Радостта ми е голяма, през март ще стана мама!

  • 21 961
  • 724
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 333
Sisilia и моето първо раждане беше нормално без упойка, спомените ми не са никак приятни, но се успокоявам че второто раждане било по-бързо и по-леко Crazy Но не бих избрала секциото, защото 2 часа след раждането бях на крака, а мои приятелки, които са раждали със секцио се оплакват че е много болезнено дълго време след това.

# 31
  • София
  • Мнения: 278
Sisilia и моето първо раждане беше нормално без упойка, спомените ми не са никак приятни, но се успокоявам че второто раждане било по-бързо и по-леко Crazy Но не бих избрала секциото, защото 2 часа след раждането бях на крака, а мои приятелки, които са раждали със секцио се оплакват че е много болезнено дълго време след това.



Аз имам една коремна операция сравнително скоро, така че съм ги изживявала и двете така да се каже Simple Smile Наистина не искам да ангажирам никого с мнение, това си е абсолютно мое решение и мисля че хиляди пъти съм претеглила всички за и против  - но за себе си!
Иначе смятам, че преживяването е уникално , вълнуващо и всяка жена трябва да го изпита ако има тази възможност. За себе си обаче мисля, че веднъж ми е достатъчно Simple Smile

# 32
  • Мнения: 95
Бу-бу благодаря за новата темичка   bouquet страхотна е.
Добави и мен- термин 15.03 на 29 год. от Сливен

На мен от вчера много ми се вие свят, явно кръвното ми е доста ниско. Вечерта зарязах мъжа ми детето да се оправят сами и си легнах. Днес едвам стоя на работа.

Първия път раждах нормално без упойки -  8 часа продължи. Сега ми е страх два пъти повече, но повече ме е страх от секциото. Всичко минава резултата е неповторим, не може да се опише трябва да се изпита  Heart Eyes

Хубав и лек ден на всички дано бързо да отминават неразположенията ни !

# 33
  • София
  • Мнения: 2 817
Valmarie, на мен Киара много ми харесва (дори го бях предложила на мъжа ми, но той не го хареса - трудно стигаме до консенсус по този въпрос).


За раждането - аз бях нормално - исках без упойка и без окситоцин - накрая ми сложиха и двете, но съжалявам за това. Първо, упойката по никакъв начин не ми намали болката от контракциите. Второ, заради по-бързото разкритие (заради окситоцина), нямах естествени напъни и се наложи да я извадят с форцепс. Трето, от напъването ли, от форцепса ли, от какво не знам, но се разкъсах и имах 6-7 шева. Самото раждане не е толкова страшно. За мен по-страшно беше възстановяването след това - 2-3 седмици бях с толкова зверски болки, че едва ходех, едва се движех, не можех да сядам 2 месеца, а болките изчезнаха напълно около 5-6 месеца след раждането.

За това, че всичко се забрявало като видиш малкото човече - ами при мен не беше така - нито бях щастлива като я видях, нито нищо. Привързах се към нея някъде около 3 месеца след раждането - преди това я гледах, кърмех и т.н., "защото трябва". Може да прозвучи грозно, немайчинско, ама това е истината.

Сега, бих раждала без упойка и без окситоцин, нормално.

П.П. Болките от най-силните контракции изобщо не могат да се сравнят с болката, която изпитвах в продължение на 2-3 седмици след раждането.

# 34
  • Мнения: 17
Супер темичка,   Simple Smile браво Бу-Бу!   Hug
Доста сте изписали  Party
Отностно раждането - косата ми надтръхва  #Crazy многа ме е страх от нормалното раждане, какви работи съм чела и чула...голяма бъзла съм и от най-малкото нещо съм склонна да припадна. Попринцип съм по-широка в ханша и са ми казвали, ча ще мога да родя по-лесно, но ме е страх ужасно много от разкъсвания, болки, контракци, шевове без упойка и напъвания  Shocked  #Crazy

# 35
  • Мнения: 1 333
Аз предлагам да не плашим мамите, които още не са раждали с нашите разкази. Има много време до раждането, а и имам познати, които макар и да раждат за първи път са родили много лесно и бързо. Така, че при всеки е различно.
Ние излизаме с малкия на разходка, а така ми се гади и ми е отпаднало, че не ми се мърда никъде, но пък той мрънка и му се излиза. Лек ден от мен Hug

# 36
  • Мнения: 226
Бу Бу, темата е много сладурска и информативна ! Благодаря Simple Smile
Брида, и на теб не ти е лесно вкъщи....нищо, държим се мъжки и се събуждаме с надеждата, че скоро няма да чуваме думите от онази прословута реклама за потребителски кредит на банка ДСК : "Май отново ще се наложи да се преместим у мама".........."Разбира се  Close "  Laughing А относно ФМ - часът ми е за 15, надали ще виснеш да ме чакаш, за да се запознаем  Laughing Но пък следващия път можем да се засечем Wink Ние си вървим заедно !
Valmarie, не се обиждай от това, което ще кажа, ама моята азиатска овчарка на село се казва Киара  Laughing Името е страхотно, аз съм го избирала ! Харесвам и Кая, така мислех да я кръстя първо... Ама за дете... не знам  Rolling Eyes Относно раждането: Ако случайно има шанс за бедната ми душа, искам естествено и без упойка !!! Знам колко е опасно секциото и не знам защо жените го избират... но докторът ме поряза още сега, като ми каза, че имам много тесен таз и най-вероятно ще раждам секцио  Thinking Хич не ми се иска, а и ме притеснява... предпочитам малко болка, пред дългото възстановяване и възможността много неща да се объркат... все пак това си е коремна операция, има и много кръвозагуба. Притеснява ме и фактът, че вече за щяло и нещяло лекарите ти казват, че имаш нужда от секцио, защото за тях е по-лесно... всичко приключва за 15 минути, а при нормалното раждане... не се знае колко може да продължи... Мен ме мъчи и въпросът къде изобщо да раждам. Знам, че няма да е тук в Самоков. Остава като вариант моя град - Перник или някъде в София. Също така не знам дали да "избирам екип" и изобщо какъв да е съставът на този екип...  Crazy
Бу - бу, обикновено заспивам като кютук и нищо не може да ме събуди, освен зовящата ме тоалетна... но и нея посещавам със затворени очи  Laughing Ама тази нощ беше много гадна... не спах добре, будех се постоянно, въртях се, главата ме боли ужасно сега, гади ми се, не мога да стана от леглото... А по едно време през нощта се засякохме пред вратата на банята с мъж ми и той започна да се смее и ми казва "Ооооо, къде си бе... Бушон'О Конъри"  Laughing В главата бях все едно някой ме е ритал, ритал...
Пандора  Hug
kraseto_iv, много е сладурска и изглежда функционална ! Мале, нищо не разбирам от колички... чувствам се като в автокъща на "Горубляне"  Laughing На каква цена е тази количка и къде в София мога изобщо да разглеждам колички за в бъдеще?

# 37
  • Мнения: 218
Бу-бу ....ми да ме добавиш в списъка,че лекичко ме пропусна
-термин 06.03.2014,първа бременност,на 38години

а иначе днес пак ходих да си го видя бебчето.....расте много бързо,вече е 1.67см и сърд. дейност с честота 162.Сигурно вече им досаждам на моите доктори,ама ме търпят Mr. Green
 
Искам да кажа на момичетата,който приемат утрогестан(в случай,че не знаят де)-слагайте ги вагинално-така се абсорбират по добре,а и не Ви пада кръвното

# 38
  • София
  • Мнения: 2 817
Bibi85, това, че след 2 часа си била на крака на мен направо си ми звучи като супер леко раждане! Дано всички да сме така!  Wink И силно се надявам това ми раждане да няма нищо общо с първото и да се възстановя по-лесно и по-бързо.

Свекърва ми, например, е родила навремето за половин час - без шевове, без нищо и не е имала никакви проблеми - наистина е строго индивидуално.

# 39
  • Мнения: 22
Здравейте , мами ! Тъкмо се връщам сега от втория ни преглед ! Чухме така чаканото сърчице  smile3521   , всичко е наред , развива се нормално според седмиците ! Много съм щастлива ! Аз също съм се спряла на името Дея , ама да видим какво ще излезе  Rolling Eyes  Моля да ме добавите и мен горе в страничката в 6г.с и 3 дни , на 22год. от Варна, първа бременност !  newsm03

# 40
  • София
  • Мнения: 69
Самото раждане не е толкова страшно. За мен по-страшно беше възстановяването след това - 2-3 седмици бях с толкова зверски болки, че едва ходех, едва се движех, не можех да сядам 2 месеца, а болките изчезнаха напълно около 5-6 месеца след раждането.

П.П. Болките от най-силните контракции изобщо не могат да се сравнят с болката, която изпитвах в продължение на 2-3 седмици след раждането.

 Shocked Лелеееее, ама ти все едно си била секцио - 5-6 месеца възстановяване си е страшно много време за нормално раждане.. Аз може би затова съм се насочила към арниката и ще търся някой добър хомеопат, за да ми предпише най-правилния за мен прием и потенция.

За това, че всичко се забрявало като видиш малкото човече - ами при мен не беше така - нито бях щастлива като я видях, нито нищо. Привързах се към нея някъде около 3 месеца след раждането - преди това я гледах, кърмех и т.н., "защото трябва". Може да прозвучи грозно, немайчинско, ама това е истината.

Сега, бих раждала без упойка и без окситоцин, нормално.

С ръка на сърце ти казвам, че аз от сега си мисля, че ще съм като теб  Embarassed  Може би е защото не съм видяла бебчо, защото не знам какво е, може и да се лъжа, но не искам да Ви изглеждам така, сякаш не го искам, защото не е вярно.... просто .... не знам  newsm78

# 41
  • София
  • Мнения: 2 817
Valmarie, дори и да си като мен, спокойно! И при мен беше искано и първото, че сега и второто. Ама на мен явно ми трябва повече време, знам ли. А сега да ме видиш - много си обичам Шушулката (така я наричам от време на време на галено - идва от Сиси-Шиши - и оттам Шушулка  Joy) и за нищо на света не я давам!  Wink

# 42
  • София
  • Мнения: 69
Valmarie, не се обиждай от това, което ще кажа, ама моята азиатска овчарка на село се казва Киара  Laughing Името е страхотно, аз съм го избирала ! Харесвам и Кая, така мислех да я кръстя първо... Ама за дете... не знам  Rolling Eyes

 Laughing Нищо де, на мен продължава да ми харесва името, но Кая също е много хубаво, даже много много хубаво... Аз имам позната, живееща вече дълги години в чужбина, която кръсти първия си син Нико. Името много ми допадна и тя ми обясни, че по принцип в Германия това име е както за момиче, така и за момче и ако не знаеш детето какво е, трябва да попиташ... Аз няма как да го използвам за съжаление, защото брат ми е Николай и не стига ли, че бабите и дядовците ще се сърдят, че няма да ги уважим откъм име, но и да го кръстим на брат ми не е много удачно...

# 43
  • Мнения: 226
Valmarie, да ти кажа честно - и на мен Кая много ми харесва Simple Smile Нищо, че преди съм го мислила за куче... радвам се, че ти допадна идеята, знае ли човек Wink

# 44
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета!
Бих искала и аз да се запиша във вашата групичка, тъй като март месец (живи и здрави) очакваме второто си бебче. Терминът ми е за 27.03.
Преди няколко дни разбрах, че съм бременна. Имаме момиченце на 1г и 7 месеца. тя беше чакано бебе, понеже с мъжа ми имахме доста проблеми докато стане. Затова Юни месец решихме за първи месец да не се пазим с ММ, защото си казахме, че не се знае и с второто колко пак ще трябва да чакаме, а то... взе че стана от първия път...!!! Направо бях в шок, но сега вече май се посъвзех. И в най-смелите си мечти не съм си помисляла, че може да се получи веднага. Но... Божа работа! Аз съм почти на 30 години-в събота ще ги навърша. Та какъв по-хубав подарък за рождения ми ден-:)

Общи условия

Активация на акаунт