Веганството - да споделим опит - 12

  • 51 459
  • 744
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 685
По отделно Wink

# 16
  • Мнения: X
И от мен      bouquet   за темата!
Веднъж пробвах да направя майонеза от соево мляко и стана много рядка....

# 17
  • Мнения: 268
Здравейте,от 5 години съм вегетарианка,а от съвсем скоро и веган.Малко съм притеснена относно набавянето на всички хеобходими хранителни вещества ,та искам да ви попитам дали взимате някакви добавки,като водорасли ,растителен протеин или нещо друго?

# 18
# 19
  • Мнения: 9 991
Относно гастрита . Майка гледала предаване в което казали , че подправката Ким , помага за стомашни проблеми . Ядяло ли се от нея и можело да се яде всичко . Та купих , майка пи и каза , че наистина и е минал корема .Струва 0.25 лв. , който иска да пробва.

atyty и аз се пъна да съм веган , но не ми се отдава много . Протеини има в бобовите , не са ти нужни добавки. Поспрях млечните и ми се изчисти кожата , но още съгрешавам . Яде ми се пустия кашкавал и това е , масло на препечена филийка и шарена сол ммм.  Embarassed Добре , че и суетата ми да ме стимулира .

Да попитам някой , правил ли си е такова сирене : http://vanillka.com/2013/01/09/vegan-parmesan-and-quick-pasta/

# 20
  • Мнения: 5 713
Аделинда,
на твое място бих си яла и кашкавала и маслото.
Сега вече могат да се намерят качествени продукти.

# 21
  • Мнения: 9 991
Аделинда,
на твое място бих си яла и кашкавала и маслото.
Сега вече могат да се намерят качествени продукти.

Ям го , но не с чиста съвест , но ми е вкусно и рядко. Така беше и първия ми опит да стана вегетарианка , който беше неуспешен преди години. Четох , че млечните слузо-образуват и от там се объркват хормоните и излиза акне . Сега като не ям , наистина не ми излизат пъпки , хапна ли малко и пак .Наистина му търся подобаващ заместител ,  кухнята ми 10 години основно е била кашкавали , сирена , млека и подобни  .

# 22
  • Мнения: 268
Аз от един месец не ям и млечни,но не ми и липсват.Преди съм правила също дълги периоди без млечни.Чуствам се много добре,но има един " страничен ефект " Simple Smile,че качих няколко килограма и каквото и да правя не мога да се отърва от тях. От време на време си купувам тофу,не знам дали е читаво,но успокоително ми действа ,че на опаковката пише без ГМО.

# 23
  • Мнения: X
Здравейте,от 5 години съм вегетарианка,а от съвсем скоро и веган.Малко съм притеснена относно набавянето на всички хеобходими хранителни вещества ,та искам да ви попитам дали взимате някакви добавки,като водорасли ,растителен протеин или нещо друго?
Аз ям масло, сирене, кашкавал рядко....
Имам MSM, Мака и конопен протеин на прах, като се сетя, слагам по 1 ч л в шейковете.
Имам и спирулина на прах, смесила съм малко с хималайска сол и така си соля салатите.
Смесвала съм сол и с други водорасли, сушени, смилам ги в кафемелачката и при солта.Добавяла съм хиджики, араме...
Харесала съм си няколко рецепти за салати с водорасли от сайта на Вери, ама все не мога да стигна до тях ....    Grinning  сега у дома се скъсват да ядат домати.

# 24
# 25
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 824
Единственото сирене, което ми се получи читаво, беше от бадеми. Правих си бадемово мляко, а от остатъка, след прецеждането си направих меко сирене, нещо като сирене крема. Опитвала съм да правя тофу, но ми се получи само първият път, а после по марлята не остана почти нищо, та след два поредни фалита се отказах. Сега купувам тофу, рядко обаче, защото ми е безвкусно. Добавено към слати обаче,има приятен ефект и засища.

# 26
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
направих майонезата с нахутено брашно - и месоядният ми мъж я одобри  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 685
направих майонезата с нахутено брашно - и месоядният ми мъж я одобри  Mr. Green

И моя така, дори ми каза, че ако му правя такива вкусотии и му взимам сейтан по-често, ще се откаже от месото.  hahaha

# 28
  • Мнения: 16
Офффф,  с моя мъж удрям на греда. Голям каприз е. Единственото, което харесва и иска да му правя е хумус. Днес правих кюфтета от елда и овесени ядки и заради него ги изпържих даже, иначе щях да ги опека ама тц - не ги хапна. Малката много ги хареса и изяде три. За утре замислям фалафели и тахини сос. Да видим кво ще стане. newsm17  Иначе не е голям фен на месото, ама тия млечни  newsm61

# 29
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
сейтан не ми харесва и не ям. много ми скърца по зъбите.
мъжът ми не яде всеки ден месо, готвя рядко. когато му се дояде му казвам да иде и в обедната почивка да си купи нещо.

иначе яде хомус, фалафели и други подобни неща. вечер сяда и яде, без да пита какво е. казва, че по-добре да не знае, ако знаел какво е можел и да не може да го глътне. т.е. всичко е в главата...

Общи условия

Активация на акаунт