За консервирането...или как да си приготвим зимнина! 4-та Тема

  • 99 008
  • 732
  •   1
Отговори
# 435
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
Здравейте. Имам нужда от помощ и съвети. За първа година правя зимнина. Не искам да правя промишлени количества, а просто ей така. Да си имаме десетина бурканчета. Направих 1 буркан лютеница ( останалото го изядохме ). Лютеницата е единственото, което ми се запечата. Правих опит с чушки, домати и тиквички (като миш-маш запържени). В нови бурканчета ги слагам на винт. Затягам, колкото мога, слагам в тенджерата надолу с капачките, защото тенджерата ми е малка. Варя около 10-15 минути. Вадя ги и ги слагам, както са си с капачките надолу. Обръщам ги след като изстинат и нищо... или капачките не са хлътнали, или са бумбаж... Още не съм се отказала от опити, но не разбирам какво се обърква. Може ли някой много основно да ми каже къде е проблемът и как да го оправя, че искам да се похваля с моя продукция Simple Smile П.С. Поне лютеницата стана много вкусна...  Sunglasses
Не се варят бурканите с капачките на долу в тенджерата! Така не може да излезе въздуха от тях и да се получи необходимия вакум за стерилизация. За това стават бомбаж.Обръщат се с капачката на долу , след като ги извадиш от тенджерата до като изстинат. Naughty

# 436
  • Балчик
  • Мнения: 9 220

Е, айди сега, остана и чушки да простра  Heart Eyes

 Joy

# 437
  • София
  • Мнения: 160
аз знам от дядо ми  за сушенето на чушките,че трябва да се надупчат с губерка-казваше той-дебела игла и да са на проветриво място.
искам да направя кьопоолу  -с патладжани,зелени чушки,домати,чесън ..и да го консервирам.имам питане за точни пропорций,ако може някой да ми даде рецептата и колко се консервира.до сега слагах във фризера патладжан,2зелени печени кушки и 2 обелени домат,но сега няма място. предварително благодаря.      bouquet                                                                                                         

# 438
  • В сбъднатите си мечти
  • Мнения: 141
Здравейте ,следя темата и искам да благодаря за рецептите и съветите които давате .
Намесвам се с мнение и опит  за сушенето на чушки по Черноморието Simple Smile)
До преди 4 години живеех на 30 метра от морето и нито чушки можех да суша ,нито луканки -нищо .Единствено става веяна риба през пролетта .Прането ми мухлясваше на простора ,не се суши въпреки вятъра и слънцето (намерих му цаката ,но това е друг въпрос )
Сега живея в една вилна зона на около 500 метра от брега и сама си отглеждам зеленчуците .
Пипера отново не става , Пробвала съм на сянка ,на слънце ,на проветриво ,продупчен ,изтърбушен ,слабоосолен - не .Тук обаче луканките се получават .
Сега съм нанизала 2 низи с люти чушки и половината пак са мухлясали .Хич повече няма да се хабя ,явно природата е по-силна от нас .
Говорила съм с познати и в селата на около 5-10 км навътре чушките стават без грешка.

Последна редакция: вт, 03 сеп 2013, 17:24 от veni-vidi

# 439
  • Мнения: 17 987
Аз пък никак не  обичам домати в кьопоолуто  Confused

Най- добрия вариант за зимата за мен е опечени и обелени 7-8 пиперки и 1-2 патладжана. Харесвам го нарязано, не смляно, с чесън, магданоз и шепа нарязани орехи  Crazy

# 440
  • Варна
  • Мнения: 486
Здравейте ,следя темата и искам да благодаря за рецептите и съветите които давате .
Намесвам се с мнение и опит  за сушенето на чушки по Черноморието Simple Smile)
До преди 4 години живеех на 30 метра от морето и нито чушки можех да суша ,нито луканки -нищо .Единствено става веяна риба през пролетта .Прането ми мухлясваше на простора ,не суши въпреки вятъра и слънцето (намерих му цаката ,но това е друг въпрос )
Сега живея в една вилна зона на около 500 метра от брега и сама си отглеждам зеленчуците .
Пипера отново не става , Пробвала съм на сянка ,на слънце ,на проветриво ,продупчен ,изтърбушен ,слабоосолен - не .Тук обаче луканките се получават .
Сега съм нанизала 2 низи с люти чушки и половината пак са мухлясали .Хич повече няма да се хабя ,явно природата е по-силна от нас .
Говорила съм с познати и в селата на около 5-10 км навътре чушките стават без грешка.


положението е неспасяемо значи, ... знаех си, ... а така ги обичам! Моята баба слагаше по една такава чушка на почти всяко ядене  Simple Smile

# 441
  • Мнения: 17 987
Такива чушки си купувам вече само от Кауфланд, много добре са почистени, много ми харесаха, прозрачен пакет, ама име не помня  Embarassed

Преди си купувах от бабките на пазара, но се разочаровах  Confused

# 442
  • В сбъднатите си мечти
  • Мнения: 141
mario.d.k
поне аз стигнах до извода ,че е неспасяемо .Ако на някой му се получат ,ще е чиста случайност .
И аз си купувам като видя и винаги си имам в къщи ,слагам на манджи поне по половин накъсана чушка ,в кюфтета начупвам на ситно ( дава много хубав аромат ) ,много ги ползвам .
raja_nikol
 наблизо нямаме Кауфланд и дори не съм влизала в тази верига  Embarassed като си купиш ще съм ти благодарна ако споделиш марката .

# 443
  • Мнения: 17 987
Няма проблем, само да не забравя  Heart Eyes

# 444
  • Мнения: 232
Привет!Кажете ми,вие колко време варите червен,печен,белен пипер?След малко ще ги слагам в казана,но не помня миналата година колко време вряха!Благодаря ви!

# 445
  • Мнения: 17 987
Привет!Кажете ми,вие колко време варите червен,печен,белен пипер?След малко ще ги слагам в казана,но не помня миналата година колко време вряха!Благодаря ви!


30 минути  Peace

# 446
  • Мнения: 6 736
Сухи чушки купувам от Метро на "Детелина" - имат сушени плодове, ядки. Харесват ми. В прозрачна торбичка са, около 10-15 бр.  Peace

# 447
  • Мнения: 17 987
Сухи чушки купувам от Метро на "Детелина" - имат сушени плодове, ядки. Харесват ми. В прозрачна торбичка са, около 10-15 бр.  Peace

Май са същите, бял етикет с нещо зеленичко ми се върти, от Коледа не съм купувала

# 448
  • Пловдив
  • Мнения: 573
Здравейте,
Как си замразявате червени чушки за пълнене , аз ги измивам слагам в пликове и във фризера, но заемат много място.
  bouquet

Като си ги замразила хубаво, вадиш ги да се размразят, махаш им водата, подреждаш си ги в пликчета и ги слагаш във фризера, заемат много по-малко място.

# 449
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Здравейте,
Как си замразявате червени чушки за пълнене , аз ги измивам слагам в пликове и във фризера, но заемат много място.
  bouquet

Като си ги замразила хубаво, вадиш ги да се размразят, махаш им водата, подреждаш си ги в пликчета и ги слагаш във фризера, заемат много по-малко място.

Глупости. Никога не се замразява повторно продукт!

Общи условия

Активация на акаунт