ПЧМГ

  • 38 433
  • 255
  •   2
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 4 032
Поздравления за децата за представлението!И честит празник на училището!





kodbg, вярно излезе предположението ти,  имаме мейл за Русе, което хем ме радва, хем не точно с тези  глупости , които прави щерката напоследък, и се чудя дали въобще да потвърдя ходенето й...

Последна редакция: пт, 14 мар 2014, 22:52 от EliG

# 226
  • Мнения: 4
Благодаря ви! Много ме успокоихте! Давам си сметка, че вероятно драматизирам излишно. Росс и Лени, правя ги тези неща напоследък и както писах, ефектът не закъсня. 
ivokost, и моите първи и най-достоверни впечатления са от дневника на родителската миналия срок, даже дъщеря ми беше сред децата с хубав успех, което беше направило впечатление на майката до мен. Като изключим мат. СИП и двойките по англ. Но ми направи впечатление, че масово имат двойки по англ. и тройки по СИП. От тогава се ориентирам по коментари на дъщеря си единствено.
Ели, оказа се, че мъжът ми им е звънял на същите с готовност да купи откъдето трябва тези дискове, но са му казали, че се теглят безплатно, както е и написано тук: http://www.expresspublishingbg.com/bg/catalog/upper-secondary-and-adults, като паролите трябвало да ни даде учителката. Писал и бил преди няколко дни, но отговор още няма. Явно има някакво объркване в цялата работа. Или са си променили политиката.
Иначе на фона на моите мрачни мисли, детето хвърчи от щастие тези дни покрай репетициите и участието си утре в концерта на училището. Докато аз си скубя косите, че изпусна поне шест часа англ. заради тези репетиции Simple Smile

Здравейте Делфин, това което можете да изтеглите безплатно са само някои от упражненията за учениците, а в трите диска, които са за учителя, има всички текстове и упражнения, записани от native speaker с много готина музика между упражненията. Излових сина ми, че вместо да учи текстовете наизуст срещу компютъра си слуша музиката. Grinning

Ели, да се присъединя към поздравленията за годишнината на ПЧМГ! Браво на училището, браво на децата, браво на учителите и браво на родителите, които осъзнават, че са част от цялото и от тях също зависи нещо да се случи!
Е, Ели ама как няма да я пуснеш в Русе?!? Аз само чакам потвърждаващия имейл и захващаме организацията. Състезанието си е състезание, а пиенето на бира на брега на Дунава + някое и друго чудесно място за купон с децата, което е най-добрата част от състезанието?! Дали в Русе или в София, най-трудното и последно от предваканционната поредица състезания трябва да се отбележи по подходящ начин. (можем да го почнем от днес  Joy)

# 227
  • София
  • Мнения: 4 032
Цвета, мейлът е от вчера, докато развеждах детето по репетиции е пристигнал ,виждам че е адресиран и до родителите на Драго  Wink , още едно дете от 5 клас и 4-ри от 6 клас. За Дунава- ще мисля , така представено е чудесно, но не си падам по олимпийския принцип на участие, където и да било  Confused

# 228
  • Мнения: 1 776
ПМС и за мен не е състезание, в което олимпийския принцип трябва да е водещ..
Но време за подготовка има, разбира се стига да има желание в децата..

# 229
  • Мнения: 84
ПЧМГ са публикували резултатите от третия пробен изпит:
http://www.parvamatematicheska.com/news-bg/165-ruzultati-ot-tret … a-pchmg-2014.html
Тези хора са наистина много бързи!   bouquet

# 230
  • София
  • Мнения: 168
Здравейте,
Много ми се иска да избегна сравняването на училища и споровете, възникнали от това сравнение, но истината е, че при нас стои въпросът СМГ или ПЧМГ след 7-ми клас (дано да имаме такъв избор, това зависи и от представянето на младежа Simple Smile ).
Би ми била полезна всяка информация за обучението в ПЧМГ след  7-ми клас и какви са плановете на ръководството за гимназиалния курс. За мен и родителите, които познавам и се интересуват от тази гимназия е изключително важно да се сформира силен клас с високо ниво по математика и език, добри учители, добра среда и свестни деца.

Благодаря предварително за информацията!

# 231
  • София
  • Мнения: 5 054

Би ми била полезна всяка информация за обучението в ПЧМГ след  7-ми клас и какви са плановете на ръководството за гимназиалния курс.


Довечера има информационна среща в ПЧМГ точно за приема след 7-ми клас.

# 232
  • София
  • Мнения: 168
Благодаря, Prizma! Да, ще отида на тази среща, но ще бъде полезно да има мнения и от двете страни, много ми се иска да се включат и родители на ученици или дори самите ученици от гимназиалния курс.

