Натурална закваска за хляб или Хляб с квас - ВТОРА ТЕМА

  • 73 733
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 63
 Flutter да ви следя

# 31
  • София
  • Мнения: 1 365
Много обичам да правя хляб, но го правя много рядко. Сега ви открих и се връщам да чета и меся  Laughing

# 32
  • Мнения: 16
.

Последна редакция: пн, 23 ное 2015, 10:56 от galina_deleva

# 33
  • Мнения: 3 410
Много интересно, а би ли споделила с нас тези напътствия Hug

# 34
  • Мнения: 16
.

Последна редакция: пн, 23 ное 2015, 10:57 от galina_deleva

# 35
  • Мнения: 3 410
Благодаря ти много Hug
Някои неща и аз ги правя така както описваш, но разбърквам с метална лъжица, буркана ми е леко отворен, водата ми е на стайна температура и бялото брашно за захранка е от магазина newsm78 Да взема значи да се коригирам Peace
Чудесно ти е хлебчето  bouquet

# 36
  • София
  • Мнения: 3 090
galina_deleva , хляба ти изглежда разкошно! А откъде си купи брашното? И кваса? Интересно ми е къде е тази фурна, която прави хляб с квас? Ако е в Раднево, ще се ходи! Joy

# 37
  • София
  • Мнения: 7 881
Миналата седмица кваса ми (от ръжено брашно) се захвана още в края на втория ден. На третия вече кипеше. Само, че на мен тя ми трябва за утре когато ще правя ... боза. Вчера го разделих на две и започнах пък един с бяло брашно, който реагира много по бурно от оригиналната.

Явно времето е подходящо за квас, така че давайте да действаме.

# 38
  • Мнения: 3 410
Действаме Дядо Хаджия, току що замесих хлебчето, че кваса беше тръгнал да ме търси. Оставих си 50 гр в един буркан в хладилника, защото наистина времето е подходящо и кваса бързичко се събужда и активира.

# 39
  • Мнения: 16
.

Последна редакция: пн, 23 ное 2015, 10:58 от galina_deleva

# 40
  • Мнения: 660
galina_deleva, много полезна информация, а хлябът ти изглежда разкошен! Peace От всичко изписано се оказва, че май се справям сравнително успешно с моят квас. Wink Захванах си го преди почти година от бяло и пълнозърнесто брашно с по 1 лъжица и от тогава го зарванвам къде с бяло, къде с ръжено, къде с пълнозърнесто брашно и си живурка, милия. Mr. Green Правя го само с филтрирана вода от кана с филтър. От 2 дни при нас е лято...ама то беше до днес, де  Mr. Green ....та на стайни 26 С си живее чудесно при захранване 3 пъти за 24 часа.
Сутринта им замесих тесто за пица и го оставих за час и малко си беше втасало и ядоха пицети още на обяд. Peace

# 41
  • Мнения: 16
.

Последна редакция: пн, 23 ное 2015, 10:58 от galina_deleva

# 42
  • Мнения: 192
Много съм озадачена-  днес квасът ми миришеше на ацетон  Rolling Eyes след като с него съм изпекла сума ти хлябове днес го извадих да меся и миришеше ужасно силно. Имате ли идея от какво се е получило това? Случвало ли ви се е?

# 43
  • Мнения: 307
Моя квас мирише странно, ако съм забравила да го нахраня, като го нахраня 1-2 пъти се оправя. Нахрани го и ако не се оправи си стартирай нов или някой да ти даде малко от форума Simple Smile

Да ви споделя, след 1 година опити със квасен хляб и сумати и хлябове хвърлени на боклука  май открих топлата вода.

Та сега правя по точната рецепта на Джема:
300мл вода ( от чешмата и я оставям 1/2 -1 час )
2-3 сл Олио
500 гр брашно
сол
захар
3 чл квас ( поддържам я по-гъстичка)

Пускам месене и като свърши първото месене изключвам и пускам с отложен старт 1 час пак месене и. Като свърши и това месене (първоначалното без втасването) пускам с отложен старт 8 часа печене и снощи така хляба стана идеален. Като хляб с мая пухкав. Сега съм пуснала още един хляб по тази формула довечера ще снимам. А този хляб го взимам, че днес сме на пикник с ноемврийките Simple Smile

# 44
  • Мнения: 16
.

Последна редакция: пн, 23 ное 2015, 10:59 от galina_deleva

Общи условия

Активация на акаунт