Днеска бебе, утре - две, ЮНИ си дойде.

  • 30 440
  • 745
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 79
Veniva, дано да си отишла до болницата, кажи после какво е станало!
Успех на Фокси!
Честито на Коледна звезда и тук!

Този парк много разхлабващо действа на Лъчито. За първи път там сменях памперс и храних. При смяната на памперса като започна да продуцира в крачкааааа ...Simple Smile
Иначе снощи в 24 часа цокна 2 пъти и заспа като пич, както беше къпан. Викам си - сега в 1-2 ще се събуди... да ама не: чак в 5:30 сутринта. Най-рано досега се е будил в 4:30, така че го водя първо сутрешно хранене, а не нощно и демек от самото начало сме си на 6 хранения, тук-таме 7-мо е имало.
Инфаколът е спрян - може би затова го спохождат бебчо такива вдъхновения в парка, иначе си беше запечен. Чайчето на Хип го обича - пие по 50 мл. Май не трябва толкова много - все пак има някакви подсладители вътре, пробвах го - приятно е.
Kanari, много разхлабващо ти действа посещението на свеки:)
В четвъртък ще се чете някаква молитва на бебчо за 40 дни - тук до нас има една супер кокетна църквичка с много млад и готин поп с малко дете, там се венчахме. Та двора на църквичката е супер зелен, с декоративна трева, попът е наслагал катерушки, пързалки, батут има даже и се събират мами с колички - светска работа направо, хах. А погачата ще е по-натам - на 7-ми може би, та да присъства и леля ми от Италия. Kanari, да направиш снимки от вашата погача!!

# 721
  • София
  • Мнения: 533
Ivangeline как така 6 хранения на новородено бебе, това е супер малко  Shocked Навсякъде пише че новороденото трябва да има между 8 и 12 хранения на денонощие. А ти как си стимулираш кърмата като яде толкова нарядко?

Между другото пак да питам че предния път никой не ми отговори - какво правите когато бебетата ви правят толкова големи нощни паузи, не ви ли се препълват гърдите? Как процедирате, цедите ли си или какво? Аз ако пропусна хранене и гърдите ми ще се пръснат, така че дори и малкия да не яде пак трябва да стана да се цедя.

# 722
  • Мнения: 23
Ivvangeline много кефите с вашето бебче,всеки път се смея с глас  Joy
Kanari свекърва ти е егати монстъра имам чувството  #Crazy между другото и аз вчера бях се разстроила нещо  Mr. Green
Сега се връщам от поликлиниката и ми казаха,че трябвало да видя кога последно ми е бит тетанус,тая ми изкара акъла направо,нямала такъв случай никога,ама колко страшно било,лелее,леле,изпадна в паника, #Crazy че чак и мен ме стресна,а аз съм пълен дебил по принцип...и тя, и сестрата на моята док, не били сигурни може ли да се бие тетанус на бременна  Banghead е аз ли да го знам това,трябвало сега да търся картона ми от училище,да видели кога последно е бита ваксина ... въобще.Четох сега в интернет,че можело да се бие тетанус,ще звъня на АГ-то ми поне тя да каже нещо окончателно,ако не ще ида до Токуда и така.
Мерси момичета за загрижеността   Hug

# 723
  • Мнения: 79
Ади, това за 8-12 хранения е за изключително кърмените бебета - нали при тях като има само кърма в стомахчето, се усвоява за час - час и половина. Бебчо е на смесено хранене - кърма и АМ. Аз чета, че 7 хранения трябва да има, педиатрите също ми чертаят и обясняват схеми за 7 хранения, като това 7-мото е нощното.  Това е за 1-я месец. От 2-я трябва да има стремеж към отпадане на 7-мото, нощно, хранене. Но само на кърма, явно по-често ядат бебетата. При мен си се пада на 3 часа горе-долу, с по-голяма нощна пауза - през нощта никога не съм го будила. В норми е наддал за 1-вия месец: 900 грама и 4 см, половината бодита са му малки вече.
Иначе, откакто храня от 2 гърди и си пийвам кърмаческо чайче, кърмата май се увеличи - има и хранения изцяло на кърма, без АМ, но рядко - в повечето случаи дохранвам с 30 или 60 мл АМ, смесени с изцедена кърма след предишното хранене. Д-р Азади също потвърди, че няма проблем да се смесват АМ и кърма в 1 шише.
Ади, иначе се цедя последно вечер къв 24 часа и после след първото сутрешно хранене в 5-6 - да, пълни са гърдите, но тъкмо питателна закуска за бебчо, хах:)

# 724
  • София
  • Мнения: 6 174
Как завиждам благородно за спящите и неревящи бебета, правещи големи паузи през нощта. Моят гладник се буди на 3 часа и такъв вой надава за ядене, че не е истина. Вода и биба не признава, а аз и не настоявам, гледам да му дам максимално бързо да яде, щото буди сестра си през 2 затворени врати.  Crazy Аделина, явно са ни разменили бебетата, защото каката ми беше страшно ревлива, не млъкваше и за секунда и всички ни успояваха, че второто ще е кротко. Да, ама не.  Mr. Green Само първата седмица не рева, а сега и той не спира.  ooooh!
А как оставяте по толкова много килограми в болницата, аз и при двете раждания оставям само по 6 кг.  Tired
Ние сме на АМ - 7 хранения по 100-120 мл. и пак ен му стига.
На братовчед ми бебето е изключително кърмено до 5 месец и още от 1 месец си е на 6 хранения пък си качваше по кило и нещо и майка му си имаше кърма.

# 725
  • Мнения: 79
Дидка, и аз не знам за килограмите - бях качила 9 общо, 7 оставих в болницата, следващите 2 дни по 1, и после още 2 под началното ми тегло:) Все си мислех, че поне година ще ги свалям, а като равносметка: 11 свалени кг за 10 дни.

# 726
  • Мнения: 0
Лелее, Канари, направо много се ядосвам като чета какви неща ти се случват... Може ли да има такива свекърви, аз съм благодарна на Господ значи за моята, толкова е добра и толкова много се разбираме Simple Smile

Чакайте аз да ви споделя какво ми се случи вчера. Ставам аз сутринта, изправям се от леглото и по крака ми се стича струйка..... Направо щях да полудея от радост, викам си момента е дошъл Simple Smile помислих че са води, то аз такова течение до момента никога не съм имала, точно като водица.... Ама се учудих, че количеството, което изтече, не беше повече от шепичка... тааа реших да кажа на ММ, той беше на работа до обяд, изчаках го да се прибере и дотогава същото нещо ми се случи втори път... Направо ми направи мокро петно на клина с който бях Simple Smile отиидохме до Майчин дом, бяха много любезни, напавиха ми два пъти тест дали са води (веднъж акушерката, после дойде и една докторка). Оказа се, че не са води, тоновете ми бяха добре, разкритие каза един пръст... Много се учудих и искам да ви питам дали ви се е случвало да имате толкова воднисто течение, точно като вода, и от вчера само такова ми тече и само ме мокри, през нощта също... Прибрахме се и да ви кажа останах разочарована, защото така ми се иска да гушкам вече бебка  Sad тааа случвало ли се е на някоя от вас, моля споделете мили мами  Hug

# 727
  • Мнения: 13
Фокси и от мен стиснати палци

adelina_bg нали имахте кой да се занимава с чистенето. Почивай си. Ние викаме жената по-често, тя глади, чисти, подрежда и помага, за което я помоля. За мен остават грижите по София и готвенето, като Тео последните две съботи е при баба си и дядо си и ние сме на салати, иначе в неделя правя една бака зеленчукова крем супа и до сряда доготвям някакво бързо основно с месце.
По въпроса с препълването и нощните паузи - на мен София от началото вечер прави поне 4 часа пауза, понякога и по-големи и не ми се препълват, има напрежение но не е много дискомфортно, на следващото ядене й предлагам и двете гърди, едната, която не е на ред просто за да ми я облекчи и докато изцеждам другата.
При нас храненето не е традиционно, но това работи при нас. Още не може да суче добре и я оставям на гърда да яде и да се мъчи, после я изцеждам и й давам изцеденото.

КоледнаЗвезда Честита ти радост!Да е жив и здрав Даниел!

veniva бие се май през 10 години след 17-тата годишнина. Ама някой от тези лекари не знае лии .. за убиване са.

Kanari дишай мноого ... само това ти липсва да се натоварваш допълнително. От друга страна вземи и излез, ако и майка ти е там, двете да се оправят, а ти да послушаш тишината  Mr. Green За стомашните проблеми, освен препечена филийка, течности не мога да помогна, май имаше нещо за оризова вода за запичане, но не съм сигурна.
ето

Моята мързеланка има по 5 хранения, много рядко 6 ... но едно хранене ни е поне по час и половина по гърдите ... Като гледам за месец ще качи около 800-1000 гр от теглото при изписване.

Vasi_1503 аз не съм имала такова.

Аз по заглавията съм много зле  Hug

И забравих да споделя - при мен житото се оказа, че най-лактогонно ми действа

# 728
  • Мнения: 5
Момичета дайте фейсбук страничката на юнските мами ако може де  Hug

# 729
  • Мнения: 5 393
Вече не ми се препълват гърдите, нагодиха се към режима на Софѝя. Тя яде по 2 пъти на нощ, в смисъл към 1-2 часа и после сутрешно към 5 примерно.... От както са ни изписали не съм ползвала помпата, много съм доволна.
Софѝя не признава биба, само един път успях да я прилъжа да се приспи с нея и това беше. Опитва се да ме ползва за биберон, ама няма да се разберем Crossing Arms Laughing
За житото и на мен в болницата ми го препоръчаха  Simple Smile Ще го имам предвид.

За килограмите бях споделила- имам още 3 за сваляне, ама нямам против и да не ги сваля.


PIPILOTKATA - мисля, че трябва да пишеш на Алекс да те добави.

# 730
  • Мнения: 13
Айде дойде и моя ред! На 19.06.2013 в 02.00часа след близо 15 часа се роди моята прекрасна Елисавета! 3,000кг, 49см. Страхотна е!!! Днес ни изписаха, защото беше малко преносена и поседяхме няколко дена в болницата, но вече всичко е наред!!! Не иска да захапе гърдата, но аз се цедя колкото мога и й давам. Но тя е лакомка засега и не й стига изцеденото и се налага да я дохранвам с АМ Sad Днес ни изписаха същите килограми, които се роди Simple Smile
Честито на новите мамчета! Да са им живи и здрави рожбичките и много да ги радват!!!
Връщам се да чета, че аз много изтървах.   bouquet   bouquet   bouquet

# 731
  • Мнения: 0
Tedka Medarova, честито мила! Да ти е жива и здрава, много да те слуша и да те радва!   bouquet  bouquet Hug Hug

# 732
  • София
  • Мнения: 1 714
Уф,венива...тея смотани лекари...егати!
За препълването на гърдите да не коментирам...аз ако пропусна цедене на 3ч и край Sad
За свекито...щом и майка ми,която е най-търпеливия на света човек,се дразни...и като и казах това за питката и тя я питА,все едно не знае.и свеки пак:ми сигурно ще съм във варна.и майка:е как няма да присъстващ?и тя:ми нали в събота съм тук Shocked и майка:ми то в събота кво кат си тук Grinning ей затва се радвам че нямам роднини-една роднина да има и глейте кво праи-аз това не го разбирам-нали са и внуци-първородни...whatever.. Дет се вика. Та сега сме на лекар с малките и и дадох задачи-да ми сеари едно пиле и да изчисти...настръхвам какво се е случило.аз вика ще ти направя пилето с грах; аз-не мога да ям грах заради коликите.и тя:ми ще направя пилето за коцето (демек мъжа ми)и аз не се сдържах и викам:целта е аз да ям нещо и пилето той за мен го е купил,а не да си нахраниш сина...
Бе кво да ви занимавам-сори,малко се пооплаках. Аз иначе преди с нея се разбирах чудесно,но сега...

# 733
  • Мнения: 0
Олелее, Канари.... Направо не е за завиждане твоето... Добре де, няма ли малко човещина в тая жена, тя преди всичко трябва в тоя момент да ти осигурява подкрепа... А за погачата - нямам думи, no comment... Shocked

Между другото, кой се нае да прави нова тема? Simple Smile

# 734
  • Мнения: 23
Tedka Medarova честита ти рожбичка,много здраве и щастие ви желая!  Hug
Аз бях при АГ-то за тия смазани пръсти и тетануса,каза ми да не съм се занимавала с глупости и да не съм се притеснявала,на бременни не се бие и без това тетанус.Прати ме на хирург и така...  #Crazy днеска ми се разказа играта общо взето.
Канари миличка,направо незнам кво да ти кажа,аз като те чета откачам,представям си на тебе какво ти е  #2gunfire грахче да му сготвила на синчето да има да папка  doh ужас

Общи условия

Активация на акаунт