Да преправим старите мебели с любов - тема 23

  • 93 658
  • 753
  •   1
Отговори
# 30
  • Нови искър
  • Мнения: 253
Момичета случайно някоя от вас да е правила такива щори :
http://www.comfort.bg/bg/%D0%B8%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B5%D1 … %BE/view/441.html

Мисля съвсем скоро да се захвана с тази задача,но  вместо дървена летва да е бамбукова пръчка,която да се пъха в джобче(подгъв) и да се закача за куки за таван,за да може самата щора да се сваля и пере.
http://www.zografadisplays.com/bg/product/prd88/%D0%94%D1%8E%D0% … %D0%BE%D0%BD.html
Аз имах такива но не слагах летва а има едни корнизи водят се телескопични и се хващат с много силно двойно лепящо. На самото перде бях направила нещо като подгъв -улей отгоре и отдолу като на долната страна бях сложила тел за да тежи .
не знам дали ти го обясних както трябва дано си ме разбрала  Embarassed

# 31
  • Мнения: 31
nilro да разбрах те Simple Smile къде продават такива корнизи? Можеш ли да ми покажеш,че съм от малък град.

# 32
  • Мнения: 383
Здравейте,
От скоро ви чета и сте ми много полезни. Знам че въпроса ми не е съвсем за тук, но ако може да ми помогнете. Нанасям се в апартамента на баба и дядо в който не се живее повече от 20 год. правя в момента ремонт и имам нужда от съвет. Всички стаи са с естествен паркет, но коридорите са с мозайка. Моля ви дайте ми идея какво да направя с коридорите. Притеснявам се че ако сложа плочки ще вдигна много нивото и стаите ще останат по-ниски, което ще е доста неудобно. От друга страна не ми се иска да остане мозайка хич не ми харесва  Cry
Здравей, Slavaa,
При мен ситуацията е абсолютно същата. Дълго търсех варианти за настилката в коридора, дори направих тема (за старата подова мозайка).. В крайна сметка, за мен единственото решение, без да се вдига нивото, е саморазливна епоксидна настилка . Какви са недостатъците (според мен): излиза много скъпо (за доставка + полагане около 80 лв/кв.м.); полагането се прави за 4 дни (без значение от площта, технологичният процес го изисква). Но пък има повече плюсове: най-естетичният вариант от всички "без-промяна-на-нивото" (има безброй цветове по рал каталог), дълготрайно и износоустойчиво, лесно за почистване и хигиенично (няма фуги и снаждане както при плочки или пвц плоскости). Подходящо е за случая, защото изисква равна и здрава повърхност (каквато е мозайката), само ако има пукнатини е необходимо предварително да се запълнят. Успех  Peace

# 33
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Здравейте,
От скоро ви чета и сте ми много полезни. Знам че въпроса ми не е съвсем за тук, но ако може да ми помогнете. Нанасям се в апартамента на баба и дядо в който не се живее повече от 20 год. правя в момента ремонт и имам нужда от съвет. Всички стаи са с естествен паркет, но коридорите са с мозайка. Моля ви дайте ми идея какво да направя с коридорите. Притеснявам се че ако сложа плочки ще вдигна много нивото и стаите ще останат по-ниски, което ще е доста неудобно. От друга страна не ми се иска да остане мозайка хич не ми харесва  Cry
Здравей, Slavaa,
При мен ситуацията е абсолютно същата. Дълго търсех варианти за настилката в коридора, дори направих тема (за старата подова мозайка).. В крайна сметка, за мен единственото решение, без да се вдига нивото, е саморазливна епоксидна настилка . Какви са недостатъците (според мен): излиза много скъпо (за доставка + полагане около 80 лв/кв.м.); полагането се прави за 4 дни (без значение от площта, технологичният процес го изисква). Но пък има повече плюсове: най-естетичният вариант от всички "без-промяна-на-нивото" (има безброй цветове по рал каталог), дълготрайно и износоустойчиво, лесно за почистване и хигиенично (няма фуги и снаждане както при плочки или пвц плоскости). Подходящо е за случая, защото изисква равна и здрава повърхност (каквато е мозайката), само ако има пукнатини е необходимо предварително да се запълнят. Успех  Peace
Само тук не съм съгласна - най-естетичният вариант от всички "без-промяна-на-нивото" верно е въпрос на вкус, но за дървесния декор не може да се каже, че е по-неестетичен от епоксидната замазка, виж най-хигиеничен - да, полагат се в лаборатории, болници, хранителни предприятия и верно е много здрав и устойчив.

Както писах аз се спрях на ПВЦ планките след доста дълго проучване, харесах ги може би точно заради естетичния вид спрямо други такива в това число и епоксидните подове-те са доста ефектни, малко са ми лъскави, доста urban, което ми допада в определени ситуации, но не ми е подходящо за останалото в обзавеждането, другото е цената и третото е, че евентуален ремонт е доста безболезнен.

А колкото до фугите, бяхме коментирали и имаше такива налепени в бани, тези планки се лепят плътно без фуга, може да се избира и начина на лепене - рибя кост, дюшеме.. и понеже има все пак някаква еластичност стават много плътно. Да има и вариант на винилова настилка на Таркет която не е на парчета и е без фуга - "заварява" се с материал от самата нея, виждала съм такава положена в баня - без шевове около сифоните и без фуги, но първо е доста скъпо, около 45- 50 лв с поставянето и не ми хареса като външен вид, макар да е доста по-топла и нехлъзгаща от другите твърди покрития.

Последна редакция: пт, 02 авг 2013, 12:08 от Doris

# 34
  • Мнения: 24
Седефка, благодаря ти за отговора за маслото! За кресла става въпрос, така че мисля да омасля само веднъж.

За дамаска на кресла мислите ли, че мога да ползвам по-дебели пердета? Нещо дамаските не ми допадат или по-точно това, което търся го има само като пердета. Някой пробвал ли е и какъв проблем бих могла да имам, ако използвам такъв вариант?
При мен столовете в кухнята претапицирах с такова перде (на рози и зелени листа - е бях в такъв период  Embarassed) - всъщност продавачката ми каза, че този плат го ползват за всичко - покривки, пердета, покривки за легла и т.н и аз го грабнах, че беше и евтин и не се притеснявах да го изхабя ако не се справя. Вече година и половина нон стоп ползване - не се е разтегнал, набръчкал или нещо такова, аз съм доволна.  Peace
http://vaninag.snimka.bg/hobby/decoupege.579619.29083502

# 35
  • Варна
  • Мнения: 4 057
vanina_g чудно се е получило!

# 36
  • Мнения: 626
Здравейте,
От скоро ви чета и сте ми много полезни. Знам че въпроса ми не е съвсем за тук, но ако може да ми помогнете. Нанасям се в апартамента на баба и дядо в който не се живее повече от 20 год. правя в момента ремонт и имам нужда от съвет. Всички стаи са с естествен паркет, но коридорите са с мозайка. Моля ви дайте ми идея какво да направя с коридорите. Притеснявам се че ако сложа плочки ще вдигна много нивото и стаите ще останат по-ниски, което ще е доста неудобно. От друга страна не ми се иска да остане мозайка хич не ми харесва  Cry
Има един вариант - ПВЦ планки http://www.e-domko.bg/products/286-pvc-planki.html. На външен вид и големина са точно като ламинат, но предимството им е че не тракат, не се раздуват, здрави са и ги слагат дори във фитнеси, изключително лесно се поставя - като лепенки, разлепяш едно фолио на гърба и лепиш, реже се с мактно ножче като балатум, за первази също могат да се отрежат обрамчващи ленти.. Аз имам закупени, но не съм стигнала до тях, защото трябва да изкъртя стария теракот в коридора и да се направи гладка замазка - това е задължително. При теб направо можеш да ги лепиш върху мозайката.
Реални снимки:
Скрит текст:
      

Благодаря,
тази идея най ми допадна, ще видя само дали има подходящ цвят Simple Smile

# 37
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Заинтригувахте ме с тези ПВЦ планки...за външна тераса стават ли или от дъждовете ще се разлепят newsm78?


Е да, ама като стигнем до пране Rolling Eyes...иначе е супер!

# 38
  • Нови искър
  • Мнения: 253
nilro да разбрах те Simple Smile къде продават такива корнизи? Можеш ли да ми покажеш,че съм от малък град.
http://praktiker-online.bg/product/88224/teleskopichen-korniz.html
тук може да си ги поръчаш да ти ги донесат на място Simple Smile

# 39
  • Мнения: 383
Само тук не съм съгласна - най-естетичният вариант от всички "без-промяна-на-нивото" верно е въпрос на вкус, но за дървесния декор не може да се каже, че е по-неестетичен от епоксидната замазка, виж най-хигиеничен - да, полагат се в лаборатории, болници, хранителни предприятия и верно е много здрав и устойчив.

Както писах аз се спрях на ПВЦ планките след доста дълго проучване, харесах ги може би точно заради естетичния вид спрямо други такива в това число и епоксидните подове-те са доста ефектни, малко са ми лъскави, доста urban, което ми допада в определени ситуации, но не ми е подходящо за останалото в обзавеждането, другото е цената и третото е, че евентуален ремонт е доста безболезнен.

А колкото до фугите, бяхме коментирали и имаше такива налепени в бани, тези планки се лепят плътно без фуга, може да се избира и начина на лепене - рибя кост, дюшеме.. и понеже има все пак някаква еластичност стават много плътно. Да има и вариант на винилова настилка на Таркет която не е на парчета и е без фуга - "заварява" се с материал от самата нея, виждала съм такава положена в баня - без шевове около сифоните и без фуги, но първо е доста скъпо, около 45- 50 лв с поставянето и не ми хареса като външен вид, макар да е доста по-топла и нехлъзгаща от другите твърди покрития.
Doris, аз търсех едноцветен под (чисто бяло, без никакви шарки). Огледалният ефект е подходящ, защото отразява светлината и допълнтелно осветява тъмния коридор. Но има и матови варианти. За мен естетичността е и в същността на материала, и в комбинация с останалите помещения. Не харесвам съчетанията на еств. дърво с имитация, особено от балатум, винил и т.н. както и да се нарича. Каквото и да е от този тип ми изглежда евтино и нехигиенично. Имитацията на дърво (освен ако не е много изчистено бяло) в комбинация с естествения паркет в останалите стаи, който също е някакъв цвят, ще стане голяма шарения. Нямам опит с такива плоскости, но щом се лепят има уязвими точки, където да влиза мръсотия и да се отлепят впоследствие. При нас ще се влиза с  велосипеди, колички, ще се разнасят мебели още дълго време и затова епоксидната настилка ми се струва по-устойчива. Все пак в индустриални условия върху нея се търкалят мотокари. Но и цената не е за пренебрегване. Ще покажа снимки като стане  Tired

# 40
  • Мнения: 36
здравейте,надявам се да полу4а отговор -как да пребоядисам стар,захабен и грапав 4угунен радиатор?

# 41
  • Мнения: 74
Slavaa, бях писала по-рани за това, което мисля да направя - прави се лесно от кафява амбалажна хартия и на мен ми се струва много ефектно. Ето линк, има и обучение.
http://lovelycraftyhome.com/2011/11/09/the-ultimate-brown-paper-flooring-guide/

На мен лично това ми допада:
http://www.remodelaholic.com/2010/08/diy-wood-alternative-paper- … er-flooring-look/

Има много инфо в нета. Струва ми се, че за вас ще е подходящо. При нас ще трябва първо замазка, защото е много неравен пода - цимент. Все още не съм се отказала окончателно де.

# 42
  • Мнения: 0
Здравейте,не знам дали тук трябва да питам, но искам да попитам със какво се чисти ПДЧ-лак.Какви ли не препарати не пробвах но ми остават бразди и се виждат...Ще съм ви много благодарна ако ми отговорите

# 43
  • Мнения: 2 278
Момичета, относно плочките и боядисването:
В този китайски сайт видях стикери за плочки, които ми се виждат добро решение.
Не знам колко ще са издържливи на вода, но аз имам един гаден наследен фриз, който смятам да скрия!
http://www.aliexpress.com/item/Eco-friendly-pvc-wallpaper-mosaic … rs/942740933.html

Ето повече:
http://www.aliexpress.com/wholesale?SearchText=wall+stickers+bat … AS_20130802051107

# 44
  • Мнения: 101
Запис.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт