Пари назаем, Приятелство, Поведение

  • 22 695
  • 140
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 6 214
Такива авантаджии, които само се оглеждат  от кой какво могат да изкярят много бързо ги надушвам аз и им духвам под опашките. Точно на будала мен не могат да ме правят по този начин.

# 91
  • Мнения: 1 199
На мен пък ми се случи да поръчам работа на позната, при много добро заплащане. Парите й ги дадох веднага като й дадох материала, за да е спокойна, че няма да я излъжа. Уговорка за срок нямаше, това не е дълга работа, пък и си мислех, че ако в момента няма време за да се заеме с нея, би ми казала, за да й възложа работата и да й дам парите когато има време да я свърши. Вече три месеца не е свършила работата, при условие, че може да я свърши за 3 дни. И ми разсъждава, че това по принцип (за мен) не било свързано с краен срок, а пък тя имала не знам си какви ангажименти... За мен е важно, въпреки че няма крайни срокове. Пих една студена вода и сега търся алтернативни начини. Знам че трябваше първо да платя половината, а като свърши работата, и втората половина от сумата, обаче първо е позната, второ е интелигентна жена, научен работник, трето - трябваше да се прави втора среща за целта. Стори ми се излишно демонстриране на недоверие. Да, научих си урока.

# 92
  • Мнения: 241
На мен пък ми се случи да поръчам работа на позната, при много добро заплащане. Парите й ги дадох веднага като й дадох материала, за да е спокойна, че няма да я излъжа. Уговорка за срок нямаше, това не е дълга работа, пък и си мислех, че ако в момента няма време за да се заеме с нея, би ми казала, за да й възложа работата и да й дам парите когато има време да я свърши. Вече три месеца не е свършила работата, при условие, че може да я свърши за 3 дни. И ми разсъждава, че това по принцип (за мен) не било свързано с краен срок, а пък тя имала не знам си какви ангажименти... За мен е важно, въпреки че няма крайни срокове. Пих една студена вода и сега търся алтернативни начини. Знам че трябваше първо да платя половината, а като свърши работата, и втората половина от сумата, обаче първо е позната, второ е интелигентна жена, научен работник, трето - трябваше да се прави втора среща за целта. Стори ми се излишно демонстриране на недоверие. Да, научих си урока.
Капаро, материал...То да не е печатница, та — трак-трак, трак-трак — да я изтракам аламинут.  

# 93
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Добре де, защо дружите с такива хора, че и чак по гостита си ходите?

Сложно е... Връзките са сложни, семейни, дългогодишни... Абе няма как да се прекъснат напълно, но както писах, са ограничени до виждане веднъж на три месеца....

# 94
  • Plovdiv
  • Мнения: 2 145
Най-после моята тема. Значи давала съм пари и двата пъти ми остави такава горчилка, че повече пари на никой няма да дам.

Случай 1: Познат ми иска сума пари на заем като до края на месеца щял да ми я върне. Пет месеца по-късно си искам парите, защото ми трябваха и какво получих насреща "Да бе сигурно много ти трябват", казана с такава ирония, че не обидно, но не знам какво ми стана. Върна ми парите като почти ми  ги хвърли в лицето.

Случай 2: Приятелка ми иска 200 лева за море миналата година. До този момент ми е върнала 50, все няма милата... Ама си купи нов телефон, беше къде ли не. По един лев на ден да беше отделяла до сега да ги е събрала.

# 95
  • Мнения: 22 453
И аз съм се парила, пари не видях, но и човека не съм искала повече да виждам....

Студентка, гадже (работещо за 4цифрена заплата) ще ме води на почивка. )
Оказа се, че аз трябвало да си плащам вечерите, защото на него му се полагат, а на мен като придружител - не (някакви странни от по 50лв. вечерята с готово меню).
След тази почивка слизаме в София и се оказва, че на него му трябват едни 250лв. за нещо си, обаче свършил парите (чудно как, като в хотела аз си плащах всичко).
Аз тегля пари и му ги давам, като той ми обяснява как още утре ще ми върне парите. )
Е, така и не ми ги върна, след като му звънях сигурно 100пъти...Накрая аз взех назаем, за да си платя квартирата и да имам пари до края на месеца.

# 96
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Господи, какъв нещастник. Сигурно точно такъв подарява годежен пръстен от станиол.

