Отговори
# 720
  • Мнения: 370
toniliv тази схема на броене на дните я знам от доктора при който правихме ин витро-то - а там за всички изследвания беше много важно точния ден, за това споделям тук как броят специалистите. Там също беше точно да се направи изследването на хормонита и да се започне стимулацията в точния ден и така ме караха да броя.

Peace Окс, приема се!  Mr. Green Вече и аз така ще броя!

*mama*na*viki*, честито! Красива бременност ти желая!  preggo

@Daniella@ чакаме новини от теб!  Mr. Green

# 721
  • София
  • Мнения: 8 717
Честито на мама на Вики.Дано всичко е безпроблемно до края.
Аз чакам сега при личната да и дам бележките от ендокринолога.
Бях на кафе досега с моята бременна приятелка.Термина и е на РД на моя племенник.
Направо ви казвам, превърнала съм се в специалист по бременност и раждане.Тя е бременяла преди 6-7 години и сега я осведомих за всичко, което и се полага по здравна каса, врътки, болнични, болници, лекари, НОИ.
Покрай сестра ми и разни други приятелки вече съм спец.Тя ми вика-"Като забременееш ще си много оправна"...
Дано да е скоро.

# 722
  • Мнения: 2 965


@Daniella@ чакаме новини от теб!  Mr. Green

Ха, от мен няма да са скоро май. Mr. Green Утре ще взема резултата от контролата и се надявам да е хубав! Praynig По скоро, аз чакам новини от теб! Hug

# 723
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Здравейте момичета,
Записвам се,да не ви изтърва и се връщам да чета назад!
*mama*na*viki*,лека бременност:))) Hug
Да Ви споделя какво ми се случи на прегледа при гинеколога.На 18.09. бях на преглед при гинеколога ми.Помолих го да ми вземе материал за микробиология,но той отказа.Нямало смисъл. ooooh! Отказа ми да ми вземе натривка за цитонамазка.Нали съм била първа група миналата година,така че тази да сме я пропуснели  ShockedГледа ме с вагинален ехограф и каза,че имам нещо в левият яйчник.Вчера ми беше 22-ият ден от цикъла.Може би е задържан фокул- 23мм ooooh! ooooh!Не е ли доста голям? newsm78 newsm78.Вика ме напреглед след М.Очаквам го около 25-ти,стига нещо да не се е объркало,тъй като миналият месец приемах един хормонален препарат на своя глава- примулут-нор.Смятам в началото на октомври да отида на преглед и дано нещото от яйчника ми е изчезнало.Ако не ми мине котка път,на 7.10. заминаваме на почивка.Може там да сътворим "Чудото"!Стига док да даде "зелена светлина" Rolling Eyes Rolling Eyes

# 724
  • Мнения: 1 726
Момичета току що успях да се свържа най накрая с "Надежда" запазих час за другата седмица на 03.10. при д-р Маки /андролог/, вчера като се чух с моята позната тя направо ми каза да кажа че ми трябва специалист по мъжки стерилитет и тази от рецепцията ми каза това! Изобщо не знам какво и как трябва да правя преди да отидем там, но силно се надявам да сме на прав път!

Забравих да честитя на Мама на вики....да сте живи и здрави Simple Smile

# 725
  • Мнения: 4 954
alaskan, Прави секс тия дни. При ен на 22мм фоликул ми казаха три дни да не пропускам и точно тогава беше ову, ако цикълът ти е 35-26 дни си е точно моментът. На 25-ти няма да ти дойде 100%, ако е задържан фоликул. Ако е Жълто тяло, може и да дойде, не ти ли каза какво е??? Сменяй гинеколога, няма как да пропуска година цитонамазка или да откаже да ти пусне микробиология, да не говорим, че този фоликул е идеален за пукане, а задържан се води над 30мм...

Буци, стискам ти палци.

# 726
  • Мнения: 1 056
Буцигном на прав път сте, ако имате резултат от СГ ще му го покажете, той ще направи преглед с ехограф на мъжът ти (това беше изненада и за мен, но се оказа, че и на тях има какво да им се гледа с ехограф - простата и тн, разни мъжки нещица). Ако има отклонения в показателите на спермограмата, може да назначи изследване на хормони (странно но и на тях им изследват и Прогестерон и Тестостерон и Пролактин и разни други, но при тях референтните стойности са други). От там насетне специалиста ще си свърши работата - пожелавам ви късмет. Щом дейставте е въпрос на време нещата да се получат  Hug

# 727
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Estlar,благодаря ти за мнението,но аз искам и този цикъл да изчакам и след това ще бебеправим.На имуностимулираща терапия съм и трябва да пия хапове още известно време;)
По принцип гинеколога си го ползвам от 7г и по принцип съм много доволна от него.Оперирал е лапароскопски майка ми,братовчедка ми,няколко колежки от фирмата са му пациенти и са много доволни от него.Последното ми посещение при него обаче ме хвърли в тъъча и взех да се замислям за смяна! Rolling Eyes

# 728
  • Мнения: 2 003
Здравейте и от мен!
Радвам се много за хубавите новини, които заварвам - ВИКИ - ЧЕСТИТО! ЛЕКА И УСПЕШНА БРЕМЕННОСТ!
хайде, коя е следващата Wink

При мен .. на 25ти ден от МЦ, съм вече 2ри ден със страшното главоболие и имам чувството, сякаш, че ще ми дойде - така ме болят гърдите, главата, напрегнато ми е, а ми е раничко за цикъл. Трябва да е към другата седмица!
Днес ходих при едното ... намали ми лекарствата на Л-тироксин, защото хормона още е нискък и трябва да се вдигне, но ще се случи. Wink Иначе, нямам увеличението, което се опасяваше, че може да се получи, и дано. След приема на хапове, всичко е в релси, след 2м пак на контролен. Wink

# 729
  • Мнения: 1 726
Притеснява ме факта, че СГ ще бъде от лаборатория в Благоевград и най вероятно ще каже да направи една и в "Надежда" и ще се стигне до тъпото размотаване...но няма да прибързвам, като отидем там ако трябва и час за СГ пак ще запазим и пак ще ходим...мислех да потърся инфо за самия доктор, но май се отказвам, за да не си създавам предварително мнение...

# 730
  • Мнения: 1 899
Привет и от мен момичета  Hug
При мен няма нищо интересно и за това само ви чета Simple Smile Милото е още на антибиотик заради откритата бактерия при микробиологията и малко сме стопирали за сега опитите но до 2-3 дни ще ги подновим.Хубава и усмихната вечер пожелавам на всички  Hug
Milena___ на мен  Денис ми препоръча този сайт и този Инозитол http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Inositol-Powder-8-oz-227-g/4780 като ми каза че излиза значително по евтино . Надявам се да ти е от полза.

# 731
  • Мнения: 4 696
Tъкмо си мислвх, че скоро никой не се е записвал в темата с хубави новини и ето .... честито на мама на вики

toniliv, стискам ти палци! Praynig
Иначе, аз имам час за АГ, чак за 1.10. и тогава ще видя какво ще каже за резултатите ми!
УСПЕХ НА ВСИЧКИ НЕЧАКАЩИ!

п.п. Тоито, много рано този ПМС, дано да е  ylinfant

# 732
  • Мнения: 336
Момичета благодаря вииииииии
ПОРЪСВАМ ВИ С МНОГО ПРАШЕЦ  babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7

# 733
  • Мнения: 69
Здравейте момичета,

След малко повече от два месеца затишие се връщам отново в темата Simple Smile

Първо искам честито на luba_ani; Teya; White Dove.....и всички останали успели.
Имам много да наваксвам с четенето.....

Бях решила малко да се отърся от мерене на БТ, от следене на О и т.н., но за момента резултат няма. Утре е последният ден от МЦ и пак се залавяме за  luvbed

Лошото е, че М. така го е обсебила идеята да си имаме бебе, че е ужасно нетърпелив. Както се казва:"Рибата е още в морето, а той слага тигана".  Все му повтарям, че "Всичко се случва точно, в моментът, в който трябва да се случи и няма да е нито по- рано, нито по- късно. И на мен ми е адски криво, ама като го гледам как си прави планове и т.н. ми става още по- мъчно Sad

Не знам дали не е време да направя и аз някакви изследвания. Вече почти 8 месеца опитваме. Вие какво ще ме посъветвате? И ако Да, от кое да започна?

# 734
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Вече почти 8 месеца опитваме. Вие какво ще ме посъветвате? И ако Да, от кое да започна?

Да,започнете.Всичко друго е губене на време.
Първо разширена спермограма за него в клиника по стерилитет /около 60 лв ще ви излезе/.Удебелените неща са много важни и не ги пропускайте или заменяйте.
После за теб хормони на трети ден от МЦ /ЛХ, ФСХ, Естрадиол, Пролактин, Тестостерон, Андростендион, DHEA-S, 17ОН Прогестерон ,ТСХ и Т4,ТАТ и МАТ излизат около 130-140 лв,ако си ги плащаш ти.ЛЛ може да ти даде направления за някои от тях/,прогестерон на 7 ми ден от овулацията.Фоликуметрия ако направиш ще е чудесно.Защото така ще се проследи имаш ли О,кога е точно.Хем да работите в правилното време,хем да пуснеш на 7 ми ден прогестерон

Маги,на пролет викаше давайте,изследвайте се,не губете време.Права беше.Обаче ние все си викаме,че има време.Ние сме здрави и т.н.
Коя бременна булчица ще ни направи тема?   Laughing

Последна редакция: вт, 24 сеп 2013, 19:26 от Milena___

Общи условия

Активация на акаунт