Още мъничко остана, скоро всяка ЮЛКА ще е горда мама! - тема 35

  • 36 802
  • 721
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 4 709
Хера абсолютно същата картинка сме, суче 5-10 минутки и спи като пън, нищо не помага, не мога да я събудя. Но ако се сети да си отвори някак си устата и бутна биберона с добавката от 30мл спи 3 часа, иначе без добавката си търси пак след не повече от един час, и имам чувството, че ако не е шишето ще трябва по цял ден само да кърмя. Обаче тази сутрин още след ставането реших, че ще експериментираме, снощи и дадох само АМ и установих, че яде 60мл. Сука през нощта 2-3 пъти, в 12, 3 и 5 и 30,като последния път, станах и дадохме и добавка. Изкара до към 8 и 30, дадох и пак само АМ и цедих с помпата, да видя за какво иде реч, оказа се около 40мл и явно заради това не стига. Изобщо егати и кошмара е това, хем да кърмиш, и да те болят зърната, хем да се занимаваш с шишета, води и тем подобни. Нямам време за нищо.
Скрит текст:
ММ вчера ми вдигна кръвното, а каката само дето не откачих с нея, та е страшно, добре че няма баби и дядовци да ми вдигат и те кръвното, че ще се побъркам. ММ спа цял следобед, и то доволен, че били му дали бащинство да си почине  Shocked никой не ще да изчисти, в нас вече е бомба паднала, навсякъде са прах, детски принадлежности и т.н. няма една чиста дреха, няма кой да ги изглади, страшно е. Вдигнах скандал, и познайте каката си излезе да не я притеснявам, таткото ме изкара виновна, че съм луда, кой знае какво било че преспал 2ч и се премести в спалнята при бебето, да доспива, и не питайте, само ревах цял следобяд и чистих, и ме боли операцията, и е страшно. Съжалих 1000 пъти, че ММ не е на работа, поне да не ме дразни. Ивета ми иде да я  #2gunfire изобщо е ужас. Свеки си предлага услугите да дойдела за 20 дена. Викам на ММ ако ще ми идва и тя като вас, да гледа бебе - седят и двамата и я гледат в буквалния смисъл как спи, не благодаря, още един човек да ми цапа, та и след него да чистя. Мисля, че ме хваща депресията, само рева и ми е яко гадно. Не ми стига, че с това безкрайно цедене, миене и стерилизиране нямам почти време за нищо, а и трябва да им вървя по гъза. Даже и на мен ми минава през акъла, да взема да ги зарежа, честно, вече почвам да откачам. Мрън  newsm45 Идея си нямам дали и кога ще вляза в ритъм.
Мъхче, честито количка. И ние вчера си взехме най-после. Та днес имам и количка да пера.
Иве а защо не си поръча готова пита?
Оставям ви да ходя пак да се цедя, ужас. До кога се регулира количеството кърма? Предния път нямах такъв проблем, но този път направо е сбъднатия ми кошмар.

# 676
  • varna
  • Мнения: 871
Мисти,ти пак много си изкарала,аз пробвах с помпата,ръката ме заболя за някакви мижави 10 мл. Като се.приберА ще издиря електрическа и ако и с нея не става.вкарвам и Ам и край. А я чувам евче поне,че суче и преглъща,а докат спи цицата тече яко и е голямс и мека,а де. За помаганетп поне мама и систъра са всеки ден и с мен,и у нас да чисъят,ама да видим с мм като останем вкъщи как ще е.

# 677
  • Мнения: 317
Mysterious, мила Hug Hug Hug Hug Напъъълно те разбирам за ТМ и хаоса и рева и всичко. Точно и аз дотам бях стигнала, кърмех и рееев. Всичко мръсно, окаяно, аз спала 2 часа за 24 примерно, а ММ, които иначе е нощна птица и спи малко, откакто зайо се е родил, някак си успява да спи по 12 + часове и нон стоп се влачи като сянка и да ми твърди, че е много недоспал. И аз като теб - цедене, опити за кърмене, стерилизиране, пооправяне, нямах време да ям и да мигна едва ли не, а той си оставя вс навсякъде и само мърмори. Не се притеснявай, ще мине за около 7-8 дни макс, после ще ти писне и ще ги строиш. Не се сдухвай, нормално е и ТОВА ЩЕ МИНЕ!!!!! (Реплика, която е като мантра за мен).

