Отговори
# 480
  • Мнения: 9 990
ОК де. Аз такова нещо не съм виждала, след години градинстване, сега в училище пък още по не.
Проблемът тук е бил в госпожите, които са организирали подобна глупост, а не в родители-подаръци-деца.

# 481
  • София
  • Мнения: 39 162
При голямата имаше ИЗРИЧНО правило да не се отварят подаръците в градината.

Сега пък е друго - подаръка остава в градината, така че гледаме да е нещо нормално на цена и подходящо.

# 482
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Не се отварят разбира се. То затова се получава така  - за някои хора да е важно да е голямо и да лъщи.
Какво има вътре не можеш да знаеш. За описаното от мен - видях го понеже беше пуснато в просторна торба и е имало драма драма.

# 483
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Сега пък е друго - подаръка остава в градината, така че гледаме да е нещо нормално на цена и подходящо.

Преди години и в нашата детска градина беше така.  Peace

# 484
  • Мнения: 37
мисля, че трябва да се забрани носене и ползване в час и междучасие на телефони, смарт и др. фони
телефон само за връзка с родителите и униформа за децата /но хубава и стилна/ - а едно време бях толкова против униформите.... newsm78 сега виждам, че тези неща са важни и добри

# 485
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
мисля, че трябва да се забрани носене и ползване в час и междучасие на телефони, смарт и др. фони
телефон само за връзка с родителите и униформа за децата /но хубава и стилна/ - а едно време бях толкова против униформите.... newsm78 сега виждам, че тези неща са важни и добри

Само ползването е достатъчно да се забрани.  Peace
/как ще се забрани самото носене, кой и как ще проверява дали се спазва забраната/

# 486
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
Само ползването е достатъчно да се забрани.  Peace
/как ще се забрани самото носене, кой и как ще проверява дали се спазва забраната/

Как кой? Мислиш ли, че са далече времената, когато на входа на училището ще има скенери за метални предмети?

# 487
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
...
Само ползването е достатъчно да се забрани.  Peace
/как ще се забрани самото носене, кой и как ще проверява дали се спазва забраната/

Как кой? Мислиш ли, че са далече времената, когато на входа на училището ще има скенери за метални предмети?
Как не се сетих?  smile3555

# 488
  • София
  • Мнения: 1 508
мисля, че трябва да се забрани носене и ползване в час и междучасие на телефони, смарт и др. фони

А какъв е проблемът да се носи? Имам предвид телефон, не някакви други неща, на които не им е мястото в училище. Нека си седят изключени и прибрани през цялото време, да се включват само когато детето трябва да се свърже с някой от родителите си, пък ако на родителите им потрябва, спокойно могат да се обадят на класния. Не разбирам, какво е това вторачване в марка, модел, цена и т.н., обаче телефонът си е необходимост от една определена възраст нагоре (при нас беше от 2 клас, когато започна да пътува извън града, понякога и с преспиване). Изключва се на влизане в училище и се включва на излизане след часовете, а преди и след училище си има и полезно приложение - дарява изминатите километри за благотворителни цели - http://www.walk2help.com/

# 489
  • София
  • Мнения: 3 824
Е, как какво, Jarrita? Още има хора, които мечтая всички да сме еднакво бедни и нещастни.  Почти трийсет години минаха от тъмните соц. времена, когато уж всички трябваше да сме еднакви и нямахме свободата да мислим самостоятелно (по-точно да изразяваме мислите си), а още има хора, които плачат за тия времена. Плачат за мизерните заплати, мечтаят да чакат за кола 10 години и за апартамент 20, да не могат да излязат в чужбина, да се редят на километрични опашки, когато в магазините са "пуснали" нещо по-така. Честно казано и аз не мога да го разбера това, но явно се предава по наследство, защото много от тези овце са родени след 85та. Забелязала ли си колко често тук излизат излизат теми от рода на тази - трябва ли децата да са различни? Ами те са различни. Времената, когато всички бяхме еднакво бедни и нещастни, за щастие отдавна минаха Simple Smile
Скоро имаше едно изключително нелепо предаване "60те срещу 70те (години)" - група 20 годишни трябваше да отсъдят кои години били по-"готини" в България. Отсъдиха 60те - ами това са годините, в които концлагерите за работели на пълна пара, убивали са десетки политически затворници на дена само за кеф. Западната музика е била абсолютно забранена, а притежателите на плочи са били пребивани, някои са попадали в концлагерите.

# 490
  • Мнения: 5 259
Ти добре ли си? Иди в Англия, в Германия или в която искаш нормална страна и виж как децата носят телефони и таблети от първи клас, как се окичват с пера и хризантеми като фолкпевици още от 7 годишни  ooooh!
Да се простивопоставяш на кича, на простотиията и на селската показност не е мечта по соца и не е желание всички да сме нещастни. По-скоро е мечта за някакво ниво на културата над морското равнище, за някакво чувство за мярка...

# 491
  • София
  • Мнения: 3 824
Верно, че това беше лирично отклонение, но не е съмсем извън темата. Да вземем училищата в България - тук без телефон няма да си изпратя детето в общинското училище. Телефонът не е кич, той е необходимост, защото никой не носи реална отговорност за децата. Между другото в Англия дали се дразнят толкова хората на чуждият просперитет, колкото тук? И дали родителите обръщат толкова внимание на вещите на чуждите деца както става тук?

# 492
  • Пловдив
  • Мнения: 580
    Мне въобще не се дразня на чуждия просперитет. Нито пък ми е фикс идея. Единственият ми проблем е, че в междучасията се играят игри на смартфоните и децата не успяват да подготвят необходимите помагала за следващия час. Това е и причината, поради която пращам децата си на училище с обикновени телефони.
    А относно Английските училища надали доста майки тук в България биха приели безпрекословно изискванията.  Ама студено му било на детето и искало ботушки на краката - в униформата са включени обувки. Ако се появи обуто с ботушки, ще бъде върнато до превеждането на външния вид съгласно изискванията. Обици не са разрешени. Телефони- абсурд.
Такива поне са условията в училището, което посещава племенницата ми.

# 493
  • София
  • Мнения: 1 508
   А относно Английските училища надали доста майки тук в България биха приели безпрекословно изискванията.  Ама студено му било на детето и искало ботушки на краката - в униформата са включени обувки. Ако се появи обуто с ботушки, ще бъде върнато до превеждането на външния вид съгласно изискванията.
Децата сигурно си имат шкафчета, не би трябвало да е проблем да ходят с ботуши, когато е студено и на място да си обуват обувките.
Обици не са разрешени.
Всякакви обици или само големите? Малките обици тип "медицински" ми се виждат напълно допустими, абсолютно дискретни и ненатрапчиви, не виждам причина да бъдат забранени.
Ако осигуряват транспорт преди/след училище, няма лошо, но ако учениците се прибират сами или ги прибират родителите, такова изискване ми се вижда абсурдно в тези неспокойни времена, трябва да има постоянна възможност за контакт в случай на необходимост.

# 494
  • Пловдив
  • Мнения: 580
     Племенницата ми е още мъничка - 4 годишна първокласничка. С обувки ходят от къщи, защото няма къде да се преобуват. Обиците ги смениха с най- миниатюрните златни медицински, за да не се запушат дупчиците. Да, карат ги и ги прибират родителите. То и в нашето училище е така, всички ученици се карат и прибират от родителите, ама няма дете без телефон. Не съм против телефоните.  Против съм когато смартфоните се ползват в училище основно за игра.

Общи условия

Активация на акаунт