Парфюмни размисли и страсти - 172

  • 50 467
  • 729
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 658



P R I V A T E   O N L Y

или само за лична употреба. Една сребърна лисичка ми подсказа това. Замислих се, че имам такива парфюми, които претеглям много стриктно – къде ще ги нося, пред кого, колко точно пръскам от тях. Не са един и два такива – имам влечение към трудни аромати. Не знам дали това е резултат от рачешката ми природа или от вкус, изграден с годините. Обаче си давам сметка, че не мога да например да сложа Jil 4  и да пътувам с кола на дълги разстояния. За офиса не смея да си позволя любимите ми страхотилища – шипри с убийствен шлейф или острозъби алдехиди. За място, където се очертава да съм в непосредствена близост до много хора, също си меря тежестта на пръста върху пулверизатора. Но друга ми беше мисълта. Говоря не за етикет и съобразяване с обстановката/хората. Имате ли парфюм, който егоистично ползвате само за себе си, а не пред други хора? Когато сте сами, когато ви е ведро на душата, когато имате нужда от късче по-добро настроение от наличното? Когато харесвате много аромата, а сте наясно, че околните не споделят тези ви пристрастия? Имате ли си „частен“ парфюм? Такъв, ваш, личен, който не споделяте с никого, не носите на всеослушание?

Моля, заповядайте  Hug

по идея на foxysilver   bouquet



Лекциите на Натали Никол за начинаещи и не толкова начинаещи парфюмани:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=630784.270 пост №278

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=630784.msg20742366#msg20742366 пост №554

Данни за теглото на пълни и празни флакони.

Формула на Бижу за съотношението мл - грам: 1мл. парфюм = 0,73 гр.

"Номинации на Мадам Оче - 2012 г."

"Номинации на Мадам Оче - 2011 г."

Предишната тема.

# 1
  • Мнения: 17 546
Имате ли парфюм, който егоистично ползвате само за себе си, а не пред други хора? Когато сте сами, когато ви е ведро на душата, когато имате нужда от късче по-добро настроение от наличното? Когато харесвате много аромата, а сте наясно, че околните не споделят тези ви пристрастия? Имате ли си „частен” парфюм? Такъв, ваш, личен, който не споделяте с никого, не носите на всеослушание?
Не. Laughing
Имам парфюми, които слагам когато ми е ведро на душата, но не са парфюми, които бих ползвала само и единствено, когато съм сама. Някак не намирам причина да крия някой парфюм като любовник и да съм сама с него, без да допусна никакво присъствие на други хора. Rolling Eyes Нямам парфюми, които да са толкова отблъскващи за околните, че да трябва да ограничавам ползването им до пълна изолация. От количеството зависи поносимостта за хората около мен.
Съобразявам се единствено когато ще съм дълго време в малко пространство с повече хора - кола, автобус (или друго голямо превозно средство) на дълго пътуване, кино, театър, болница. Иначе ги нося в количество, което на мен ми доставя удоволствие. До сега никой не е протестирал отявлено.
С други думи - нямам таен частен парфюм.

Аттиbouquet

# 2
  • Мнения: 31 332
Атти, благодаря!  bouquet
Нямам такъв парфюм. Съобразявам се с какво, как, колко и къде се пръскам, но и това е до настроение.

# 3
  • София
  • Мнения: 602
Атти, благодаря за новата тема!   bouquet

И аз нямам такъв "частен" парфюм. Гледам да се съобразявам с околните, какво нося, а и парфюмите които харесвам не са трудни за харесване и сууупер тежки.

# 4
  • София
  • Мнения: 849
Много хубава тема - благодарности на Фокси и Атти  Hug

Нямам такива парфюми и аз. Съобразявам се (в повечето случаи) с това къде, с кого и в каква близост ще бъда  Flutter Като това се отнася както до избора на парфюм, така и до количеството. Но пък и като че ли нямам нищо, което да предизвиква потрес у всички - дори и най-сладките и натрапчиви бомби и аудите не са предизвиквали бърчене на носове, даже напротив  Blush

# 5
  • Мнения: 45
Здравейте, не съм много по темата. Искам само да попитам - някой знае ли каква е цената на Byredo Bal D`Afrique  в Олфактив за 50 и 100 мл.?

# 6
  • Мнения: 8 470
Благодаря на Атти за темата!  bouquet
Такъв парфюм нямам. Съобразявам се единствено с това, как се чувствам и какво е времето навън и според това избирам, какво да нося. Grinning

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Аз мисля, че парфюманията е вид ексхибизионизъм - къде явен и натрапчив, къде скрит и деликатен, според обстоятелствата. Винаги го има този елемент, нищо че си мислим, че го правим единствено за собствено удоволствие. В този смисъл - нямам парфюм само за себе си. Имам няколко, които ревниво пазя и не допускам да излети и молекула не по предназначение - трябва да съм сигурна, че именно тях употребявам единствено в точното настроение и при потребност непременно от тях. Другите мога слепешком да хвана и да се напръскам, но тези въпросните - не. Но това е друго и предполагам не се вписва в темата на темата.
Атти,   bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 1 978
нова тема - нов късмет на всички желая   bouquet

