Великобритания - тема 48 Есенно-Зимна

  • 52 118
  • 727
  •   1
Отговори
# 690
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 146
Здравейте момичета.
Моля да ми препоръчате компания за трансфер между летищата и до центъра на Лондон.

# 691
  • Мнения: 1 800
Здравейте, дами! Влизам с въпрос, но тъй като се зачетох в последната страница, искам да коментирам нещо свързано с написаното от Мишолина и недоволството от училищата:

Четох нещо много интересно в последната седмица, което ме замисли и е по темата с образованието, затова ще задълбая малко:
Скрит текст:
- новата книга на Malcolm Gladwell - David and Golliath (ако сте чели предишните - Blink, Outliers, Tipping Point, тази е много подобна като формат): голяма и основна идея, много анекдоти, статистики
- едната глава е за "предимства," които в последствие се оказват пречки
- единият пример, който разглежда е за така желаните и добре заплатени СТЕМ-специалности (science, technology, engineering and mathematics). Понеже са толкова трудни, много голям процент от започващите да ги учат, не ги завършват. Той показва как процентът отказващи се е еднакъв, без значение в кой университет ги учиш.
- какво значи това: "най-тъпите" студенти в труден университет, които са по-умни от най-умните студенти на много други места, ще се откажат да завършат мечтаната специалност. Перефразирано: "The likelihood of someone completing a STEM degree – all things being equal – rises by 2 percentage points for every 10 point decrease in the university’s average SAT score. When it comes to STEM majors, most students would professionally benefit MORE from attending a less-competitive, academically less-challenging institution. It’s not how smart you are, but how smart you feel relative to other students in the classroom."
 

Скрит текст:
От лятото се преместихме в район с най-добрите държавни мидъл и хай скуулс за Калифорния (поне според разни статистики  Wink). До тази седмица мислех, че е много добро решение, въпреки, че трябва (за мен е задължително особено за по-малките) да се занимаваме доста с моя първокласник у дома:). Преди няколко дни обаче в разговор с една от майките на съученик, успях да видя и негативите да си в "най-доброто" училище. Тя има и син в хай скуул, който в момента взима SАТ и се подготвя за кандидатстване в университет. Казва, че конкуренцията е жестока. Всички в училището са изкарали повече от 2200 (от 2400 възможни точки) на SАТ. Нейният син планира отново да го вземе, защото не е изкарал достатъчно висок резултат от масовият. Всички деца са овърачивърс, ходят на всевъзможни допълнителни класове и занимания, т.е. дори не могат да блеснат с някакви различни умения и знания от съучениците си. И нищо, че айви-лиг университети (Станфорд и Бъркли) са на един хвърлей от нас, повечето от тези деца нямат шанс да влязат там. Майката се притеснява за сина си и прешър, който е с години. Както се казва бърн аут още преди университет.

Така че, дами, може да не се окаже съвсем лошо, че децата ви са прекалено умни за училищата, които посещават, защото имат шанс да постигнат повече. Simple Smile

Та, питанките ми:

Надяваме се семейно да посетим Шотландия през следващата година. Започнах да събирам инфо и имам няколко въпроса (не намерих тема във форума, но ако има изгонете ме да чета там) към живеещите там или скоро посетили Шотландия. Прочетох, че доста хора дават стаи под наем на туристи, за да си докарат допълнителен доход. Ако това е така, къде да търся такива, освен airbnb? Другият ми въпрос е да препоръчате места за гледане, които не са баш туристически, но си заслужават да се видят? Ако е и живописно, за фотографа у дома, още по-добре. Simple Smile И въобще всичко свързано с ваканция в Шотландия ще ми е полезно. И май това е за сега. Благодаря предварително!

ПС. Забравих да се извиня, знам, че тук често се задават много въпроси и сигурно ви е писнало от такива като мен. Проблема е, че ние обичаме при възможност да общуваме/мингъл с местни, а не да сме само по популярните туристическите части и мисля, че тук бих получила по-добро инфо от туристически сайт.

