Радостта ми е голяма, през март ще стана мама!

  • 21 966
  • 724
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 4
Valmarie, аз раждах естествено, без упойка, вземах и Арника, не знам дали действа, но е факт че имах леко раждане, родих за няма и час от започването на контракциите и бях голяма свежарка. За Арниката, дори и да не помогне, няма да навреди, така че пак ще я вземам като му дойде времето. За епизиотомията - не трябва да те плаши, аз лично предпочитам да ме срежаш, пред това да се скъсам, защото няма по-хубаво от контролирания разрез. За съжаление аз съм и с двете, пнеже сина ми излезе с ръката напред и не знам защо са решили, че така може да излезе и до последно не ми направиха епизиотомия. Накрая като се сцепих, те за да го извадят по-бързичко ме срязаха, но резултатът е около 50 шева Sad Иначе леко раждане, а  Joy Но това не боли, просто изтръпваш и не усещаш, но след това шиенето ми разказа играта, понеже упойката не ме хвана и половин час ме кърпиха на живо. Но пак съм решила да раждам естествено, всичко минава и заминава, не е такова каквото си го бях представяла Simple Smile И със сигурност ще предупредя лекаря хубаво да ме наблюдава този път (живот и здраве) и да си ми прави епизиотомийка когато му дойде времето, защото не искам да се пръскам.

# 16
  • Мнения: 2
Каквото е ...,такова ще е Valmarie и с дъщеря си исках да позакъснее за да е стрелче /бях определена за 20.11/, а тя взе че избърза с 5 дни и сега си имам едно опасно скорпионче Grinning Да са живи и здрави другото не е толкова важно... Hug

# 17
  • Мнения: 2
Jan D'arc Оййй и моето раждане бе подобно със всичките му "екстри",които описваш...с тази разлика че бе мн дълго-12ч...Бррр,като се сетя и настръхвам,макар че бе доста отдавна....Но всичко си заслужава и се забравя като видиш бебчо накрая... Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 69
Накрая като се сцепих, те за да го извадят по-бързичко ме срязаха, но резултатът е около 50 шева Sad Иначе леко раждане, а  Joy Но това не боли, просто изтръпваш и не усещаш, но след това шиенето ми разказа играта, понеже упойката не ме хвана и половин час ме кърпиха на живо.

 Shocked нееееееееее не не не  Shocked
50 шева... и това с кърпенетоооо  ooooh!
Ужас! Аз по принцип съм минала през аборт с местна упойка и съм чувала от раждали жени, че той е в пъти по-болезнен от раждането, та това ме успокоява... А смея да твърдя, че прагът ми на болка е висок и по време на тези чудовищни остъргвания не гъкнах, но някакси 50 шева ми звучат  #Crazy

Но пък после ще видя бебчо и ще е голямо щастие  newsm32

# 19
  • Мнения: 29
Да ние честита новата темичка.  bouquet Комплимент към авторката  Hug

# 20
  • Мнения: 29
Вчера обикалях павильоните за книги и си купих поредица на Мари-Клод Дьолае- Всичко за бъдещата майка. Буквално я изядох с кориците. Много полезно четиво.......  Naughty
Друго ново карай себе си наблюдавам, че съм станала по-емоционална от обикновено. Вчера се хванах за някаква дребна щуротия казана от моя приятел и направих голяма трагедия и ревввв Laughing
Сега вече ми е смешно, но вчера  #2gunfire

# 21
  • Мнения: 26
Здравейте мили момичета  Hug
Здраво се затъжих за вас, но последната седмица ми е на толкова бързи обороти, че не мога да прекарам и 5 мин. на лаптопа.
Бу-бу темата е прекрасна, благодаря за времето и усилията които си положила   bouquet
Аз пак бях на път, този път за последно, поне до 12-та г.с., когато явно ще правим БХС или ФМ (не можах да разбера точно какво, но тези дни ще се свържа с д-ра за подробности). Решила съм да правя всички възможни и желателни изследвания, поне засега така смятам. На 22.07. бях на преглед, отново чух сърцето и се просълзих, така ми се искаше и половинката да е с мен, щеше да се развълнува много, сигурна съм, но засега ще му пращам снимки и клипчета от прегледите, няма как. Размерът на ембриончето е 1,43 см. и си отговаря на седмиците. Според Д-ра, всичко е нормално и бременността се развива добре. Толкова много съм щастлива, момичета, най-накрая и аз ще стана майка  Simple Smile
Прегръщам ви всички и се пазете!

# 22
  • Мнения: 241
Аз бях с леко колебание дали да се запиша, но е време да почна да вярвам, че всичко ще е наред... та по изчисления на разни калкулатори - 24 март Simple Smile
Другата седмица съм на преглед, та ще видим дали ще си остана записана  Praynig

# 23
  • Мнения: 1 540
Мими, аз съм делегирала на майка си задължението да ми запише час при Балев за ранна ФМ. С предната бременност си направих само втората ФМ в пеи месец, но сега държа на ранната, понеже изкарах два вируса още от първия ден на закъснението и се тревожа. Още кашлям от първото разболяване Sad

Сърчицето чухме след доста старание от доктора в 6 седм. 4 дни. В 5 гс прокървих леко и затова доктора се постара да чуе пулсациите.

Надявам се занапред да нямам проблеми с бременността. Заради кървенето ми изписаха утрогестан, от който една седмица ми беше лошо и повръщах. Спрях приема му и засега съм ок, леко на кантар да ми се гади, но като че ли удържам фронта Simple Smile Още около 2 седмици и излизам за месец в отпуска Simple Smile

Хайде до скоро, все ви чета, но рядко успявам да се включа. Надявам се другия месец да съм по-активна.

Да ви минават неразположенията Simple Smile

# 24
  • Мнения: 0
Добро утро  Hug
Бу - бу, прекрасно оформена тема, поздравления  Hug
Коментирали сте колички и имена вчера, на мен ми е такава каша в главата, още не мога да повярвам и да се зарадвам. Отделно, че около О се разболях от херпес зостер и пих ацикловир. Повтарям си питанката към момичетата от Варна, за отзиви за жена гинеколог. Края на следващата седмица мисля да отида на първи преглед.
Valya_Z, стискам палци. Всичко ще е наред, ще видиш.  Hug С теб сме на една дата  Simple Smile
Скрихте ли групата във фейсбук, да се присъединя към вас ?

# 25
  • Мнения: 21
Ехаааааааа честита ни нова тема, страхотна е браво Бу-Бу Hug

Аз да се оплача.
Снощи до 3ч. се въртях, заспах с триста зора... В 5ч. се събудих, понеже ми се ходеше до тоалетна... и като се върнах в леглото няма заспиване ooooh! Едни мрачни мисли ми се въртяха в главата, едни ужасии си представях... и така се въртях още час, пак със зор заспах... И сега честно казано ме е страх да си легна, защото не искам пак въображението ми да се развихри и да виждам пред очите си единствено ужасии Sad Дали от бременността, дали от хормони, дали от пълнолунието Blush Идея нямам, ноооо....

Ох мила и аз съм така онази нощ на пълнолунието едвааам заспах ама едвам... снощи явно умората е надделяла вече и съм спала цяла нощ и дори до WC не ми се е ходило иначе се разсънвам и почва въртенето

Уоанка специално пиша към теб относно в предната тема за количките- не е нужно да си взимаш скъпа количка или само заради марката мила, аз първо исках Кангару ама като видях и пробвах Чиполино-то в магазина много повече ми допадна а и имай предвид това освен да ти е удобна на теб трябва да видиш и как се сгъва самата количка Wink Ето я моята: http://kasida.bg/_big/Chipolino-BebeshkakolichkaPERFECTA-LimeGre … 110617-040414.jpg  Ето и една снимка с всичките и положения: http://bebolino.mymall.bg/product_images/j/786/a__11948_zoom.jpg

Ужасно съм доволна и не я сменям пък и е комбинирана много лесно се пере Wink

Magi_Ko аз съм си емоционална попринцип а сега умножено по 3 хахаха дори и от филм рева ако има някоя трагедия... Хормони Simple Smile

# 26
  • Мнения: 241
Добро утро  Hug
Бу - бу, прекрасно оформена тема, поздравления  Hug
Коментирали сте колички и имена вчера, на мен ми е такава каша в главата, още не мога да повярвам и да се зарадвам. Отделно, че около О се разболях от херпес зостер и пих ацикловир. Повтарям си питанката към момичетата от Варна, за отзиви за жена гинеколог. Края на следващата седмица мисля да отида на първи преглед.
Valya_Z, стискам палци. Всичко ще е наред, ще видиш.  Hug С теб сме на една дата  Simple Smile
Скрихте ли групата във фейсбук, да се присъединя към вас ?

Дааа видях видях... само че ти си морско мамче...

За групата - дано да е скрита, че се присъединих. Сутринта проверих от на мъжа ми профила, но не видях да излиза, че съм се присъединила. Чудя се ако пиша дали ще се види...  newsm78

# 27
  • Мнения: 29
Valya_Z Спокойно нищо не се вижда  Stop Не се притеснявайте, а заповядайте. Хубавото е там, че не се губим между редовете  #Crazy

# 28
  • София
  • Мнения: 278
Добро утро момичета  Hug

Благодарности на Бу Бу за темата, страхотно си се справила  Heart Eyes

При мен гаденето е малко тука има, тука няма. Вчера и днес бивам, но онзи ден до вечерта откарах с гадене  Sick Лошото е, че ми мнава само като хапна нещо, та силно подозирам че отново ще се превърна в хипопотам до финала  Sad


Странно  Shocked Онази вечер и аз не успях да мигна, сега като гледам не съм била единствена  Shocked

Момичета, усещате ли да сте станали по-разсеяни? Аз съм такава мъгла напоследък, предишния път бях същата работа. Правя глупост след глупост по инерция и въобще не се усещам за елементарни неща  ooooh!

За раждането - категорично секцио или най-малкото нормално с упойка. Първия път исках да изпитам всичко наживо, естествено, както си трябва  Crazy Втори път няма да си го причиня  Mr. Green

Искам вече и аз да чия сърчицееееее, много ми е притеснено...

# 29
  • Мнения: 241
Valya_Z Спокойно нищо не се вижда  Stop Не се притеснявайте, а заповядайте. Хубавото е там, че не се губим между редовете  #Crazy

Писах..   Hug

Общи условия

Активация на акаунт