Отговори
# 630
  • Мнения: 147
Честита рожбичка. Жив, здрав, весел и сърдечен да расте Hug

Болките са си нормални според мен. Не би трябвало да има място за притеснение.

# 631
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Момичета, усещам болка в операцията когато стана, ако съм поседяла по-дълго време. Вие имали ли сте подобни усещания?

Не са необичайни и обикновено не са нищо притеснително. Масаж върху мястото на операцията и упражнения за отпускане на коремните мускули биха могли да облекчат нещата.

Аз от днес съм в девети месец. Направо имам чувството, че излетя това време!  Laughing Да видим зелкато още колко ще си стои на топло.  Wink

# 632
  • Мнения: 40
Болки и аз имах, даже понякога режещи, ако съм направила по- рязко движение и сега, почти една година след като родих, понякога ме боли.

Нощни очи, много се вълнувам за вас, времето лети много бързо! Simple Smile

# 633
  • Мнения: 2 358
Мен ме боли само когато се изправя, докато се раздвижа, иначе до сега не съм усещала въобще операцията. Като си я пипам не ми е неприятно, нямам някакви по различни усещания, но явно вече бая ми натежа корема и това си оказва влияние

Нощни очи честит 9-ти месец  Mr. Green

# 634
  • Мнения: 147
Нощни очи, лека и приятна финална права. С девойченцето спокойно да дочакате срещата Simple Smile

# 635
  • София
  • Мнения: 169
От петък сме си в нас и сега имам повечко време да разкажа, докато бебо спинка Mr. Green
Миналия петък вечерта ми почнаха контракциите и цяла нощ имах доста силни, но на 10 минути. На сутринта реших да отида до болницата да ме прегледат все пак. Имнах само 1 см разкритие и ме пратиха да си ходя. Тапата започна да пада и контракциите си продължиха на 10 мин, но пак доста силни и за по 30-40 секунди. Обадих се на Диков, той каза да си чакам да станат по на често и тогава да отивам пак и че ще дойде и той. И така цяла събота си откарах в нас с конктракции на 10 мин. Вечерта към 12 почнаха най-сетне да се сгъстяват и към 2 изведнъж станаха на 5 мин. Аз си се мотам и си викам, е то тепърва стахана на 5 мин, имам време. Все пак решихме да тръгнем, отиваме и лекаря на смяна ме прегледа, за да може да се обадим на Диков да му кажем какво става, с изненада установи че имам 7см и на пожар звъня на Дикова да тръгва. Дори не искаха клизма да ми правят, за да не стане още повече разкритието и да не дойде на време Диков. Не че и тези които  бяха на смята се стреснаха от това, че съм била секцио. Нищо не казаха, не се впечатлиха изобщо. Диков пристигна след 20 минути и се качихме горе. Сложиха ме на тоново и като видя, че имам вече 8 см спука водите. Послушаха малко тоновете, и след това ми сложиха упойка. Беше късно вече за епидурална и направо ми сложиха спинална. В доста малка доза разбира се, за да усещам всичко, но без болка. В болницата отидох към 3 и малко сутринта, упойката я сложиха към 4, и след това ме качиха на магарето и почнахме да чакаме напъните. Междувременно вече имах 10см, но без напъти. Пуснаха ми малко окститоцин, само капки, колкото да имам малко по силни контракции и да тръгне да слиза надолу бебо. Чакахме околоо час, аз с упойка, кеф, бърборихме си с Диков и анестезиоложката (която беше неотлъчно до мен през цялото време, направо съм възхитена от отношението на всичко - страхотно беше). Към 5:20 вече почнах да усещам напъни и пак малко болка, отпускаше ме упойката. И така след няколко по-силни напъна в 5:40 изелезе бебо, вече болеше повечко, но напълно търпимо. След това Диков ми направи ревизия на матката с ръка, видя че всичко е ок и поосле ме поши малко. Пропуснах да спомена че бебо е цели 3900 и 55 см Mr. Green Я пък не можело да раждаме големи бебета и то след секцио Mr. Green Mr. Green И така, позаши ме малко, след това полежах 2 часа и след това ме вдигнаха, разбира се си бях супер, почти не ме болеше отдолу, сядам си всичко супер. В 3 следобяд ми донесоха бебето и оттогава сме неразделни, суче си и си се гушкаме. Просто всичко мина дори по-добре от колкото си го представях. Общо взето единствената болка след раждането беше, обратните конктрации, и мускулната треска от напъните, хаха:) 
Отново ви благодаря за подкрепата, съветите и всичко Hug Hug Heart Eyes
Успех на всички чакащи, стискам палци всичко с всички да мине идеално Praynig Hug

# 636
  • Мнения: 2 358
Много хубав разказ, дано да има повече такива.

Аз вече лека полека се подготвям за разговорите с доктори и след този разказ и след предишни кометари и Диков ми влиза във вариантите

# 637
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Zzvercheto, супер сте се справили!  Hug

rendence, успех!  Hug Praynig

****
VBAC СРЕЩА!!! във Варна на 21 август, четвъртък, от 10 часа в детски клуб "Невеляшка". За повече инфо - пишете на лични. Peace

# 638
  • Мнения: 1 209
Здравейте, момичета!
Време е и аз да се запиша в темата. Имам едно секцио, което се наложи по време на раждането от преди 8 години и сега силно се надявам да успея да родя нормално. Мисля си, че ако всичко друго си е добре не би трябвало да имам проблеми и да трябва да се уговарям допълнително с докторите заради предното секцио, все пак са минали много години:).
Като за начало имам един въпрос - кога трябва да се почнат упражненията за обръщане на бебето, ако то не се е обърнало само? Тоест до кога да го чакам:).

# 639
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Добре дошла, siskuHug

Упражненията за обръщане на бебето започват да се правят след 34-та-35-та седмица. Иначе бебето може да се обърне и по време на самото раждане. Peace Иначе преди това могат да се правят упражнения, които да му помогнат да се намести подходящо.

# 640
  • Мнения: 3 816
Моят опит за естествено раждане след първо секцио за малко не завърши зле.
Нощта преди планираното секцио заради преносване и липса на всякакви контракции ми изтекоха водите и реших,че е някакъв знак,че бебето иска да се роди нормално.За времето от 4 часа през нощта до 12 на другия ден и контракции през 5 минути имах 1 см разкритие.Реших да избера секцио,защото не издържах на болката и при операцията казаха,че съм била много близо до руптура на матката и дълго се чудиха, че не били виждали такова чудо..
Иска ми се доктор Киров да беше проверил дебелината на матката при стария разрез и да прецени по-добре ситуацията и да не дава напразни надежди и да рискува с живота и здравето на пациентките си.

# 641
  • Мнения: X
 AniMM, съжалявам, че е станало така.
За съжаление няма такъв диагностичен метод, с който по дебелината на цикатрикса да се прогнозира вероятността от руптура. Реалното му състояние се вижда само на операционната маса.

# 642
  • София
  • Мнения: 289
Здравейте,
Присъединявам се към вас, да следа темичката Simple Smile Първото ми раждане беше секцио, преди 6 години и 4 месеца, заради седалищно предлежание и бебчо си беше седнал върху крачето. Извадиха го 14 дни преди термин  #Cussing out при положение, че цялата бременност обяснявах, че цикъла ми е през 32-35 дни.....много рано, прекалено рано. За щастие детенцето ми е живо и здраво, но не трябваше да става така! Сега е още много рано, но ако всичко е наред много ми се иска да опитам, да родя нормално второто си детенце. Вече много време чета и желанието ми за едно прекрасно раждане се увеличава. Въпреки многобройните "съвети", които получавам от рода на "Ооооо щом първото е било седалищно, значи и второто ще е седалищно" или "Ти луда ли си?! Знаеш ли какво може да стане при нормално раждане след секцио?! Вместо да си легнеш и спокойно да си го извадят, без изобщо да се притесняваш", искам да опитам Simple Smile

Благодаря ви за всички материали, които сте предоставили, много са ми полезни  Hug

# 643
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
doly_dog, добре дошла и успех! Никога не е твърде рано да се подготвиш и информираш!  Hug

Само по себе си седалищното предложение не е причина за секцио. Sad Гадно е, че така са те изманипулирали и че са извадили детенцето ти толкова рано. Радвам се, че всичко все пак е минало добре и без усложнения!  Praynig

Изключително редки са случаите в които бебетата на една жена да са винаги седалищно. А ти би могла да се подготвиш отдалече и да си правиш упражнения за наместване на бебето главично. Тук има доста информация по темата: http://spinningbabies.com/

# 644
  • София
  • Мнения: 289
Нощни очи благодаря ти  Hug

Общи условия

Активация на акаунт