Малчо вчера ме пощури. Нон стоп ядене, повръщане, хълцане и рев, а спане по 20ина мин много неспокоен. Накрая бях като бита.
Казаха ми, ако малчо има проблем с корема и с изакването, да ям круши и ще помогна. Е, вчера ядох и не знам дали 2 круши през мн малко кърма могат да преминат, но ака сто и петдесет пъти???

# 678
  • Мнения: 1 350
Луиза,може пък верно да е от крушите ,добре ,че ме подсети и аз да потърся ,че ми се ядат.Иначе Тони няма проблеми с изхождането засега.Но  се тревожа за спането,вчера беше буден от 16 до 21 часа Shocked ShockedПОсле го изкъпахме с майка ми ,сложих го уж да спи ,накърмих го и ...след половин час пак се събуди Rolling Eyes Поне през нощта спа ,чак в 5 часа стана да яде и да ака.После го приспах с бибата ,гушнат на корема ми.
Роси ,аз хич не оставям бебето да плаче ,но то е малко де ...има време за възпитание ,сега мисля да си се гушкаме.Много ми беше интересна статията   bouquet
Иве,да не ти пука за питката,весело да си изкарате и да качиш снимки после!
Мисти,дишай дълбоко и строявай каката поне за доакинството да помага  Confused Бебето си е твоя грижа ,но за другото поне може да помогне.За мъжа ти оправдание няма ,гледам доста от татковците си мислят ,че са на курорт ,не е еденичен случай твоят.Моят мъж даже иска да му пазим тишина като легне да спи на обяд  Shocked Идеше ми да го гръмна #2gunfire #2gunfire Баткото иска приказка да заспи ,бебето плаче гладно ,всичко мръсно и разхвърляно + една прекрасна свеки на средата на хола  bowuu А той тишина искал нашият...изгоних го и му казах да забрави за следобеден сън в следващите няколко месеца. ooooh!

# 679
  • Мнения: 83
 Здравейте, Юлски мами! Честито на Катенцето и на всички други мами!
Аз родих на 23.07 бебе Дончо, 3970 кг, 53 см. Благодаря на Катенцето за вестителската новина!
  Имам спешен въпрос към ЛЛЛ:
Оказа се, че имам плоски зърна. Това го разбрах в родилния дом от едната акушерка, която ме навика, че съм имала запушени канали на едната гъ рда и трябва да ги отпуша. Отпушиха се каналите, но бебо не може да ме изсуче и се дразни от плоските зърна. Пробвах със силиконови протектори на авент малкия размер но реших че е по добре да опитам без тях , за да може бебето да си ги оформи. Кърмя на поискване но той многто се уморява и заспива на гърдата. Доизцеждам се и му давам кърмата от биберона. Яд ме е че когато потиах докторката дали да правя предварителна подготовка на гърдите за кърмене, /така бях чела в книгата на Хана Лоптроп/ тя ми каза че е отживелица и не се прилага вече. така ме е яд, че не се конссултирах с мамолог. Какво да правя?

# 680
  • Мнения: 2 328
ВЪПРОС КЪМ ЛЛЛ
Йоан не ака.Откак е на кърмене е акал само 2 пъти,което ааааддски ме притеснява.Не се наяжда детето. newsm45 бе не мога да го изхраня.Сутринта след сукане почти два часа,пак си беше гладен,направих му 60мл АМ и си изяде всичко.После спа като пън.Кога ще се регулира най-сетне кърмата?Все пак не мога да го държа гладен.
И продължава да заспива по гърдите ми,кърменето се точи като вечност.Сменям гърдите,но пак унася.А не е жълтеничав,да кажеш,че жълтеницата го прави сънлив.Раждането беше съвсем леко,без медикаменти-и от това не е.Забелязах,че като го махна от гърдата,той дълбоко е заспал,и как го махна ококорва ей такива очи и търси да суче.Откак го подкарахме на кърмене съм се превърнала в ..залъгалка  Crossing Arms

Въртят ми се едни мисли в главата,че е лудост да науча бебе на един месец да суче.. първо да се научи да суче като хората,а после и без силиконовите цици.

