Още мъничко остана, скоро всяка ЮЛКА ще е горда мама! - тема 35

  • 36 800
  • 721
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 50
Данче, да се изкажа за лохиите,че аз и двата пъти като раждам, все съм така: спират бързо, няма ги няколко дена, пак текнат и т.н. От днес до вторник, не е фатално (аз този месец изкарах 4-5 дена без капка кръв, тоест задържала се е в мен, после изтече), изчакай, и тогава на прегледа сподели ситуацията, да те видят на ехограф. Ако установят, че задържаш лохии в матката, ще ти изпишат метергин за няколко дена, да се изчисти хубаво тази кръв и това е. С метергин може да се кърми, въпреки, че на листовката пише да се избягва.

Мисти
, няма как да си пропуснала, тук се повтори много, много пъти, че изцеденото количество кърма не е никакъв показател за това какво изсуква бебчето и колко мляко има в гърдите ти. Също и за това, че няколко дена след раждането гърдите спират да се пълнят и млякото започва да изтича само докато бебето суче, че много съфорумк ии от това се притесняват -  в началото са се пълнели като балони, а сега гърдите им не са напрегнати, значи кърмата им спира. Не е така! Моят съвет е, ако искаш да премахнеш дохранването, гледай да даваш колкото се може по-малко АМ, само когато си на ръба на силите си или ако гърдите много те болят и бебето плаче неутешимо. Но не и защото изчисляваш някакви грамчета и милилитри, или защото бебето се буди гладно по-често, отколкото на три часа. Такива събуждания са напълно нормални.

За вторите бебета, определено виждам разлика. Първият път няколко дена след раждането, и аз имах големи проблеми с кърмене, с възстановяване на организма ми след секциото, с дезорганизация, с неизвестност, с притеснения, болки, страх и ужас. И от мен тези чувства се прехвърляха на мъжът ми, а и той не си доспиваше и дояждаше и т.н. Спомням си, че тогава си мислех - Боже, ще бъдем ли някога щаастливи отново с ММ...
Сега, с второто дете, ела да ме видиш - гримирана, наспала се, сготвила, спокойна, чета си книжка по няколко часа дневно, ЩАСТЛИВА съм и .... кърмеща (без да се цедя, без да дохранвам) (това го казвам специално за Джина  Laughing ). Бебето наддава като за световно и е много спокоен, за разлика от първия път, когато бебето беше (уж) вечно недохранено и ревящо. Но сега вече не съм толкова уплашена и притеснена и незнаеща и някакси нещата се случват от само себе си  Peace

# 691
  • Мнения: 2 237
Момичета, наближава време да изпишем и тая тема....Последната в "очакващи". Тъжно ми е. Това беше един незабравим период, изпълнен с толкова тревоги, притеснения, споделяне на съкровенни неща с вас, радост, щастие, мъка, страх....Период, в който очаквах второто си дете и не знаех какво ме чака, не знаех ще го износя ли, ще се роди ли. Но беше хубаво ! Съжалявам за моментите, в които сме се дрънкали за глупости, ако има нещо - прощавайте  Hug Сега ще се преместим вече в обебената тема. Но там няма да е същото. Няма да сме бременни и с трепет да очакваме дечицата си. Но с трепет ще следим тяхното развитие.  Heart Eyes Беше ми хубаво с вас в тези теми през тези месеци. И идея си нямате колко сте ми помогнали да стигна до тук. За мен това е последната тема в която ще пиша за бременеене, аз се отчетох за статистиката и повече няма да раждам. Някои от вас ще си имат още дечица Simple Smile Благодаря, че Катето се погрижи за всяка една тема тук, че ви имаше и писахте по всеки един въпрос който ме е вълнувал. Благодаря, за разбирането, подкрепата и съчуствието. Приемете това като последни думи в темата за бременни, нещо като епилог. От тук нататък - грижи за бебенцата и наблюдаване как растат и хубавеят. Благодаря ви, на добър път на всички майки и бебенца. До скоро виждане в "Родени"   bouquet Heart Eyes Hug
Божке, разчуствах се  newsm45

Моля, напишете и вие няколко думи, да не се чуствам като идиот  Mr. Green

# 692
  • Мнения: 2 381
Simple Smile

Последна редакция: вт, 06 авг 2013, 19:40 от Niki1

# 693
  • Мнения: 14
Въпрос към ЛЛЛ Досега нямах кърма и бяхме на АМ. Вече имам обаче бебка суче по пет мин и после заспива и след тридесетина мин почва да иска пак. Нищо не може да я събуди или продулжава да цоцка спяща- може ли така? Чувам нещо като вакуум,ама без цок или гъл? Гърдите ми са спокойни и меки иначе,зърната не ме болят вече толкова,даже мога да сядам. Обаче като си я намествам тя вечно си вре ръцете пред цицата и не знам как да я захвана? И последно ако реша да изцеждам с помпата,какво е нормалното количество за д се нахрани беЗ добавка?

Здравейте, herairness!

Да, може така. Нормално е едно новородено да се храни и да спи, без особени моменти на будуване. Важното за кърменето е да я виждате да преглъща, докато е на гърдата; както и като се опитате да я махнете от гърдата това да не се получава, защото е направила вакуум. За по-лесно позициониране може да опитате биологичната поза. При нея бебето ще се ориентира какво да прави с ръцете, краката и тялото си и ще си помага за кърменето. Повече за тази поза има тук.

За да мога да отговоря на въпроса свързан с цеденето след хранене, е важна информацията на каква възраст е бебето, с какво тегло е, какъв ритъм на хранене има до момента и с колко хранения за едно денонощие, как са напишканите и нааканите памперси за 24 часа? При бебета на дни до 1-2 седмици честото предлагане на гърдата и контакта кожа-до-кожа между мама и бебе могат да ускорят значително процеса на производство на мляко. Така, в рамките на 3-4 дни, може да се постигне преминаването само на хранене от гърдата. Възможни са и варианти с дохранване с изцедена кърма или с изкуствено мляко, като избора зависи и от информацията, за която помолих вече по-горе и вашата нагласа как ще се случват нещата.


Ами зърната си ме болят и при допир, откакто суче са станали много раздразнени, дори и с кърпата след баня не мога да ги докосна, защото болят... А когатой той засуче болката е само докато изтръпне зърното и после минава. Така като ги гледам са леко зачервени, но леко... мажа ги с Лансинох. Давам му понякога водичка, защото той в началото беше само на АМ, нямах кърма изобщо и с много цедене тя тръгна. Слагам го да суче в легнала поза върху възглавница, но не успявам много добре да го наглася и стоя прегърбена общо взето през цялото време  Confused А засуква след мъничко дърпане и плач, защото все още не е свикнал напълно, доскоро се хранеше само от шише. Не е имало млечница, във връзка с това да кажа, че езичето му е бяло,мога ли да го почистя по някакъв начин? Аз нямам гъбички в момента, по време на бременността имах веднъж, но последното изследване показа, че нямам. Антибиотици приехме и аз и бебето в болницата.

Здравейте, Sweet butterfly!

А дали миете гърдите/зърнате преди/след кърмене? Лансинох е като че ли мазен крем и много майки споделят, че през лятото нямал желания ефект да хидратира гърдите, а по-скоро ги спарва. Ако сте склонна, може да опитате да ги мажете с малко изцедена кърма след кърмене, да ги оставяте за минута-две да поизсъхнат на въздух. Това, което разказвате за начина ви на кърмене, не звучи като много удобна поза. Понякога определен дискомфорт в зърната може да се свърже и с недоброто засукване на бебето заради недобрата поза на майката. В биологичната поза нещата лесно си идват на мястото. С риска да се повторя (а може би и да досадя) ще споделя отново връзката към статията  за нея. При тази поза и бебето може да е чувства по-спокойно.

Последна редакция: нд, 04 авг 2013, 19:49 от Mupяна

# 694
  • Мнения: 3 595
Имам спешен въпрос към ЛЛЛ:
Оказа се, че имам плоски зърна. Това го разбрах в родилния дом от едната акушерка, която ме навика, че съм имала запушени канали на едната гъ рда и трябва да ги отпуша. Отпушиха се каналите, но бебо не може да ме изсуче и се дразни от плоските зърна. Пробвах със силиконови протектори на авент малкия размер но реших че е по добре да опитам без тях , за да може бебето да си ги оформи. Кърмя на поискване но той многто се уморява и заспива на гърдата. Доизцеждам се и му давам кърмата от биберона. Яд ме е че когато потиах докторката дали да правя предварителна подготовка на гърдите за кърмене, /така бях чела в книгата на Хана Лоптроп/ тя ми каза че е отживелица и не се прилага вече. така ме е яд, че не се конссултирах с мамолог. Какво да правя?

Привет отново Simple Smile
Като цяло наистина се смята, че не е нужна някаква предварителна подготовка. А ако зърната не са равни с ареолата и са леко изпъкнали - те не се смятат за плоски. Хубаво е, че Дончо все пак засуква! Към това, което говорихме: сам да суче от едната гърда, компресия, втората, компресия - ако той е спокоен и заспи, оставате така. Ако не е спокоен след като добре е изсукал и двете, все пак можеш да му дадеш изцеденото от предното хранене мляко. Ето и признаците дали му стига, които обещах да ти пусна:

- да има поне 5-6 напишкани пелени за денонощие с безцветен или бледожълт цвят;
- след 5тия ден от раждането до около 6 навършени седмици да има поне 2-3 изхождания, но не по-малко от 1 с големината на монета от 1 лев, меки, кашести (ако детето приема капки за колики, някои запичат и това може да даде отражение на изхожданията);
- да има влажност в устичката - балончета, лиги, слюнка или просто вътре да е влажна;
- да има добър тургор на кожата - когато с пръст се притисне леко бузката на бебето, цвета на кожата избледнява, а при отпускане следва веднага да се възстанови;
- бебето да е жизнено и енергично, когато е будно;
- да наддава;
- педиатъра да го намира за здраво.
   bouquet

# 695
  • Мнения: 3 595
ВЪПРОС КЪМ ЛЛЛ
Йоан не ака.Откак е на кърмене е акал само 2 пъти,което ааааддски ме притеснява.Не се наяжда детето. newsm45 бе не мога да го изхраня.Сутринта след сукане почти два часа,пак си беше гладен,направих му 60мл АМ и си изяде всичко.После спа като пън.Кога ще се регулира най-сетне кърмата?Все пак не мога да го държа гладен.
И продължава да заспива по гърдите ми,кърменето се точи като вечност.Сменям гърдите,но пак унася.А не е жълтеничав,да кажеш,че жълтеницата го прави сънлив.Раждането беше съвсем леко,без медикаменти-и от това не е.Забелязах,че като го махна от гърдата,той дълбоко е заспал,и как го махна ококорва ей такива очи и търси да суче.Откак го подкарахме на кърмене съм се превърнала в ..залъгалка  Crossing Arms

Въртят ми се едни мисли в главата,че е лудост да науча бебе на един месец да суче.. първо да се научи да суче като хората,а после и без силиконовите цици.

Baby, колко дни Йоан е бил само на кърма без добавка? АМ е тежка храна и бебето трябва да заспи, за да може организма да се справи с трудната преработка на храната. Нормално е да спи по-дълго, когато е приемал АМ. Как ви върви компресията на гърдата, когато не суче ефективно? Ти няма как да си залъгалка, при Йоан има объркване на гърда и шише и е нужно време да започне да прави това, което шишето и АМ са попречили в момента. Има бебета, които засукват и на 3 месеца и на 6 месеца. Номера е да излезете от омагьосания кръг и да влезете в някаква рутина. Искаш ли да ми звъннеш на националния да поговорим - 0888 555 385?   bouquet

# 696
  • Мнения: 3 595
Благодаря за съветите Ivy. Hug
Напишканите памперси по-трудно ги разпознавам, но да кажем около 8-9, бледо жълт цвят. Ака 6-7 пъти. Устичката й е влажна вътре и тургора е добре. Педиатърката е доволна от състоянието й. За месец е качила 950 гр и е пораснала с 2 см.
Още ми прави такива номера от време на време и дори плаче на гърда, но е по-рядко. Започнах в началото след първите секунди да я дърпам, за да си поеме дъх като хората и да почине и тогава пак я връщам. Ако се налага по няколко пъти. Като я отделя, кърмата буквално се лее. А от другата гърда капе по капка в секунда. Това бърз поток ли е? Отделно започнах да държа гърдата между пръстите си през цялото време, за да й я подавам по-удобно. Понякога пак си цъка, де.[/color

Супер сте! Да, вероятно силата на струята е малко по-силна и това я е дразнило. Намерила си чудесно решение за справяне със ситуацията. Може да цъка, ако и тече силно, може умишлено да не прави хубав вакуум, за да може да освобождава по-лесно
bouquet

# 697
  • varna
  • Мнения: 871
Въпрос към ЛЛЛ Досега нямах кърма и бяхме на АМ. Вече имам обаче бебка суче по пет мин и после заспива и след тридесетина мин почва да иска пак. Нищо не може да я събуди или продулжава да цоцка спяща- може ли така? Чувам нещо като вакуум,ама без цок или гъл? Гърдите ми са спокойни и меки иначе,зърната не ме болят вече толкова,даже мога да сядам. Обаче като си я намествам тя вечно си вре ръцете пред цицата и не знам как да я захвана? И последно ако реша да изцеждам с помпата,какво е нормалното количество за д се нахрани беЗ добавка?

Здравейте, herairness!

Да, може така. Нормално е едно новородено да се храни и да спи, без особени моменти на будуване. Важното за кърменето е да я виждате да преглъща, докато е на гърдата; както и като се опитате да я махнете от гърдата това да не се получава, защото е направила вакуум. За по-лесно позициониране може да опитате биологичната поза. При нея бебето ще се ориентира какво да прави с ръцете, краката и тялото си и ще си помага за кърменето. Повече за тази поза има тук.

За да мога да отговоря на въпроса свързан с цеденето след хранене, е важна информацията на каква възраст е бебето, с какво тегло е, какъв ритъм на хранене има до момента и с колко хранения за едно денонощие, как са напишканите и нааканите памперси за 24 часа? При бебета на дни до 1-2 седмици честото предлагане на гърдата и контакта кожа-до-кожа между мама и бебе могат да ускорят значително процеса на производство на мляко. Така, в рамките на 3-4 дни, може да се постигне преминаването само на хранене от гърдата. Възможни са и варианти с дохранване с изцедена кърма или с изкуствено мляко, като избора зависи и от информацията, за която помолих вече по-горе и вашата нагласа как ще се случват нещата.


Ами зърната си ме болят и при допир, откакто суче са станали много раздразнени, дори и с кърпата след баня не мога да ги докосна, защото болят... А когатой той засуче болката е само докато изтръпне зърното и после минава. Така като ги гледам са леко зачервени, но леко... мажа ги с Лансинох. Давам му понякога водичка, защото той в началото беше само на АМ, нямах кърма изобщо и с много цедене тя тръгна. Слагам го да суче в легнала поза върху възглавница, но не успявам много добре да го наглася и стоя прегърбена общо взето през цялото време  Confused А засуква след мъничко дърпане и плач, защото все още не е свикнал напълно, доскоро се хранеше само от шише. Не е имало млечница, във връзка с това да кажа, че езичето му е бяло,мога ли да го почистя по някакъв начин? Аз нямам гъбички в момента, по време на бременността имах веднъж, но последното изследване показа, че нямам. Антибиотици приехме и аз и бебето в болницата.
Здравейте, Sweet butterfly!
А дали миете гърдите/зърнате преди/след кърмене? Лансинох е като че ли мазен крем и много майки споделят, че през лятото нямал желания ефект да хидратира гърдите, а по-скоро ги спарва. Ако сте склонна, може да опитате да ги мажете с малко изцедена кърма след кърмене, да ги оставяте за минута-две да поизсъхнат на въздух. Това, което разказвате за начина ви на кърмене, не звучи като много удобна поза. Понякога определен дискомфорт в зърната може да се свърже и с недоброто засукване на бебето заради недобрата поза на майката. В биологичната поза нещата лесно си идват на мястото. С риска да се повторя (а може би и да досадя) ще споделя отново връзката към статията  за нея. При тази поза и бебето може да е чувства по-спокойно.

Благодаря,значи нищо не правя грешно всъщност. Линкът към статията не се отваря. Колкото до сиканото инфо,беба е на пет дни,последно беше 2800, досега се хеанеше с 30 мл ам 7  пъти дневно,точния брой памперс не знам защото  не през ьялто време е при мен,но когато е тук са понв три наакани.

# 698
  • Мнения: 86
Здравейте момичета,не съм писала от доста време, но с двете ми малки момчета не остава време даже за  хапване и  сън понякога.  Добре сме - от 1900 сме вече по 4300-4500гр. Вече сме на 2 месеца и някакви дни. .кърмя двамата едновременно 1 път дневно и давам смесено  карма и АМ. Цедя по около 800-900мл на денонощие. Всеки ден сме навън  с количката. Тати помага много и майка ми или свекървата.

Внимание !!! Ако видите отцепено платно за движение или уличка в Южния парк - това сме ние с Ники и Стефи и Мъхчето с малките сладки мъхчета. Днес се разхождахме заедно, а аз мога от балкона си да гледам дали на Мъхчето й е изсъхнало прането - толкова близо живеем Simple Smile

# 699
# 700
  • varna
  • Мнения: 871
Момичета,бясна съм. Сега теглиха беба преди и след кърмене по мое настояване,защото исках да ми върнат добавката. Естествено,както си и мислех,излезе,че не и стига,едва ли не я изкараха недохранена и утре ако било така,щели система да й слагат CloseМама му стара,онази вчера къде бля като ми каза,че имам доатаъчмо кърма и няма нужда от добавк,а сега за ден и половина без нея ми е направила само беля. Ако утре не ни изпишат само заради теглото,ще ги избия вече #Cussing out #2gunfire Значи грам коорднация нямат помежду смените си #Crazy Поне изледванията са по-добри и днес може да е последния  ден антибиотик,ама пак сутрешната смяна доктор щял да прецеява дали да й го дават ое.два дни-аман.

# 701
  • Мнения: 3 595
Благодаря,значи нищо не правя грешно всъщност. Линкът към статията не се отваря. Колкото до сиканото инфо,беба е на пет дни,последно беше 2800, досега се хеанеше с 30 мл ам 7  пъти дневно,точния брой памперс не знам защото  не през ьялто време е при мен,но когато е тук са понв три наакани.

Може би тук би се отворил линка: http://lalechebg.com/2011/01/biological-nurturing/
Колко измериха те и поставиха ли я поне няколко пъти на кантара, тъй като дават отклонения? Бебето добре си ака за тази възраст.

# 702
  • varna
  • Мнения: 871
Благодаря,значи нищо не правя грешно всъщност. Линкът към статията не се отваря. Колкото до сиканото инфо,беба е на пет дни,последно беше 2800, досега се хеанеше с 30 мл ам 7  пъти дневно,точния брой памперс не знам защото  не през ьялто време е при мен,но когато е тук са понв три наакани.

Може би тук би се отворил линка: http://lalechebg.com/2011/01/biological-nurturing/
Колко измериха те и поставиха ли я поне няколко пъти на кантара, тъй като дават отклонения? Бебето добре си ака за тази възраст.

Благодаря,този се отвори. Този вариант е чуден,но не знам колко добре ще ми се пплучи с шева от секциото,че опъва и поняболява,но поне ще пробвам. Не ми казаха колко кила е,много били бебетата,само мереха разликата првди след хранене.

# 703
  • Мнения: 3 595
Благодаря,значи нищо не правя грешно всъщност. Линкът към статията не се отваря. Колкото до сиканото инфо,беба е на пет дни,последно беше 2800, досега се хеанеше с 30 мл ам 7  пъти дневно,точния брой памперс не знам защото  не през ьялто време е при мен,но когато е тук са понв три наакани.

Може би тук би се отворил линка: http://lalechebg.com/2011/01/biological-nurturing/
Колко измериха те и поставиха ли я поне няколко пъти на кантара, тъй като дават отклонения? Бебето добре си ака за тази възраст.

Благодаря,този се отвори. Този вариант е чуден,но не знам колко добре ще ми се пплучи с шева от секциото,че опъва и поняболява,но поне ще пробвам. Не ми казаха колко кила е,много били бебетата,само мереха разликата првди след хранене.
Пробвай, ако е удобна - ползвай, ако не е - опитай да откриеш най-удобното за теб самата. Каква разлика отчетоха при Ема?

# 704
  • Мнения: 4 255
Да ви кажа аз спрях също се справям горе долу.Полека лека нещата се нареждат.Успявам да изчистя и да сготвя нещо.Остава ми и време за книжка и форум.Спрях да будя бебка след консултацията.След като видях,че е качила 1600гр за един месец ,се успокоих и сега кърмя на поискване.Цедя се само ако е необходимо.

Близначе,в момента ям и сълзите ми капят в супата. Cry Много мило ми стана.Наистина това беше най-милия период в живота ни.Аз също искам да ви благодаря,че го прекарах с вас,чувствайки пълната ви подкрепа.Благодаря,че ме изслушвахте,съветвахте и винаги ми бяхте упора!
Когато се записах в темата се обсъждаше как сме съобщили на половинките си за двете чертички.Отне ни няколко теми.После още колко изписахме в търсене на колички,креватчета и т.н.Колко за да обсъждаме свекърви,братя и сестри.Семейни и лични драми...Готвехме,перяхме и боледувахме заедно.И на мен ще ми е мъчно за това време.

Общи условия

Активация на акаунт