иначе да- имам си личен парфюм, който не споделям - много е обикновен, но ми достая едновременно свежест и уют у дома и затова си остана винаги само лично ползване
Yves Rocher Miel d`Oranger - мед и портокал

Скрит текст:

иначе, стигнах до прозрението, че е време да си направя наистина "частен парфюм", като го композирам от етерични масла, даже и конкретни идеи имам, остава да се организирам  Simple Smile най-вероятно ще е есенно-зимен, защото ако сега започна да го правя, ще са ми нужни и няколко месеца за отлежаване  Simple Smile и като се получи някоя вонящица накрая, верно ще е само за частно ползване  Simple Smile

колкото до съобразяването и тн - има го това, съобразявам се в някакви рамки, но в общи линии не мисля много кой как ще възприеме ароматите ми...в крайна сметка и мен никой не ме пита какво мисля за напотените и не до там хигенизирани хора в ежедневието  Grinning

Последна редакция: сб, 25 май 2013, 15:13 от Deetron

# 9
  • Мнения: 3 499
Преди няколко дни за пръв път ми се случи да разпозная парфюм. Влязох в офиса, още в коридора усетих Инсоленс, тръгнах по дирята и от раз уцелих стаята и колежката, с която явно имаме сходен парфюмен вкус. Веднага я "информирах" с какъв парфюм е Simple Smile, но другите колежки в стаята май не бяха особено доволни от избора й...
Аз нямам парфюм, който да пазя само за себе си, но най-любимите си парфюми ги нося само когато съм в настроение. Шалимар например не мога да нося всеки ден, макар че го обожавам.

# 10
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Много интересна тема
Ати    bouquet
Моите парфюми са предимно атомни бомби.В об6ти линии  хората около мен са им свикнали.Стремя се да не прекалявам с дозите....но не винаги ми се отдава.До сега никой не се е оплаквал даже обратното.Доста хора са любопитствали за парфюма,  с който съм в момента...някои дори са искали да им запи6а  името и бранда.
Куриоз на седмицата, отивам да си взема новата придобивка
http://www.fragrantica.com/perfume/Maitre-Parfumeur-et-Gantier/A … e-Dore-14958.html
и сре6там един познат, сядаме на кафе.Понеже той е наясно с моята слабост поиска да му покажа парфюма:Предложих му да го пробва.След кратко колебание си пръсна   мъни4ко на китката.Наведе се към нея, за да го усети и .... неистово отметна глава назад(като след силен удар)..  Каза 4е това е оръжие за масово изтребление.За протокола за мен е  Амбре Доре е  по скоро от  нормалем към лайт, от колкото  супер хеви.Съ6ия парадокс  забелязах и с Уд на Пиге.Не го усе6там, но останалите го отразяват и 12 4аса следкато съм  го сложила.
Сутринта ми се обади да попита от къде може да си го купи за6тото малко след като се разделихме  парфюмът се пробразил и  го запленил..
Поръ4ахме го и сега пътува към него.

Имам си и мои парфюми.
4истите парфюми, особено ако са спла6 ги ползвам само за ли4на консумация.Тъй като  пове4ето от тях  стоят близо до кожата, им се наслаждавам егоисти4но.

В един друг форум една много мила фея класифицира6е разли4ните концентрации
ЕДТ парфюми за околните
ЕДП парфюми за приятели
ПП за ли4на консумация

Последна редакция: сб, 25 май 2013, 19:28 от sl

# 11
  • Мнения: 13 627
Aтти, много интересна тема  bouquet Hug

Мисля, че май само Джон Галиано ми е такъв "личен парфюм". Нося го само в къщи. Даже нося е силно казано. Пръскам го на хартиена кърпичка и си го разнасям с мен.
Diamonds and Rubies на Елизабет Тейлър също се очертава да стане такъв парфюм. Обичам да го пръскам на кърпичка като гледам нейни филми.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 880
Благодаря и аз на Атти за хубавата тема!   bouquet

Нямам таен парфюм за себе си и се надявам да нямам такъв!  Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 1 210
Атти, благодаря за темата  Hug
Мимс е много права за ексхибиционизма и парфюманията Laughing
Нямам личен парфюм.
Единственото, което се приближава до нещо подобно е Уоманити, който слагам много рядко и само в къщи. Мразя масовостта му и обилната употреба на носещите го. Но на моята кожа си стои различно от това, което усещам от другите и имам моменти, в които го искам.

# 14
  • на терасата
  • Мнения: 673
Въпреки че съм привърженик на леките цветни аромати, много внимавам как ползвам любимия NR for her Musk. Получих няколко пъти забележки, защото аз не го усещам интензивно и явно прекалявам с количеството. Пък той е задушаващ, когато е предозиран, според моя тийн-парфюмен критик! smile3521 Но когато съм сама, се пръскам без ограничения....

Общи условия

Активация на акаунт