Re: Хламидия - тема 3!

  • 127 410
  • 736
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 3 191
Денис, контролен тест 30 дни след антибиотика достоверен ли е?

# 361
  • София
  • Мнения: 38 769
Денис, контролен тест 30 дни след антибиотика достоверен ли е?
Ако е отрицателен - да  Peace

# 362
  • Мнения: 3 191
Денис, контролен тест 30 дни след антибиотика достоверен ли е?
Ако е отрицателен - да  Peace

Уффф, дано. Ще ходя да пускам тия дни, т.к ми се иска да не изпускаме и този месец за евентуални опити за бебе. И на двамата партньори ИГа, ИГм и ИГг ли трябва да се пуснат?

# 363
  • София
  • Мнения: 38 769
Денис, контролен тест 30 дни след антибиотика достоверен ли е?
Ако е отрицателен - да  Peace

Уффф, дано. Ще ходя да пускам тия дни, т.к ми се иска да не изпускаме и този месец за евентуални опити за бебе. И на двамата партньори ИГа, ИГм и ИГг ли трябва да се пуснат?

И на двамата. В същата лаборатория, за да може по-лесно да се сравнят резултатите

# 364
  • Мнения: 3 191
Всички ИГ ли трябва да се пуснат или може да спестя някои?

# 365
  • София
  • Мнения: 38 769
Всички ИГ ли трябва да се пуснат или може да спестя някои?
Иг.А и Иг.Г  Peace

# 366
  • Мнения: 3 191
Благодаря ти!

# 367
  • София
  • Мнения: 21 091
Само да споделя своя опит за борба с хламидията - преди години ми бяха предписали Азатрил, изпих го и не бях се изследвала (било е около 2005-2006). Когато реших да се изследвам през 2009 г. - индикаторът за минала инфекция беше положителен. Гинеколожката ме прати на ДНК-тест и там вече даде отрицателен резултат, слава Богу.

# 368
  • Мнения: 3 191
Денис, имам резултати:

На ММ според мен са отрицателни:

anti Chlamydia trach. IgA 0.15 Ratio < 0.8 отр.; 0.8 - 1.1 граничен; > 1.1 пол.
anti Chlamydia trach. IgG 0.12 Ratio < 0.8 отр.; 0.8 - 1.1 граничен; > 1.1 пол.

И моя, който според мен пак е положителен и дори резултата за  IgG е по-висок от преди:

anti Chlamydia trach. IgA 0.59 Ratio < 0.8 отр.; 0.8 - 1.1 граничен; > 1.1 пол.
anti Chlamydia trach. IgG 2.16 Ratio < 0.8 отр.; 0.8 - 1.1 граничен; > 1.1 пол.

Контролата е правена 36 дни след антибиотика ( 20 дни Вибрамицин по две на ден). Предишният ми резултат за IgG e бил: 1.79 при същите норми  Tired

Как трябва да се процедира сега?

# 369
  • София
  • Мнения: 38 769
Денис, имам резултати:

На ММ според мен са отрицателни:

anti Chlamydia trach. IgA 0.15 Ratio < 0.8 отр.; 0.8 - 1.1 граничен; > 1.1 пол.
anti Chlamydia trach. IgG 0.12 Ratio < 0.8 отр.; 0.8 - 1.1 граничен; > 1.1 пол.

И моя, който според мен пак е положителен и дори резултата за  IgG е по-висок от преди:

anti Chlamydia trach. IgA 0.59 Ratio < 0.8 отр.; 0.8 - 1.1 граничен; > 1.1 пол.
anti Chlamydia trach. IgG 2.16 Ratio < 0.8 отр.; 0.8 - 1.1 граничен; > 1.1 пол.

Контролата е правена 36 дни след антибиотика ( 20 дни Вибрамицин по две на ден). Предишният ми резултат за IgG e бил: 1.79 при същите норми  Tired

Как трябва да се процедира сега?


След 20-30 дни повтори Иг.А и Иг.Г в същата лаборатория
Иг.Г падат бавно
Не се притеснявай, няма опасност от реинфекция - при теб Иг.А е отр., при ТМ - също

 

# 370
  • Мнения: 3 191
Скрит текст:
Денис, имам резултати:

На ММ според мен са отрицателни:

anti Chlamydia trach. IgA 0.15 Ratio < 0.8 отр.; 0.8 - 1.1 граничен; > 1.1 пол.
anti Chlamydia trach. IgG 0.12 Ratio < 0.8 отр.; 0.8 - 1.1 граничен; > 1.1 пол.

И моя, който според мен пак е положителен и дори резултата за  IgG е по-висок от преди:

anti Chlamydia trach. IgA 0.59 Ratio < 0.8 отр.; 0.8 - 1.1 граничен; > 1.1 пол.
anti Chlamydia trach. IgG 2.16 Ratio < 0.8 отр.; 0.8 - 1.1 граничен; > 1.1 пол.

Контролата е правена 36 дни след антибиотика ( 20 дни Вибрамицин по две на ден). Предишният ми резултат за IgG e бил: 1.79 при същите норми  Tired

Как трябва да се процедира сега?


След 20-30 дни повтори Иг.А и Иг.Г в същата лаборатория
Иг.Г падат бавно
Не се притеснявай, няма опасност от реинфекция - при теб Иг.А е отр., при ТМ - също

 

Т.е. може да се сматам за чиста и може непредпазен секс?  Blush

# 371
  • София
  • Мнения: 38 769
99% Peace

# 372
  • Мнения: 127
Здравейте, имам питане...може ли с направление и от какъв лекар да се пускат изследвания за хламидии?

# 373
  • София
  • Мнения: 38 769
Здравейте, имам питане...може ли с направление и от какъв лекар да се пускат изследвания за хламидии?
От ЛЛ -  направение за АГ - но изследванията се заплащат, не се поемат от ЗК
Може да ти пусне МБ  и Цитонамазка - полагат ти се 

# 374
  • Мнения: 127
Благодаря Denis, личния ми предложи направления за гинеколог и уролог, те да ни дадат за хламидии, но решихме да си ги платим ..вместо да се занимаване, защото винаги има опция и те да ни откажат.

Общи условия

Активация на акаунт