Падат есенни листа,искаме тестове с втора черта-тема 43

  • 20 444
  • 756
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 696
Маги, така е, но аз нали съм много честна и му казах, че пробваме от 7-8 месеца. Но не се успокоих от това с едната година, пуснах хормоните и излязоха проблемите наяве! Сега вече знам, че имам проблем и се чувствам по-добре, отколкото, когато бях в неведение! И както някой беше написал  в темата, всяко изследване, всеки преглед е крачка напред!

# 46
  • София
  • Мнения: 1 121
maggie_m и аз мисля като теб. Защо да се чака 1 година? За да се задълбочат проблемите? Колкото по-рано се установи проблем, толкова по-добре. И на нас ако ни се наложи, ще излъжа!
На нас реално това ни е 2-ри месец опитване, но 6-7 месец откакто започнах да ходя по лекари и изследвания. Всичко започна с безпричинно качване на около 10кг. за 1г. Всеки доктор първо ми казва "няма проблем", после се навива да пусне изследвания. Няколко пъти молих да ми назначат хормонални изследвания. Отказваха. Добре че беше форума, за да се "образовам" какво, кога и защо се прави. Така си ги назначих сама и се видя – проблем някакъв има...

rossti08 и на мен LH ми е високо, но никой още не иска да потвърди или отхвърли СПКЯ. БТ и тестове за О правя от миналия месец, тогава на 14 ден БТ падна, теста беше +, на 15 ден имах бодежи и симптоми за О, БТ се вдигна, на 22 ден имах хубав прогестерон. Значи трябва да съм имала О  newsm78 Продължаваме да меря, тествам и пробваме. До Нова Година ако не стане, милото да се захваща с изследвания.

# 47
  • Мнения: 2 965
Не съм ви чела, само да се отчета след взимането на резултата от контролата- Уреаплазма отрицателна! Simple Smile Много съм щастлива! Hug

# 48
  • Мнения: 2 003
Здравейте и от мен! Чета ви с интерес за темата с лекари и ходене по тях. Никой не може да ви каже кога точно да тръгнете по лекари и че не трябва да правите изследвания и т.н Но всеки лекар, по някакъв начин,се опитва да обясни на двойката, че правенето на бебе не е лесна работа. Понякога това отнема 1м, а понякога и 1г без проблем, това се случва и от тогава ако не се случи може да се запретесним. Но явно ние, толкова сме нетърпеливи и затова искаме да тръгнем веднага, за да се предвижат нещата, но понякога, тръгването по лекари, не е лесна работа, и то натоварва още повече двойките. Поне при нас така беше! Натоварва и още повече ако ходиш, даваш пари, а без резултат - бебето не идва, а проблем няма. Защото, докато ние стигнем до нашия проблем, не веднъж съм казала, че сме минали през много лекари, сменили сме много, както и градове. Wink
Но пък, ако една двойка си даде срок от няколко месеца, през което време не стане бебето, никой лекар няма право да каже - ИЗЧАКАЙТЕ ОЩЕ. Но пък двойки, пробващи от 2-3-4м, според мен излишно наистина се притесняват.
Защото само мисълта, че почваш опит за бебе е един стрес едва ли не за организма и натоварва ...

# 49
  • Монтана
  • Мнения: 1 508
Здравейте момичета. Записвам се и аз в новата ни тъй прекрасна както създателката си , тема.....
Стискам палци на всички за този месец и нека момичетата задържали се тук по-дълго да ни кажат "чаоооо, чакаме ви в другата тема" Не че и аз не съм една от тях де. Несъм много обнабеждена за себе си, но за някои от мацките съм Simple Smile

# 50
  • София
  • Мнения: 8 718
Момичета, аз съм на прикципа, че всеки държи здравето си в свои ръце,а лекарите помагат в целия процес.Никой няма да дойде да преглежда профилактично у вас, да ръчка да си пием лекарствата или да лекуваме някоя болежка. Затова ние трябва да поемаме инициатива и да си движим нещата, а лекарите да ни вършат работата  Laughing  Затова трябва да се образоваме по въпроси, които ни касаят, да четем, да търсим лекари, които ни допадат и ще свършат работа в нашия случай.
Нямам близки приятели лекари и не знам как стоят нещата, но предполагам, че и тях ги притискат с няправленията, клинични пътеко, изследвания. Че има тъпанари-така е, но предполягам, че не е лесно да си между пациентите и ръководството, ЗК и различни други "органи".
Затова ние трябвя да сме упорити, да послъгваме тук-таме, да си вършим някои неща сами понякога.
По мои впечатления в някои страни, които са "по-" от България, са по-зле нещата. Имам две приятелки, които живеят във Франция. Първо, че е доста по-скъпо...всички знам, как нашенци се прибират, за да ходят на лекар и зъболекар.Второ, че часове се запазват за доста напред.Едната приятелка ми беше казала, че е на преглед при гинеколог, питах я "Тези дни ли?", тя ми вика"Ааа, не...след три месеца ме записаха". Доста по-дълго се чака, за да те впишат като проблемен, имат някакъв принцип за"естествен подбор", циъонамязката не е като при нас-всяка година, а на 2 години. Говорим по здравна каса.
Другата позната се бори с подобни на нашите проблеми, около 3 години.Прегледи, операции на двамата, хапчета, хормони.Ако имам достатъчно пари мога за 1 година да ги свърша тези неща тук. На нея и отне 3 години.
Е, имат много плюсове от към раждане, грижа за бременната и новороденото.Но пък имат майчинство 6 месеца(доколкото помня), пък ня мен си ми харесва нашето от 2 години

