МАРТенската мама трескаво се притеснява и с ехографа бебчо наблюдава

  • 21 148
  • 735
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 11
Здравейте и от мен мамчета. Несъм писала от доста време, но ви чета и наваксвам всеки път, когато изостана. Натиснаха ме едни пристъпи на мигрена по 3 дни. Изповръщах си всичко. Много се бях стреснала да не стане нещо с бебето.
В сряда бяхме на преглед и кръв и урина. Всичко ни е наред.
Доктора ме посъветва да не си правя ранната ФМ. Каза, че няма смисъл от нея, защото същото щял да види и той на ехографа, НО аз много държа да я направя. Още повече ме мотивира това, че на моя приятелка именно на ранната ФМ й казаха пола.
На БХС съм на 29.08.13.

Иначе имам съвсем незначително преяло коремче и не съм качила нищо засега. Даже бях с 1 кг. и 1/2 надолу от  преди да забременея, ама то с тая мигрена и повръщане по 2-3 дни....
Вие как сте в това отношение?

# 31
  • Мнения: 29
Аз съм пълно щастие вече.... Нямам позиви за  Sick Нито ми прилошава, нито ми се спи е само вечер към 21:00 , но това е нормално.     А чакайте забравих да кажа Температурата  е съвсем нормална, ако и вие имате няма да се стряскате в никой случай. Може да стигне до 37.5 С  А нещото, което ме разочарова беше, че аз бях първата, която беше с желана бременност  Sad

# 32
  • София
  • Мнения: 438
Здравейте коремчета,
Аз след малко тръгвам за ФМ и съм доста притеснена. Стискайте палци, че този полижинакс и e-coli са си притеснителни, макар, че ме успокоиха някои мами в друга тема - бързи въпроси и отговори (някой ми я препоръча, но не помня кой - много му благодаря), че са си ги слагали по 3-4 пъти по време на бременността. Ще пиша после как е минало. Иначе вечер изведнъж ми свършва енергията и направо заспивам права, нямам време да почистя и подредя, а безкрайния ремонт продължава...
scrye благодаря за темичката. заглавието е абсолютно вярно, дано всички и бебчета са ок и да няма място за основателни тревоги!

# 33
  • Мнения: 150
вани 79 аз също съм отслабнала с 2кг от преди да забременея в този период докато повръщаме май е нормално но като си знам апетита след като мине този период майко мила  Joy Joy Joy не знам на какво ще приличам до края  Mr. Green иначе за мигрената която говориш и аз имам страшно главоболие не се понася но все си мисля че е от ниското кръвно  newsm78 newsm78 newsm78 сякаш бият тъпани в главата ми при тебе същото ли е  #Crazy

# 34
  • Мнения: 585
Йо, много е хубаво това с дневника и аз много иска, ама сякаш не съм много търпелива и творческа натура и ме домързява да го правя това. По-скоро аз си мисля за албум, това с теста е добра идея, първите снимки, още с видеозона, после други снимки и с кратко описание, толкова.

 Rolling Eyes и аз изпадам, в тих ужас поне по веднъж дневно, че не усещам бебето, дори и интуитивно, че си е в мен, ква майка ще ставам  Sad Да изтърпя още днес и утре и да си го видя.


И аз съм отслабнала и то не малко от както съм бременна и не съм доволна, но и аз покрай болниците и проблемите. Поне не съм повръщала. И корем нямам никакъв  Sad Може би малък, но то си е от яденето, с един грейпфрут, то и преди корема ми се надуваше - горе при пъпа, не по-надолу.
А гърдите си ме болят, ще им се не знае, тия сутиени ми втръснаха.
Мда, ниското кръвно явно е универсално, причернява ми и ми се вие свят малко, ама почнах да го свиквам и това.

Като каза някой, кола маска, се сетих да питам - вие правите ли секс... нормално.  Embarassed Щото аз хем такаа, хем се притеснвам малко.  Embarassed

# 35
  • Варна, морето, сините вълни...
  • Мнения: 395
Ехеее кога успяхте да изпишите цели 3 странициии?  Mr. Green

За усещането нещо много рано ми се струва....в 11г.с.... newsm78 ама вски си знае, предния път го усетих в 19г.с. Сега може би малко по рано, зависи от бебока де, дали е активен Wink

Ох моя малко за първи ден ще спи на яслата и съм на тръни сега....дали ще заспи, дали ще ми се обядятд а го вземам преждевременно.  Crazy ...ако не се обадят казаха към 15:15 да съм там каот стават че тогава най-много плачели...

Бях на ЖК, само ме записаха, мерене, теглене, дори излязох с 2кг., по малко там  Mr. Green 44кг....охх утре най-после ще си видя бебчетооо  Heart Eyes Пуснаха ме болничен от днес, но не мога да си намеря картона къде съм го затрила Sad навсякъде търсих, много ме е яд, след малко ще звъня на ЛЛ да не би да съм го оставила там, ако не да ходя да си вземам нов и да ми го заверява... ooooh!

# 36
  • Мнения: 208
Дневникът е добра идея, но аз не пиша вълнения и тн, а симптоми, ако съм се разболявала или стряскаша нещо. Тези неща се питат после при едно лечение на детето с класическа хомеопатия

# 37
  • Варна, морето, сините вълни...
  • Мнения: 395
Дневник имах предния път, от едно списание, мног хубав, но го дадох на една пр-ка. Чакам да ми го върне че да се сетя кво да пиша сега. Може да си направя от някаква по хубава тетрадка Simple Smile Предния тест не го пазя, но сега да.
За малкия имам друг дневник, отделно от бременния и сега пак така мисля живот и здраве:)

# 38
  • Мнения: 29
А чакайте да питам, ние ли трябва да си купим този картон и ако да продава ли се в книжарниците? А и друго на мен ми записаха час за 27 и запис за ЖК, както и да ми пуснат изследвания до тогава трябва ли да си го купя или те ще ми дадат, ох малко объркано обяснение, но се надявам да ме разбрахте  ooooh!

# 39
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
Magi_Ko, mimi_jobnoto мисля говори за картона за болничния. За записване на ЖК не трябва да си купуваш нищо.

За килограмите, благородно ви завиждам. Не стига, че и без това не са ми малко, а вече съм +3кг.  Embarassed

# 40
  • Мнения: 150
момичета да ви питам как сте с пиенето на течности лекарката каза поне по 2л на ден е колкото и да се зоря не става 2л само при мисълта че ще пия нещо и ми прилошава  Sick Sick Sick

# 41
  • Варна, морето, сините вълни...
  • Мнения: 395
Magi_Ko, mimi_jobnoto мисля говори за картона за болничния. За записване на ЖК не трябва да си купуваш нищо.

За килограмите, благородно ви завиждам. Не стига, че и без това не са ми малко, а вече съм +3кг.  Embarassed

 newsm10

Да картона ми трябва за болничния!
За кг. просто на техния кантар съм така, иначе на нашия съм си 46 колкото съм си била от няколко месеца  Peace Което не ме топли никак понеже и предния път по късно започнах да качвам ама станах кит  Sad много ме е страх, понеже се бях подула ужасно, задържах вода и имах високо кръвно, а почнах както сега с 90/60 За това ще гледам от сега да си ограничавам солта, заради това че ям по солено стигнах до там  #Crazy

# 42
  • Мнения: 919
Лелеее, поизписали  сте няколко странички  Mr. Green

Аз да се похваля, че ми излязоха резултатите от БХС. За Даун ми е 1:11000, а за останалият няколко 1:100000. В събота все пак ще ходя във Фемина да ми ги разчете Генетика им.
Иначе самия преглед е много приятно изживяване. Разглежда се подробно човечето. При нас през цялото време се въртеше, подскачаше, мляскаше  Heart Eyes докторката предположи, че ще е момиченце по някакви признаци  Simple Smile ние имаме едно, но и двамата искаме отново момиченце. Аз си мисля, че ще е момиченце, защото определено ми растат паласки, едни такива специфични дебелинки отстрани Simple Smile
Взеха и ми и кръв в същия момент, важно е да са заедно, защото са взаимообвързани.

Температура не съм мерила, но определено има моменти, в които имам усещането за повишена Т.

Килограми почти не съм качила, по-скоро под килограм. Но аз свалих от повръщане. Все още не съм ОК с гадене, виене на свят. Спя доста през деня.

Перу, пиши какво става?

# 43
  • Мнения: 1
 Здравейте, имам питане към  тези от вас, които имат вече деца, кога ви казаха пола по време на предишната ви бременност. Аз сега съм на преглед на 4Д чак на 19 септември, предполагам, че тогава ще стане ясно.
 Успех на всички, на които им предстоят прегледи. Вълнението е голямо. Аз да скоро бях много спокойна, но сега ако зависи от мен ще ходя всеки ден да гледам бебето.
 Аз съм с около 4 килограма на долу, въпреки че не съм повръщала, но от 2 дена вече имам апетит и предполагам,че не е въпрос на много време да започна да качвам.

# 44
  • Мнения: 226
Челси, жал ми е за теб и за това, че се мъчиш с тая твоя работа... за водата - по принцип не пия много, но сега дали заради жегите, дали заради бебето, постоянно съм с чаша вода в ръка ! Много ми се пие  Crazy
Вани, и на мен докторът ми каза, че няма смисъл от ранната ФМ, но и аз основно заради пола искам да си я направя  Blush Искам да знам как да се обръщам към бебето... стига му говорих на "То"  Heart Eyes  ... За килограмите - вече съм с два отгоре и съм 52. Това не ме стряска, по-скоро ми е адски неприятно да си гледам бедрата как се отпускат и как ми се появява целулит  ooooh! Sick Сигурно до края ще откача... искам да тренирам !!!
tiny , купих тетрадка от 200 листа, с твърди шити корици... взех маркери, детски картинки, лепило и др. неща и след малко се захващам Wink Мисля, че това ще е един прекрасен подарък някой ден за детето! А за секса - правя секс, но не така бурно и страстно, както обичам  Blush
Мими, и мен много ме е страх от подуването... не се тъпча, ама знам ли до края какво ще си причиня.. а и доста пържено си хапвам  Blush
pipiole , честита радост!  Hug Ако вярваме на словото за паласките, аз трябва да имам момче... само коремче имам, едно малко, по-нагоре разположено... за сега нищо друго, никъде... ама знае ли се  Peace

Общи условия

Активация на акаунт