Парфюмни размисли и страсти - 172

  • 50 502
  • 729
  •   1
Отговори
# 15
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Благодаря ти,Атти, за новата,интересна тема  bouquet
Аз рядко пиша/не съм по парфюмните описания,и нямам кой знае колко парфюма/,но пък истинско удоволствие е да ви чета ежедневно Hug
Напоследък разносвам само Cloe love и  Essence Narciso Rodriguez,и двата ми харесват,но....как да кажа,все търся онзи парфюм,който ще ме грабне  и ще искам постоянно да усещам върху себе си/апропо,така ме завладя Табако ванил и Ботега Венета Crazy/,"моят аромат" Wink И понеже съм отявлен фен на Герлен Wink, в полезрението ми попадна ето това произведение - http://www.parfumi-shop.net/bg/ezine/show/guerlain-shalimar-initial-l-eau.php - няма къде да го пробвам,и затова ще помоля тези от вас,които са запознати с аромата,да ми го опишат...по онзи,увлекателен и зарибяващ начин Wink Hug

# 16
  • Мнения: 51
Фен съм на силните и тежки парфюми, май ги наричат ориенталски. Това за протокола.

Иначе да, аз имам тайни парфюми, няколко даже. Причина за това е, че за мен те разказват историята ми, а не ми се измислят плоски обяснения, ако някой възкликне: 'я, какъв хубав аромат! кой е парфюмът?откъде е, кога си го купи?' нали знаете жените сме си любопитни Simple Smile

Парфюмите са:

- Womanity на Тиери Мюглер: в тая дъхава смокиня има толкова много асоциации по една стара къща с градина, които не бих споделила с никого, защото хората около мен са ми предимно формално близки или никак не са близки. сякаш детството ми се завръща, когато ме облъхне този аромат

- Voyage en Mediterranee - Labdanum на L`Occitane - полъх от моите френско-марокански фантазии - също нещо много лично. Плътен аромат, точно както ги обичам Simple Smile

- първият парфюм на Наоми Кембъл - подарък от майка ми за успешна сесия Simple Smile и една голяма страст точно по времето когато ползвах този парфюм. все още пазя флакончето, има малко на дъното и много рядко го отварям и вдъхвам от аромата. сигурно вече е абсолютно изветрял, но аз винаги го усещам...

- Dune на Кристиан Диор - спомен от много щастливи дни с любим човек, който вече го няма.

За ежедневието ползвам Jasmin tendre на Yves Rocher, A la nuit на Serge Lutens, At Night на Наоми Кембъл, Alien на Тиери Мюглер според настроението и това къде се намирам. Понякога слагам някой от тайните, но това е изключително рядко и обикновено е провокирано от нещо. Затова ги считам за тайни.

Последна редакция: нд, 26 май 2013, 18:50 от Orangeade

# 17
  • Мнения: 51
а тия дни съм луда по Джайпур, та едва се сдържам....

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 7 047
Нямам частен парфюм в този смисъл, но има няколко аромата с които за нищо на света не бих излязла сред хора. И вкъщи не ги слагам често, по-скоро ги душа от бутилките - Shalimar edp, Black Aoud Montale, Agent Provocateur.

# 19
  • Мнения: 2 447
Атти, интересна тема! Grinning  bouquet

Имам личен парфюм: Feminite du bois na Shiseido,в буквалния смисъл се чувствам гола с него и ми е някак некомфортно да го нося сред хора.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Атти, интересна тема! Grinning  bouquet

Имам личен парфюм: Feminite du bois na Shiseido,в буквалния смисъл се чувствам гола с него и ми е някак некомфортно да го нося сред хора.

И аз така се чувствам с Feminite du bois, но много го нося сред хора  Laughing Което потвърждава за мен теорията ми за ексхибиционизма  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 813
Нямам  частен аромат и аз споделям теорията за ексхибиционизма май Simple Smile. Може би само Отмъстителната ползвам в къщи по-често , но си я  нося и навън.

Затопли се и Нинфео мио пак ме радва.Много ми допада мъжката бутилка Heart Eyes

# 22
  • Germany
  • Мнения: 1 581
 newsm08Хелоу, банда newsm08 Mr. Green
Вече съм на 6 Wink и не мога да споделя радостта си от хубавата среща, която си спретнахме вчера newsm08 newsm51
На неприсъствалите ще споделя, че загубиха, а на мъжете, които четат и пишат в темата ще подшушна, че всички дами бяха прекрасни, отпочинали, отслабнали Hug Flutter, някои правим изключение Mr. Green, но само ще спечелят, ако дойдат на следващата среща Sunglasses.
Аз открих цели три неща, в които да се влюбя, но ще ги тествам още веднъж, без  newsm08 Wink
http://www.fragrantica.com/perfume/Robert-Piguet/Cravache-2007-2931.html
Страшен!!! Хубавото е, че е мъжки. Парфюм от старата школа, за солидни, костюмирани, и безкрайййно опасни господа Crazy Мъж, носещ този парфюм знае какво иска, какво харесва и как да го постигне. Напомня ми старата класа на ИСЛ, в този дух е и е много, много секси! Въздъх!
http://www.fragrantica.com/perfume/Hermes/Les-Colognes-Hermes-Ea … Ambr-e-18183.html
Това е моята мандарина! Много Hermes, изтънчен, хладен, с хубави сочни мандарини, на заден фон се усеща и лека горчивина от костилките на мандарината и леко и ефирно амброво ухание, каквото долавям в амбровото Мерве Heart Eyes. Нямам търпение да го пробвам самостоятелно с хубаво напръскване, но просто знам, че ще се купува Heart Eyes
И невероятно, но факт, много ми хареса http://www.fragrantica.com/perfume/Hermes/Kelly-Caleche-L-Eau-de-Parfum-5520.html
Лятна юнска вечер, във въздуха се носи уханието на цъфнали билки и треви, надвикването на жабите и щурците е оглушително, чаша отвара от лайка изстива в мрака, за да ни донесе утеха от тежкия ден. Чуден, а как се носеше около мен, цял ден си го душках от ръката Heart Eyes

По темата - имам си мои парфюми, които нося само и единствено за да ме радват мен. Нощите на Лаура Мерсие нося само и единствено в много важни и тържествени за мен дни, Sensuous Noir нося, когато ме е налегнала такава депресия, от която само той е в състояние да ме измъкне. Веднъж годишно нося и Les Plaisirs Nature Marron de Noel Yves Rocher Blush, който е толкова немой, толкова различен от всичко, което харесвам, но от който имам нужда в дните около Коледа, за да усетя Коледния дух Grinning

# 23
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Вместо запис да кажа, че два дена бяхме на бал в Златни пясъци. Понеже нашият бал беше на 24, вчера бяхме свободни и гледахме пристигането на варненските абитуриенти от терасата на хотела. Бяхме на втория етаж и от долу на кълба се носеше аромат на Alien. Явно беше предпочитам от много абитуриентки. Laughing

# 24
  • Мнения: X
Благодаря за темата   bouquet

Нямам такъв парфюм.... имам фаворити и не толкова.... постоянно разлюбвам и преоткривам парфюмите си...

# 25
  • София
  • Мнения: 64
Цитат
неистово отметна глава назад(като след силен удар
да, и аз съм наблюдавала тази реакция - все едно е целунал кобра.

Чудна среща - а накрая помирисах от ухото на Атти Орловите нокти (Le Chevrefeuille Annick Goutal) - прелест! Освен Магнолия нобиле, това е вторият цветен парфюм, който харесвам безрезервно.
Ковачева ме подсети - не знам дали е имало тема за любимите ни мъжки парфюм - Cravache е и в моя списък определено.

По темата - в момента парфюмът, който нося само за себе си е Daim Blond Serge Lutens. Така или иначе никой не го забелязва, аз самата едвам го усещам, но имам някаква особена необходимост от него. Mims е права за ексхибиционизма, но почти винаги имам и такива интровертни парфюми, с които не излъчвам, а улягам по-удобно в себе си.

# 26
  • Мнения: X
Добро утро! Страхотна тема, Атти!

Нямам "private" парфюм. Всичко, което имам и харесвам, искам да нося и показвам. Много внимавам с количествата и сезоните, когато нося Хабанита, Самсара, Ангел или Демон, Еликсира на Ермес, Орхидеята.

За срещата - ужасно завиждам. Хайде в средата на юни друга среща  Praynig.

Тези дни съм на вълна Osmanthe Yunnan (Eли  Hug Hug) Много, много хубав. Не ми се описва как го усещам, само ще кажа, че страшно ми прилича на Ботега-та. Една идея по-кожест, но пък и някак по-лек за носене. Малко по-траен трябваше да бъде, но нищо. Ще се поливам и запасявам.

# 27
  • София
  • Мнения: 602
Пак не успях да дойда на срещата.  Sad Не успях да свърша с ангажиментите. Блазе ви. Всеки път се заканвам, че ще дойда и все нещо става.

Мен напоследък ме е обзела парфюмна апатия. Карам си с все едни и същи парфюми. Нямам някой за който да наприрам неистово. И май така ми е добре, че и без това парите отиват по други направления за други страсти и желания! Wink

# 28
  • София
  • Мнения: 5 574
Много хубава тема, Атти! Hug Hug Hug

Дори и да си няма такъв парфюм човек, въображението му започва да работи, а това не е никак малко!  Wink

Днес тествам новата Каролина, много ми харесва на първо помирисване...  Grinning Да видим дали ще продължавам така да мисля след няколко теста, а и като се постопли...  Grinning

# 29
  • София
  • Мнения: 1 983
Фен съм на силните и тежки парфюми, май ги наричат ориенталски. Това за протокола.

- Voyage en Mediterranee - Labdanum на L`Occitane - полъх от моите френско-марокански фантазии - също нещо много лично. Плътен аромат, точно както ги обичам Simple Smile

Orangeade - извинявай, въпросния Voyage en Mediterranee - Labdanum на L`Occitane от България ли си го купувала? Че не помня да съм го мяркал из магазините в София, но може и да съм го пропуснал де...затова питам  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт