Автоимунен тиреоидит на Хашимото (30)

  • 71 217
  • 746
  •   1
Отговори
# 705
  • Sofia
  • Мнения: 26 194
И аз трябва са си правя кръвно захарен профил/с глюкоза/ и си мислих да искам от ЛЛ,но дали ще даде...Каква е цената му в лабораториите...

# 706
  • Мнения: 73
Това наблюдение върху връзка цикъл-ТСХ е интересно, аз не съм се замисляла. Но той моя си е все зле, даже изпадам в паника като тябва да идва ooooh! По 5-6 дни все обилен, после цял месец пия желязо да се възстановя. Пролетта ми откриха и миома/малка/ даже скоро пак трябва да ида да я види доктора Tired
Да ти кажа честно, и на мен вече ми писна от хапчета, доктори, изследвания, ама все си викам трай си, че колко по-зле има.... Утре мисля да ида да си пусна инсулин, ще докладвам в понеделник, дано да е по-нисък резултата иначе трябва да ми дават хапове май и за това ooooh! ooooh! ooooh!/в края на юни ми беше 18, над 10-лошо/

# 707
  • Мнения: 11 702
И аз трябва са си правя кръвно захарен профил/с глюкоза/ и си мислих да искам от ЛЛ,но дали ще даде...Каква е цената му в лабораториите...
Евтино е. В лаборекспрес е 4,50 лв профила и отделно такса кръв май 2 лв, а в Статус е 6,00 лв профила + 2,50 такса вземане на кръв.
То през личния да минеш 3 лв, после такса кръв 2 лв - или 2,50 лв. Долу-горе еднакво.

Лора, щитовидната рефлектира върху менструацията. При хипофункция има по-обилни цикли по принцип.
Като цяло, срещат се ановуларотни цикли, понижаване на прогестерон, метроаргия, скъсени цикли, продължителни цикли, липса на цикъл и всякакви от този род, когато щитовидната не функционира добре и хормоните не са в нормални стойности. Не е задължително, някои жени нямат проблеми. Даже гинеколога ми беше казал първата година, че щитовидната не е рефлектирала върху менструалния ми цикъл и всичко е ок.
Ама после с рецидива на заболяването ( понеже аз съм с хиперактивна жлеза) нещата вече не стоят така.

# 708
  • Мнения: 29
На мен ТХС ми клонеше към нула...вече дори не си спомням колко точно беше и с това си обяснявам загубата му за дълги периоди. Аз всъщност покрай него открих проблема с ЩЖ. Хех...всеки месец правя тест за бременност, за да не бъда изненадана....и това отчитам като най- голям минус на нередовността му  Crazy че както и съм с повече кг да не стана като тези от филмите- бях бременна, но не знаех...разбрах едва когато започнах да раждам  Mr. Green

# 709
  • Мнения: 11 702
Аз следях жлезата преди да се разбутат хормоните. Някъде около година и половина по-рано.
Един ден ми дойде цикъла на 18 ден. Трябваше да правя контроли на щитовидните хормони на 6 месеца, ама едната контрола ми се падаше декември и аз я отложих, че празници, харчове и после забравих. И края на януари ми дойде на 18 ден цикъла. Видимо имах подуване в жлезата и го усещах, но нямах някакви симптоми други. Записах час за ендокринолог и гинеколог в един и същи ден. Изчаках да свърши цикъла и веднага на гинеколог и пуснах щитовидни хормони. Гинеколога вика, че видимо няма никакви проблеми, показах му изследванията на щитовидната, които показаха хиперфункция и той каза, че от нея е проблемът. Вечерта отидох при ендокринолога и така започнах лечение.
Гинекологът ми изписа прогестерон, за да се удължи цикъла, ендокринологът вика, те хормоните като влязат в норми ще се оправи и цикъла и да не пия прогестерон, ама после каза да пия, докато се стабилизират нещата и така.

# 710
  • София
  • Мнения: 6 248
И аз трябва са си правя кръвно захарен профил/с глюкоза/ и си мислих да искам от ЛЛ,но дали ще даде...Каква е цената му в лабораториите...

Какво означва кръно-захрен профил с глюкоза? Защото аз знам,че профил се преви като ти излседват трикратно (някъде и етирикратно) захарта в рамките на 1 ден, а обременяването с глюкоза е друг вид иследване (и по-скъпо).

Гледам говорите за МЦ - преди заболяването имах цикъл като асовник на 28 дена. След това започна едно закъсняване, подраняване, никога не бях сигурна кога точно ще се появи. Сега след раждането енещо ужасно - закъсенения от по 10-15 дена. Отдавам го на повишението на ТСХ. Аз трябваше да се излседвам септември, но все още не успявам Sad Не съм и стриктна с пиенето на Еутирокса, изобщо съм я позабатаила работата.

Настроенията или по-точно тревожността при мен е много натрапчива. Както каза моята лична лекарка "Ние с Хашимотото все се трвожим за нещо". Много гадно се чувствам, защото такива кофти мисли ми минават през главата понякога, че се чудя как може изобщо да ми ги роди главата.

# 711
  • Мнения: 11 702
Да, де... кръвно захарен профил:
- сутрин ти измерват на гладно кръвната захар и после закусваш
- на обяд отново измерване на кръвната захар и после обядваш
- вечерно измерване на кръвната захар
Не трябва да се ограничават умишлено въглехидратите преди и по време на изследването.
Цена - около 6-8 лв за кръвно-захарен профил.


Обременяване с глюкоза и измерване на кръвната захар.
- сутрин ти измерват на гладно кръвната захар. После изпиваш 75 г глюкоза разтворена във вода. На 60-та минута се измерва кръвната захар и след това на 120 минута, като през това време не трябва да се яде или пие каквото и да е. Позволена е само вода. Никакви физически натоварвания и разходки. Най-добре е движението да е ограничено при измерването.
Цена - около 6-8 лв за обременяване с глюкоза за измерване на кръвна захар.

И следователно - обременяване с глюкоза и трикратно измерване на инсулин. Това вече е скъпо - измерването на инсулина.
Същото както при ОГТТ за измерване на кръвна захар, само цената е различна, доколкото знам
Цена - около 40 лв е в една от лабораториите, в които ходя. Може да се изследва само сутрешния инсулин, ама най-добре е да се измери и след обременяване с глюкоза, защото понякога сутрешния е в норми, а последващите изследвания след прием на глюкоза не са.

И отделно - гликиран хемоглобин. Той май е най-показателен, ама аз не съм правила.

# 712
  • Мнения: 4 696
Ох, развеселихте ме в този скапан ден. Joy

Скрит текст:
Така яко са ме пернали хормоните, че не знам къде се намирам. Нищо не ми е ок, всичко ме боли, не смея да се оплача на никого и естествено натоварвам вас. Имам чувството, че никой орган в тялото ми не функционира както трябва от 2 месеца насам- без да преувеличавам. То бива болести, то бива проблеми, и взе да ми писва вече от всичко и всеки. Cry
Идва ми да хвана пътя, гората, морето, планината, или накъдето ми видят очите, да плача, да плача, и пак да плача, ама с това няма да ми се решат проблемите.
Извинявайте, че ви натоварих. По-скоро бях за някоя тема като отдушник, ама вас си чувствам най-близки.
Merelenda, разбирам те напълно, понякога и аз се чувствам така, особено напоследък, но все се успокоявам, че не може да продължава вечно така и един ден всичко ще свърши и идва хубавия период! Дано да е скоро, пожелавам ти го!  bouquet

А това за любовника  - Joy Joy Joy Joy Joy

# 713
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 673
Попаднах на много интересна статуя ( нали все търся защо точно това заболяване се отключи) http://www.puls.bg/health/homeopathy/news_12894.html

Иначе до преди 3 месеца МЦ като по часовник, от 3 месеца с постоянен. Преди около 10 години се появи миомата и кръвоизливите, операция и пак наново. Предполагам, че в момента пак е нещо такова, пак кръвоизливи, въпреки че на ехографа не я видяха.

# 714
  • Мнения: 11 702
Чела съм статията и съм абсолютно съгласна с написаното.
Titina, ако те интересуват шуслеровите соли имам една книжка, която ми прати форумка за приложението им. Нещо като наръчник. Ако я искаш прати мейл на лични да ти я пратя.
Много хора има доволни от тях, а някъде назад в темите бях цитирала комбинации от шуслерови соли при хипофункция на щитовидната жлеза - препоръка на доктор Папазова. Няколко комбинации бяха... не помня точно. Пак трябва да ги намеря.

# 715
  • Мнения: 288
Merelenda, Titina,

Твърдо вярвам в написаното в тази статия и определено смятам, че нагласата е от изключително значение за отърваване от това заболяване. Вярвам, че правилната настройка на мисълта прави чудеса, така, че се опитвам да действам по въпроса.

Така, вчера бях при доц. Тодорова на преглед в Сф.
Пълна лудница! Имах час за 17 влезнах към 21 часа.  Shocked
В един момент стана ясно, че почти винаги е така, много пациенти, обръща сериозно внимание на всеки един от тях, като закъснее с един пациент и се натрупват и става ... ужас. Имаше момичета, които чакаха по 5-6 часа, е и аз откарах 4 часа. По същество - Сериозен възпалителен процес на жлезата - антителата не сами чак толкова високи - ТАТ 400, МАТ 130. Доколкото аз разбрах тя се съмнява във наличието на високо количество NK - клетки, които сега ще изследвам (някой изследвал ли е подобно нещо?)  Жлезата почти няма здрава тъкан. Понеже аз ходих при нея във връзка с мисед преди един месец, тя каза, че според нея TSH, FT4 FT3 са ми били ок за бременността и вероятно това не е причината, може би все пак тея NK клетки са виновни и ще излезнат причината за това (ще видим след изследванията). Уф, много разхвърляно го описах, ама и на мен ми е разхвърляно все още ... Иначе за терапия в момента -изписа ми Омега 3, аспирин протект, онея хомеопатични капки лимфомионезнамсикакво, витамини ... общо взето това и ми повиши дозата на Л-тироксина, заради почти липсващите вече здрави тъкани Sad((.
А, и този ОГТТ и ИРИ, за първия от които вече имам направления а за ИРИ-то ... май не се поема от касата, ми се струва ...?
Това е! Ще се боря за бебче аз, ще се виждам с нея през декември, когато ще видим какъв е резултата от терапията и тези NK изследвания!
Усмивки за всички и много позитивна енергия!   bouquet

# 716
  • Мнения: 11 702
adyto, НК клетките са скъпичко изследване, ама е добре да го направиш, особено преди бременеене. Да се видят процентите и дали ще се наложи вливане за понижаването им. По спомен от форумка, която пише в темата, желателно е да са под 12%. Предполагам Тодорова ти е казала къде да пуснеш изследването.
ИРИ-то е скъпо. Както писах - около 40 лв е при нас трикратното измерване на инсулин при обременяване с глюкоза ( не се поема от касата). Не знам във вашите лаборатории колко струва.
А обременяването с глюкоза за измерване трикратно кръвна захар ( се поема от касата) , за което са ти дали направление (ОГТТ) струва 6-8 лв. Естествено, че дават направления за изследванията, които са евтини, а не за скъпите.
Антителата наистина не са високи.

# 717
  • UK
  • Мнения: 5 999
adyto
аз съм ги изследвала тези клетки. Д-р Тодорова иначе през останалото време на година приема в един инвитро център в Плевен КИРМ - на доц Конова, тя и натам ще те насочи да си ги изследваш тези клетки ... Приготви си сериозна сума за тях Crazy Ииии очаквай да не са ти в нормите естествено  и пак сериозни суми за вливания ...


Иначе за терапия в момента -изписа ми Омега 3, аспирин протект, онея хомеопатични капки лимфомионезнамсикакво, витамини ...

Това, което ти е изписала ТЯ, изписва на абсолютно всички!

Аз не бих и се доверила толкова много незнам, но мен лично тя ме разочарова ...Ако си от Сф иди при д-р Начев ще се изумиш, как той освен Тироксина друго няма и да ти даде да пиеш Crazy

А за другото -бебчето Heart Eyes желая ти го от сърце!   bouquet

# 718
  • Мнения: 11 702
Скрит текст:

adyto, ето ти да почетеш за НК клетките.  Hug

# 719
  • София
  • Мнения: 6 248
adyto, пожелавам ти успех в борбата за бебчето. Аз също бих те посъветвала да потърсиш още едно мнение при Начев.

А иначе ОГТТ дори не знаех, че се поема от касата, правила съм го 3 пъти преди бременността, ама що ли да си отворят устите тези доктори. Плащала съм към 60 и няколко лв. за него - кр. захар + ИРИ. Като успея д апосетя Начев някой ден, ще го питам длаи не трябва да го повторя скоро, защотот имах проблем с ИРИ и пиех Метфогама преди да забременея. А и сега не мърдам с килата надолу, само нагоре и много се депресирам.

Общи условия

Активация на акаунт