Великобритания - тема 48 Есенно-Зимна

  • 52 117
  • 727
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 175
Ах, Толумба и ти като мен... И при мен се разви по същия начин  Crazy
И аз ревах с крокодилски сълзи, всъщност с половичо ревахме в синхром.  Mr. Green.  Половинчо е ваден с форцепс и му е леко деформирана главата...това ми беше най-големия страх. Бррр само като си спомня...
Всичко е добре, когато завършва добре. Най- ми е криво обаче, че заради стеклите се обстоятелства  не можах да осъществя тъй чакания и жадуван от мен  контакт  "кожа с кожа".
За четеното: имам още малко да дочета  "Как да отгледаме дете, уверено в себе си" от Паола Сантагостино. За сега съм на такава вълна.  Simple Smile
Днес ще посрещам гости -  баща ми.  Нямам търпение  Heart Eyes. Утре пък ще водим Емма да се срещне с дядо Коледа, дано да не се разреве, че голям срам има от мъжете  Mr. Green

# 676
  • Мнения: 168
я да питам аз училищните специалиси в темата: Моят 7 годишен юнак много трудно си пише домашните. Всичко е с рев, сополи, накрая завършаме с наказния. Домашно, което трябва да се пише за 30 мин го пишем за 4ас и 30 мин. Нерви нямам вече.


Вие как прицедирате с писането на домашно. Дайте акъл
А аз да попитам ,какво ви е мнението за частни уроци на тази възраст. Смятате ли че е рано......
Питам ,защото и ние сме в същото положение

И пак да питам за фирма за превоз на багаж от Варна до Лондон ,че май въпроса ми се изгуби в споровете по -горе

Последна редакция: сб, 30 ное 2013, 18:53 от Florina

# 677
  • Мнения: 657
Lunichkata  ще ти разрешат, не се притеснявай.Аз бях в подобна на теб ситуация.За мен беше трета операция.Две секцио и една гинекологична.Водех се високо рискова.Имах малко разкарване и забавяне на нещата и в крайна сметка родих по спешност.Аз съм мед.работник и навремето като почна филма Спешно отделение все исках да съм там,възхитена от работата им на лекарите.Сега  горе долу  се случи, но като пациент.Родих в 39 седмица с две поставени стероидни инжекции за дробовете на бебето.Важното е да си подготвиш и  да си направиш план за раждане предварително.Не оставай нищо за последния момент и гледай да няма промени.Защото това доведе до спешност при мен.Даже не успях да викна бърза помощ, а с наща кола в трафика с адски болки и изтичащи води.Пожелавам ти успешен финал.

# 678
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 353
Nia7 честито бебче, много усмивки да ви носи.
Маймунка в момента чете Charlie Bone and the Shadow of Badlock  370 стр.това си в взел от училище. Странични читанки са ни спортни вестници,списания, Top Gear и т.н И аз като Мишолина, гледам да чете различна литература, но не бих казала че е book worm.
Аз чета позабравен от мен коледен подарък The Last Gospel.
Кремена до миналата година и аз имах същия проблем, изприщвах се като чуех домашна. Видях се в чудо и то продължи около 2 години. В нашето училище имаше клуб след заниманията, в който можеш да си напишеш домашната, принудих се да го запиша там след разговор с учителката му. Помогна, но за кратко. След това минахме на специални поощрявания от моя страна и от страна на учителката. Аз бих отишла да говоря с учителите, измислете тактика те ще ти подскажат идеи също. Дръж ги в течение. Моят отговор, е че моето гардже просто го израстна т.е разбра че няма как да не се пишат домашните Laughing
Мишолина много мило ми стана като прочетох за Антон, върна ме няколко години на зад и моят правеше същото Simple Smile
krissanka - ако си добре с езика започни да и казваш думичките, на всичко и всеки каквото видите. То ще си ги събира в "торбичката" и ще видиш после как набързо ще ти прави изречения. Тя в кой клас е сега?
Merry коя е играта? Иска ми се да взема за Коледа хубава семейна игра, която да не изисква включването на техника, а само мозъчни гънки. Миналата седмица бях по вашия вилает за няколко дни, но тичах само по задачи и забележителности. Ако ми се отвори възможност следващия път ще се обадя за по кафе (+екстри) Шу (Шая)  и ти си в списъка.
Golden- Перу и на мен ми е в календара 2015-16 какво съвпадение. Дай да обменим опит, ако имаш желание.
Florina- аз бих си записала детето ако мисля, е има нужда

# 679
  • Мнения: 644
Флорина фирма за превоз на багаж аз ползвам карго и съм доволна.Имат офиси из цял Лондон.А могат и от адрес да ти вземат поръчката.

# 680
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
мишолина, да бяха 10х., с доста над инфлацията се дигат ooooh!. Баланса родитек-учител е различен, за Филип съм по-скоро подържаща роля (т.е. имаш ли да свириш днес? написа ли си домашното? прави спрежение на глаголите по френски, а аз го питам как е на бг, фр незнам..). Лесна и приятна работа.
Докато с Денис съм често в главната роля на обучаващ, направляващ и насочващ учебния процес. На него много му се учи и иска, като свъши по-рано ("Пръв съм, мама") го пращат да помага на децата които не са си свършили задачите/писането. Това ми напомня на мен в 4клас-ново пионерче, изкарала 3-ка по математика и ме пратиха да помагам в къщи на приятелката ми с 2-ката Crazy.
Браво на Антон и на учителките му!!!

Нямам представа какво се очаква да научи тази година,но ми е мн трудно да й задържа вниманието ,да не говорим ,че се прибира доста уморена и съвсем не се получават нещата.

krissanka ето тук виж какво се очаква да учат децата по години в училище
https://www.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_ … lum_11_9_13_2.pdf

И за мен е комбинация училище и родители и ми е трудно да разбера родители обвиняващи училището, че не е добро, а като погледнеш нито са в час какво се учи, нито с нещо помагат и стимулират децата си, но иначе имат "мнение" и мрънкат  Crazy
Merry, надявам се че не визираш мен. Разпознах се защото мрънкам, но определено имам набл^дения какво се изисква и какво се прави или не се прави Wink.

Питър (3г) ми започва pre-school от януари. И той се е научил (сам, да подчертая) на буквите и числата (до 10) вече.  bowuu

# 681
  • Мнения: 948
Здравейте,така като гледам всички сте с доста голям опит тук.Имам дъщеря на 4 г.от септември е на училище,разбира се не знае език.

krissanka - щом вече сте тук - гледай да я събираш с деца, така най-бързо ще научи езика (в библиотеката, имат часове два пъти седмично). Ходи ли на градина вече (поне тези безплатните 3 часа на ден)? А и просто я остави да си рисува и да си играе, тя е само на 4, и без това започват училище безумно рано. Целият reception class е подготовка за училище, ще се научи да чете и пише като е готова. Ако пускаш филмчета от youtube  Mr. Green, Numberjacks и американското Sesame Street са чудесно образователни.

GI - да вземем да се видим ли  Simple Smile пък да си поговорим за инфлацията. За непросветените, Антон и Денис ги дели месец, и с мадам GI изкарахме едно приятно майчинство (много отдавна).

За майките-читанки, дайте да се намерим в goodreads, там си разменяме с приятелките кой какво харесал и препоръчва, пишете ми на ЛС за имената.

Аз пътувам до работа и обратно по два часа на ден; имам време за четене. 1Q84 харесах, но аз харесвам Мураками, не ме притесни. Най-доброто в последната година: Beyond the Beautiful Forevers (Katherine Boo), non-fiction написана като роман; жената е журналистка, книгата отнесе много (заслужени) награди през 2012, за гетата в Мумбай.

Четох нещо много интересно в последната седмица, което ме замисли и е по темата с образованието, затова ще задълбая малко:
Скрит текст:
- новата книга на Malcolm Gladwell - David and Golliath (ако сте чели предишните - Blink, Outliers, Tipping Point, тази е много подобна като формат): голяма и основна идея, много анекдоти, статистики
- едната глава е за "предимства," които в последствие се оказват пречки
- единият пример, който разглежда е за така желаните и добре заплатени СТЕМ-специалности (science, technology, engineering and mathematics). Понеже са толкова трудни, много голям процент от започващите да ги учат, не ги завършват. Той показва как процентът отказващи се е еднакъв, без значение в кой университет ги учиш.
- какво значи това: "най-тъпите" студенти в труден университет, които са по-умни от най-умните студенти на много други места, ще се откажат да завършат мечтаната специалност. Перефразирано: "The likelihood of someone completing a STEM degree – all things being equal – rises by 2 percentage points for every 10 point decrease in the university’s average SAT score. When it comes to STEM majors, most students would professionally benefit MORE from attending a less-competitive, academically less-challenging institution. It’s not how smart you are, but how smart you feel relative to other students in the classroom."
- това е често и обяснението защо момиченцата успяват да научат повече математика, когато са сред all girls. И много подчертава колко е важно човек да си познава детето, преди да го набута в "престижна" среда, за да избива амбиции. Ние ще избираме стратегия за secondary school, вълнуват ме много такива неща
- не много неделно, сори  Joy

# 682
  • Мнения: 6
Оп, здравейте и от мен. Скоро не съм писала, но пък ей ме на.
Това за goodreads е много добра идея, аз постоянно си намирам нови книги за четене оттам. По принцип си чета Исабел Алиенде, имам всичките й книги, страхотни са. A в to-read листа ми засега са And The Mountains Echoed на K. Hosseini, A Tale for the Time Being на Ruth Ozeki и разни други. А пък Мураками нещо не мога да го схвана особено  Thinking
Някой беше питал за Vectone - аз имам тяхна сим карта и си я ползвам да се обаждам до БГ някой път, цените са 1р/мин на домашен телефон и 5р/мин на мобилен.
Иначе при нас всичко си е ок, имаме вече елха (май сме първи на нашата улица), ходя си на тенис всяка седмица, работим..обичайното. Сблъсках се с NHS ама няма да се оплаквам Grinning

# 683
  • Мнения: 82
Момичета, отдавна не бях ви чела, много информация сте натрупали Simple Smile.
За четенето - аз постоянно съм с книга, но откакто сме тук за съжаление не ми остава много време... В момента чета Ад на Дан Браун, не бих казала, че е сред най-добрите му книги.
Понеже и аз пътувам доста до работа, но карам (час и половина в едната посока), преди две седмици 'открих' аудио книгите, изслушах една, не е същото като да си четеш, но определено е ок за уплътняване на времето.
Моят син е У6 тази година, не обича изобщо уикендите Sad, защото учим постоянно заедно - математика и английски. Много ми е съвестно, защото почти не остава време за развлечения; мисля да организирам някакви дейности през уикенда - спорт в местния център, може би и посещения на забележителности (и двамата обичаме). В тази връзка - има ли членове на National Trust или English Heritage, чудя се дали има смисъл и кой от двата да избера...
За езика - освен в училище, и моят син започна да ходи в библиотеката лятото, от там пък - на клуб по шах. Общуването с хора си е най-добре.
От телевизията също се учи много (нарочно не сме пуснали българска, за да не се изкушаваме); но пък от два месеца ни е развалена антената, вече направо забравих какво е това новини...
Хубава седмица на всички и весело приготовление за празниците!

# 684
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
мишолинка да се видим да дискутираме стратегии Wink, ще ти пиша на лични.
Още не сме сложили елхата, гласихме се този уикенд, но не стигнахме до там.

# 685
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
GI, събуди любопитството ми! Сега по-внимателно ще следя постовете ти, да видя дали теб съм имала в предвид  Hug Mr. Green
Ell, това взех. Същата фирма има и още няколко други варианта на парти игри, разгледай и прецени коя ще е най-подходящата за вас.
мишолина, много философски въпрос си подхванала. От личен опит и наблюдения, еднозначен отговор за образованието и училищата няма.
Не знам какво точно грешат тук, но интересът към инженерните науки е много слаб. То и в България много от колегите ми в университета никакъв интерес нямаха, ама майка им и баща им казали и те затова записали, пък и по-лесно приемали, от колкото в икономиката, примерно Crazy Явно повсеместен е проблема. Като знам мои познати инженери пък и инженерни фирми тук какви усилия хвърлят да събудят интереса на децата още в началното училище в тази посока и пак не се получава  Rolling Eyes Подобен проблем имали и с гимназиалните учители и А левълс по математика и науки, все не достигали.
Ние вчера украсихме и запалихме коледните светлини! Днес успях да изпратя скъпия до гарата, напазарувах и водих малката на сноуборд уроци. Много симпатичен батко я учи, но то горкото като е свикнало с ученическия манталитет и не може да се отпусне. Та имахме разговор по този повод, как се учи и как се държат децата в училище и как възрастните учат и се държат, един вид да бъде по-инициативна, да задава въпроси и да пробва, а не да чака само инструкции. Не знам дали ме разбра...
Сега се чудя, да спретна ли едни сладки за утре за офиса и да изненадам колегите след двуседмично отсъствие или да не бъда толкова добра колежка  Laughing

# 686
  • Мнения: 12
БЛАГОДАРЯ момичета за съветите   bouquet разбрах ,че се движим в правилната посока.Най-вероятно аз бързам много,не знам.Може би защото разни познати ми обясняват как техните деца проговорили за един месец,но всичко си е индивидуално и явно при нас нещата не могат да се развият така бързо.Поне разбрах от вас ,че правим каквото трябва ,пък да видим какво ще стане.Ние за Коледа ще сме в БГ и тя е много загрижена дали Дядо Коледа ще я намери там ,за да й даде подаръкът  Grinning Коледно настроение от мен и до скоро!!!

# 687
  • Мнения: 153
Темата за образованието ми е много интересна, дано я дискутирате повечко. Нямам много опит, децата ми са сравнително малки все още но ми е интересно да ги наблюдавам, помагам и насочвам и т.н.
Merry специално за инженерните науки. Лично мнение може и да не съм права, но да се опитваш да направиш инженер от човек на който не му идва отвътре не става. Все едно да направиш музикант от дете което няма желание да свири. Или футболист от дете което не обича да бяга. В днешно време сме затрупани с толкова много информация, че почти е невъзможно да не се събуди интерес ако има такъв. Моето съвсем просто обяснение е че науките са трудни и много малък процент хора успяват да ги изучат и да станат добри учители. От там и недостиг на учители и т.н. Тук не съм учила, но в България от целия поток студенти масово се учеше/преписваше за 3 , знаеха се имената на отличниците защото бяха няколко, от тях колко да са станали учители, а колко добри учители?

# 688
  • UK
  • Мнения: 1 334
http://www.kcl.ac.uk/mathsschool/Home.aspx

ето това училище е създадено като част от инициативата да се засили интереса към обсъжданите по-горе STEM дисциплини и да се даде възможност на талантливи деца да получат математически познания на необходимото високо ниво
това специално започва догодина, но ще има и други пак "закачени" към водещи университети

# 689
  • Лондон
  • Мнения: 449
И аз да се наредя тук с Коледно настроение и големи очаквания за празниците и Новата година Heart Eyes

Отиваме Коледно в Австрия и нямам търпение, да си призная, взела съм си неплатен отпуск за пръв път от десетилетие и ще гледам да се радвам на всяка минута... Аннабел ще е на ски училище, пък ние както дойде Simple Smile

Грозните постове от последните дни няма да ги коментирам Tired

krissanka, аз бих ти препоръчала да вземеш от Амазон едни книжки на Carol Vorderman, Maths and English Made Easy..., те са за Pre-school възраст, 3 до 5 години, и аз ги намерих за много полезни. Колкото повече направите преди да тръгне в Reception, само ще й е от полза, а и имат отстъпки, когато поръчваш повече Simple Smile

За ученето да си кажа, че на нас ни се налага да отделяме много време за занимания... Не зная от къде идва митът за частните училища и това как родителите няма нужда да се занимават и да участват в учебния процес  Rolling Eyes Ние всеки ден се редуваме за домашни, които включват една книга, писане на думи (за тест всяка седмица), решаване на задачи в сайта на Mathletics, около час - час и половина всеки ден след училище, през уикенда отделно, и плюс пианото отгоре... Интересен ми е подходът в нашето училище, никой не те кара да правиш нищо насила, но ако не го правиш, детето изостава, а изоставащите не се толерират... Една много такава тънка, по английски, политика, която работи... но разказва играта на работещите майки ooooh!

Моето дете много си пада по четенето, започна септември на ниво 5, което беше в долния край на класацията в техния клас, после постепенно започна да минава много бързо през нивата, и миналата седмица запозна да носи Chapter books. Учителката подчерта, че напредъкът е огромен Simple Smile Ние нямаме никаква заслуга по въпроса, просто детето иска да чете... Сега дори имат неформален клуб  "Chapter books people", и моето дете е много гордо, че е член...Другите предмети се избутват обаче, и там е моментът, в който ние трябва да участваме, защото само с четене не става Simple Smile Математиката засега и се отдава и тя счита, че няма нужда да се занимава, та трябва да се убеждаваме.

При нас респектът от учителките е голям, моето дете много си обича учителката, както и тези по музика и езици, цитира ги с голямо уважение, виж когато идва до нас, респектът не е толкова голям, оттам и малките трудности, които изпитваме с правенето на домашни.

Последно да кажа за книгите за големи, аз като един бивш книжен плъх, сега много страдам, че нямам време за четене... Вечер заспивам на втората страница, колкото и да ми е интересна темата Embarassed
Една приятелка си поръча книги от Бг обаче, и докато се видим да й ги дам, успях да прочета едната, "Шантарам", и в нея действието се развива основно в Индия, и много ми хареса, искат се и здрави нерви обаче Simple Smile Препоръчвам я на 100%...


Общи условия

Активация на акаунт