# 51
  • Мнения: 143
 Hug запис

# 52
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Утре баба ви Милка ще ходи да я бодат и смучат  Mr. Green .Ще пусна и пролактин.Преди 5 г го пусках и ми беше ОК,но тогава колко вода е изтекла.И с тва непипане на гърдите.Чудя се при къпането и слагането на сутиена дали се отразява.Но то няма как без тези две неща
На миуто му планирам една спермограмка.Добре че ми е разбрана душа и само каза:когато кажеш отиваме.Ще му запазя едно часче и него да го източат  Laughing

Гледаме по ТВ 7 някакво музикално шоу.Доказани звезди пеят толкова фалшиво.Пукаме се от смях

# 53
  • Мнения: 1 067
Мацки аз не издържах  Blush .Днес ми е последен ден от цикъла(27) и направих лентичка тест преди малко.Имам си бледичка втора черата  EFP  Blush ,но доста видима .Сега ще чакам да видя как ще се развият нещата ,дано всичко да е наред  Praynig
Малко съм скептична ,защото теста е от тези към овулационните ,а да припомня ,че точно те бях абсолютно отрицателни близо 10 дни  Crazy
Моля не бързайте да ми честитите да  не се окаже фалшива тревога.Ако не цъфна утре ще повторя теста в петък . Hug

# 54
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Мики,ама как фалшива тревога,душа?Какво като е към тези тестове за О.Втората черта си е втора черта.Много се радвам  Hug  Нямаш ли един шуър чек или друг,на който вярваш скътан?Направи още един утре и втората черта ще е още по-ясна

# 55
  • Мнения: 1 726
Мики, както съм чела тук във форума грешен положителен тест за бременност няма, така че стискаме палци, най-добре иди за кръвен тест...почнаха да валят положителни новини и тестове  Hug
А баба ни Милка да стяга чорапите и да не се офлянква, че бая се е заседяла тук ми се чини, обещаваме няма да те гоним дори като забременееш Simple Smile без теб няма да е същото  Hug
Аз съм доста обнадеждена от днешните резултати на ММ, нищо че не са в клиника...преди 3 месеца морфологията му беше 0%, а сега е 10%...най вероятно миналия път не е бил на амин и той и "приятеля му", но явно и добавките са оказали някакво внимание, просто бях толкова щастлива като видях резултатите, че си представям какво ще стане пък като видя двете черти...оххх олекна ми малко поне  Crazy

П.С. Миленче и аз за това непипане на гърдите се чудех ми като си слагам сутиена  newsm78 ама си признавам беше ме срам да си попитам Simple Smile

# 56
  • Мнения: 1 067
Milena___, Буцигном благодаря за окуражителните думи  Hug Освен още една лентичка наличен друг тест нямам  Laughing Утре сутринта май ще направя втората и ако всичко е наред ще пробвам един шуърчек в събота  Thinking Чак до кръвен няма да стигна.
Принципно и дребосъкът в подписа ми беше една бледичка черта .А дано и сега нещата да се развият така.Имам си ПМС по принцип ,абе каквото сабя покаже.  Laughing

# 57
  • София
  • Мнения: 8 718
Мики, стискам палци всичко да е наред  bouquet

# 58
  • Мнения: 2 003
МИКИHug Praynig

# 59
  • Мнения: 431
Прашец за всички от мен-РОЗОВ засега! babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7
Напоследък нямам почти време да влизам да чета тук какво става.Вечер до късно не мога да заспя и да си намеря позиция за спане,въпреки,че корема ми за 7ми месец хич не е голям съм качила 2-3кг само на бебето,а на себе си може да се каже нищо.
Вчера бяхме на извънреден преглед и запис на тонове.Имах притеснения,че не усещах бебето да ме рита силно,а то се оказа,че просто се е обърнало седалищно и затова,не усещам крачетата високо горе да ме ритат.Добре сме.С таткото мислим имена,чакам го да се прибере,дано е по-скоро за започваме да се стягаме малко по-малко,че няма време.Големи спорове за имена имаме,все не ми харесва предложенията. Shocked CrazyДругият месец съм на 3д и вече трябва да видим хубаво нашата малка дудулинка между крачетата.
Това е от нас засега!
Успех на всички!

Общи условия

Активация на акаунт