БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 40 758
  • 734
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 2 813
пробвай по някоя рецепта за мъфини, където не се иска много разбиване на сместа, а разбъркавне, колкото да се получи тесто  Peace
Ще опитам Simple Smile

# 421
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Здравейте,
имам един не съвсем кулинарен въпрос.

Откъде може да се намери форма за мини мъфини и то на нормална цена? От тези съвсем дребните искам да направя. За нормални мъфини си купих от  Джъмбо, но няма за малките.

Не знам дали е за тази тема въпроса. Извинявам се ако не е.

Благодаря предварително!

# 422
  • София
  • Мнения: 31 670
Правих шницелите от кайма. Много вкусни станаха  Peace Каймата малко беше ронлива, но не знам защо. Може би, защото беше мляно месо, а не купена кайма  newsm78

# 423
  • Мнения: X
Дано не е досадно, но днес направих пицата на тиган на Лабрекс само с домати и сирене. Увеличих малко дозата, защото тиганът ми е 22 см и стана повече от превъзходно!
Скрит текст:

# 424
  • Мнения: 7 779
Правих шницелите от кайма. Много вкусни станаха  Peace Каймата малко беше ронлива, но не знам защо. Може би, защото беше мляно месо, а не купена кайма  newsm78
и купената кайма е мляно месо.  Laughing

# 425
  • Мнения: 51

и купената кайма е мляно месо.  Laughing
[/quote]
 moresmile Може и да има,но е по скоро като подправка според мен.

# 426
  • Мнения: 52
Здравейте! Искам да задам един въпрос относно технологията на салатите. Както и да режа зеленчуците на салата с домати и краставици (останалите продукти варират в зависимост от това каква салата правя), винаги ми пускат вода. Спазвам реда "по-твърдите зеленчуци - първи", режа на различни по форма и големина парчета, е ... не става и това си е! Винаги купата е пълна с вода  повече от колкото ми се струва за нормално след известно време. Оставям ги и малко да поизсъхнат, така да се каже, преди да овкуся, но не става. Има ли някаква технология? Къде греша?
Иска ми се салатите ми да стават както в ресторантите, свежи, но все пак сухи, без вода по дъното.
Благодаря предварително за отговорите!   bouquet

# 427
  • Мнения: 1 884
Здравейте! Искам да задам един въпрос относно технологията на салатите. Както и да режа зеленчуците на салата с домати и краставици (останалите продукти варират в зависимост от това каква салата правя), винаги ми пускат вода. Спазвам реда "по-твърдите зеленчуци - първи", режа на различни по форма и големина парчета, е ... не става и това си е! Винаги купата е пълна с вода  повече от колкото ми се струва за нормално след известно време. Оставям ги и малко да поизсъхнат, така да се каже, преди да овкуся, но не става. Има ли някаква технология? Къде греша?
Иска ми се салатите ми да стават както в ресторантите, свежи, но все пак сухи, без вода по дъното.
Благодаря предварително за отговорите!   bouquet
Реша с  много остър нож ,после слагам зехтин и накрая солта. Така не ми е водна салатата. Опитай да смениш реда на овкусяването.

# 428
  • Мнения: 7 779
е, какво е домат ако не си пусне сока (чорбата) ? - пихтия.  истинския, вкусен БГ домат точно за това е хареjavascript:void(0);сван и от чужденците. заради сокчето.  Laughing
като прибавим към това и ,че краставицата съдържа над 90 % вода  какво очакваш да получиш  newsm78
не виждам какъв е проблема да нарежеш салатата в един съд и след като си пусне водата да я прехвърлиш в друг с решетъчна лъжица  newsm78

# 429
  • Мнения: 6 207
Когато са по-презрели доматите пускат много сок. След като ги нарежа, навеждам купата, придържайки материала и изцеждам течността(това преди овкусяването, разбира се). Какво да се прави. Не обичам чорбаливи салати.

# 430
  • Пловдив
  • Мнения: 692
Те салатите по заведенията може да нямат вода, ама и много рядко имат и вкус   Peace  , а и какво по-хубаво от това накрая да топнем хлебец в чорбичката  Blush .

# 431
  • Мнения: X
В ресторантите май не слагат сол на нарязаните домати и краставици (за салатите съм забравила, ама и те май са така). При нас, ако няма сокче, не е салата.  Wink

# 432
  • Мнения: 52
Реша с  много остър нож ,после слагам зехтин и накрая солта. Така не ми е водна салатата. Опитай да смениш реда на овкусяването.
Аз винаги първо слагам сол, после мазнината.  newsm78 Може това да ми е бил проблемът! Благодаря!   bouquet Сменявам тактиката!

Целта ми е всичко да си остане в зеленчуците, а не да сменявам купи или да правя чорби.  Wink Не обичам размекнати зеленчуци, нито пък се топи у нас.
Иначе в хубав ресторант и салатата е хубава. Те не овкусяват салатите, пък и нали са на заготовки, всичко седи в тави, нарязано и чака (поне в по-големи ресторанти). Аз и затова малко ги оставям за "позасъхнат", но явно солта ми е проблемът, защото сега се замислих, че винаги след нея се случва разводняването.

# 433
  • Мнения: X
явно солта ми е проблемът, защото сега се замислих, че винаги след нея се случва разводняването.

Можеш да си посолиш след като сервираш.

# 434
  • Мнения: 52
 Peace Така реших и аз! Благодаря на всички!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт