"Есен настъпва, а МАРТ е далече, но в корема на мама тупти малко човече "

  • 18 959
  • 685
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 80
Здравейте,днес и мен успяха да ме изнервят,като слушам половин час лекция от свекъра как до 2рия месец не трябвало да се използват памперси  #Crazy ,а пелени,как на детето му се изкривявали краката и една камара глупости и теории,направо неродени петко,а вече акъл ми дават.Аз му викам кой ще ги пере тея пелени и той вика ами ти кой друг направо ми идеше да метна нещо отгоре му.
Аз се запалих едно хубаво,а той продължаваше да ме дразни,цял свят си гледа децата с памперси нашето трябва да е с пелени  smile3515
Иначе нямам търпение вече да усетя бебчето да мърда,стори ми се че на няколко пъти го усетих ама не знам от него ли е.
Колкото до повръщането при две прятелки беше постоянно и се оказа,че и двете имаха проблеми със Жлъчката,морско момиче преди имала ли си проблеми със стомаха?По добре се консултирай с лекар..

# 646
  • Мнения: 226
kiksi007 , трябваше да му извадиш една усмивка и да кажеш "разбира се"  Mr. Green и да си го преместиш в другия крачол... много ясно, че няма да переш пелени, ама защо трябва да му обясняваш на човека  Hug Правиш си каквото знаеш и това е, надали ще го убедиш в правотата си!

# 647
  • Мнения: 80
ЙоТо говориш като моя приятел,той също все това ми повтаря,да не обръщам внимание,ама какво да направя като понякога паля от раз,то за това и на някои хора явно им доставя удоволствия да ме дразнят.

# 648
  • Мнения: 218
Момичета аз съм здрава като магаре....(освен гинеколкогичните проблеми де)...каквото и да е ще го изтърпя с радост.Аз и без друго съм кифла,та взех да се постопявам  Shocked Иначе със сигурност не съм се обезводнила,защото пия по 2 литра вода(е нали нещо трябва да ги разрежда тия киселини).

А аз темата за нероден петко съм я забранила....и на мама и на свеки.И като ги слушам от сега как ми се канят да идват да ми помагат,да къпят бебе и т.н.....чудя се как да им кажа,че НЯМА ДА СТАНЕ.После като поотрасне ,тогава ще ми трябва помощ ,сега няма да дам с пръст да го пипнат Twisted Evil

# 649
  • Мнения: 9
Добро утро кокиченца   bouquet Наистина 1 ден ме няма и изписвате света Laughing Ще се изкажа само по въпроса с гледането. На свекърва ми няма и с пръст да дам да пипне детето, тя неините 2 не е могла да изгледа, голямото го е оставила на 7 месеца да го гледа баба му за да може тя да върти любов и да размахва опашка като разгонена кучка из града. Моята баба ( на баща ми майка му) също няма да го докосва, лично ми е разказвала с гордост даже как е щяла да ме удави на няколко пъти докато ме къпе като бебе. Другото бабе е герой ще и бъде 8мо бебе за гледане там притеснения нямам освен че е далеч, но поне като ида да почивам на село няма да му мисля има ли кой д гледа малкото Laughing Основно разчитам на мойта мама за първоначално обучение - кърмене, къпане, хранене и т.н. имам само 1 притеснение да не се каже че от нея не мога аз да се доредя до детето си, защото я усещам как и се гледа малко дете, ама ще има кажа да сии направят и те 1 не е толкова стара Joy само на 43 е все пак Hug

# 650
  • Мнения: 80
морско момиче,имаш много здрава теория с бабите ,не знам и аз как ще успееш да ги държиш на разтояние
Laddy D много здраво проучване си направила на семейната история.И аз бих се доверила на мама,е и на свеки (все пак толкова деца е изгледала).Ама на мама най-вече,толкова комшийски деца е изкъпала,то ако не на нея на кой друг.
Вижте моя мъж какво клипче ми е изпратил снощи на фейса http://dama.bg/article/krasotata-na-zhivota-v-5-minuti-video/537/    имам чувството,че още малко ще го удавят това бебче.

# 651
  • Мнения: 9
Боже пълно е с всякакви индивиди Crossing Arms аз какво клипче гледах на 1 педиатър как буквално бие и мята бебето като кукла, ако го пусна ще ви разплача, та ще ви го спестя

# 652
  • София
  • Мнения: 183
Предната бременност киселините се появиха към края. Беше кошмарно, спях полулегнала. Изписаха ми тогава Талцид, но не ми помагаше. Само лъжичка сода, разтворена във вода. Сега рано рано се появиха пустите му киселини, поне са епизодични, но каквото изпиех го връщах. Сами отшумяха, да видим до кога. Но Талцита го изхвърлих, защото видях, че съдържа алуминий  ooooh! Но най-доброто си е содата.

кикси, хич не се хаби да убеждаваш някого в правотата на своите разбирания. Понякога имам чувството, че го правят, за да те дразнят и като видят, че палиш, още повече се надъхват. Аз пък почвам да използвам казаното от доброжелателите и го обръщам на майтап, което ги влудява. Кажи на свеки, че идеята с пелените е добра и ще разчиташ на помощтта им в прането.  Laughing А някои наистина мислят, че са прави и ти се чудят на акъла. Хора разни.

Лейди, защо си мислиш, че ще имаш нужда някой да те учи на нещо?! Това, че някой има дете не значи, че го е гледал по най-добрия начин, та и акъл да ти дава. Майките ни са гледали деца преди 20-30г. и без да имат това изобилие от информация, което ние имаме сега. Аз като родих бях подкована с инфо повече от майка ми и свекърва ми, чак аз им обяснявах. Къпането пък не е философия, още в болницата показват как се прави. То не ч е е сложна технологията, колкото да се престрашиш да подмяташ бебето. С кърменето пак в болницата можеш да помолиш акушерките да ти помогнат. За храненето по-добре не разчитай на старото поколение, много са различни сега нещата. Но най-помага собственото ограмотяване от нета. Да не казвам на бабите колко са им остарели понякога разбиранията. Според мен става по-зле, ако трети лица бъдат допуснати да дават акъл. В един момент набираш самоувереност и започваш сам и адекватно да взимаш решения, а те продължават да дават акъл, щом веднъж са получили зелена светлина за това. На мен като ми предложиха помощ след раждането им връчих домакинските задължения, за да мога аз да се занимавам само с детето. Сега даже предпочитам да сме си само четиримата.

# 653
  • София
  • Мнения: 54
Абсолютно подкрепям myliliза помощта.   Peace
Морско момиче,  не си сама   Hug. При мен гаденето сякаш се е влошило последните дни.  Мога да пия само газирана вода,  и то малко.  Така бях и с предишната бременност,  чак след като родих се оправих. Дано при теб да не е така Hug И да, аз по принцип имам проблем с жлъчката,  може и да има връзка. .. Thinking

# 654
  • Мнения: 9
Е да и аз съм съгласна като цяло с твоето мнение, но все пак имам в предвид че няма да бъде лошо някой а ми каже и покаже вече в по-спокойна обстановка, не в болницата, как точно, че не е страшно да го хванеш тук или там това мъниче, абе по скоро психическа подкрепа, пък и майка ми е досущ като мен, по скоро аз като нея де Laughing , не обичаме да ни се бъркат прекалено много, това искам да кажа, че първоначалния шаш и паника надали ще мога да преодолея сама Joy, не че и аз не съм била акушерка на котета и кучета и съм ги гледала и хранила дори, без да се замислям че мога да ги "повредя" някак, ама като е за истинско бебе си е страшничко  newsm78 ама и аз какво обяснение дадох дано сте ме разбрали hahaha

# 655
  • Мнения: 303
здравейте мами  kiksi007 клипчето е много  сладко много мило ми стана . За гледането и къпането на бебо аз май ще съм си сама  все пак от  майка ми сме на 300 км. а като  Laddy D на  свекърва ми с пръст няма да дам да ми пипа детето , надявам се с мм да се справим и сами или поне 2 -3 дни да ни по досажда майка ми  Simple Smile  хубав ден мами   bouquet

# 656
  • Мнения: 0
Мацки гледам весело е било вчера.

Виви за киселините пий газирана вода /най ми помагаше на Горна баня/, ако забелязваш от кой храни ти се получават ги избягвай. Ако са предимно вечер и като легнеш, гледай поне два часа преди това да не ядеш. А пък ако е нетърпимо положението се консултирай а АГ или с гастроентеролог направо. Да не би да е някой рефлукс.

Морско момиче много неприятно, няма ли поне някой храни които ти понасят. Да не те плаша но има бременни които повръщат до края. Дано не си от тях. На бабите директно им кажи, няма какво да се чудиш. Аз с първото дете бях категорична, ние с ММ се оправихме идеално и сами.

kiksi007 има пелени за многократна употреба, по различни са от едно време и доста скъпи. Но ако си привърженик и ти хареса идеята свекър ти може да купи като толкова иска.

Лейди Д като ти го дадат в болницата и бързо ще се научиш кое как се прави, ще забравиш за страховете и притесненията. С практиката нещата стават по лесни, но няма нищо трудно и страшно. Като ме преместиха от реанимация в стая, ми го донесоха, взеха си пелените и ме оставиха сама с голо ревящо бебе. Е справих се, нищо че не бях пипвала бебе преди това.
Този път като ни изпишат с бебето, в болницата ми е все едно кой ще дойде, но искам да се приберем вкъщи само с ММ и децата и поне два дни да не виждам никой /основно баби и дядовци/. А дано се сбъдне.

Tiny важното е да си добре за да можеш да си гледаш после бебчето. Нищо че няма веднага да го гушнеш или кърмиш. Малкия го гушнах истински чак на третия ден след раждането, а да кърмя не ми дадоха заради хапчетата, но въпреки това имам най прекрасното и щастливо дете. Сега пак ще е така, но какво да се прави, по добре да сме с тях после и да можем да си ги гледаме. Лошия вариант не го мисли.  Hug

zari03 на мен ми се въртят същите мисли из главата, от първия БХС само един хормон ми е висок, ще правя втория другата седмица. Ако пак е завишен, задължително ще правя и амниоцентеза, но се чудя дали и при добри резултати да не направим, за всеки случай.

Последна редакция: сб, 21 сеп 2013, 14:27 от Winter mоm

# 657
  • Пловдив
  • Мнения: 61
Здравейте и от мен тумбачета   bouquet

Ох,тия баби какво ще ги правим,наистина им е голям мерак от сега. Аз обаче хич необичам да ми се месят и съм самоинициативна. За сватбата ни миналата година им скрих шапките,както се казва, дано и с бебка е така. Аз отсега съм почнала да им говоря,че специалистите препоръчват първите дни след изписването мамата,таткото и бебето да са си сами вкъщи и да се напасват с новата ситуация, т.е не ми трябвате да ми къпете детето,да ми давате акъл как да кърмя и прочие  newsm62 newsm62 , но все пак ще видим как ще се чувствам.

Кикси, тоя твоя свекър  Sick .

Йо, радвам се че нещата при вас са се уредили по най-добрия начин   bouquet Твоят мъж наистина много те обича, късметлийка си  Naughty
А ако искаш йога за бременни може да си вземеш на Светла Иванова ДВД, аз си го поръчах и си правя вкъщи - дискът не е толкова скъп.

Морско момиче, много съжалявам за състоянието ти, хайде дано скоро мине всичко  Hug

А за киселините и аз знам ,че содата бикарбонат е най-бързото за справянето с тях.

# 658
  • Мнения: 29
Момичета при мен от вчера вечерта е истински ад. Снощи се скарах със свекъра си или по-точно той ме засегна прекалено много на семейни въпроси, как да им обясня, че моите родители не искат да контактуват с тях не знам вече.  #Cussing out След това беше, че ако той не ни плащал тока и водата и данъка на къщата ние нямало как да се оправяме  ooooh! Да не ви казвам какво ми се струпа на главата, а моя стоя и мълча. Думичка не обели, станах от масата качих се на етажа и се разревах. А днес майка ми ми съобщи, че са и открили киста на гърдата. Не и стигаше кистата на черния дроб, липсата на един бъбрек, високото кръвно ами сега и това. Съжалявам, че и вас натоварвам, но просто ми дойде в повече тея два дни. Навсякъде накъдето се обърнеш проблеми и главоболия, как човек да е спокоен и в кондиция. Извинявайте за дългия пост, но наистина много ми дойде  smile3518

# 659
  • Мнения: 1 481
Magi,не се притеснявай-да ти кажа и аз вчера имах разни скандали на тема пари и сметки и доста се разстроих...  Cry Лошото е,че в момента с мъжа ми не сме в най-цветущото финансово положение и имах известни пререкания с членове от семейството,а и заради бременността приемам всичко много драматично,плаках 1 час! ooooh! Сигурна съм,че всичко с майка ти ще се оправи-аз пък имам притеснения покрай здравето на сестра ми и успях от нерви да си докарам кървене преди няколко седмици!  Sad Много сме чувствителни в момента и това се отразява и на бебчетата,така ,че ако трябва -поплачи си,но гледай бързичко да влезнеш в релси-за твое добро е... Мисли си за хубавите неща от живота!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт