Още мъничко остана, скоро всяка ЮЛКА ще е горда мама! - тема 35

  • 36 803
  • 721
  •   1
Отговори
# 705
  • varna
  • Мнения: 871
Благодаря,значи нищо не правя грешно всъщност. Линкът към статията не се отваря. Колкото до сиканото инфо,беба е на пет дни,последно беше 2800, досега се хеанеше с 30 мл ам 7  пъти дневно,точния брой памперс не знам защото  не през ьялто време е при мен,но когато е тук са понв три наакани.

Може би тук би се отворил линка: http://lalechebg.com/2011/01/biological-nurturing/
Колко измериха те и поставиха ли я поне няколко пъти на кантара, тъй като дават отклонения? Бебето добре си ака за тази възраст.

Благодаря,този се отвори. Този вариант е чуден,но не знам колко добре ще ми се пплучи с шева от секциото,че опъва и поняболява,но поне ще пробвам. Не ми казаха колко кила е,много били бебетата,само мереха разликата првди след хранене.
Пробвай, ако е удобна - ползвай, ако не е - опитай да откриеш най-удобното за теб самата. Каква разлика отчетоха при Ема?

Айви,отчетоха,че изсуква само по 20 а трябвало още 30 да има. Пробвах с помпа,изцеждат се.само по 10на,та затова и върнаха добавката засега.

# 706
  • varna
  • Мнения: 871
Близначе,и на мен ми беше много мило тук и макар да имах лека  бремвнност, бях съпричастна с всички ви,особвно накрая като чакахмв коя и как и кога ще роди. Направо ате ми като семейство вече. Пък сега ни предстоят нови забавни мменти и тревоги за споделяне.

# 707
  • София
  • Мнения: 1 318
Ники и Карли, аз изобщо не казвам, че кърменето причинява хаос, това, което написах е моят опит, това, че аз не се справям, като кърмачка. Що се отнася до хамалогията при АМ, изобщо не е хамалогия, както не ми тежи да измия съдовете след вечеря /с мъжа ми също не сме на кърма, не сме и бушмени, че да ръфаме от кокала, ядем в чинии и ползваме прибори/, така е и с бебешките шишета, предпочитам го от това да ми лепне кожата. Peace
Агнес, да си ми жива и здрава, за няколко часа мехура на пръста спадна, след като го намазах с хемороидното. Hug
Близначе, знаеш, че не обичам да се разкисвам, много си..... Hug
в темата се обсъждаше как сме съобщили на половинките си за двете чертички.
Помня го Grinning Сандалкиното беше много яко Grinning
Момичета, аз също се радвам, че попаднах в групата на Юлки 2013. Въпреки, че всички сме много различни, ни обедини нещо прекрасно- бременността /упс, това не беше чак толкова прекрасно/ и появата на малките хора. Вълнувала съм се за раждането на всяко едно бебче тук Heart Eyes Споделяла съм много, била съм съпричастна. В тази тема открих прекрасни хора, с някои от тях станахме приятели.
Катенце, аз също ти благодаря за старанието през всичките тези месеци  bouquet
На всички останали също благодаря, че ме прочитаха, подкрепяха и съветваха. Вярвам, че участниците в темата ще се запазят в същата конфигурация и за напред, искренно се надявам.
Прегръщам Ви!

# 708
  • Мнения: 100
Джине същото ще кажа и аз,благодарна съм,че съм в тази група,нищо че родих по-рано,но докато родите вие бях с вас и се вълнувах заедно с вас.  love001

# 709
  • Мнения: 3 595
Благодаря,значи нищо не правя грешно всъщност. Линкът към статията не се отваря. Колкото до сиканото инфо,беба е на пет дни,последно беше 2800, досега се хеанеше с 30 мл ам 7  пъти дневно,точния брой памперс не знам защото  не през ьялто време е при мен,но когато е тук са понв три наакани.

Може би тук би се отворил линка: http://lalechebg.com/2011/01/biological-nurturing/
Колко измериха те и поставиха ли я поне няколко пъти на кантара, тъй като дават отклонения? Бебето добре си ака за тази възраст.

Благодаря,този се отвори. Този вариант е чуден,но не знам колко добре ще ми се пплучи с шева от секциото,че опъва и поняболява,но поне ще пробвам. Не ми казаха колко кила е,много били бебетата,само мереха разликата првди след хранене.
Пробвай, ако е удобна - ползвай, ако не е - опитай да откриеш най-удобното за теб самата. Каква разлика отчетоха при Ема?

