ТЕЛК и започване на работа

  • 106 814
  • 869
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 18 685
Оставаш в същата група и не се променя Фри.
Може да подадеш молба за преизчисление.

# 646
  • Мнения: X
Благодаря! Ще подам молба за преизчисление.
А размерът на пенсията влияе ли се от годините стаж и размера на внесените осигурителни вноски? Би трябвало да се влияе?

# 647
  • София
  • Мнения: 18 685
Да,да.
За  преди 97 незнам,че съм малка Simple Smile

# 648
  • Мнения: X
Интересно Simple Smile
Ако пенсията не се променя като оставам в същата група, значи процентите нямат никакво значение? Защо въобще минаваме на комисия и харчим парите на държавата за хартии???
Сори за серията тъпи въпроси, но наистина съм изненадана.
Добре, че не се впрегнах за комисията и не се юрнах по прегледи и изследвания. От всичките прегледи които ми искаха направих само ендокринолог и контролния в онкологията и това е. Нито невролог, нито АГ, нито някакъв скъп уред за неврологични, нито хирург, нито ортопед. Еле пък костна плътност как пък не.

# 649
  • Мнения: 47 963
Преизчисление не се прави автоматично, трябва да подадеш в НОИ. От това вероятно ще се вдигне пенсията поне малко

# 650
  • Мнения: X
Да, Хепи, ясно.
парадоксалното е не че не ми се вдига пенсията, а че не ми падна, като ми паднаха процентите. Т.е. и с 64% и с 50% пенсията е една и съща.
Тия в НОИ и в ТЕЛК са много откачени, честно. Егати и законите егати и промените. Ми направо да казват - ти си 1група, ти си 2-ра, ти си трета... какви са тия смешни сметки и проценти.... Хората се трепят да ходят по лекари и да събират документи и изследвания заради тия комисии и да харчат луди пари за прегледи. А някои дори си плащат и потребителска такса  Grinning

# 651
  • София
  • Мнения: 18 685
Да,аз си плащам потребителска.

# 652
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 678
Аз съм подавала в НОИ за преизчисление, осигурявам се на прилична сума, но резултат нямаше никакъв, нищо. И никой не може да обясни нищо, само ме препращат от врата на врата и пак нищо. Сега мисля да ползвам услугите на пенсионен консултант, те си знаят какво да правят. Аз нямам сили и нерви да се занимавам с тях повече.

# 653
  • София
  • Мнения: 18 685
Аз подавам онлайн през сайта.
Увеличението беше 5,14 лв.дойде ми и писмо с куриер.От кога влиза в сила и там другите глупости.

# 654
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 678
Къде се подава онлайн? За колко време са тези 5 лв увеличение? За 1 г. ли? То смехория...

# 655
  • София
  • Мнения: 18 685
В сайта на НОИ има опция,трябва да се сканира лк само и попълваш.
За 1г.е това да.

# 656
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ами Фри той минимума е 176 лв. и стотинки под това не можеш да паднеш.
И да тъпо е 50% до 70% е все тая за пенсията ти. Аз също се бях осигурявала на прилична заплата, а пенсията ми е минимална, сега ме осигуряват на минимума и хич няма да отида да се разправям, няма смисъл. Само при социалните си подадох за двайсетината лева, та барем си закръгля  на 200лв.

# 657
  • София
  • Мнения: 930
Преди години в НОИ ми обясниха, че на инвалидите с много малък или никакъв стаж, но имащи право на социална пенсия за инвалидност, като им изчисляват пенсията, тя се получава много ниска, но поради това, че не може да е под минимума, им го дават. И тези хора трябва да работят не знам колко години с не знам каква заплата, за да може да достигнат реално този минимум. И чак след това, като продължават да работят, при преизчисляване може да получат повишение.
Аз подавам онлайн през сайта.
Увеличението беше 5,14 лв.дойде ми и писмо с куриер.От кога влиза в сила и там другите глупости.
Не знам, тези 5,14 лв не са ли дето вдигнаха всички пенсии от 1 януари?

# 658
  • София
  • Мнения: 18 685
Не,не това ми е от преди 3 години.Сега съм майчинство и нвма смисъл да подавам.

# 659
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Преди години в НОИ ми обясниха, че на инвалидите с много малък или никакъв стаж, но имащи право на социална пенсия за инвалидност, като им изчисляват пенсията, тя се получава много ниска, но поради това, че не може да е под минимума, им го дават. И тези хора трябва да работят не знам колко години с не знам каква заплата, за да може да достигнат реално този минимум. И чак след това, като продължават да работят, при преизчисляване може да получат повишение.
Аз подавам онлайн през сайта.
Увеличението беше 5,14 лв.дойде ми и писмо с куриер.От кога влиза в сила и там другите глупости.
Не знам, тези 5,14 лв не са ли дето вдигнаха всички пенсии от 1 януари?

Не знам до колко е вярно това с минимума. Имам 17 год. стаж и в момента на пенсионирането си бях далеко от минималната заплата, но въпреки всичко взимам минимума.

Общи условия

Активация на акаунт