Последна редакция: пн, 02 дек 2013, 20:45 от benson10

# 692
  • Мнения: 1 860
benson10, погледнете за наемане през този сайт: http://www.sykescottages.co.uk/ Много по-евтино, удобно и комфортно. Ако искате мога да ви дам и номер за евтина каравана в караван парк в Норт Кесок на 10 мили от Инвърнес. Ние това лято направихме една седмица с разходка до Лох Нес и замъка (на който явно няма да науча името), Ландмарк и отделно беше прекрасно за разходки около караваните. Инвърнес е прекрасен град, поне в моите очи и има доста за правене и разглеждане. Пускам два албума със снимки, ако ти се разглежда: Лох Нес, Ландмарк и каравани, Инвърнес. Ако ви се разхожда още повече на горе, може да дойдете и до нашият остров. Няма да се уморя да каня хора, току виж пък някой се излъгал.  Laughing Интересностите не са много, но пък са интересни  Laughing и има хубав къмпинг парк в другата част на острова, уникално красиви плажове и типично шотландско време.  Laughing На пролет сме планували една седмица на Скай. Къща си запазихме през сайта по-горе за 330 паунда за една седмица и изглежда, че една седмица няма да ни е достатъчна, предвид колко много интересни неща за правене предлага това малко място.

# 693
  • Мнения: 500
Benson10,  интересно мнение за обучението в Щатите. А защо след като всички са толкова добри и с високи постижения, не могат да влязат в Айви Лига университетите? Според мен, доброто на селективните училища е, че децата в тях са стимулирани да постигнат повече именно защото съучениците им са на тяхното и дори на по-високо ниво. Между другото наскоро четох, че е нараснал процентът от английските кандидат-студенти които се насочват към американски университети, но това е по-скоро по финансови причини, отколкото заради нивото на обучение.

# 694
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 114
benson10 преди време бях копирала от бгхелп за Шотландия. Слагам го в скрит текс, че е дълго
Скрит текст:
Идеята …….. отдели си един ден за посещение на Stirling, защото градчето наистина си заслужава - Стария град, Stirling Castle, The Wallace Monument ( наистина впечатляваща атракция, посветена на националния им герой с 246 стъпалца за изкачване и красива гледка, която се открива към Стърлинг). Много красив е и паркът на Stirling University, ако си любител на езерца, лебеди, патици и всякакви подобни животинки... най-хубавото е,че градчето е на около час път от Единбург.
А за шотландската столица освен горепосочените атракции, мога да препоръчам и Scot Monument в центъра на града - и тук има доста стъпалца и екстремно катерене в тесни пространства, но преживяването си заслужава. Въобще тръгнеш ли по Royal Mile v старата част на Единбург, която е в Юнеско херитидж лист, всяко нещо си заслужава - Camera Obscura ( криви огледала, интересни истории за миналото на Единбъра), Тhe Scotch Whiskey Experience ( ако си решила д се запознаеш отблизо с правенето и опитването на уиски), Real Mary King's Close (подземни улички в центъра на града, които за мене лично не бяха мн интересни, но пък се водят мъст-сии за града. Задължително се качи на Calton Hill ( близо е до Парламента) - първия им обществен парк, невероятно място, топ-атракшън за мене), както и Аrthur's Seat.
Не видях колко време планираш да изкараш в Единбург, но ако можеш, отскочи и до North Berwick - малко градче, на около 40мин от Единбург, страхотни гледки на острови и скали, спиращи дъха, останките на Tantallon Castle, разходка с лодка до Бас Рок (един от островите), в същото време това е и част от меката на голфа - правиш си разходки,ако около тебе хората размятат стикове  .
Въобще много неща могат да се видят в и около Единбург, стига да имаш време. 


A,да не забравя, има една агенция за екскурзии в Стария град - 3D Loch Ness Experience или нещо такова е името. Доволен съм от услугите им, бил с тях на еднодневно трипче до Loch Lomond, Glen Coe, Great Glen, Loch Ness (cruise из езерото, който се заплаща отделно), за навръщане спряхме в едно дистилъри, където падна голяма дегустация на уиски. Лошото на трипа беше, че се бързаше непрекъснато, времето беше разчетено до минутата и накрая оставаш с усещането, че нищо не си видял като хората, но то за един ден няма как иначе де е. Цената на трипа беше около 30-40 паунда.

Стърлинг е стархотен град, посетихме го последния път като ходихме.nana_cool ти е дала доста инфо, също.

# 695
  • Мнения: 115
benson 10, погледни в Tripadvisor, във форума за Шотландия, разделен е по райони и има много информация.

# 696
  • Мнения: 1 860
Според мен Единбург си заслужава една седмица само за него. Освен чудесната архитектура има голяма Зоологическа градина и не много надалеко от града Deep Sea World, както и ботаническа градина. Този "маршрут" ни е следващият в списъка на нас.  Blush

# 697
  • Мнения: 1 800
Много, много благодаря за полезните линки и информация!  bouquet

nana-cool, благодаря за снимките. Голяма красота! (Това твоето момче ли е? Много хубаво дете) Ние като нищо можем да посетим острова ви, стига времето (не климата) да го позволи. Simple Smile
Инфото за подходящи места с деца ми е много полезна.  bouquet

Уж и в трипадвайзор гледам, не знаех, че има форум. Мерси!

Milada,  става на въпрос за близките айвилиг университети, тъй като само определен брой студенти се приемат от щата и предполагам не могат да са все от едно и също хай скуул.
Най-вероятно имат добри шансове в друг щат, но тогава таксите са по-високи (за out of state) плюс квартира и други консумативи.

Отивам да чета. Благодаря отново!

# 698
  • Мнения: 1 860
(Това твоето момче ли е? Много хубаво дете) Ние като нищо можем да посетим острова ви, стига времето (не климата) да го позволи. Simple Smile

Благодаря!  Hug Заповядайте! До година може и да са свършили с ремонта на замъкът ни и трансформирали в археологическо - исторически музей.

# 699
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 nana_cool , страхотни снимки!Разгледах ги с голям интерес,  сигурна съм, че сте си изкарали страхотно!

# 700
  • Мнения: 500
Milada,  става на въпрос за близките айвилиг университети, тъй като само определен брой студенти се приемат от щата и предполагам не могат да са все от едно и също хай скуул.
Най-вероятно имат добри шансове в друг щат, но тогава таксите са по-високи (за out of state) плюс квартира и други консумативи.

Не знаех, че има ограничения по местоживеене при приема в американските университети. Благодаря за информацията! Аз не мога да се включа с такава за Шотландия, за съжаление, но ви пожелавам незабравими преживявания.

# 701
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
За ученето да си кажа, че на нас ни се налага да отделяме много време за занимания... Не зная от къде идва митът за частните училища и това как родителите няма нужда да се занимават и да участват в учебния процес  Rolling Eyes Ние всеки ден се редуваме за домашни, които включват една книга, писане на думи (за тест всяка седмица), решаване на задачи в сайта на Mathletics, около час - час и половина всеки ден след училище, през уикенда отделно, и плюс пианото отгоре...

При нас респектът от учителките е голям, моето дете много си обича учителката, както и тези по музика и езици, цитира ги с голямо уважение, виж когато идва до нас, респектът не е толкова голям, оттам и малките трудности, които изпитваме с правенето на домашни.

tzvetak, ти изби рибата с тия час и половина през седмицата, че и уикенда... Crazy. Кога си играе детето, че и ти да си почиваш след работа? Много ми се вижда... Това време е само домашни или и увещания да ги пише?
Аз ако съм на теб, след като има детето респект от учителите бих я оставила да ходи на училище без домашно 1-2 пъти и те ще я стегнат там.

Моите деца, едното няма домашни само книжки да четем, а по-голямото има, но от тази година си се подготвят в училище, в къщи само свири на муз. инструменти. Ако трябва с всеки по 1.5 часа всяка вечер  Rolling Eyes просто няма как да стане, а и аз не искам

# 702
  • Лондон
  • Мнения: 449
GI, това е положението при нас Confused 1 до 1 1/2 всеки ден от седмицата... Тя си иска дебелите книги, и може да прецениш за колко се четат 40 до 60 страници почти само текст...

