кой не разрешава паркирането?! А отдясно на пътя, точно преди платения паркинг има достатъчно празно място до бараките да се паркира.
Това е направо върха на сладоледа с платения паркинг да се печелят пари.

Общи условия

Активация на акаунт