На море в Гърция 2013 - V

  • 85 647
  • 716
  •   1
Отговори
# 690
  • Варна
  • Мнения: 3 963
Mного пъти сме били на плаж там, много е плитко, трябва да газиш поне 50м навътре, за да стане водата над коляно. Няма никакви вълни и водата се стопля най-рано и най-късно изстива. С две думи - перфектно е за деца. Има бийч бар с чадъри и шезлонги.








Местата на изток от КЕРАМОТИ  чак до АЛЕКСАНДРОПУЛИС са най - непосещаваните  в СЕВЕРНА ГЪРЦИЯ , най далече са от основната част от ползвателите на гръцкото море , а са много и диви и красиви.Даже пътя даден на картата на изток от споменатите плажове е проходим от много , много офроуд автомобил.Моля те разкажи каквото можеш за тази много интересна област.Ние сме тръгвали от АЛЕКСАНДРОПУЛИС на запад до един безименен за нас и неотбелязан никъде къмпинг където и асфалта свърши и почна някакъв лунен макадам.

# 691
  • Мнения: 63
Вече трета седмица не мога да избера къде да отседнем. Много исках да видим гръцко море, но съм на път да се откажа....Последен опит правя, ако може да ми препоръчате място като за първо посещение на Гърция. Веднъж като отида, ще ми е по- лесно за следващите пъти:)
Желанието ми е да имам тераска с гледка към морето...

# 692
  • София
  • Мнения: 3 774
Вече трета седмица не мога да избера къде да отседнем. Много исках да видим гръцко море, но съм на път да се откажа....Последен опит правя, ако може да ми препоръчате място като за първо посещение на Гърция. Веднъж като отида, ще ми е по- лесно за следващите пъти:)
Желанието ми е да имам тераска с гледка към морето...

Maija В никакъв случай не се отказвай, просто кажи, имаш ли предпочитания за район и някакъв бюджет........тераската ще е намерим. Поздрави.

# 693
  • Мнения: 63
Предпочитанията ми са за континентална Гърция. Бюджета е 1000- 1200лв., с храната ако може.
Ще съм благодарна ако ми помогнете Simple Smile

# 694
  • Мнения: 91
След колебания, доста четене и почти наизустяване на booking Mr. Green избрахме Лефкада. Резервирахме чудно студио, което надявам се е чудно и в действителност. С почти 10 рейтинг, буукинг досега не ни е заблуждавал.

Официално тук да благодаря на Anna bel за пространната и полезна информация за Скопелос, оставихме го за следващото ходене Simple Smile

# 695
  • София
  • Мнения: 3 774
Предпочитанията ми са за континентална Гърция. Бюджета е 1000- 1200лв., с храната ако може.
Ще съм благодарна ако ми помогнете Simple Smile

Maija Нещо такова ли ти трябва?

# 696
  • София
  • Мнения: 13 263
Откакто в темата за пръв път се спомена за Скиатос, в къщи непрекъснато повтарям, че искам да отидем там. Мъжът ми (маниак на тема самолети) хич не ми обръщаше внимание, но до днес, когато видя тази снимка:

http://www.airliners.net/photo/Thomas-Cook-Airlines/Airbus-A321- … 00676d8a90d9d783b

Преди малко идва и ми казва: "Ти за Скиатос ли все говориш? Вече и аз искам да ходя."  hahaha  Наистина ли самолетите минават по този начин над хората?  newsm78  Не е ли опасно? Снимката е от 4.06.2013г.

# 697
  • В друго измерение
  • Мнения: 140
Момичета, търся скорошни отзиви за Orfeas Blue Resort 4*, на Паралия Корино. Ако някой е бил там наскоро, моля да сподели!

Благодаря!

# 698
  • Мнения: 287
Откакто в темата за пръв път се спомена за Скиатос, в къщи непрекъснато повтарям, че искам да отидем там. Мъжът ми (маниак на тема самолети) хич не ми обръщаше внимание, но до днес, когато видя тази снимка:

http://www.airliners.net/photo/Thomas-Cook-Airlines/Airbus-A321- … 00676d8a90d9d783b

Преди малко идва и ми казва: "Ти за Скиатос ли все говориш? Вече и аз искам да ходя."  hahaha  Наистина ли самолетите минават по този начин над хората?  newsm78  Не е ли опасно? Снимката е от 4.06.2013г.


  Таня, толкова ниско да минават не забелязах, но ми направи впечатление друго. Наложи се да чакаме на връщане ферибот повече от 2 часа на пристанището. Идваха и отлитаха самолети през  10 минути. Всички до един- Томас Кук!
   Иначе- поздрави от Лимнос, не ме мислете!  Simple Smile

# 699
  • София
  • Мнения: 1 257
Anna bel   мислим те, мислим те и чакаме подробности, че и снимки даже Simple Smile

Хубава и спокойна почивка   Hug

# 700
  • Мнения: 30
Здравейте момичета!!!В неделя заминаваме на първата си почивка в Гърция!!!Много се вълнувам!!Резервирали сме в хотел Анна-Мария Парадайз,в Пефкохори!.....ако имате някакво инфо...!?Вълнува ме да не объркаме пътя,можем ли да си носим,алкохол,цигари,храна и какво количество е разришено,плажа хубав ли е,платен ли е!?Много ще съм ви благодарна за помощта!?
Белладона, миналата година бяхме в Анна-Мария Парадайз. Локацията му в гугъл мапс е грешна/маркирали са другият техен хотел Анна-Мария/, намира се след Ханиоти и преди Пефкохори на пътя от дясно, като ориентир до него е Флегра палас. Собствениците- Йоана и Петрос са изключително любезни и гостоприемни и ще направят всичко за да е приятен престоят ви в хотела. Доста често ни събираха на бара и ни черпеха с шотове, с което създаваха една приятна обстановка и сближаване между почиващите-повечето бяха румънци, англичанин, руснаци, молдовци, а също много се радваха на децата, Йоана лично хранеше малкия, разхождаше го, въобще много мили и симпатични хора. Лошото за мен беше разположението-поне 350-400 м. надолу по пътя до морето, а също и отдалечеността му от града, за да стигнем до него задължително се качвахме на колата. Самото Пефкохори определено за мен е сръбски град-много сърби и македонци, цени ниски в сравнение с други градчета, в които сме били/гирос-1.50 Е/, Най-хубавата им таверна Бакалис, препоръчвам ти да седнете. Пясъка на места е смесен с камъни, от пристанището организират целодневни екскурзии с корабче до Ситоня-Торони, Неос Мармарас, ами това се сещам. Хубава почивка ви желая и много поздрави на собствениците!

# 701
  • Мнения: 487
Привет от Сарти.Имам молба!Ако някой пътува насам може ли да ми купи от Бг една ракийка,че забравихме  Embarassed.Иначе впечатления ще споделя по-късно,че си забравихме зарядното за лаптопа в един х-л в Сандански и от тел.ми е мн.гадно да пиша Hug.Изобщо изпозабравихме се церите.То  grinning039  grinning039ва от ме.Сега отиваме на плаж

# 702
  • София
  • Мнения: 3 774
Откакто в темата за пръв път се спомена за Скиатос, в къщи непрекъснато повтарям, че искам да отидем там. Мъжът ми (маниак на тема самолети) хич не ми обръщаше внимание, но до днес, когато видя тази снимка:

http://www.airliners.net/photo/Thomas-Cook-Airlines/Airbus-A321- … 00676d8a90d9d783b

Преди малко идва и ми казва: "Ти за Скиатос ли все говориш? Вече и аз искам да ходя."  hahaha  Наистина ли самолетите минават по този начин над хората?  newsm78  Не е ли опасно? Снимката е от 4.06.2013г.

Тaня67 Летището на Скиатос е голяма атракция за района. Точно на това място винаги има туристи с фотоапарати и камери. Както се вижда самолета на снимката, в ляво е морето, залива на градчето. Самолетите захождат от там, между морето и пистата е само тази улица. Като застанеш на брега имаш чувството, че лети точно срещу теб, дори импулсивно се навеждаш. Минава улицата и след няколко метра каца. Ако не кацне още в самото начало, пистата няма да му стигне, а от другата страна пак е море, всичко е изчислено. А те наистина на моменти кацат един след друг.........

# 703
  • София
  • Мнения: 1 257
Привет от Сарти.Имам молба!Ако някой пътува насам може ли да ми купи от Бг една ракийка,че забравихме  Embarassed.Иначе впечатления ще споделя по-късно,че си забравихме зарядното за лаптопа в един х-л в Сандански и от тел.ми е мн.гадно да пиша Hug.Изобщо изпозабравихме се церите.То  grinning039  grinning039ва от ме.Сега отиваме на плаж

Пробвайте гръцкото ципуро, но без анасон - това е като нашата ракийка не и отстъпва по нищо.

# 704
  • Пловдив
  • Мнения: 48
Много пъти сме били на плаж там, много е плитко, трябва да газиш поне 50м навътре, за да стане водата над коляно. Няма никакви вълни и водата се стопля най-рано и най-късно изстива. С две думи - перфектно е за деца. Има бийч бар с чадъри и шезлонги. Не мога да споделя печатления за самия къмпинг, тъй като не сме отсядали там, но изглежда добре устроен, има магазин и заведение, а наоколо е безпощадна пустош и спокойствие. Идеално е вечер за каране на колело по пътя край морето.
bisserina, вие къде отсядате, когато ходите на плажа Мандра? Освен къмпинга, има ли някакви хотели или къщи със студиа и апартаменти?
Районът е много хубав - спокоен с хубави плажове. Препоръчвам за спокойна почивка без да е много населено Мангана. Авдира е вилната зона на гр. Ксанти, има дискотеки, ресторанти и е приятно местенце, малко по-населено. Други плажове в околността - Еразмио, Миродато, Мандра. Във всички селца се дават под наем стаи в къщите, оборудвани с всичко, но трябва да се направи резервация в началото на лятото. Много от жителите на смолянска област вече имат собственост там, която отдават под наем. Ето няколко примера:
http://www.bgimot.net/къща-за-гости-‘ралица’-гърция-обява1934
http://www.obiavi-bg.com/почивка-в-гърция-авдира-__792437
Може да се погледнат оферти в местни издания на Смолян - там също има обяви за наеми.
От години ходим там и сме много доволни.  Друго място в района е Фанари - техен по-голям курорт, в който има хотели, а също и почивни станции. Гърците, също като нас, могат да ползват почивка по "техния НОИ" точно там. Оживено е, с барове и дискотеки, малки ресторантчета и водни развлечения. Всеки ден от седмицата, в различните селца в района, има пазари - голяма атракция. Най-големия е в събота в Ксанти.
Приятно изкарване на всички! Ако имате още въпроси - насреща съм!
Не отсядаме никъде, отиваме за един ден на плаж и вечерта се прибираме да спим при мама...в Златоград. Уморително е доста, обаче на шофьора не му пречи пътя...
Иначе по цялата ивица от Натура до плажа на Миродато е пълна с вили, които изглеждат невероятно, с огромни градини, от плажа ги дели само пътя. Една единствена вила съм видяла досега с табела и телефон за контакт (другия път ще го запиша, за тези които се интересуват). Иначе моят фаворит в района е плажът на Мангана, обаче там не съм открила НИТО едно място за отсядане.

Общи условия

Активация на акаунт