Автоимунен тиреоидит на Хашимото (30)

  • 71 289
  • 746
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 4 696
Тусана, спокойно, това не е тежко заболяване, а и има поддържащо лечение. Това ти го казвам като човек, който има тежко сърдечно заболяване, дете с увреждания и родител с последен стадий на рак. Това просто е бял кахър.
Точно това исках да й напиша, но не знаех как, защото има хора, които биха се обидили!
В живота има много по-страшни неща и ако се шашкаме от такова заболяване, то тогава яко сме загазили!

# 691
  • Мнения: 288
Момичета,
Благодарение на Merelenda дето ме светна за кодовете Hug днес директно ги дадох на ендото и ми пусна TSH, T4 и МАТ по здравна каса  Heart Eyes Голяма си да знаеш!   bouquet Той дори не знаеше, че МАТ се поема от касата ... егати Sad

Я кажете вие мислили ли сте по темата ... какво ще стане когато тея антитела "изядат" жлезата до край. Как това ще ни се отрази...! Че моето ендо каза, че моята почти я няма вече ...Sad

# 692
  • Мнения: 11 737
Хормонче ще се пие. Няма как.
Колкото и малка да е, тя все пак произвежда хормони, а като я няма ( както на оперираните без жлеза) - пие се хормон до живот. То и с нея и без нея пак се пие хормон, ама какво да се прави.
Важното е, че се живее със заболяването. Вярно, едни го понасят ок и дори не обръщат толкова внимание, но при някои хора симптомите са по тежки и изразени, дори и с щитовидна жлеза.
Но... поне има изход от ситуацията.
Браво, че си успяла да пуснеш хормоните по каса. То си е за поздравления това. Mr. Green Hug

# 693
  • Мнения: 288
Добре де и все пак изкуствените хормони дали заменят напълно и изцяло естествените ... или остава нещо, което не можем да покрием с изкуствените и то примерно се обажда в един момент ....
Уф, малко депресиращо ми действа, че след време няма да имам жлеза Sad

# 694
  • София
  • Мнения: 770
Имам позната с отстранена жлеза вследствие на рак. Една година след това роди 2ро дете. Живее нормален живот и си пие естествено хормоните.

# 695
  • Мнения: 2 860
Доколкото знам синтетичните хормони напълно заместват изкуствените. Неприятното е, че може да се предозират или да не достигат, то затова се и следят. И аз имам позната с отстранена жлеза напълно, жива здрава с мъж 2 деца и любовник.

# 696
  • Мнения: 288

Сега вече се успокоих  Joy

# 697
  • Мнения: 11 737
Ох, развеселихте ме в този скапан ден. Joy

Скрит текст:
Така яко са ме пернали хормоните, че не знам къде се намирам. Нищо не ми е ок, всичко ме боли, не смея да се оплача на никого и естествено натоварвам вас. Имам чувството, че никой орган в тялото ми не функционира както трябва от 2 месеца насам- без да преувеличавам. То бива болести, то бива проблеми, и взе да ми писва вече от всичко и всеки. Cry
Идва ми да хвана пътя, гората, морето, планината, или накъдето ми видят очите, да плача, да плача, и пак да плача, ама с това няма да ми се решат проблемите.
Извинявайте, че ви натоварих. По-скоро бях за някоя тема като отдушник, ама вас си чувствам най-близки.

# 698
  • Мнения: 724
Merelenda,кураж.Ти си ни опората тук!!!

# 699
  • UK
  • Мнения: 5 999
Ох, развеселихте ме в този скапан ден. Joy

Скрит текст:
Така яко са ме пернали хормоните, че не знам къде се намирам. Нищо не ми е ок, всичко ме боли, не смея да се оплача на никого и естествено натоварвам вас. Имам чувството, че никой орган в тялото ми не функционира както трябва от 2 месеца насам- без да преувеличавам. То бива болести, то бива проблеми, и взе да ми писва вече от всичко и всеки. Cry
Идва ми да хвана пътя, гората, морето, планината, или накъдето ми видят очите, да плача, да плача, и пак да плача, ама с това няма да ми се решат проблемите.
Извинявайте, че ви натоварих. По-скоро бях за някоя тема като отдушник, ама вас си чувствам най-близки.

Мереленда
 всички имаме такива моменти, дано скоро се отърсиш от твоите тревоги и ти светне в душата Hug

# 700
  • София
  • Мнения: 250
За информация на пациентите на доц.Катя Тодорова през ноември ще приема на 8, 9 и 10 ноември.

# 701
  • Мнения: 73
Скрит текст:
Така яко са ме пернали хормоните, че не знам къде се намирам. Нищо не ми е ок, всичко ме боли, не смея да се оплача на никого и естествено натоварвам вас. Имам чувството, че никой орган в тялото ми не функционира както трябва от 2 месеца насам- без да преувеличавам. То бива болести, то бива проблеми, и взе да ми писва вече от всичко и всеки. Cry
Идва ми да хвана пътя, гората, морето, планината, или накъдето ми видят очите, да плача, да плача, и пак да плача, ама с това няма да ми се решат проблемите.
Извинявайте, че ви натоварих. По-скоро бях за някоя тема като отдушник, ама вас си чувствам най-близки.
Merelenda,  Hug Hug Hug

# 702
  • Мнения: 2 860
Мереленда, вчера попаднах на едно инфо за един хотел, на 25 и 26 октомври ще има винени вечери с дегустация на вина и тиквено меню, що не хванеш пътя за там?

# 703
  • Мнения: 29
Здравейте момичета  Hug Отдавна не съм писала, но си ви чета  Hug
Мереленда  Hug
Аз реших да спра да мисля за ЩЖ...честно- писна ми. Ходих на един лекар каза ми едно, ходих на втори- каза ми друго...резултатите на всеки 6 мес са все по лоши от към антитела, но нищо фатално за самите хормони. Много меподтискаше мисълта, че нямам 30, а имам нещо, което не мога да излекувам и реших да не си го причинявам. Правя си йога, внимавам с храните, когато ми е най- депресирано се опитвам да мисля за неща, които може би ми предстоят- хубави неща, правя си планове и се опитвам да ги следвам...и така. Само кафето и цигарите не успях да спра...ама човещинка  Embarassed Понякога се самостресирам и внушавам ли си и аз не знам, но ми се струва, че виждам зле/по принцип си не виждам, но сега започвам да чувствам странен дискомфорт в очите/, но след 2-3 дена това отминава и се успокоявам. Знам, че трябва да се следят тези неща, но толкова ме натоварват...толкова много, че се отказвам. Веднъж в годината може и да си правя изследванията и ще се консултирам с лекар само ако хормоните са извън нормата си. На антителата няма да обръщам вече внимание, само ще ме е яд на тях  Mr. Green
 Лошо е, че все още МЦ не ми е редовен. Два месеца под ред се появяваше и аз тъкмо се зарадвах, че всичко се нормализира и хоп....пак изчезна. Но...пък отново имам желание за Кекс  Embarassed , което приемам за положителен сигнал от Щити  Crazy
 Истина е, че има много по- лоши неща и това заболяване не трябва да ни тревожи  Hug Гушкам ви и ви пожелавам един много спокоен и положителен ден! На хашисмотките им трябват основно положители емоции  Mr. Green

# 704
  • Мнения: 11 737
Благодаря, момичета! Hug
Прави сте, не трябва да се сдухваме и да обръщаме много внимание, но понякога струпаното избива, както ми се случи сега. Търпя, търпя, не се вманиачавам, ама като се съберат няколко неща, които да не са наред и ми идва до шия и вече избухвам.
А за антителата, изобщо нито ги следя, нито ги знам накъде са. Година и половина не съм ги изследвала, а преди това ги пуснах, защото имах рецидив на заболяването и доктора искаше да види накъде са.
Да не ви казвам, че една година не съм пускала ФТ4.
Сега ще пускам ТРАК, да видим докъде сме с терапията, че мина година и половина и едно ТСХ ще пускам. Кръвно-захарен профил и ще ми струва едни 60 кинта. Исках да пусна ПКК, чернодробни, СУЕ, да пусна и Т4, ама няма да стане. Много пари се събират пак, а и на доктора някой лев ще трябва да дам.
Вече не знам честно какви резултати да си пожелая. По-високо ТСХ, че да ми спрат или намалят хапчетата и да си обясня някои неразположения с него, ако е високо, че да не трябва да търся други причини. Или да си пожелая нормални резултати на тази доза, което значи, че не е добре работата щом с хапчета поддържам добри резултати и съответно да търся други причини за неразположенията.
Май по-добре да ми е скочил ТСХ. Баси пожеланието! Crazy
А иначе за цикъла - откакто имам щитовиден проблем имам промяна в цикъла. Появи се със заболяването, като отначало беше просто съкращаване на цикъла от 7 дена на 5 дена и нямах проблеми първата година. Но после, с рецидива - цикъл 3 дена, по-оскъден, когато ТСХ е ниско и на по-кратки цикли ми идваше. Ако ТСХ скочи - цикъла по-обилен, по-продължителен, абе... откачена работа.

Общи условия

Активация на акаунт