Отминава януари - нова тема да подхванем - 30.01-05.01

  • 4 899
  • 90
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 698
svasseva, аз нямам идеи какво може да е на малкия, но се моля всичко бързо да се оправи и отново да стане весело момченце  и с кеф да ходи на училище.Целувки за Марти и много силички за теб  Hug

# 31
  • Мнения: 2 543
Силве, дано да се размине скоро всичко това с Марти! Нищо чудно наистина да е някаква препубертетна история! Искрено му съчувствам, защото като си спомня аз какъв пубертет бях.... Crazy Това е много сложна възраст, наистина! Но вие сте в толкова добри взаимоотношения - вярвам, че ще се справите заедно с трудностите! А след няколко години, ще чакаме твоите съвети за справяне с нашите пубертети! Crazy

Наде, много се пази! Сигурно ще ти е трудно с това прохождащо хлапе, но поне от домакинската работа си спестявай каквото можеш! Аз толкова ларж го раздавам понякога... А дори не съм бременна! Embarassed Добре, че кухнята ми е доста отделена от останалата част от къщата, та не ми се налага често да я посещавам. Embarassed

Исках да споделя с вас едни много красиви фотографии, които ми пратиха вчера да разглеждам. Ето ви малко да изплакнете и вие окото:http://www.wildthingsphotography.com/detected.php?page=&pass=

# 32
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Любознателна, честити ви първи крачки! Леко и безаварийно опознаване на света! Когато решиш, че ще можеш да излезеш за час - два, се обади. Аз мога всеки ден след 14.00 ч. като заспи Бубката.

  Силве, миличка, сигурна съм, че скоро всичко ще се оправи. Дано наистина намерите добър психолог, който да може да помогне  Praynig! Аз самата си спомням, че в трети клас не ми се ходеше на училище, просто така, без причина  Embarassed и докато нашите се усетят, за мен минаха две седмици без школо. Така че много е важно, че Марти си казва, че не иска да ходи и ти търсиш причината за проблема. Аз не споделях, просто си правех, каквото съм си навила на пръста.

  Наде, не подценявай болките и го давай доста по - спокойно, поне в началото. Аз имах подобни болки от самото забременяване, та до 4-я месец и ме наливаха с какви ли не хапове. Поне не ми ставаше лошо, защото постоянно си подремвах... Пази се!

  Йепе, снимките са страхотни!

  Аз мога да се похваля само с това, че от две седмици малката се отприщи да бърбори. Повтаря непрекъснато разни думичики и видимо изпитва удоволствие от това!

  Лек и слънчев ден на всички!  Hug

 

# 33
  • Мнения: 1 710
Да си кажа и аз страховете. Записахме час на Гого за Ядрено-магнитен резонанс - на 10.02. Доста си ме е страх от резултата, но се радвам, че най-накрая се решихме, че го отлагаме вече от доста време. Стискайте палци да го задържим здрав и всичко да мине нормално.

# 34
  • Мнения: 3 743
Да си кажа и аз страховете. Записахме час на Гого за Ядрено-магнитен резонанс - на 10.02. Доста си ме е страх от резултата, но се радвам, че най-накрая се решихме, че го отлагаме вече от доста време. Стискайте палци да го задържим здрав и всичко да мине нормално.
Стискам палци всичко да е наред и на срещата да се похвалиш с добри резултати  bouquet

# 35
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Здравейте всички,
Толкова много новини, че не знам с кого да почна поздравите, с очакваните бебета ли, с проходилите и проговорили малки пакостници ли...
Всички да са живи и здрави и да носят много радост!
Ние папкаме и слушкаме, основно папкаме, ако се съди по снимките (http://bgphoto.net/Start.aspx?UserId=381 ), а иначе така "слушаме", че съседите ни слушат... Wink
Наско каза "мама" цели два пъти във фотото, защото го "изоставих", докато платя, но оттогава не казва нищо, та не зная дали да се радвам. Сега една хубава кака идва да го гледа, докато ни няма, и той доста й се радва, има напредъци относно контакта с непознати. Ама може би да е искал хубава кака...