# 97
  • Мнения: 22 453
Господи, какъв нещастник. Сигурно точно такъв подарява годежен пръстен от станиол.

Не знам, с по-голям плужек през живота си до сега не съм се срещала.
После случайно разбрах, че това било типично за него....така водел приятелките си тук, там, те си плащат, че накрая и заеми му дават...които той никога не връща. Simple Smile
И до сега се чудя какво си прави парите от заплатата....защото е проверен факт, че работи на въпросното място и взема съответната заплата. Тогава много пъти по-голяма от месечната ми издръжка като студентка. )

# 98
  • Мнения: 1 199
Веднъж пратих по банков път 2000 долара наа човек, на когото не бях виждала очите. Познавах го от един форум за имиграция. Трябваше да имигрира със семейството си, но накрая нещо беше станало и заради някакви си 2000 долара всичко щеше да се провали. Говорих с мъжа ми и се съгласи. Дойде момчето, започна не на нулата, а под нулата със семейството си и само след два месеца ни ги върна. А му бях казала да не се притеснява, да ги върне когато може. Тези пари с мъжа ми ги бяхме отписали, просто решихме, че за тези хора залогът е огромен и си струва риска. Много съм щастлива, че така се развиха нещата. И въпреки лошия ми опит сега с капарото, ако имам възможност, пак ще помагам.

# 99
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
За щастие, все още се намират и такива хора, иначе светът отдавна да е свършил.
Но и измамниците, дори тези по неволя станали такива, се оказват изключително добри психолози, които безпогрешно уцелват и тънката струна, и слабото място.

# 100
  • Мнения: 1 294
Не знам, с по-голям плужек през живота си до сега не съм се срещала.
После случайно разбрах, че това било типично за него.... )

Еее, този е просто уникален нещастник. И на мен са ми се случвали някакви подобни изцепки с пресни гаджета (и то няколко пъти), но в сравнение са си дреболии.

# 101
  • Мнения: 539
Не знам, с по-голям плужек през живота си до сега не съм се срещала.
После случайно разбрах, че това било типично за него.... )

Еее, този е просто уникален нещастник. И на мен са ми се случвали някакви подобни изцепки с пресни гаджета (и то няколко пъти), но в сравнение са си дреболии.

Ужас, е.аси мъжете.

Аз също съм си патила от "приятелка", която има навика да прави такива номера.
Първият път отиваме на клуб - не стига, че платих сметката, ами и рестото ми си прибра Mr. Green
Втория път - след целодневно прецъкване по телефона, я набирам, разбрахме се да се видим в едно квартално кафе. Тя ми поиска пари. Питам я за какво, да не би нещо да се е случило- не казва, трябвали и.....добре, че бях излязла без чанта а само с дребни, на другия ден разбрах, че и трябвали да води гаджето си на почивка.
Аз като нямам си стоя на ...... а не се развявам по почивки. Много нагли хора.

# 102
  • Мнения: 9 723
На мен една позната ми искаше редовно, давах. Тя връщаше. Накрая ми поиска по-голяма сума, но аз я отрязах до максимума, който мога да прежаля. Вече не ми се обажда, отбягва ме по улицата. Simple Smile Мъжът ми каза, обади и се, да не се притеснява за парите, да ти се обажда.  Simple Smile)))

Нали, това е при условие, че в миналото са ме завличали качествено. Сега помагам, само когато просто искам да помогна и то гледам да са суми, които мога да прежаля.

# 103
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Да събере групата за бързо реагиране и да покани невербално длъжника да върне сумата. А що се отнася до приятелството то е приключило в момента, в който е изтекъл срока за връщане на заема.

# 104
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 756
Е, вие мили с приятели и гаджета, аз пък с роднини. Теглих заем, че имахме заеми да връщаме, къща да отвършваме, обещания, всякакви, че и с лихви отгоре. Аз рева на мъж ми, абе сериозни са, пък и в Англия заминава момичето, ще изкара пари, няма грешка. Минаха три години, а за моие 500 евро ред не иде. Аз подхвърлям от време на време, че и тук положението не е розово и 500 пари са си пари, ама някак си не се чува. Знам че нямат,ама и нпо 50 лева на месец да отделят, за десет месеца ще ми върнат половината. Боли ме, че вече и дума не става за връщане. Аз съм богатата леля Laughing
Абе я да си се наредя на опашката за студената вода beer3

Общи условия

Активация на акаунт