Кога играе - ами след училище, около 1 час се събира, обикновено бутат къщата с татко й докато ме няма, после когато се прибера, се занимаваме, ако нямам работа, ако имам -  с татко й. Аз не почивам и после заспивам в 10  Confused Качество на живот за нас - клонящ към никакво, но това сме си избрали...

Когато ходи на тенис след училище, не играе в къщи...

Веднъж седмично ходи на play day с някое дете от класа, тогава всичко се случва по-късно вечер...

Уикендите са ни много заети също, но все с интересни неща и с по малко учене

Убеждението е нужно от наша страна и е в смисъл, че все пак може и да сме й от полза за домашните и за свиренето, поне да слушаме, ако не с друго... Със сигурност им създават добро самочувствие в училище Simple Smile

За който се интересува, Английският Национален балет ще представя Ромео и Жулиета през юни в Royal Albert Hall, аз днес се зарадвах с билети Grinning

# 703
  • London
  • Мнения: 612
Училище, училище - за домашните още нямам мнение. Ние сме в групата за бавно напредващи  Mr. Green Mr. Green  Mr. Green Ами на 4г4м не виждам как мога да имам големи академични очаквания. Тази година съм оставила всичко на учителката им. Букви не сме учили (просто си са малки деца), но за няма и три месеца са понаучили да кажа 10 букви, а другите бъркат.
Слагат им книжки в чантите, които разглеждаме, разказваме историйката на българо-английски и се питаме за буквите в заглавието.
За сега математика не съм забелязала да имат - знаем цифрите до 10, но за аритметика не може да става въпрос. Могат да преброят ред предмети и знаят основните форми.

А сега да се оплача - school dinners - бях много ентусиазирана, как ще ги научат да ядат. Как ще станат самостоятелни. Готвена храна - трънки! Здравословна - pleaseeeee!
Днес си взех копие от менюто и изпаднах в истеричен смях. Мнооооого зле!
Сосиджи 3 дни подред в различна форма, джакед пътейто 3 дни в седмицата, Wraps and paninis, паста Болонез, Макарони Чийз, ФИШ  ФИНГЪРС, ФИШ КЕЙКС, ПИЦА, СЛАДОЛЕД или десерт с кастърд или крийм! И техните си фиш пай, хънтърс пай, чикън пай.
Определено ще си давам ланч бокс от Януари.
До Нова Година сме се уговорили да карат по половин ден (болести, малки са). Там обядват и играят до 1. После обядват истински в къщи. Като питам какво са обядвали - десерт! Кастърд, чоколед чип, крийм, мъфин, чийзкейк. Мисля ми схванахте идеята.
А, и да добавя, че нашето училище има Аутстендинг Офстед! Mr. Green Mr. Green Mr. Green

БИЛЯНА - за пореден път съм възхитена от Коледните ти произведения. Още повече кога намираш време. Аз много обичах гоблените като мома, но вече не виждам кога бих могла да отделя време.

Последна редакция: вт, 03 дек 2013, 19:03 от Bean

# 704
  • Мнения: 686
  Здравейте и от мен. Нещо още сме болни и не мога да се наканя да свърша нищо, искам само да лежаааа  Tired
  Някой беше питал за сутиени за кърмачки, дано не бъркам темата  Crazy Препоръчвам да си вземете тези ластичните потничета късите за начало. Много са удобни, особедно за вкъщи и ще свършат повече работа. Сутиен вече, когато кърменето е влязло в ритъм, при мен беше след два месеца. Аз дадох 30 паунда за два в Маталан по спешност, ужасни са, неудобни, после ми станаха големи, супер криво ми дъжаха едно такова и не съм ги ползвала. Седях си с потниче вкъщи, навън с нормален сутиен.
  За училищата попивам аз още, надявам се малката да е ученолюбива, че ако не е, колкото и да се пъна вкъщи ще е трудно  Simple Smile Bean ти да не се казваш Мария, имам една позната от Лондон, като те чета все едно нея слушам  Simple Smile
  В Шотландия съм ходила в Единбург, прекрасен град  Simple Smile
 

Общи условия

Активация на акаунт