# 233
  • Мнения: 7 263
Благодаря, Prizma! Да, ще отида на тази среща, но ще бъде полезно да има мнения и от двете страни, много ми се иска да се включат и родители на ученици или дори самите ученици от гимназиалния курс.

Ако зададеш конкретни въпроси мога да ти отговоря.
Но така зададен въпроса ти неизбежно ще доведе до сравнения, вече познати в темата.
Двете училища имат много общи неща и много разлики - въпроса е кое ще бъде по-близко и приемливо за теб и детето ти.


 
Би ми била полезна всяка информация за обучението в ПЧМГ след  7-ми клас и какви са плановете на ръководството за гимназиалния курс.

Това ще разбереш най-добре довечера.

За мен и родителите, които познавам и се интересуват от тази гимназия е изключително важно да се сформира силен клас с високо ниво по математика и език, добри учители, добра среда и свестни деца.

Всичко това е много субективно, макар аз да те разбирам добре какво искаш да попиташ.
Но представи си, че идеята ти за силен клас и високо ниво не съвпадат с моите?!
Като цяло мога да кажа, че децата които остават в гимназията до голяма степен вече са доста съвестни и съзнателни, имат цели и идеи и ученето е все по-сериозен приоритет.
Има много свестни учители, както и такива, които да речем не са точно моите любими типове, но и това е много относително и специфично.
Самата идея за нова паралелка с немски език, засиленото внимание към ИТ сферата за мен говорят косвено, за сериозни планове за повишаване на нивото в гимназиалната степен и за привличане на повече ученици в този етап на обучение.
Най-добрият вариант апропо е във ваши ръце, ако да речем 4-5-6 човека които се познавате и имате сходни възгледи за това какво искате от едно училище /гимназия/ се съберете и решите да запишете там децата си, това би помогнало за сформирането на едно добро ядро. В сегашният 7-ми клас има доста силни деца, част от които вероятно ще останат и в гимназията, но това няма как да разберем ние отвън. Wink


Последна редакция: ср, 19 мар 2014, 16:11 от Lennyh

# 234
  • София
  • Мнения: 168
Благодаря за отговора, Лени! И аз предпочитам да не правим сравнения между СМГ и ПЧМГ, защото това няма да доведе до нищо добро, а  да говорим само за ПЧМГ. По повод на понятието силен клас, съм наясно, че не може да има силен клас от 100 % състезатели или математици, а и не е нужно. Синът ми учи в силен клас, без всички да са супер математици. Представям си по-скоро клас от предимно свестни деца, с добро ниво и поне няколко от тях със сериозен интерес към математиката и възможност да продължат да се състезават.

# 235
  • София
  • Мнения: 5 054
Представям си по-скоро клас от предимно свестни деца, с добро ниво и поне няколко от тях със сериозен интерес към математиката и възможност да продължат да се състезават.

Според мен именно затова е важно да отидеш на срещата довечера.
От една страна ще чуеш /или ще можеш да питаш/ за вижданията на ръководството и относно подготовка и участия в състезания.
От друга страна, обаче, ще се ориентираш донякъде и за интереса към училището - колко родители ще посетят срещата, от кои училища биха дошли нови деца, в каква област са интересите им - предимно езикови или езикови + математически.

# 236
  • София
  • Мнения: 168
Благодаря ви за отзивчивостта! Срещата беше полезна и информативна. Мисля, че сме по-близо до решението за училище Simple Smile

# 237
  • Мнения: 227
http://www.youtube.com/channel/UC0GOxro8T5j5dKoIKFY1XBg/feed

YouTube канала на ПЧМГ, където отново можем да видим изпълненията на децата  Simple Smile

# 238
  • София
  • Мнения: 4 032
Някой би ли внесъл яснота за 4-тия пробен изпит?
Преди време детето каза, че бил задължителен и безплатен, директорско контролно се водело.
Имам мейл от вчера за въпросния пробен изпит с дата и цена от 10лв.
Задължително ли е ходенето?

Да пожелая късмет на децата в Шумен -  индивидуално и отборно! Дано и времето бъде благосклонно - слънчево и тихо!

Редактирам се - има нов мейл, че е безплатен теста Peace

Последна редакция: чт, 24 апр 2014, 20:57 от EliG

# 239
  • Мнения: 3
Здравейте,
може ли някой да ме ориентира от къде мога да си набавя примерни пробни тестове
за изпита след 4 клас в ПЧМГ.
Разбрах, че на 11-ти ще има такъв пробен изпит и искам да се ориентирам за трудността на задачите и формата. Praynig

Общи условия

Активация на акаунт