# 36
  • Мнения: 3 743
bim_bam целувки на бърбораната Hug

  bouquet лек ден на всички....ние тръгваме към училище и стискайте ни палци днес Марти да е по-добре Praynig

firebird, Насето  много е пораснал пу, пу ... тази снимка с хляба много ми хареса Laughing, хайде и той към бърборещия отбор Hug

# 37
  • София
  • Мнения: 2 356
Mомичета, вече тотално се обърках с тия направления за рехабилитация.
Моля ви да ме светнете каква точно е ситуацията, че всички ми казват различно  Confused.

Значи на 20.ян. взехме 1 направление за физиотерапевт, което нали покривало 5 процедури. Изхабихме го в седмицата между 23-27ян. Нашата GP каза, че след като даде направление до 30 дни от датата му на издаване не може да ни дава друго за същия специалист. Тъй е, обадих се в здравната каса, потвърдиха. Toгава Физиотерапевтката от болницата предложи да вземем едно за педиатър, което щяло да покрие още 5 процедури (които сега правим), а също и, че след това издадено в края на януари направление за педиатър имаме право да вземем още едно в началото на февруари (да ни покрие седмицата, дето идва) без да трябва да се чака 30 дни. Нашето GP обаче не смята тъй, обадих се на 100 телефона в здравната каса, те ми говорят за някакви първичен и вторичен преглед, а аз не знаех за такова нещо. И тъй, ако не вземем друго направление за педиатър ще трябва да платим следващите две седмици, докато стане 20 число за следващото направление за физиотерапия. GPto ни твърди също, че след първичния преглед на педиатър (в болницата) ни дават талон за 5 процедури и после трябва да има вторичен преглед, от който също могат да ни дадат 5 процедури или колкото решат. Направо пишман станах, обаче се мъча да осигуря възможно най-много безплатни процедури за нас.  ooooh!

Вие знаете ли нещо? Как точно постъпвате? Мерси предварително и поздрави и  Hug на всички малки и пораснали дечица и техните мами.
Деница

# 38
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
По закон го има това с първичния и вторичния преглед, но на практика в болницата искат направления. Едно време направлението даваше 15 процедури, после станаха 10 и сега явно са станали 5, тва е, защото Здравната каса толкова плаща...
Ние плащахме останлите процедури или почивахме да другия месец, но все пак 10 процедури са 2 седмици...

# 39
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Denat , педиатърът ви е прав, не може да издаде второ направление, ако не е минал месец от първото, не важи календарния месец, а датата на направлението. Самото направление е с давност 1 месец и покрива два прегледа, първичен и вторичен - ЗК ги плаща. Не знам какъв им е регламента в болницата, може тези 5 процедури да са и за първичения и вторичния преглед, не знам...

# 40
  • София
  • Мнения: 2 356
Mерси firebird, PetiaK  Simple Smile,
значи ще плащаме, засега няма да почиваме  Confused

# 41
  • София
  • Мнения: 2 262
Майче и аз стискам палци!
Ама няма ли да се появи някоя бременна със слънчева бременност като моята първата с Мишо? Наде, и двете ще пъшкаме и охкаме явно, аз се надявам след третия да не сьм вече така и дано това е скоро!!! Иначе аз забелязвам, че много трудно дишам и вчера излизахме по задачи и бях като някой парен локомотив, даже не можех да говоря на Мишо докато ходехме!!!Хммммммм, абе това бременността не беше ли удоволствие? А за гаденето няма да споменавам повече, то си е част от деня ми игледам да не му обръщам внимание!
Надявам се Марти да започне малко по-малко да свиква с училището, дано е  пубертет и аз се надявам да е това!
Бърборанковците да се множат и крачетата по-здраво да тичкат!
Иначе с нетърпение чакам срещата да ви видя и чуя на живо!
Много целувки!

# 42
  • Мнения: 3 743
От нас нищо ново, положението е същото...
  Бясна съм, защото току що разбрах, че зам. директорката ще "докладва" за Марти на педагогически съвет Close Twisted Evil...не мога да я разбера тая жена...обясних и как стоят нещата, а тя...щели да обсъдят случая, "защо Марти не иска да ходи на училище"... а пък и ако му наложат някакво наказание....направо ще ги #2gunfire....оправиха всички проблеми в училище, та до Марти стигнаха...нямам думи - училищния двор е пълен с пиещи алкохол и пушещи ученици...дрогирани в тоалетните.... ох, спирам до тук.......

# 43
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Не можеш ли да занесеш на таз директорка някакви бележки... от психолог (че трябва да се интегрира и тн), от лекар, че отсъствал по здравословни причини....
Кво значи това? Верно като че ли оправили всичко, ами опрели до Марти...
Ми, кажи й - заради Вас не иска да ходи... защото толкова е "хубаво" в училище, че не му се ходи...
На него със сигурност му е трудно...
Ама, кажи й на тази, възрастните обикновено се оплакват... ако някой възрастен е в неговото положение, ще има да мрънка за съжалението на другите... а децата така растат и го приемат за даденост... и не се оплакват, но само те си знаят какво им е...
Ама и даскали с даскали....  #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 44
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
svasseva по-добре ако има начин се съветвай и  садвокат ако трябва - вземи му болнични и т.н.
Направо ми иде да ги размажа! Наистина Марти да им е проблема - кажи им, че ако трябва ще ги съдиш за тормоз на дете!

firebird много се радвам за "мама", то момчетат са по-пестеливи както на акъл така и на говорене - така, чен е му се чуди на малкия - те говорят само в крайна нужда - наблюдение по мъжО и дете! А 8каката е просто пример за това, че мъжете са си мъже още от бебета.

Иги, не се оплаквам. Може и по-зле. СДамо ме е страх за бебето - днес в 7 се ококорих с невероятен страх, че на бебето нещо му е станало и го няма - толкова добре ми беше - гъдите не бяха болезнени, не ми се гадеше, кръста наред... МИслех, че ще умра - даже почнах да си мисля, как като ида и ми кажат, че бебе вече няма - как ще правя аборт... БЕ толкова страшно. И като ми стана после и до сега лошо - кеф! Май по-добре да ми е лошо ма да знам, че нещата са наред. А и като повърнах - вече се размазах от кеф, че всичко си е ОК!
Ти - горе главата и спокойно, ще се поозориш, но пък дано преминат повечето неприятности до месец два. Хубаво е, че Мишето е големичък, поне не се налага да го вдигаш и носиш - а и количка не ти трябва. А и се обслужва сам. БЕ да ти е жив и здрав малкия батко!
Аз да ви кажа малко съм се стресирала, че трябва да оправя и др стая - да могат тати и бати да спят там, че като ревне бебето и Дани ще писва и той - щото обясни на 2г деде, защо малкото бебе плаче в два през ноща. Изглежда ще си имам занимание лятото Wink ремонти! Но съм благодарна, че имам втора стая поне.

Бим Бам искаме снимки на малката!

Sunny къде си с малкия Артур? Много ви мисля напоследък - дано сте добре. Все не стигнахме до обещаните снимки на малкия! Целувки за вас и молба да драснете някой ред как сте!

nandy пиши и ти как сте, как е малката....

bebiradi прегръдки на малката принцеса

denat ако можеш напъни тамошните лекари да ти пуснат направление - моята лекарка Калева - ми даваше с едно направяление едни процедури, ама пък два пъти ни преглеждаше. МА си зависи - тук малко дерат кожи! ТОВА не ми харесва в болницата и е една от причините родителите да недоволстват - явното изнудване да си плащаш. Вярно може парите по пътеките да не са достатъчни - но да го заяват публично, а не да прехвърлят топката на педиатрите! Това направо го мразех!

Общи условия

Активация на акаунт