Пренатест? Правил ли е някой? Мнения......

  • 290 340
  • 1 095
  •   3
Отговори
# 1 005
  • Мнения: 431
Здравейте! На някой случайно да са се забавяли резултатите от Пренатест? Днес е последният срок, а все още нямам резултати. От Джийн Сейф трябва след още седмица, но от Пренатеста днес...


Звъннете им! На мен бяха пропуснали да се обадят, а резултатите ми са били готови още мисля на четвъртия ден. Сега не знам какъв срок са обявили. Веднага ми ги съобщиха по телефона и ми ги изпратиха на email след няколко минути.

На мен не са звъняли, изпратиха ми мейл последния ден (7-ми работен), че са готови.

# 1 006
  • Мнения: 312
Здравейте,  пренатеста за Даун ми е с висок риск, имало ли е други момичета с такъв резултат? Правили ли сте амниоцинтеза и дали въобще има смисъл?

# 1 007
  • Мнения: 1 019
Здравейте,  пренатеста за Даун ми е с висок риск, имало ли е други момичета с такъв резултат? Правили ли сте амниоцинтеза и дали въобще има смисъл?

Съжалявам за този резултат. Не ми се е случвало за момента, но съм убедена, че всички момичета тук ще ти дадат един и същи отговор - от амниоцентеза/хорионбиопсия има смисъл на 100%. Не взимай решение за бременността преди да си я направила. Все пак високият риск не е окончателна диагноза.

# 1 008
  • Мнения: 19
Здравейте! На някой случайно да са се забавяли резултатите от Пренатест? Днес е последният срок, а все още нямам резултати. От Джийн Сейф трябва след още седмица, но от Пренатеста днес...

О, да, за Прентест ми ги изпратиха общо взето в последния ден, а за Джийн Сейф имаше голямо забавяне. След няколко разправии по телефона и обещания, излязоха извън срока, оправдавайки се с лабораторията. Накрая ги получих няколко работни дни след изтеклия срок.
Моят съвет е да им звъните, ако е последният ден от срока или е изтекъл.

# 1 009
  • Мнения: 4 385
Здравейте,  пренатеста за Даун ми е с висок риск, имало ли е други момичета с такъв резултат? Правили ли сте амниоцинтеза и дали въобще има смисъл?
Има смисъл.  Намерете си добър специалист и си направете.  Колкото и малък да е шансът да сте от неточните резултати, струва си да се провери.

# 1 010
  • Мнения: 410
Моят пренатест директно каза че има Даун. И след това направихме хорионбиопсия (инвазивен тест), това е задължителната следваща стъпка в Германия и аз определено препоръчвам.

# 1 011
  • Мнения: 312
Теста е на Верасити и пише висок риск за Даун 19.4% . Не съм запозната с тези тестове,  процентно ли се изчислява или трябва да изписва negative/ positive.
В понеделник съм на преглед и във вторник ще назначат амниоцинтеза. В момента съм в 15/16 г.с.

# 1 012
  • Мнения: 410
Теста е на Верасити и пише висок риск за Даун 19.4% . Не съм запозната с тези тестове,  процентно ли се изчислява или трябва да изписва negative/ positive.
В понеделник съм на преглед и във вторник ще назначат амниоцинтеза. В момента съм в 15/16 г.с.
19% не звучи като много! Моят просто беше “позитивен” и затова нямах надежда много.
Но при теб звучи добре, така че бъди позитивна и стискаме палци!!!

# 1 013
  • ...
  • Мнения: 513
След седмица чакане на резултати ми се обадиха да ми кажат, че не са изолирали фетална ДНК и трябва да ми вземат кръв пак... Много съм разочарована, исках вече да знам. Сега май вместо към еврофинс в Рим ще поискам да ми ги пратят до щатите за Илумина и ще чакам още седмица поне 😑

# 1 014
  • София
  • Мнения: 272
След седмица чакане на резултати ми се обадиха да ми кажат, че не са изолирали фетална ДНК и трябва да ми вземат кръв пак... Много съм разочарована, исках вече да знам. Сега май вместо към еврофинс в Рим ще поискам да ми ги пратят до щатите за Илумина и ще чакам още седмица поне 😑
Ще ви карат ли да го плащате отново?

# 1 015
  • ...
  • Мнения: 513
Не, нищо не съм плащала. Взеха ми кръв пак и ми дадоха мейла от еврофинс, че феталната днк в кръвта ми е била под 2 %. Взеха ми първата проба в 11 седмица, а по принцип и от 10 би трябвало да е достатъчно.

# 1 016
  • София
  • Мнения: 272
Не, нищо не съм плащала. Взеха ми кръв пак и ми дадоха мейла от еврофинс, че феталната днк в кръвта ми е била под 2 %. Взеха ми първата проба в 11 седмица, а по принцип и от 10 би трябвало да е достатъчно.
Аз го правих в 10 седмица -вижън в Рим. Д-р Чучумишев ми обясни, че съм късметлийка да извадят фетална фракция толкова рано, защото при по-едри жени (направо съм си дебелана) феталната кръв циркулира в по-голям обем от майчината и е по-трудно в такова малко количество кръв да се извади достатъчно ембрионална, необходима за изследването. При мен пише 9%.

Последна редакция: нд, 18 окт 2020, 09:54 от Др. Кой

# 1 017
  • ...
  • Мнения: 513
И аз същия тест правя, до колкото разбрах сега на Илумина им трябват поне 4%. Не съм с наднормено тегло, не знаех че това има значение.

# 1 018
  • ...
  • Мнения: 513
Още чакам резултати и вече съм доста раздразнена, на 16.10 ми взеха втората проба, днес е 8я работен ден и още нямам резултат. Оказа се че, МЦ Афродита нямат директна връзка с Илумина, а имало централен офис в Гърция, от който ставала официалната комуникация. Изобщо голямо разочарование, съжалявам че не се спрях на Пренатест. Там поне имаш възможност сам да проследяваш резултата.

# 1 019
  • Мнения: 410
Още чакам резултати и вече съм доста раздразнена, на 16.10 ми взеха втората проба, днес е 8я работен ден и още нямам резултат. Оказа се че, МЦ Афродита нямат директна връзка с Илумина, а имало централен офис в Гърция, от който ставала официалната комуникация. Изобщо голямо разочарование, съжалявам че не се спрях на Пренатест. Там поне имаш възможност сам да проследяваш резултата.
Аз пък направих пренатест и резултатите трябваше да са готови петък, а още никакви ги няма. Нервите ми са скъсани 😂😂.

Общи условия

Активация на акаунт