детето ми няма грам интерес към учението

  • 4 793
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 776
dani_100, няма място за притеснение. Всичко с детето е наред, напълно излишно е да се занимаваш с психолози. Проблемът не е в него, а в гена.

# 16
  • Мнения: 2 084
Когато е била на 2 годинки ти знимаваше ли я достатъчно с четене на книжки, разглеждане на книги с картинки?  Родителят да показва и чете пред детето е от голямо значение. Играете ли на играта "Игра с думи"  /скрабъл е английското наименование/, много помага.  Има я във всяка голяма книжарница.  Вземаш ли я с теб в книжарници, когато купуваш книги, да разгледа и тя?

# 17
  • Мнения: 9 073
За мен е очевидно, че авторката няма да може да се справи с усвояването на знания и полагане на труд от страна на детето - то явно няма респект и не намира за нужно да полага усилия.
Евентуално решение е ангажирането на външен човек, който да работи с детето по няколко дни седмично. Би било добре, ако това започне преди началото на учебната година, за да има време за преговор на материала и наваксване на пропуските.
Сигурна съм, че този тип частни уроци биха дали резултат, защото съм го виждала с очите си. В началото има сериозен отпор от децата, но после се примиряват и виждат, че това е положението, с което трябва да се съобразят.
Успех!

# 18
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
благодаря -някой бяхте доста мили -и не сам казала че сам я била и пребила ,а че сам я шамарила което има разлика и всяка една си е позволявала това.аз поисках съвет а не укори.благодаря за съвети те все пак който някой ми дадоха.
Не е по темата, но няколко запетайки и главни букви може би няма да те затруднят. Peace
"Й" направо не ми се коментира.  ooooh!

# 19
  • Мнения: 34
На мен тази тема ми се струва, че е писана от някоя ученичка и е пързалка.

# 20
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Пързалка друг път, за мен е напълно реална темата, но не очаквам повторно включване от авторката.
Не й харесват отговорите, за това и няма да пише повече.
Тъй ми се чини.

# 21
  • Мнения: 320
Да, не би се включила, защото получава само упреци и присмех. И дори да не е грамотна, това не пречи да се притеснява за детето си , че няма интерес към ученето и  да търси помощ.Вместо да и помогнете повечето от вас и се присмяха.Сега можете  да ми се смеете на мен защото пиша.....

# 22
  • ...живея на последния етаж...
  • Мнения: 722
Да, не би се включила, защото получава само упреци и присмех. И дори да не е грамотна, това не пречи да се притеснява за детето си , че няма интерес към ученето и  да търси помощ.Вместо да и помогнете повечето от вас и се присмяха.Сега можете  да ми се смеете на мен защото пиша.....

[/quote


Чудно ми е как когато един човек не знае правилата за писане, знае какво да изисква от детето си, щото то да пише вярно? Какъв е критерият?
Според мен учител им трябва и на двете, не психолог.

# 23
  • Мнения: 9 073
Да, не би се включила, защото получава само упреци и присмех. И дори да не е грамотна, това не пречи да се притеснява за детето си , че няма интерес към ученето и  да търси помощ.Вместо да и помогнете повечето от вас и се присмяха.Сега можете  да ми се смеете на мен защото пиша.....

[/quote


Чудно ми е как когато един човек не знае правилата за писане, знае какво да изисква от детето си, щото то да пише вярно? Какъв е критерият?
Според мен учител им трябва и на двете, не психолог.

Е, аз точно учител предложих, защото не вярвам майката да успее да се справи сама

# 24
  • София
  • Мнения: 62 595
Много хора реагирахме така заради боя. Не е редно детето да бъде бито. Вече се дадоха предложения за логопед и частен учител.

# 25
  • София
  • Мнения: 7 673
Много хора реагирахме така заради боя. Не е редно детето да бъде бито. Вече се дадоха предложения за логопед и частен учител.
И аз така мисля. Но и другото е вярно. Не може човек, който пише и се изразява така, да помогне на детето си, дори и при желание от двете страни.
благодаря -някой бяхте доста мили -и не сам казала че сам я била и пребила ,а че сам я шамарила което има разлика и всяка една си е позволявала това.
Тук много държа да кажа, че не всяка си го е позволявала. Аз лично категорично не съм!  Naughty Не мога да разбера защо някои хора твърдят, че всички си "шамарят" децата?  newsm78 Тази потребителка не е първата.

# 26
  • София
  • Мнения: 62 595
Защото така няма вина, а няма вина, защото с "както всяка една от нас" придава нормалност на шамаренето, т-е- щом всички го правят, няма аз да съм найвиновната, я!

# 27
  • София
  • Мнения: 7 673
Според мен дори и през ум не им минава, че това не е редно, за да се замислят за вина.  Tired
Имам чувството, че наистина вярват, че това е единственият модел на "възпитание".

# 28
  • София
  • Мнения: 778
Никога не съм удряла детето. И не смятам, че това е начина да го научиш на каквото и да било. Това само би породило ярост, безсилие, злоба и ред други негативни усещания в едно малко дете. Авторката на темата може и да не пише повече, но съм сигурна, че е прочела всички коментари и мнения. И съм убедена, че поне малко се е замислила. Дано стигне до най-доброто решение.

# 29
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 701
Решението е всеки ден да се упражнява детето. Сядайте с нея за 30мин и да си прави упражненията. Може да я стимулирате с награда да излезете да и купите един сладолед да направите нещо заедно  Peace Така и тя ще е доволна и вие. Сега е момента да и изградите навик за учене по късно ще е трудно. С нерви и на сила не става. На детето трябва да му е приятно.

Общи условия

Активация на акаунт