детето ми няма грам интерес към учението

  • 4 795
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 39 161
Хора, разберете - от всеки родител педагог не става! Учител също.
Много хора си мислят - ще го стегна аз това дете през ваканцията. Ако трябва и с бой! Аз родител ли съм или лукова глава!
Ако си свестен родител и виждаш, че не можеш да се справиш, даваш детето на специалист /учител/.
Ох, това е все едно да опитваш да си оправиш сам телевизора с чук!

# 31
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Хора, разберете - от всеки родител педагог не става! Учител също.

Напълно съм съгласна.  Peace

# 32
  • Мнения: 77
Тук като ви чета, ми приличате на 1 моя приятелка . Детето и щеше да я блъсне кола ,а тя - "Абе мамоооооо ,ти защо така направии??? " Само с бой не става , но някой път без бой не става... Моята кака- обяснявам всяко нещо по 50 пъти... говоря ,купувам - сладоледи ,вафли всичко... но резултат няма... каза забравих и толкова... Прави 360 бели в минута-питам защо-няма да правя повече... Всичко се повтаря по 300 пъти на ден... Не е глупава -разбира,  но се прави на идиот, защото ревнува  от брат си и иска да е бебе.... Не сме я лишавали от внимание или десерти или награди... нооооо...
p.p.-надявам се правописа ми е добър и имам всички запетайки...

# 33
  • Мнения: 77
Иначе за педагога и учителя съм съгласна...

# 34
  • Мнения: 320
 За да има интерес към ученето детето трябва да бъде стимулирано.Най-вече в училище, както и в къщи.
Ако му се вика- има отрицателен ефект.Ако няма интерес, това е показател ,че в училище нещо не е както трябва.Разбира се интереса трябва да бъде подхранван и  вкъщи.Когато няма интерес всичко за детето става адски трудно.И винаги има причина .Трябва да се говори с детето за да се разбире каква е тя и ако може да се направи нещо по въпроса.Насила нищо не става.Всъщност  в началната степен много важно е детето да се научи да учи ,да има интерес към ученето ,да придобие навици за учене.
Много е лесно да се пише, но когато стане въпрос за моето дете нещата зациклят.Моето дете например е много любознателно , но не обича училището. Виждам ,че му е трудно, че не получава това , което трябва. Но ще спра до тук.

# 35
  • Мнения: 21 789
  Трябва ти професионална помощ. Намери някоя учителка, тя ще знае как да изгради контакт с детето и да го мотивира.
 Детето ти прави по сто бели в минута защото иска да ти привлече вниманието. Нещо в отношението ти към него не му е достатъчно - вероятно ревнува, както сама си забелязала. Помисли си дали ще можете да преодолеете това, или ще ти трябва и консултация с психолог.
  Аз няма да те укорявам за правопис, защото смятам, че идеалната пунктуация не е критерий, има емоционална неграмотност, която е много по-важна. За това което прави детето ти - или не прави  - си има причини и трябва да се справите първо с тях.

Последна редакция: вт, 06 авг 2013, 14:37 от Iris04

# 36
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Тук като ви чета, ми приличате на 1 моя приятелка . ..

Чак пък всички да сме еднакви. Peace

# 37
  • София
  • Мнения: 39 161
Дете, което учи - т.е. е в предучилищна или училище, съответно говори и има логическа мисъл.
Трябва да си леко малоумен /сериозно/, да не можеш да убедиш такова голямо дете с думи да седне да учи и да посегнеш да го биеш!
При нас има една баба с начално образование, бивша готвачка, тя си бие внучката като не иска да учи.
Освен това авторката на темата сама не вижда интереса! Самата тя е написала, че детето обича да побеждава! Значи детето има мотивация и амбиция, а тя не може да я впрегне правилно.

# 38
  • Мнения: 1 064
Някои деца са разположени към учението (някои от тях на по-късен етап - към науката), други - към спорта, трети - към изкуството. Разбира се, всеки трябва да учи и да бъде образован, но може би истинският талант, когато бъде открит, ще даде мотива.

# 39
  • Мнения: 77
Моето дете пише по 200думи когато я помоля1 в седмицата. Просто казвам,  че е буйна и своенравна.

# 40
  • Мнения: 1 793
Някои деца са разположени към учението (някои от тях на по-късен етап - към науката), други - към спорта, трети - към изкуството....

а четвърти - към нищо.

Не мога да се съглася с милка, че училището е виновно за липсата на интерес.  Rolling Eyes Говорим за първи клас, кога си почнал, кога ти е писнало...

# 41
  • Мнения: 320
 Всеки говори от неговата гледна точка и сигурно всеки за себе си е прав.Всяко дете е различно. Не само училището носи отговорност за интереса на децата към ученето. Но в края на краищата децата ходят на училище за да учат!Но то е нещото ,което никой не може да промени.То е една "даденост".
Забелязала съм ,че често учителите и родителите са на два различни бряга и всеки хвърля камъни по отсрешния бряг.И я някой каже нещо ,което мисли и получава удари от другият бряг ,докато накрая се спре всякакъв "диалог" и от двете страни.

Общи условия

Активация на акаунт