Веганството - да споделим опит - 12

  • 51 466
  • 744
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 5 193
Изпуснах ви.   Crazy Вместо запис да кажа какво сготвих днес. Не, че е голямата манджа Mr. Green, ма стана страшно вкусно: в тавичка се нареждат нарязани на кръгчета паталджан, чушки, лук, домати и чесън; като станат готови се посипва с магданоз. Ном ном.  Mr. Green

# 31
  • София
  • Мнения: 1 402
обожавам такива гювечи и смятам да спретна нещо подобно  Crazy  искаше ми се да сложа иконка на доволно прасенце каквото се чувствам, но такава, уви, няма  Joy

# 32
  • Мнения: 5 713
Свекърва ми ни готви подобно ястие няколко пъти като и бяхме на гости - в гювеч и без чушките. Обаче май повечко мазнина ползваше и ни го сервираше с хляб.
На патладжан върви много също така босилек - пресен и сушен.

Ето прасенце Wink :
 Animal Pig

# 33
  • София
  • Мнения: 1 402
благодаря, Вери Grinning от 100 години пиша в бг-мама и сега виждам [още] под списъка с емотикони  ooooh!

ето значи  Animal Pig, видях, че има и доволно слонче, в чиято категория май също се вписвам   261uu

и аз да се похваля с една сполучлива манджичка: задушавам гъби, моркови и лук, доливам вода, добавям на ситни кубчета един малък картоф и 2-3 лъжици ориз (не ме бийте за комбинацията - вкусно е и не е големи количества Simple Smile; като е почти готово добавям домати, мазнина по вкус и когато обичате да я слагате; сред задължителните подправки са няколко листа дафинов лист по време на самото варене - той убива сладостта от картофа, ориза и морковите; черен пипер на вкус и накрая - пресен магданоз - става ароматна и вкусна, може да е по-гъстичка, може да е и като супа; няма застройки или запържване на брашно, за да се "закашва"

Последна редакция: ср, 11 сеп 2013, 10:10 от Dao

# 34
  • Мнения: 490
извинявам се ,че така нахлувам във вашата тема,но ми е страшно интересна и се престраших да пиша . много искам да си направя сладко от шипки,намерих рецепта,която е с мед ( защото неискам да използвам захар, а не съм сигурна дали с кафява захар и меласа ще се получи.)

Искам да попитам обаче мислите ли ,че ще стане сладко със сушени шипки,защото всички рецепти са с пресни шипки newsm78

# 35
  • София
  • Мнения: 1 402
нямам никакъв опит с шипки; в случая единственото ми притеснение е, че ако в рецептата ти има термична обработка, медът няма да я понесе (обикновено е продължителна, макар и не на макс температура), медът става токсичен при загряване - така съм чела, най-малко полезните работи вътре се разпадат

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 26 692
...не мисля,че би се получил от сушени шипки,а като не искаш захар може да ползваш гроздов сок...не съм правила,но знам,че става

# 37
  • София
  • Мнения: 5 193
Дао, много ме разсмя с това прасенце!  Laughing Hug
oni , пресни шипки има сега, можеш да намериш по пазарите.  Peace За меда и аз не мисля, че е добра идея.

Аз днес мислех да пронвам нахутената майонеза с нахутено брашно, ма го свършили.  Crossing Arms Ще набиваме гъбена супа тогава.  Mr. Green Е милото много ясно ще си метне една пържолка. Минимум.  Crossing Arms

# 38
  • Мнения: 9 991
Правих майонезата с нахутено брашно , стана перфектна ♥. Кашата ми стана рядка , после топла я пасирах , последно сложих лимона , като изстина стана пухкава .

# 39
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 838
А, страхотни манджи! Ами прасенца или не, без хапване не може Grinning
Аз три дни съм на нахут. Първо варен, после на кюфтета, останах последните две, за тази вечер. Забравих, че моята половинка не бива да яде варива(боб, нахут, леща и подобни) и направих като за двама. Не ми се змаразяваше, та...  Sick Ама взе да ми излиза през ушите.
 Тази вечер пекох на грил тиквичка и патладжани, та малко да сменя менюто.
Ади, как е на вкус? Не се ли усеща специфичният вкус на нахут?
Писали сме заедно, та дописвам поста си  Hug

# 40
  • Мнения: 9 991
Ади, как е на вкус? Не се ли усеща специфичният вкус на нахут?

Ако към мен е въпроса/ така или иначе ще отговоря Embarassed/ . По-хубава ставя от соевата купешка  такава, правих на  руска салата .Количеството става задоволително .Мисля може и да се разнообрази в чесън и с нея да се гарнират патладжани и тиквички на скара , които преди много обичах с чеснов сос, майонезено млчения . Мисля другия път да пропусна горчицата , но не знам дали не  е важна съставка за консистенцията.

# 41
  • Мнения: 16
adelinda, как се прави нахутена майонеза?

# 42
  • Мнения: 9 991
adelinda, как се прави нахутена майонеза?

Oт тази рецепта някоя я беше дал в по преден пост : http://stefibozhilova.com/?p=420
 Аз малко се бях притеснила за резултата , но съм правила хайвер от грис и технологията е почти същата и малко импровизирах . Кипнах водата, малко по малко от даденото количество , брашното разбих на каша . Сваля се водата от котлона ,соли се , прибавя се кашата докато се бърка постоянно за да не става на бучки , след което се връща на огъня и пак се бърка докато се посгъсти и сготви. Слагах на око брашното и кашата ми стана малко по рядка от очакваното . Поохладено но още топло сложих мазнината като смесих зехтин , олио и малко сусамово олио, горчицата и пасирах . Тогава малко шупва , но не много . Изцедих сока на половин лимон и прибавих и пак пасирах и го оставих да изстине . Резултата беше хубава пухкава майонеза.

# 43
  • Мнения: 16
Благодаря Simple Smile аз хем съм разглеждала този блог
ще се пробвам и аз да направя. Само дето не знам що е туй медена горчица, ама дано чичко гугъл знае.

# 44

Общи условия

Активация на акаунт