Отговори
# 465
  • Мнения: X
На никого друг не звъни. С брат си, баща си и всички приятели ползва Вайбър. Безплатно е. Може и скайп, но вайбърът е много разпространен.

Дори не си спомням случай да съм я виждала моята щерка да звъни на приятелки и съученици, всичко пише. За нея смартфонът не е телефон, а компютър - 99% чат, 1% телефонни разговори.
Всъщност, май колкото по-възрастен е човек, толкова повече ползва телефона само като телефон.

Последна редакция: чт, 26 сеп 2013, 18:25 от Анонимен

# 466
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Нищо не може да се направи за училище!

"- Мамо, писна ми от Х, само се фръцка с новите си дрехи, повече няма да съм и приятелка.
- Ами добре. Аз така или иначе ти казвах за нея.
На другия ден:
- Мамо, аз се сдобрих със Х.
 Crazy"

Оо, това е най-редовно, още от детската градина. Само че аз питам "Ти дрехи нямаш ли си?", "Имам, ама нямам блузка с такова кученце".  Crazy Блузки с кученца не купувам, но това не пречи да ме пробват.

Някой каза нещо за обикновени телефони и високи сметки. Щях да го пиша и по-рано, но се въздържах. Ами с хубав телефон могат да се ползват приложения, с които да се намалят до минимум сметките. Дъщеря ми е на план за 5 лева, който включва интернет и 2000 минути с мен. На никого друг не звъни. С брат си, баща си и всички приятели ползва Вайбър. Безплатно е. Може и скайп, но вайбърът е много разпространен.

Вайбъра не го харесвам, не се чува и накъсва речта.
Но всеки си има мнение. Иначе аз писах за евтините телефони и високите сметки, но само понякога.

# 467
  • Мнения: X


Вайбъра не го харесвам, не се чува и накъсва речта.
Но всеки си има мнение. Иначе аз писах за евтините телефони и високите сметки, но само понякога.

Не ми се е случвало да не се чува и да се накъсва речта. Може би е така при лош интернет. Като си погледна указателят, почти не е останал някой, който да не го ползва. Вайбърът е само пример. Има много приложения за комуникация ако си със смартфон.

# 468
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
За този Вайбър, трябва да си постоянно с включена връзка, заради което батерията заминава за няколко часа.
Ами мерси. Има планове с доста минути, които ни устройват и си говорим спокойно с децата и те също с нас и приятели.
Не ме питайте за плановете, няма да ги кажа. Който иска, ще ги намери.

# 469
  • Мнения: X
То пък остана да имам смартфон, който да използвам само като слушалка. Тогава наистина ще е за фукане. 

# 470
  • софия
  • Мнения: 140
Смешно ми е като чета как някои искат да научат децата си ,,да бъдат над материалното'',та ги пращат без телефони на училище,ама в къщи видиш ли всички си имали  модните технологии  Thinking чудя се как точно неносенето ,а не непритежаването ще научи детето ти на ,,други'' ценности? ooooh!

# 471
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Смешно ми е като чета как някои искат да научат децата си ,,да бъдат над материалното'',та ги пращат без телефони на училище,ама в къщи видиш ли всички си имали  модните технологии  Thinking чудя се как точно неносенето ,а не непритежаването ще научи детето ти на ,,други'' ценности? ooooh!

Ще се стреми да показва на децата друго, което не е материално. Ще се съревновава с друго. Училището не е моден подиум за нови технологии.
Ако в ранните училищни класове се овладее това, нагоре после е лесно - имат си технологиите, без това за тях да е супер нещото, с което да се изфукат.

# 472
  • Мнения: 24 467
Моето само не иска да носи. Аз не съм го карала, нито съм му забранила. Каза, че му било много сложно да се грижи за нещо, което така и не ползва. Не знам какво сме развили или то развива у себе си, просто е факт.

Цитат
Ако в ранните училищни класове се овладее това, нагоре после е лесно - имат си технологиите, без това за тях да е супер нещото, с което да се изфукат.
Peace

# 473
  • Мнения: 9 990
Смешно ми е като чета как някои искат да научат децата си ,,да бъдат над материалното'',та ги пращат без телефони на училище,ама в къщи видиш ли всички си имали  модните технологии  Thinking чудя се как точно неносенето ,а не непритежаването ще научи детето ти на ,,други'' ценности? ooooh!

Ще се стреми да показва на децата друго, което не е материално. Ще се съревновава с друго. Училището не е моден подиум за нови технологии.
Ако в ранните училищни класове се овладее това, нагоре после е лесно - имат си технологиите, без това за тях да е супер нещото, с което да се изфукат.

Ще, ще, колко ще...
Има и други модели.
При нас например Всички имат и то от втори клас някъде. Смартфони точно. В първи клас и предучилищна-обикновени телефони. Нито си ги мерят, нито си знаят моделите, те са просто даденост и не им се обръща внимание. Редовно се заряват апаратите в клас  необезпокоявани, че някой може да завиди, да задигне и т.н.

# 474
  • софия
  • Мнения: 140
Цитат на: ,,Jizzlobber''
   Ще, ще, колко ще..            Има и други модели.
При нас например Всички имат и то от втори клас някъде. Смартфони точно. В първи клас и предучилищна-обикновени телефони. Нито си ги мерят, нито си знаят моделите, те са просто даденост и не им се обръща внимание. Редовно се заряват апаратите в клас  необезпокоявани, че някой може да завиди, да задигне и т.н.
Абсолютно!И при нас е така Peace Има деца с по-хубави и деца с по-обикновени телефони и никой не обръща особено внимание на чуждия,говоря за третокласник и шестокласник,няма мерене на..... Grinning

# 475
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Смешно ми е като чета как някои искат да научат децата си ,,да бъдат над материалното'',та ги пращат без телефони на училище,ама в къщи видиш ли всички си имали  модните технологии  Thinking чудя се как точно неносенето ,а не непритежаването ще научи детето ти на ,,други'' ценности? ooooh!


Kaто му покаже начин да има, да се радва на ползите, но да не не парадира с тях.
Те да не му добавям стойност. Да са само вещи.
Това разбира се за случите когато джаджата не е необходима където отива.

В днешно време има голямо натъртване на показването.
Въпрос на манталитет е. Може да има издъхващ компютър вкъщи и последния писък телефон навън.
А може и да не е точно така. Simple Smile

# 476
  • Мнения: 6 214
Смешно ми е като чета как някои искат да научат децата си ,,да бъдат над материалното'',та ги пращат без телефони на училище,ама в къщи видиш ли всички си имали  модните технологии  Thinking чудя се как точно неносенето ,а не непритежаването ще научи детето ти на ,,други'' ценности? ooooh!


Kaто му покаже начин да има, да се радва на ползите, но да не не парадира с тях.
Те да не му добавям стойност. Да са само вещи.
Това разбира се за случите когато джаджата не е необходима където отива.

В днешно време има голямо натъртване на показването.
Въпрос на манталитет е. Може да има издъхващ компютър вкъщи и последния писък телефон навън.
А може и да не е точно така. Simple Smile

Тук съм на 1000% съгласна с арт мама. Първенющината и снобарщината са ми  Sick

# 477
  • Мнения: 5 259
Днес докато пътувах сутринта, по радиото чух някаква слушателка, която се обаждаше с коментар по темата за бързите кредити и защо хората ги вземат. Жената каза "Ако имате дете в детската градина и там децата получават подаръци от Дадо Коледа на тържество, всички деца ще получат големи и скъпи подаръци, не можете да си позволите за вашето да няма. Затова се налага да теглите от тези бързи кредити, за да може да вземете и вие на детето си хубав и скъп подарък!"

И забележете, този подарък не е за вкъщи и не е толкова защото детето ще го иска, а е повече за показността. Да се види от другите, че и ние не сме по-назад. Това е страшно показателно за целия ни манталитет. България сигурно е единствената страна, в която човек с телефон за 1000 лв се крие от контролата в градския транспорт!

# 478
  • Мнения: 9 990
С две деца, които са минали през ясла , градина, сега в училище-Никога не съм била свидетел на такова нещо.
Не казвам, че го няма.

# 479
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Подаръците на моето дете бяха малки и желани. Както и перфектно опаковани.
Все пак Дядо Коледа е мъдър човек, а джуджетата - професионалисти.
Виждала съм вечер, навземане, огромните кутии, донесени на другите деца.

Но една година беше шокиращо. Като слагали подаръците в торбата, малката кутия с панделка и етикет се гмурнала в огромна лъскава, почти празна торба, с мики маус, шнурчета за дръжки и име написано с розов маркер отпред, при това на момиче. Тогава прокрай емоциите на цялата група, плач и перипетии за дамата, обърнах внимание.

Последна редакция: чт, 12 дек 2013, 00:02 от арт мама

Общи условия

Активация на акаунт