Великобритания - тема 48 Есенно-Зимна

  • 52 114
  • 727
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 959
БИЛЯНА - за пореден път съм възхитена от Коледните ти произведения.

Загледах и аз чорапите в подписа и се чудих как са правени..
Много красиви   bouquet

# 706
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

  Bean , Толумба, благодаря!Това са гоблени, които се шият по схема с формата на чорап.След това се изрязват и се пришиват към друг плат за да се получи истински чорап.Винаги намирам време да шия, това ме зарежда!
 Освен на учебна, няма ли някой друг на коледна вълна?Не бравите ли коледни сладки бре, хора?Аз вече ги започнах и пълня кутиите.Всяка година правим, правим, после раздаваме, раздаваме Simple Smile, но пък емоцията за децата е голяма.

# 707
  • UK
  • Мнения: 1 334
Биляна, аз правя сладки-меденки, линцерови и 2-3 други вида, каквото ми хване окото от темата в готварския. Тази събота ще правим  Peace

# 708
  • Мнения: 657
И аз започвам тези дни да пълня кутиите със сладки.Елхата е готова,голям кеф Grinning
За сладки взимам идеи от тук
http://vkusnoteka.blogspot.co.uk/

# 709
  • London
  • Мнения: 612
Ние този уикенд ще украсяване елхата, а за 21 Дек съм планувала да правим джинджър хаус. Ако подкарам сладки от сега до Коледа ще ударя 100 кила Wink))
Днес дишам дълбоко и се въздържам да напиша писмо с оплакване до новото училище. Миналата година писах за градината ( С помощ от Толумби, за което пак благодаря), но явно навсякъде гледането е еднакво. Днес пак сме болни. Вчера изкарали целия клас без палта да играят, асистантките с шапки и якета. Беше 5 градуса.  На децата не им дават да си влизат в стаята след като обядват за около час- играят на двора.
Вчера намирам дъщеря ми синя от студ и плаче сама пред вратата да си вземе якето. Даже не я знаеха къде е. Дворът е на Г и не се вижда. Предния ден пък друго момиченце пак самичко пред вратата, искало тоалетна, трябва да стиска един час. Имат една мивка на двора, дето е запушена от 2 седмици и въпреки това се ползва. Водата тече и образува голяма локва точно в средата на двора.
За храната вече писах.
Моля се да минат по-бързо следващите 3г и когато са на 6-7 поне могат да се грижат сами за себе си.

# 710
  • Мнения: 1 959
Отврат. Не се въздържай от оплакването. Явно са си мърли, няма да се оправят сами.

Ще запомня за до година кой прави и раздава сладки  Whistling
Тази Коледа, уви, няма меденки за мен..

# 711
  • Мнения: 245
И аз не бих се въздържала от оплакване, дерзай.

Да знаете сайт в България подобен на moonpig? Искам да направя дребни подаръчета и картички на бабите ми. Знам, че moonpig имат доставка до там, но ми се иска да са надписани на кирилица.

И по възможност да може да се плаща или с карта или с Pay Pal.

# 712
  • Мнения: 3 216
!
 Освен на учебна, няма ли някой друг на коледна вълна?Не бравите ли коледни сладки бре, хора?Аз вече ги започнах и пълня кутиите.Всяка година правим, правим, после раздаваме, раздаваме Simple Smile, но пък емоцията за децата е голяма.

Ние правихме в неделя, целият следобед. Ама що ли казвам "ние" като аз сама ги правих, краката ми омаляха, едва изпекох и последната тава. Викам отчетох се за тази година, който иска още сладки- на магазина  Crossing Arms

# 713
  • London
  • Мнения: 612
Толумби, мърли са, барабар с Директорката. Шушумушу по групички, като почнат с Рецепциониската и поред, всичките са приятелки, комшийки, майките.... Ние сме аутсайдерите, чужденци.
Е това за Лондон кой ще да го вярва! Никой няма да ме подкрепи, само ще ми тормозят децата 6г от тук нататък.
Вече коментирах с една комшийка храната и тя ми отговори You surely can't expect them to cook Bulgarian food?! Върви разправяй че това е комън сенс а не прищявка на чужденка.
Всичките имат по 2-3 деца вече в горните класове. Едно голямо семейство.
Надявам се обучението им поне да е блестящо, нали се се пънат с тоз техния Офстед!
Няма оправия! И сега ако пък някой се реши да ми изкоментира да си ходя в БГ, вече ще стрелям!  #2gunfire

# 714
  • Лондон
  • Мнения: 449
 Grinning Няма newsm43, е то и без това стана страшно в темата...

 но бих казала, че едва ли правят така защото между децата има едно българче, което трябва да бъде уморено от глад и студ... Просто толкова си могат, което би трябвало да те накара да се огледаш за друго училище ...лично мнение, разбира се...

По предишните теми само да кажа, защото пак се сблъсках с "прекрасната" здравна система - частната застраховка не "прескача" ходенето при личния лекар, поне тази на BUPA, напротив, първо трябва да вземеш час за ГП, и ако той/тя благоволи, дава номер, срeщу който BUPA те праща на специалист... през това време, с късмет може и да прескочиш трапа Tired

# 715
  • London
  • Мнения: 612
Цвета, далеч съм от мисълта, че тормозят точно моите деца. За това писах, че са изкарали целия клас без палта. А те си завили дъртите Г....е и нахлупили и шапките. Някое като отиде до вратата и го гонят- не може да се влиза сега, даже не го и слушат. Предполагам учителката си подготвя след обедните занимания. Децата обаче нямат достъп до палтата си или до тоалетна.
Аз ги измислих, ще се оплача анонимно в общината!
За частно училище на този етап не можем да си позволим, а и аз съм работила в такова, разликата не е голяма. В учебния процес имам предвид.

# 716
  • Варна
  • Мнения: 316
Bean това със стоенето на двора и при нас го практикуват. Ама аз моите така съм ги дресирала на тема яке и шапка, че... Още в началото като беше ту топло, ту студено отивам един ден малко по-рано да взема малкият и децата се връщат от съседната сграда, беше към 20 градуса, а мойто с шапката и якето  Embarassed другите по къс ръкав Wink Ама как да му кажа като е топло не слагай шапка и яке като следващият път ще тръгне и той по къс ръкав даже и да е минус градуса Twisted Evil А каката още откакто е дошла мрънка за почивките, че ги гонят навън. Тя си е зиморничава като мен и хич  не и се излиза в студа. И всеки ден ме моли да говоря с учителката да я остави в стаята. Аз все си правя оглушки с идеята като е меко времето наистина имат нужда да подишат въздух, пък и малко да се кали Wink. Ноооо моята щерка както не го знае английският единият ден така и било студено навън, че отишла при учителката и цяло изречение скалъпила - Мама каза на вън не, защото носът ми тече  Joy Учителката била толкова впечатлена, че я завела да го повтори на всички помощници и накрая и позволила да остане в стаята, ама само за него ден Wink
Ние сме на тема картички. Гледам тук всички носят купчини с картички. Та съм се хванала яко с Фотошопа и аз да направя, не знам само ако ги пусна онлайн дали ще дойдат бързо или да ги занеса в Asda да ги разпечатам Wink Дъщерята пък рисува опаковките и пише послания Wink

# 717
  • Мнения: 8 242
Някой да има касова бележка от Shoe Zone  Blush Трябва ми един номер на такава  Praynig

# 718
  • Мнения: 153
Bean за храната ми се струва, че навсякъде ще бъде подобна. Днес в нашето училище имаше надпис с големи букви да носим на децата палта и шапки, защото прекарват време на вън дори и когато е студено. Явно им ги слагат, а също синът ми е стоял в стаята, когато поради някаква причина не е искал да излиза на вън. Та и моето мнение като на tzvetak толкова могат или толкова искат. За съжаление няма да можеш да ги промениш. Сподели впечатление от частното училище в което си работила.
Аз имам голям проблем:) Малкото ми дете ще е на училище следващата година. Да си стоя ли мирно на мястото в същото училище в което е баткото. Харесва ми, или да подам за друго което е съвсем близо до нас, с отлични резултати и т.н. но някак си нещо не ми допадна когато избирах. Изключително ми е трудно да преценя.

Биляна сподели изпитани рецепти на лесни и вкусни сладки, моля. Аз правя само меденки.

# 719
  • Мнения: 176
Bean, аз мисля, че трява да се оплачеш. И не мисли, че ще тормоят дететето, напротив ще станат по-внимателни. Аз два пъти съм правила забележка - веднъж за порциите десерт и веднъж за пускането на сина ми на двора без яке. Взеха сериозно отношение и вече внимават със всички деца. Не забелязвам промяна в отношението към него.
Ако не помогне бих пробвала общината или Офстед.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт