На море в Гърция 2013 - V

  • 85 645
  • 716
  •   1
Отговори
# 675
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Някой може ли да ми даде информация до колко годишна възраст децата трябва да пътуват в столчета тип седалка? Благодаря предварително.
децата трябва да пътуват в детски седалки до 12 годишна възраст.

стига, бре... направо до 12клас, ако може.
Гертруд :
Изискванията за столчетата обаче са много и различни за ръст и килограми. Всяко дете, което е под 150 см и до 36 кг трябва да се вози в автомобил в специални столчета, разделени в 5 групи в зависимост от теглото на детето.

Първата обозначена в закона група столчета е "0" - за деца с тегло под 10 кг. Следват: група 0+ - за деца до 13 кг, група 1 - за деца между 9 и 18 кг, група 2 - за деца между 15 и 25 кг, и група 3 - за деца между 22 и 36 кг.


Моят син от 2г. не се вози в седалка. Значи е бил на 8г. Просто колана вече много добре го опасваше, не през шията и реших, че няма нужда от седалката.

Параходче, моля да не забравиш да включиш този линк с къмпингите в сладващата тема   bouquet

MAMA POLI - точно така, без резервация преди  ...г посетихме Аспровалта. Бяхме в Катарина хаус, с много милички собственици. Тръгвай и не се плаши. Освен това там можеш да се пазариш, след като видиш какво ти предлагат.

# 676
  • Мнения: 158
Може някъде да е обсуждано,но да не съм видяла.Може ли да ми кажете колко е прието да се оставя бакшиш в таверните?

Ако имаш на сърце оставяш, ако нямаш - не оставяш  Mr. Green

 Аз не оставям щом не съм доволна или ме карат да чакам 100 часа. Имам си изисквания, и ако не се покриват не считам да оставям.
За кафе оставям 0.50 - 1Е, да се закръглят на 5Е
Ако ядем -  вече е според оставеното впечатление.

Вечер в питейно заведение - пак около 1-2-3Е ( снощи при сметка 26Е оставихме 4Е, като ни почерпиха по една бира и по един тост)



Последна редакция: пт, 21 юни 2013, 10:27 от zorita

# 677
  • София
  • Мнения: 161
Bled , Тaня67, Параход отново хиляди благодарности   bouquet  Simple Smile

И специално на Bled благодаря за маршрута, описанието и снимките   bouquet Hug Наистина ми помогнаха да се ориентирам какво и къде си заслужава да се види!

  bouquet  bouquet  bouquet

Поздрави

# 678
  • Мнения: 934
 MaLkO_AnGeL4e, и аз минавала многократно по различните варианти, зависи какво искате точно да видите. А тъй като съвсем наскоро минах пак, да споделя за таксите:
На отиване Солун-Тива /малко преди Атина, защото бяхме в посока Коринт/ - около 21 евро.
На връщане от Парга се включихме в Егнатия малко след Игуменица до Солун - 7.20 евро
Моста Рио-Антирио - 13.20 евро, разгледайте и сградата с макети, снимки от строителството  Peace

# 679
  • София
  • Мнения: 161
Благадаря phile   bouquet

# 680
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 934
Някой може ли да ми даде информация до колко годишна възраст децата трябва да пътуват в столчета тип седалка? Благодаря предварително.
децата трябва да пътуват в детски седалки до 12 годишна възраст.
стига, бре... направо до 12клас, ако може.
Гертруд :
Изискванията за столчетата обаче са много и различни за ръст и килограми. Всяко дете, което е под 150 см и до 36 кг трябва да се вози в автомобил в специални столчета, разделени в 5 групи в зависимост от теглото на детето.
Първата обозначена в закона група столчета е "0" - за деца с тегло под 10 кг. Следват: група 0+ - за деца до 13 кг, група 1 - за деца между 9 и 18 кг, група 2 - за деца между 15 и 25 кг, и група 3 - за деца между 22 и 36 кг.

Моят син от 2г. не се вози в седалка. Значи е бил на 8г. Просто колана вече много добре го опасваше, не през шията и реших, че няма нужда от седалката.

Моите, ако ги чакам да станат 36 кила сигурно ще трябва да е до абитуриентския бал, каквито щиглеци, че и дълги на туй отгоре, са и двата броя. Rolling Eyes Девойката отдавна е само с колан, иначе главата й аха да удари тавана. Малкият това лято за последно ще е само на седалка, после я махаме, защото и той взе да достига високите слоеве. Спирали са ни гръцки полицаи (по други причини) и изобщо не са коментирали нищо по този въпрос.

# 681
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
хаха, има възрастни, които не минават 150 см.
но това е, около 11-12 години и 150 см, 36 кг. Много е смешно голямо дете в седалка, но като се налага ще ги пъхаме.
http://premaman.bg/index.php?r=page/view&id=padv47#_TOC4
аз говорих за този стол, който обединява, не е нужно да се взима за всяка група: Комбиниран стол Група 1/2/3 – за деца от 9 до 36 кг ( от около 9 месец до 11 – 12 години )

# 682
  • Мнения: 76
Здравейте, може и да ми се смеете, ама кажете в таверните менютата има ли ги и на английски, че аз с тези завъртяни гръцки имена нещо май няма да се оправя ooooh! . Да не вземем да си останем гладни, като не разбираме какво си поръчваме  Joy Joy  Joy

# 683
  • София
  • Мнения: 15 280
Има ги и на английски, а в някои таверни - и на български. Simple Smile

# 684
  • София
  • Мнения: 161
silna, за Тасос мога да кажа, че повечето са на български даже, предполагам, че и в други места, където има много българи също е така.

# 685
  • Мнения: 1 145
Общоприето е бакшишът да бъде 10% от сметката, но всеки сам си преценява. Аз обикновено закръглям сумата и не следя процентите.
Това, което ми е правило впечатление е, че сервитьорите са доволни и благодарят вежливо, за разлика от тези в България. Когато връщат ресто в чужбина, винаги е точно до стотинка. Никой не ти казва, че няма монети.

# 686
  • Мнения: 0
Горещо препоръчвам Халкидики - Ситония е страшно живописна, а плажовете на Касандра са много големи и спокойни. Нощувки се намират на съвсем ниски цени и при добри условия.
За мен това от години е най-добрият вариант за море, стига да не е през август, че тогава им е силният сезон и става освен много жега и с една идея пренаселено Simple Smile

# 687
  • Мнения: 118
millenitta,аз се интерсеувам точно от тази дестинация Simple Smile и ще съм ти много благодарна ако споделиш повече инфо за тази къща и другата до нея.Интересува ме каква е цената за пероида 15-30 юли.Може и на лични.Ние 5 години подред ходехме на плаж на "Ал Маре",това е хотела който е малко след вас.Чадърите са безплатни,трябва да си поръчаш нещо за пиене и може да си стоиш цял ден.Морето не е дълбоко и е доста подходящо за малки деца.Ох,направо се размечтах...  Simple Smile

# 688
  • Пловдив
  • Мнения: 301
Намерих някакъв къмпинг Натура близо до Авдира?

Някой с впечатления от него?

Много пъти сме били на плаж там, много е плитко, трябва да газиш поне 50м навътре, за да стане водата над коляно. Няма никакви вълни и водата се стопля най-рано и най-късно изстива. С две думи - перфектно е за деца. Има бийч бар с чадъри и шезлонги. Не мога да споделя печатления за самия къмпинг, тъй като не сме отсядали там, но изглежда добре устроен, има магазин и заведение, а наоколо е безпощадна пустош и спокойствие. Идеално е вечер за каране на колело по пътя край морето.

Видях,че сте резервирали в Петринос. Хотелът е хубав,но е доста навътре, морето не се вижда дори; най-близкият плаж е този, за който писах по-горе.

Много, много ти благодаря за отзивите!  Hug

Може ли да ми кажеш с кола колко е пътя от хотела до плажа на Натура?
Прецених, макара и доста по-скъпо, че е по-добре хотела, че на Натура са с общи бани и тоалетни. Имат каравани, които дават под наем.

А разстоянието от Авдира до Мандра не е далеч предполагам?

Извинявай за късния отговор, но не съм влизала скоро във форума. От хотела до плажа на Мандра (така ще го търсите, там е Натура) е не повече от 6-7 мин с кола. Сигурно си забелязала, че хотелът е извън Мандра, намира се в един лозов масив, заобиколен от маслинови дръвчета. От него се излиза на пътя в посока Авдира, в ляво е отлонението за плажа (паралия Мандра). Пътят, който минава пред къмпинга, продължава към плажовете на Авдира и Миродато. С кола - десетина минути. Иначе от Мандра до самата Авдира (селата имам предвид) има вътрешни пътища, но пак е не повече от 10 мин.
Желая ви незабравима почивка!

# 689
  • Пловдив
  • Мнения: 301
Много пъти сме били на плаж там, много е плитко, трябва да газиш поне 50м навътре, за да стане водата над коляно. Няма никакви вълни и водата се стопля най-рано и най-късно изстива. С две думи - перфектно е за деца. Има бийч бар с чадъри и шезлонги. Не мога да споделя печатления за самия къмпинг, тъй като не сме отсядали там, но изглежда добре устроен, има магазин и заведение, а наоколо е безпощадна пустош и спокойствие. Идеално е вечер за каране на колело по пътя край морето.
bisserina, вие къде отсядате, когато ходите на плажа Мандра? Освен къмпинга, има ли някакви хотели или къщи със студиа и апартаменти?
Не отсядаме никъде, отиваме за един ден на плаж и вечерта се прибираме да спим при мама...в Златоград. Уморително е доста, обаче на шофьора не му пречи пътя...
Иначе по цялата ивица от Натура до плажа на Миродато е пълна с вили, които изглеждат невероятно, с огромни градини, от плажа ги дели само пътя. Една единствена вила съм видяла досега с табела и телефон за контакт (другия път ще го запиша, за тези които се интересуват). Иначе моят фаворит в района е плажът на Мангана, обаче там не съм открила НИТО едно място за отсядане.

Общи условия

Активация на акаунт