# 681
  • Мнения: 21
Здравейте и от мен Simple Smile От няколко дни се опитвам да изчета, но признавам си не ми се отдава, вчера започнах да пиша и малчо се разплака, та после ми се затри написаното ... Иначе и аз като някой други с проблемите с кърменето, сучем почти час, после дояждаме, после се цедя и то останало най-много час до следващото хранене  ooooh! и да изпера, изгладя, изчистя и т.н. Времето никак не ми стига, като го почнат и гадните колики, успокоява се само на ръце и гушнат. ММ най-успешно го успокоява, слага го да легне върху него по коремче и мъника си заспива  Peace
Близначе - честит един месец ! Завид за с**са  Blush аз ще чакам още, док каза 40 дни...

# 682
  • София
  • Мнения: 1 318
Скрит текст:
Слагам го в скрит текст, защото не искам да се приема, като агитация или насърчаване за некърмене, просто искам да споделя.
С първото дете постоянно изпадах в нервни кризи и се карах със всички, най вече с ММ. Ревях, състоянието ми беше ужасно. Отдавам го на кърменето. Цеденото, компресите, лепкавото /кърмата лепка и не мирише на хубаво/ ми оказаха негативно влияние, от там аз си го изкарвах на мъжа ми.
Сега сме супер. ММ няма отпуска, т.е. откакто сме вкъщи, аз съм сама с бебето и голямото дете /като изключим петдневният престой при бабата на голямата/. Имам време да сготвя /не ми се отдава, ама правя салати, спагети и мусака/, да изчистя /всеки ден пускам прахосмукачка и минавам с парцал- детска, спалня, кухня, хол и коридор+ чистя банята с wc, които са едно помещение/, излизаме с децата, пазарувам, къпя ги /каката уж се къпе сама, аз само и нагласям водата, но докато е в банята поне три пъти е викнала "мамоооо", мажа бебето и т.н. Като изключим, че това е всеки ден и е малко механично, не се чувствам уморена, напротив, в промеждутъците имам време за книга, форум и ТВ/. А, когато мъжа ми се прибира вечер ме намира спокойна, вечеряме, говорим си, няма нерви и негативни емоции...
Сега, да ви кажа колко съм "умна": С голи ръце взех капака от йенската, намираща се в 250 градусова фурна. Резултат: три залепнали пръста на стъклото, болка, набръчкана побеляла кожа, счупен капак, цялата кухня в стъкла... Добре, че след като се отлепи от пръстите ми, падна дирестно върху плочките, а не върху капака на фурната.
Мисти, всичко ще се нареди Hug
Луиза, крушите са голям диуретик, аз прибягвах до тях по време на бременността Peace

