Re: Хламидия - тема 3!

  • 127 394
  • 736
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 1 838
Здравейте дами,
имала съм няколко пъти хламидия, хващана и лекувана уж навреме, но изследвана само с вагинален секрет. Искам да си направя и кръвни изследвания, защото доколкото разбирам, е възможно инфекцията да се е предвижила нагоре по гениталната с-ма, тоест вагиналното изследване да е отрицателно, а хламидия всъщност да има?
Какви маркери трябва да изследвам - IGG, IGM, IGA?
IGG - доколкото знам е за стара инфекция
IGM - настояща, активна инфекция
IGA - какво показва този маркер?

Благодаря ви предварително  bouquet

# 376
  • София
  • Мнения: 38 769

 Какви маркери трябва да изследвам - IGG, IGM, IGA?
IGG - доколкото знам е за стара инфекция
IGM - настояща, активна инфекция
IGA - какво показва този маркер?

Това разграничаване не е точно и е неправилно - каква е инфекцията зависи от стойностите и съотношението между тях
Иг. А - антитела на лигавиците
Пусни и трите Иг.- на

# 377
  • Мнения: 1 838

 Какви маркери трябва да изследвам - IGG, IGM, IGA?
IGG - доколкото знам е за стара инфекция
IGM - настояща, активна инфекция
IGA - какво показва този маркер?

Това разграничаване не е точно и е неправилно - каква е инфекцията зависи от стойностите и съотношението между тях
Иг. А - антитела на лигавиците
Пусни и трите Иг.- на
Благодаря ти, denis!

# 378
  • София
  • Мнения: 144
Имам притеснение за схемата, по която ми е изписан антибиотик за лечение на стрептококи група Б
Уназин 375. На рецептата пише 1опаковка, 3по1 таблетка през 8 часа за 24 часа. В една опаковка има 12 таблетки, които ще ми стигнат за 4 дни.Не е ли прекалено малко 4 дни, а 3 хапчета на ден пък не е ли голяма доза, на листовката пише по 1-2 хапчета на ден, а за стрептококи препоръчват лечението да е поне 10 дни.Предстои ми снимка на тръбите и ако не ги излекувам има опасност.
Денис ще те помоля да ми дадеш съвет   bouquet

Последна редакция: пн, 03 ное 2014, 10:50 от karina_1

# 379
  • София
  • Мнения: 38 769
Имам притеснение за схемата, по която ми е изписан антибиотик за лечение на стрептококи група Б
Уназин 375. На рецептата пише 1опаковка, 3по1 таблетка през 8 часа за 24 часа. В една опаковка има 12 таблетки, които ще ми стигнат за 4 дни.Не е ли прекалено малко 4 дни, а 3 хапчета на ден пък не е ли голяма доза, на листовката пише по 1-2 хапчета на ден, а за стрептококи препоръчват лечението да е поне 10 дни.Предстои ми снимка на тръбите и ако не ги излекувам има опасност.
Денис ще те помоля да ми дадеш съвет   bouquet
Схемата ти е добра  Peace
Целта е да се излекуваш, не се притеснявай
Успоредно може да приемаш ПроБ и поне 15-20 дни след това

# 380
  • София
  • Мнения: 144
Имам притеснение за схемата, по която ми е изписан антибиотик за лечение на стрептококи група Б
Уназин 375. На рецептата пише 1опаковка, 3по1 таблетка през 8 часа за 24 часа. В една опаковка има 12 таблетки, които ще ми стигнат за 4 дни.Не е ли прекалено малко 4 дни, а 3 хапчета на ден пък не е ли голяма доза, на листовката пише по 1-2 хапчета на ден, а за стрептококи препоръчват лечението да е поне 10 дни.Предстои ми снимка на тръбите и ако не ги излекувам има опасност.
Денис ще те помоля да ми дадеш съвет   bouquet
Схемата ти е добра  Peace
Целта е да се излекуваш, не се притеснявай
Успоредно може да приемаш ПроБ и поне 15-20 дни след това
Благодаря Denis Hug

# 381
  • Мнения: 127
Здравейте, ето ги и нашите резултати, но все още не съм се консултирала с доктора....
на мъжо....I A <1:8(-) отр при норма <1:8   IgG<1:16(-) отр при норма <1:16
моите...     IgA над 1:8(+) пол. при норма <1:8  IgG над 1:128(+) пол. при норма <1:16
Точно така е написано, разбирам, че при мен има и стара и нова инфекция, а при мъжът ми всичко е отрицателно. Възможно ли е така!? и двамата ли трябва да се лекуваме!?

# 382
  • София
  • Мнения: 38 769
Здравейте, ето ги и нашите резултати, но все още не съм се консултирала с доктора....
на мъжо....I A <1:8(-) отр при норма <1:8   IgG<1:16(-) отр при норма <1:16
моите...     IgA над 1:8(+) пол. при норма <1:8  IgG над 1:128(+) пол. при норма <1:16
Точно така е написано, разбирам, че при мен има и стара и нова инфекция, а при мъжът ми всичко е отрицателно. Възможно ли е така!? и двамата ли трябва да се лекуваме!?

Ти имаш стара инфекция, която от време на време може да се активира
ТМ - няма
Трябва да се лекувате обаче и двамата и без секс докато трае лечението.
Контрола най-рано 40 дни след лечението

# 383
  • Мнения: 127
Здравейте, ето ги и нашите резултати, но все още не съм се консултирала с доктора....
на мъжо....I A <1:8(-) отр при норма <1:8   IgG<1:16(-) отр при норма <1:16
моите...     IgA над 1:8(+) пол. при норма <1:8  IgG над 1:128(+) пол. при норма <1:16
Точно така е написано, разбирам, че при мен има и стара и нова инфекция, а при мъжът ми всичко е отрицателно. Възможно ли е така!? и двамата ли трябва да се лекуваме!?

Ти имаш стара инфекция, която от време на време може да се активира
ТМ - няма
Трябва да се лекувате обаче и двамата и без секс докато трае лечението.
Контрола най-рано 40 дни след лечението

Благодаря, във вторник съм на преглед за да уточним лечението. Ако нещо не ми е ясно пак ще пиша. Приятна вечер.

# 384
  • Мнения: 127
Здравейте, ето ги и нашите резултати, но все още не съм се консултирала с доктора....
на мъжо....I A <1:8(-) отр при норма <1:8   IgG<1:16(-) отр при норма <1:16
моите...     IgA над 1:8(+) пол. при норма <1:8  IgG над 1:128(+) пол. при норма <1:16
Точно така е написано, разбирам, че при мен има и стара и нова инфекция, а при мъжът ми всичко е отрицателно. Възможно ли е така!? и двамата ли трябва да се лекуваме!?

Ти имаш стара инфекция, която от време на време може да се активира
ТМ - няма
Трябва да се лекувате обаче и двамата и без секс докато трае лечението.
Контрола най-рано 40 дни след лечението
Лечение за мен - Сумамед х1т вечер за 9 дни, на 8 ден-1т Дифлукан 150мг, след него- Доксициклин 2х1 за 10 дни, на 8 ден пак 1т Дифлукан. За мъжът ми няма лечение, изрично попитах и то няколко пъти. 50дни след края на лечението,  пак изследвания. Коментар!?

# 385
  • София
  • Мнения: 38 769
belga
Правилното е да се лекувате и двамата, най-вече когато се правят опити за бебе.
Когато се приема АБ  щама мутира, а това повишава риска от реинфекция.
Ако искаш се консултирай и с друг лекар

# 386
  • Мнения: 127
Пуфффф... това лечение ми е предписано от доктора с който ще правим ин витрото, друг такъв няма от къде да намеря, освен да се консултирам с обикновен гинеколог!?

# 387
  • Мнения: 2 146
Имам Отрицателен real time PCR/PCR на цервикален секрет ПРАВЕН В ГЕНИКА. Каква е разликата между real time и другия?

Положителна имунофлуоресценция на цервикален секрет (до тук противоречие).

Според вас трябва ли да се прави IGG IGA IGM?
Кои са най-сигурните лаборатории за изследване на такива изследвания?

# 388
  • Мнения: 4 696
SAB, при мен беше обратното - отрицателен кръвен тест и положителен ПСР, истината е, че лекарите нищо не ми обясниха и се наложи да чета доста по този въпрос и сама да си събирам инфо. Стигнах до извода, че  е хубаво да се комбинират   и двата метода за точна диагностика! Ето тук е много добре обяснено - http://www.genicalab.com/files/broshuraChT.pdf. Peace

# 389
  • Мнения: 2 146
Мерси, а къде си направи ти кръвния тест?  Задължително ли е да е в НЦЗПБ, за да съм спокойна, че е верен?

Общи условия

Активация на акаунт