Айви,отчетоха,че изсуква само по 20 а трябвало още 30 да има. Пробвах с помпа,изцеждат се.само по 10на,та затова и върнаха добавката засега.

На тази възраст стомахчетата на кърмените бебета побират между 20 и 60 мл. Щом е изсукало 20 и има още по 10на, има достатъчно bouquet

# 710
  • Мнения: 251
Въпрос към ЛЛЛ:
Възможно ли е бебето да е нахранено, да повръща и да търси пак да яде?само за успокоение ли е?
Може ли ако ям много сливи и грозде да и се отразява на нейното коремче?


Момичета, аз ви открих късно, но също ми беше много приятно,особено накрая като се появяваха едно след друго бебетата.

Близначе, не се притеснявай,вълненията тепърва предстоят Simple Smile)

Хайде като сме почнали да се човъркаме на тема кърмене и АМ, майките които казват че им стига време за всичко как го правят. Джине, включително и ти.
Добре детето заспива и ти действаш. Добре, но според мен това може да се случи само ако ти е екстра супер спокойно детето. Моята кокона понякога я приспивам сумати време, и тъкмо затвори очите и след 2 мин пак ги ококори и хайде цялата хамалогия отново. Или спи, като пън, но изведнъж започва едно шаване, пъшкане и не яли залюлееш или да и хванеш ръцете да не мърда се буди. А това го прави често. Отделно другото дете започва, гладен съм,  искам това, гушни ме,ела да си поиграем. Ще ми кажете ли в кой отвсичките моменти аз да ям или да се изпишкам или да почистя или сготвя. Като спи спи при нас в хола, хем да е на шумно, хем да я виждам и да реагирам ако трябва да спасявам събуждането. Как да измия чиниите, като като тропна и скача. Не се цедя, кърмим се макс по 10-15 мин. Хайде кажете ми къде греша. Като се има предвид, че детето ми се води от спокойните. Ами ако пищеше като баткото нон стоп, е тогава вече щеше да е страшно.

аз вече останах без сили, егати тежкият ден. Лека нощ на всички Simple Smile) Очаквам отговор на моята дилема Simple Smile

# 711
  • Мнения: 317
Аз пък да кажа, че съм по МАЙЧИНСТВО, а не по състезание за домакинстване. Преди бременността пране, чистене, готвене, миене, гладене, пазаруване и тн никога не са били само мой ангажимент. Сега, когато съм вкъщи, пак не считам, че е изцяло моя работа. Дори и да имам време, не бих го използвала, за да ми е сготвено, изчистено и тн. ММ ходи на работа, аз гледам детето. По усилия и емоционална умора моето е по-тежко - от 6 сутринта съм жизнерадостна, любяща, търпелива, нося, гушкам, оригвам, преобувам, показвам света, пея песнички и тн. Всички наблюдения над здравето, развитието, евентуално проблеми, лекари, ваксини и каквото се сетите, е мой ангажимент. Отделно, храня се, спя, чета по малко, хапвам и говоря по тел с най-близките си. Гледам поне по 5 часа днвено детето да е навън, разхождам, храня, приспивам, преобувам и тн. Та, ако се лиша от моето време, ще ми е сготвено и тн, което ми е напъно излишно. Торта на три етажа и "да наготвя" никога не са ми били приоритет. Готвя УНИКАЛНО Simple Smile)) (да се похваля и аз веднъж), и нямам никакво желание. ММ хготви, пазарува, хвърля боклук, простира, глади. Аз чистя всички стаи, баня, прах, подове, оправям, пускам пералня, прибирам по места, следя за хигиената на вс,(кърпи, чаршафи и тн). И изобщо смятам, че с ММ трябва да сме поне поравно по ангажименти.

Та, Глупи, изобщо не си единствена. Майка ми каза, че навремето толкова е гледала да й е оправено всичко, че мисли, че е пропуснала да ни се радва и да й е кеф. Така че гледай си бебчо, останалото са свекървенски и провинциални отживелици. ПО темата се посдърпах и със свекърва ми, която каза, че най-важни били бебето и ММ. Аз й казах, че греши - бебето и аз. ММ е на 33 годдини, от 15 вивее сам и се справя страхотно. Няма да му отнемам от кефа да готви и да се грижи за нас. Освен това, малките бебчета ще пораснат, ще спре майчинството, а някои мъже са готованковци, свикват на тоя режим жената да оправя всичко и така си остават и занапред нещата #2gunfire #2gunfire #2gunfire Така че имайте го предвид, когато вършите всичко вкъщи. И по темата:

Направо си жестока


Не готвиш, не подреждаш, не переш –
не ми е нужна тиха домакиня!
Надявам се за днес да избереш
онази рокля във небесно синьо,

обувките на белите цветя
и сребърните гривни от Мароко…
Сложи червило. Идва пролетта.
Прекрасна си! Направо си жестока!

Аз искам да се перча като лъв
със своята излъскана лъвица!
За другите мъже да бъдеш стръв,
но да си само моя!
Хубавица!

Такава те желая. Не с парцал.
Мъжете нямат нужда от слугиня.
Бъди красива! Всичко бих ти дал!
Но, моля те, не ставай домакиня!

(за да не си пишем в темата: Как да му върна желанието  Mr. Green Mr. Green Mr. Green)

# 712
  • varna
  • Мнения: 871
Айви,благодаря ти  bouquet
Момичета,вие като родихте,как ви беше коремът? Моят го усещам като някакво разпльокяно желе от пъпа нагоре и се люшка един такъв,странно ми е newsm78

# 713
  • Мнения: 251
хахах Луиза, развесели ме Simple Smile Моят мъж помага по принцип, но си имах рутина, неща които си действах всеки ден, Да правя разнообразна закуска за детето, вкусна вечеря за семейството. И на мен може би това ми е проблема, че ритъма ми е друг. Моят мъж последната седмица все той готви, но и той душа носи, като ме види, че едвам седя права, взема бебка, приспива я, пее и говори и. НО едно голямо но, не ни стига времето и силите и за другото дете. Това също ми е голям дерт. Одеве, след сигурно 20 мин пеене на бебка да я приспя и не стана, мъжа ми ме смени, а Марти ми легна в скута и каза изпей ми мила моя мамо и ме гушни силно. Стана ми толкова мъчно и се разплаках. Милото ми, не искам да го лишавам от внимание Sad И ТОВА ЩЕ МИНЕ. Утре излизаме навън и ще тичаме и ще играем Simple Smile пък ще оцелеем няколко дни ако не е изпрано, измито или сготвено Simple Smile

Свекърви и баби не слушам Simple Smile Само им показвам вратата Simple Smile

Хера и моя беше така, но имам едни дълбоки безшевни спортни гащи, та бях с тях и ми беше супер, няма корем, няма желе и няма мандахерцане Simple Smile))

# 714
  • Мнения: 3 595
Въпрос към ЛЛЛ:
Възможно ли е бебето да е нахранено, да повръща и да търси пак да яде?само за успокоение ли е?
Може ли ако ям много сливи и грозде да и се отразява на нейното коремче?

Случва се да връщат да, а след връщане може да са изкарали малко повече от нужното и да имат нужда да посучат пак. Ако кърмиш от двете гърди, може да опитате хубаво доизсукване на едната преди да се дава втората. Ако е само на една гърда и поиска да суче в рамките на час - час и половина спрямо началото, може да се предложи първо същата гърда.

Някои майки споделят, че сливи и грозде може да разбунтуват стомахчето на бебето, но няма научни данни за това. При някои е така, при други не е. Ако ти правиш такава връзка може да се спрат за известно време и да видиш как е детето. После като ги включиш, ако пак стане неспокойно, може да ги спреш за малко по-дълго време преди да опиташ отново.
    bouquet

# 715
  • Мнения: 115
Здравейте мами,

днес моя разбойник беше многооо буден, открих и че не му харесва да се къпе във ваничката Simple Smile изобщо страхотен ден.
Относно чистенето, гледам каквото мога да свърша - за което не ми остава време ми помага ММ. Когато сме си сами с баткото и малкия и не ми стига време даже си поръчваме храна за вкъщи. Гледам да се наслаждавам максимално на времето прекарано с момчетата ми.  newsm05

Да ви питам - с какво слагате бебоците да спят през нощта, аз обличам Мишо по боди с къс ръкав и ританки, но е доста горещо тези дни и се чудя дали да го оставям и само по боденце.

# 716
  • Мнения: 181
Здравейте, мами!
До преди малко храних мъника и сега като кукувица се появих тук. Понеже коментара, който исках да  постна днес се затри, няма как да го повторя и ме е яд, за това реших да напиша някой ред по никое време.

Близначе, честита месечинка на Бобко! Все така послушен и кротичък да е! Щях да те питам, защо не смениш вече квачката с яйцата, с квачка с пиленца?  Heart Eyes
Мъхче, много се смях на постовете ти! Появявай се по често!  Hug За свеки, моята е същата. Ще кърмя детето и тя ме пита: С нещо да помогна? Аз:  Shocked Ами освен да дадеш едно зърно назаем, че моите ме болят!  Crazy Ако има как ще го кърми даже, все отгоре му иска да е.
Кате, Мисти, добре сте си дошли!  Hug Hug
Мисти, при нас с Юли нещата се регулираха след 3тата седмица. Знам, че всичко е индивидуално за всеки. Но имаше преломен момент, който отмина. Още се възстановявам - болят ме шевовете при допир, зърната също, още тека лекичко, хемо ме боли доста, но се надявам и това да отмине скоро.
Джине, ти си турбо мама! Simple Smile
Марти, радвам се, че се отчете, мислех ви тези дни!  Hug

За съседите, аз имам един, в къща до блока, който се напива като гарван и пее, пуска гръцка, руска и каква ли още не музика. Пали огън, гори бутилки и окадява всичко. И всичко това под капандурите на спалнята, където спим с детето. За капак кучета от другите къщи лаят, а едно от тях вие като за последно тези нощи.

За кърмене и некърмене, не искам да влизам в спорове, няма смисъл, всеки има право на избор, понякога, защото майката така е решила, понякога поради невъзможност да се случват нещата. Важното е бебе и мама да са добре, бебе да наддава и да е здравичко. Лично аз съм много благодарна на всички консултантки на ЛЛЛ, благодаря Ви от сърце момичета!   bouquet

А на всички вас, бих искала да благодаря, че споделихте най-тъжния и най-щастливия момент в живота ми! Бих искала да пожелая на всички ни занапред изпълнени с хубави емоции дни!

Ще пробвам да поспя, макар, че нещо се натъжих и за капак някакъв буболец ме е нахапал по краката  #Cussing out Имам Фенистил, но в другата стая, а там свеки спи.

П.П. А как завиждам за всички онези моменти, които изживявате с половинките си, дали се карате, благодарите, разхождате с количките... за всичко, всичко, всичко!!!  Cry Cry Cry

# 717
  • Мнения: 28
Дени .....голямо гуш. Не знам как се справяш,възхищавам ти се на силата. Горе главата...всички сме с теб.
И аз кукувам от един часа. Коконата няма никакво намерение да заспива,само се напъва и ръмжи....

# 718
  • Мнения: 181
Добро утро!
Ние пак сме будни. Правя жалки опити да го оригна, ако не се получи, дано поне заспи, че да додремна и аз.
Портокалчо,  Hug
Забравих да ви кажа колко съм некадърна, направо няма такава майка...  #2gunfire
Вчера бяхме на разходка, видях се с една приятелка, седнахме на кафе. Малкия огладня, аз реших да го храня, сложила съм го в скута си, наметнах се с шал и правя опити да си разкопчея презрамката на сутиена, той ревна гладен и аз викам да го гушна за малко, дърпам шала и виждам ожулено и зачервено, като крусти на фонтанелата  Shocked Shocked Shocked Седейки в скута ми, докато се върти си отъркал главата, макар и през шала в подлакътника на стола от изкуствен ратан, онова гуменото. Толкова много се уплаших, че чак се втресох. Звънях на нашите да ги питам какво да правя, дали му е станало нещо. Сега се моля всичко да е наред и само кожата да е леко охлузена.  Много съм смотана, от невнимание си нараних детето и то баш на толкова опасно място!  Sad

# 719
  • София
  • Мнения: 377
Близначе много хубаво си го написала. И аз искам да ви благодаря, че ви има! Станахме си много близки, заедно изживяваме всякакви емоции, надявам се и за напред да е така!  Hug

Дени  Hug Hug Hug Не се притеснявай за малчо, ще му мине бързо.

Общи условия

Активация на акаунт