# 683
  • Мнения: 80
Въпрос към ЛЛЛ:
Малката е само на кърма. До скоро храненето започваше лакомо и точно на десетата минута, започваше да се свива, да се гърчи, да се дърпа назад и т.н. но не пускаше гърдата и продължаваше да се храни. Почти съм сигурна, че кърмата ми тече доста бързо, защото в началото се задавя често. А и като съм пробвала да стисна да видя "дали имам кърма", църка струя Thinking. Последните два-три дни се промениха нещата. В началото й трябва около минута, преди да засуче. Зяпа, трескаво върти главичка и зърното е в устата й, а тя не засуква, само си затваря устата, мляска и се ядосва. Освен това, извиването вече започва много скоро след началото на храненето и се превърна в ритане с крачета, драпане и дране с ръчички, свиване и изпъване на телцето, дърпане на главата рязко назад като не пуска гърдата (супер кофти тръпка), напъване, пъшкане, абе все едно имам тасманийски дявол на гърдата (в повечето случаи се изаква още щом първата глътка влезе в стомахчето й). Вече няколко пъти прави и друго - както си суче спокойна, се дръпва като ударена назад и се разплаква много силно. Вдигам я да се успокои, но не иска повече гърдата. Плаче на нея, търси трескаво с уста, но само я лапва и не засуква, от което още повече се изнервя и още по-пронизително започва да плаче. Предлагането на другата гърда (кърмя я само от една на всяко хранене), за сега помогна само веднъж. Не иска да засуче повече и това е. А видимо не се е нахранила. Всичко това съпроводено с намаляне на продължителността. Понякога и до 8 минути. На следващото обикновено си наваксва, но... Защо прави така, притеснява ли я нещо и мога ли да направя нещо, за да й помогна да има по-спокойни и нормално продължаващи хранения?


Здравей, irishka  Hug

Разбирам, че си притеснена от поведението на бебето ти.  Възможно е това да  се наблюдава при засилена струя (струята е силна и бебето не може да се справи с нея, както ти предполагаш) слаба струя (бебето няма търпение млякото да потече). Освен кърма, бебето приема ли друго - АМ, чай, вода, глюкоза? Залъгалка ползва ли?

Бебетата неспокойни и плачат не само от глад, а и по ред други причини – скок в растежа, колики,  някаква новост или промяна, нужда да се оригнат. В посочената статия би могла да откриеш някои причини за неспокойствието на бебето и при нужда да ги коментираме.

Би могла да прехвърлиш на другата гърда, докато се успокои и както си писала, че правиш и после да я върнеш обратно на тази, за да изсуче задното мляко, което е гъсто и калорично.

Дали си опитала смяна на позата? Добра идея би било да опиташ биологичната поза - майката е леко полегнала назад, а бебето е по корем върху нейния корем). Можеш също така да опиташ кърмене кожа до кожа – добра идея може да е да оставиш  бебето голичко върху гърдите ти и да се погушкате.

Кърменето кожа-до-кожа, в по-затъмнена и тиха стая може да действа успокояващо за бебето ,както и кърмене гушкайки и носейки бебето (ако ползваш слинг също е добра идея) - повечето бебета се успокояват от полюшването.

Ако имаш други въпроси, ще се радвам да съм полезна.
Поздрави    bouquet

 

Много ти благодаря, Атракция! От вчера се каня да пиша, но Ема е адски неспокойна и едва успявам да ям.
За въпросите ти: от известно време не й давам и вода (въпреки че ММ се притеснява заради жегите, но водата ни е ужасно мръсна и с преваряване не става, а все забравям да вземем Девин Розов етикет. Не съм си го поставила, де, понеже зная, че ЛЛЛ съветват да не се отнема от храненето на детето с водата. Така или иначе нали кърмата е 85% вода? Така че давам само кърма и залъгалка, докато плаче, но тя рядко я иска. По-скоро й се ядосва.
Прочетох статиите. Тя прави всичко от изброените: Gag, choke, strangle, gulp, gasp, cough while nursing as though the milk is coming too fast
Отделно прочетох, че "Ако бебето плаче преди кърмене или е толкова гладно, че суче „трескаво” или ако майката има бързо слизаща кърма, бебето може да поглъща повече въздух и може да има нужда от оригване по-често. ... Някои бебета се дърпат от гърдата малко след като кърмата тръгне или ако майката има силен приток на кърма. Бебето може да се дразни от твърде силния приток на мляко. Твърде силният приток може също да причини повече газове или плюене/повръщане."
Вече съм почти сигурна, че става дума за силен приток на кърма, което я кара да поглъща много въздух и да има нужда да се оригне по време на хранене. Пробвах само веднъж, т.к. както ти казах е много неспокойна тези дни и дори на гърдата ми се разплаква толкова жално. Но онзи един път, като я вдигнах веднага се оригна, сложих я на гърдата отново и си дояде спокойно. Съмнявам се да е случайност. Дано скоро й свърши нервния период.

Между другото, в момента пиша това само и единствено защото тя спинка по корем върху мен, след като я успокоих с Gangnam Style. Как не съм се сетила до сега  smile3555
А относно това спинкане по корем, някой знае ли дали може да й вреди по някакъв начин (включително да й се кривят крачетата), ако стои твърде много време така върху нас. В нашия случай твърде много означава по цял ден, т.к. във всяка друга поза се изнервя. Само нощем от 2-3 нататък може да я излъжа да спи в креватчето, тогава е на една страна. Иначе - все по коремче. И на разходка не мога да я извеза, защото вътре се скъсва от рев. За пръв път бебе да не заспива на разходка!!!

Изключително кърмените бебета, които сучат винаги, когато пожелаят и толкова често, колкото желаят, ако всички показатели: пелени, влажност в устата, тургор на кожата, енергичност (когато са будни), наддават и са здрави, се смята, че приемат адекватно количество кърма и действително нямат нужда от допълнително оводняване. Колко са напишканите пелени при Ема и какъв цвят е урината? Колко изхождания има за денонощие? Вътре в устичката има ли влажност - лиги, балончета, слюнка или просто да е влажна? Когато с пръст леко притиснеш бузката, цвета на кожата избледнява, а като отпуснеш следва веднага да се възстанови. Как е тургора при вас, възстановява ли се веднага цвета? От това, което описваш оставам с впечатлението, че Ема е жизнена и енергична, когато е будна, а как е с наддаването до сега? Педиатъра какво споделя за случващото се и намира ли я за здравичка?

Даването на залъгалка преди кърменето да влезе в някакъв обичаен ритъм не е желателно. Залъгалката се засуква по различен начин от гърдата и това обърква бебето, както и свиква да суче без да тече и после може да почне да се дразни на течащата гърда. Ако прецениш, би могла да я ограничиш поне, докато ситуацията се поуспокои.

Ако действително има силен поток на млякото, може да ползваш леко полегналата назад поза, за която Атракция ти е писала, тъй като тя би попречила на гравитацията за твърде силното изстрелване на млякото. Друго, което помага в такива случаи е де се притисне гърдата към основата и, за да се върне леко потока на млякото назад. Или пък да се остави гърдата леко да изтече най-силната струя в началото и после да се даде на бебето да посуче. Действително при силно течащо мляко, бебето може да спира да си поеме въздух и да нагълта такъв и да има в някои случаи нужда от оригване. Може да пробваш и да видиш дали детето ще се почувства по-добре така. Ако след оригване си суче по-спокойно, вероятно това ще ви върши работа.

Спането по корем и върху тялото на възрастен се смята за ок и често се ползва за облекчаване на коликите. Пробвала ли си как ще се чувствате ти и тя със слинг?
  bouquet
Благодаря за съветите Ivy. Hug
Напишканите памперси по-трудно ги разпознавам, но да кажем около 8-9, бледо жълт цвят. Ака 6-7 пъти. Устичката й е влажна вътре и тургора е добре. Педиатърката е доволна от състоянието й. За месец е качила 950 гр и е пораснала с 2 см.
Още ми прави такива номера от време на време и дори плаче на гърда, но е по-рядко. Започнах в началото след първите секунди да я дърпам, за да си поеме дъх като хората и да почине и тогава пак я връщам. Ако се налага по няколко пъти. Като я отделя, кърмата буквално се лее. А от другата гърда капе по капка в секунда. Това бърз поток ли е? Отделно започнах да държа гърдата между пръстите си през цялото време, за да й я подавам по-удобно. Понякога пак си цъка, де.

За сега съм притеснена от 2 неща:
Първото е, че мисля, че съседите под нас, (които съм споменавала, че живеят за уикендите, в които могат да си пият по цял ден), та те май пушат на прозореца и целият дим влиза в нашата стая. Особено като изляза от стаята и после като вляза, все едно съм в кафене. През деня отварям вратите, но вечер затварям заради котака и тогава е ужас. Ние отказахме цигарите преди 2,5 години и аз се радвах, че няма да си тровя детето, а то какво стана - сега ми е пасивен пушач от първия ден! Sad Не мога да им кажа да не пушат, дори не ги и познавам, и не зная какво мога да направя, за да не ми тровят детето. Cry
Другото е, че този плач май-май е в повечко. От това, което чета покрай другите мами, сякаш плачът е в нормални граници и се успокоява все чрез някакъв метод. При Ема няма такова нещо (айде днес бодърстваше тихо и аз исках да си ударя г*за в тавана), иначе - или спи, или яде, или се дере. Ама като ви казвам - до посиняване, полилавяване, оставане без дъх, пресипване, задавяне ... ужас бе хора! И като ми удари един хубав маратон и аз си изпускам нервите, особено като е нощно време и умирам за сън. Започвам да й казвам да млъкне, да я питам "какво искаш сега" и разни ей такива гадости и много й се ядосвам и не искам нито да я гушкам (не я оставям да реве), нито да я целувам, просто никак не ми е миличка тогава. Сигурно съм единствената такава ужасна, която явно не си обича детето достатъчно и само при определени условия.
Вече не зная какво да правя.
П.П. Извинявайте, че не коментирам нищо друго, дори и постовете лично към мен, обаче няма кога. Сега спирам, за да държа цица, че започнах да я храня.

# 684
  • София
  • Мнения: 1 318
Иришка, нищо не можеш да кажеш на съседите, освен ако не се навият доброволно да не го правят, като отправиш любезна молба. Съседката под мен си е извадила газов котлон на балкона на спалнята  Rolling Eyes, а на същият този балкон от горе аз простирам и всеки път се надявам прането да не се омирише на кюфтета или мекици. Не се е случвало, но ми стига при отворени врати да ме връхлети мириса на манджурляци, чувствам се по същият начин, както теб с цигарения дим. Но погледнато реално, всички сме си по домовете, на който не му харесва, да събира пари да строи къща...

# 685
  • Мнения: 1 350
Джине ,внимавай де ! Дано бързо да мине ,мажи с дефламол,за олио съм чувала...има и един правен мехлем от мас ,невен и восък,който прави чудеса при изгорено ,но няма как да ти пратя до София  Confused
Иначе ,евала ,че се справяш с двете деца .Аз все още се въртя като пумпал ,но тази седмица се надявам да вляза в релси.Най-трудно ми е с чистенето,докато децата спят мога да сготвя ,но прахосмукачка не мога да пусна.Простирането също е проблем ,защото трябва да ги оставя сами в стаята ,а все още нямам на 100 % доверие на баткото.Иринка ,ще се справите с кърменето и плача и всичко ще е наред.Минава всичко ,спокойно...Започвам да се замислям ,дали в действителност вторите деца са по-кротки или ние сме станали по-организирани ,по-добре разбираме сигналите им и затова няма проблем и много рев. newsm78
МОйто дете тамън се оплаках ,че не спи и ето го от 13 часа насам спи и хич и не ще да става.Сигурно до къпането все ще е буден ooooh!
Но пък намерих време да си направя педикюр ,сега ще се изсуша ...пак е нещо,няма да съм като баба Яга.
Днес ходих да меря разни дрехи ,панталони ,исках да си купя нещо ново лятно ...ми дебела съм Sad Нищо не ми става,знам ,че се иска време ,но ми се щеше по-бързо да стават нещата.В момента съм 75 кг ,чудя се дали да не започвам вече 90 дневната диета ?Някой прави ли вече нещо в тази насока? На 1 септември сме на сватба всички -даже и бебето ,ще се жени брата на мъжа ми и трябва да съм 70 кг,няма как да ходя такава  ooooh! ooooh! ooooh!
И последно да питам ,спряха ми лохиите ,нормално ли  е?
МИналата седмица ми бяха спряли за 2 дни ,но после се завърнаха с нова сила.
От вчера нищо няма...дано да не е проблем,чак във вторник съм на контролен преглед след раждането Rolling Eyes

# 686
  • София
  • Мнения: 1 318
Данче, аз от днес съм на диета, защото не мога да се понасям. Направо не приличам на нищо и всичко на всичко имам 2 поли и едни къси панталони. Да не говорим, че шкембето прелива Close Много я хвалят тази 90 дневна, аз веднъж пробвах, но нищо не стана, защото не бях стриктна. Сега мисля нея да започна, една съседка за 2 месеца е стопила 13кг.
За децата: не забравяй, че все пак Петьо е още мъничък. Моята е на 6 и уж разбира, не, че на моменти не ми идва да я смачкам.
Иначе пръстите ги топих в олио, после сложих лед, топих ги и в студена вода, та болката поотмина...

# 687
  • Мнения: 4 841
Джине аз бих те посъветвала да намжеш пръстите с мазилото за хемороиди. При мен имаше УАУ ефект. Моето е някакво правено в аптека и има охлаждащ ефект. Точно преди да родя реших че в 1ч след полунощ ми се ядът пържени картофи, но така и не разбрах защо реших, че са палачинки та замахнах с тигана да ги обръщам  ooooh! Е, резултатът беше олята печка и изгорени пръсти. Сетих се веднага за гъзомаза с охлаждащ ефект. Не ме охлади, но за един ден ми мина горе долу. А при мен рани, особено изгорено се влачат със седмици.

# 688
  • Мнения: 251
Джине, какво направи ти бе эена. Хваща ли се така капака. Тц тц. За бой си.
За скритият текст те подкрепям. Аз действам докато мога, че иначе ще фалираме с тези памперси и ам. Не се цедя  за мен това е безмислено. Завиждам ти на почивките, на спокойствието. Аз не знам кога ще се случи. Надявам се скоро.

Данче, и другите момичета с 2 деца.завиждам ви че децата ви спят след обяд. Моето човече от 2 години не спи. Дори и да приспя бебето, той пак си иска внимание. Честно казано даже не знам как се оправяте с по малки деца. Теси имат своите нужди. Данче като се оплакваш от нещата от ежедневието все едно за мен чета. Даже и бебоците са се будили и са били неспокойни по едно и също време.

Мъхче, скъса ме от смях с червената роза и левента. Моля те, включвай се по често.

Мисти, дишай. Казах ти аз по добре бременна. Дай си още няколко дни и ще се нормализират нещата.

Иришка, тия блокове и цигари и аз ги мразя. Не знам дали ще те успокоя, но все едно описваш поведението на сина ми. Така пищеше и се дереше това дете и то не знаеше защо. И аз се чувствах като теб. Мина след 5 месец, като стана по активен и имаше с какво да се занимава. Споко и това ще мине Simple Smile))))
Наистина явно вторите са противоположност на първите. Въпреки че днес и чух добре гласчето на моята дрисла. Даже и върху мен се изака

Хайде чао ви, мога да оплаквам 2 дни, но няма и ще приема всичко с усмивка. И ТОВА ЩЕ МИНЕ

# 689
  • София
  • Мнения: 377

МОйто дете тамън се оплаках ,че не спи и ето го от 13 часа насам спи и хич и не ще да става.


Малкото ли? Ле-ле как завиждам!

Лазар го скъсаха коликите. Ужасни са! Горкото  ми дете, още докато се храни се почва едно гърчене, хем реве, хем яде. След като се наяде се почва едно реване и гърчене близо два часа, след което заспива неспокойно за час и се събужда гладен на вълк. Какво ли не пробвахме Еспомизан, Колииф, Инфакол, копър и анасон, чай на Хип, топли кърпи на корема, масаж и нищо не му помага. Как ще го караме натам не ми е ясно.

Джине фурия си ти, браво. Само това с капака не ми хареса.

Катенце добре завърнала се!  Hug

Иришка излез малко на вън да се разтовариш. Нервите са ти в повече, а иначе не си ужасна майка, говориш глупости.

Общи условия

Активация на акаунт