Re: ~*~ Lale Devri-Сезони на любовта Тема 3 ~*~

  • 97 942
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 887
Софи Hug
Ама как не - на Йешим Ташкаран всичко й е позволено и всички са й подчинени.Ще стоят мирно и ще слушат
А Зю чак от телевизора ме побиха тръпки от злобата и омразата,която излъъчваше.Но и Икбал ми се стори мека къъм нея.Трябваше да й натрие носа.
Прави ми впечатление,че Зю и Йешим се държат отвратително към всички, от които нямат келепир.
Изклюючение бяха Лале и Керем - да не повярва човек,че една майка ги е раждала.
Скрит текст:
А горкото момче,,което е тежко ранено и ще има лош край пак е на втори план.И Чани и Неджип ще замитат следите от пиянското изпъълнение на великата страдалница и красавица Йешим.
Накрая и Топрак дори дава лъжливи показания,щото оная лицемерка пак циври и се оплаква,че детето й е болно и все в нейния стил бла-бла...И за благодарност къъм Топрак,че я спаси от затвора насочи пистолет срещу нея,независимо че Топрак е бременна.

Да си кажа и мнението за играта на Толгахан и другите в новия сезон
Скрит текст:
Много добро изпълнение на Толгахан - с очи,с лице,с ръце - така достоверно изигра отчаянието и болката си от състоянието на Топрак,че заслужи моите аплодисменти предвид младата си възраст.Много хляб има в това момче,стига да попадне на добри режиьори и сценарии.Айшегюл/Султан също се развихри и без да разбираш турския език,се досещаш от мимиката,от израза на очите какво иска да каже.Кемал Бал/Неджип отново с неговата виновно - гузна физиономия пред Чани и свенливо-влюбени погледи към Зю ни показва ,че изобщо не си е извадил поука от грешките си.
Шермин уж работи за Топрак и Чънар,ама отново ги предаде и помага на Зю в пъъклените й планове.А вероятно в новия епизод ще ревнува много здраво Съткъ от Топрак и ето ти още един враг за младото семейство.
Та по този повод се сетих,че Неджип казваше , че какъвто е човек на седем,същият си остава и наа седемдесет години,но май той е силен само когато поучава другите,сам е безсилен да устои на чувствата си.
Момичета,на мен все ми се иска да свързвам Сезоните на любовто,не с различните жени в живота на Чънар, а с любовта му към Топрак. Crossing Arms Да де,ама коя съм аз Tired
Започна като току-що настъпила пролет,когато след тежка зима / загубата на Лале/ -  тревичката / любовта/ се опитва да пробие студената земя.И ето,че всичко разцъфтя,понесе се аромата на цветята /двамата се влюбиха един в друг/,после настъпи лятото /осъзнаха лююбовта си/ ,Босфора ги омая с красотата и мириса на море,спаха на яхтата под звездите и се опознаха един друг.Но без да усетят лятото свърши след една сватба / Йешим я опропасти и роди преждевременно/ и идва дъждовното време на златната есен.Много сълзи,много променливи настроения и лека ,полека ни се подготвяме за дълга и студена зима.
Така ми се иска да протече и четвъртия сезон.Не искам да има четвърта жена,струва ми се ,че така ще се обезмисли цялата борба на Чани да живеят с Торак щастливо.
Но категорично не ми харесва нейната инфантилност,безволието й да се пребори и тя за любовта си, да защити правото си да бъде обичана и да обича.
Май пак написах много,но за днес стига - лека нощ и сладки сънища! Hug

# 61
  • Мнения: 5 723
Димето , newsm10 smile3501

Лека нощ ,спокоен сън! Hug

# 62
  • Мнения: 885
Диме благодаря за разказа  Hug
На мен ми стана изключително мъчно за Йешим. Каквото и да натвори и направи тя го направи от любов.  Да не трябваше да нахлува така с колата си и да блъска и руши всичко то една пияна влюбена до лудост жена би го направила  Peace
За Зюмрют направо плаках когато я даваха много мъчно ми стана за нея докато чакаше какво ще се случи с детето и  Peace
Топрак с какви очи е в болницата при положение че тя е виновна от части Йешим да е в това положение  Peace
Това е мое мнение и не задължавам никой да го приема  Peace

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 1 581
Диме благодаря за разказа  Hug
На мен ми стана изключително мъчно за Йешим. Каквото и да натвори и направи тя го направи от любов.  Да не трябваше да нахлува така с колата си и да блъска и руши всичко то една пияна влюбена до лудост жена би го направила  Peace
За Зюмрют направо плаках когато я даваха много мъчно ми стана за нея докато чакаше какво ще се случи с детето и  Peace
Топрак с какви очи е в болницата при положение че тя е виновна от части Йешим да е в това положение  Peace
Това е мое мнение и не задължавам никой да го приема  Peace
Първо - голямо БЛАГОДАРЯ на Димето! Наистина много труд, за да зарадва всички нас тук   bouquet
И на мен ми беше мъчно за Йешим, аз съм казвала, че ми е слабост. НО!!! Човек трябва да си има приоритети. Любов любов, ама Йешим всичко забравя покрай това. Не помисли за детето си даже!  В този момент определено загуби симпатиите ми. Досега потъпкваше само достойнството си, и не че това одобрявах, но някак го преглътнах, сега обаче мина границите на нормалното и е в сферата на лудостта. Истинската майка жертва своя живот заради детето си, а тя рискува живота на бебето! Определено гледам с други очи на нея и като че ли даже визуално вече ми е различна.
А Топрак ... не мога в нищо да я виня.  Дразни ме с овчедушието си, но няма как да си кривя душата и да кажа, че е лоша или виновна.
За мен това е повратна точка във филма и макар че досега някак разбирах държанието на Йешим,  сега нито я разбирам, нито оправдавам. Ами пробваха се всички, видя се че Чънар и Топрак наистина много силно се обичат и не могат един без друг. Беше време да се откаже и да се грижи за себе си и бебето, не да тъне в злоба и отмъстителност. За съжаление ще плати солена цена после за всичко... Но както е казал народа ни - Кой каквото сам си направи, никой друг не може да му го направи.

# 64
  • БГ
  • Мнения: 78
Момичета,здравейте! Peace
Моля ви, няма нужда от никакви благодарности,за мен е удоволствие да споделям видяното и подразбраното с вас.Още повече,че вие проявявате интерес и така завързваме някакъв разговор!
Затова ще продължа докато мога да ви посписвам това-онова! Tired

Крали Hug
Ти наистина си много състрадателна и толерантна към Йешим - радвам се,че имаш чувствителна душа! Heart Eyes
Но...както отбеляза и Дорис - всичко си има граници! Crossing Arms
Любовта е за двама,нужно е да е взаимна,за да бъде двойката щастлива.
А тук аз правя следното сравнение - нали сте забелязали колко често в турските дизита,щом един мъж каже "аз обичам тази жена" и това е достатъчно..,оповестява го на всички и хич не го е еня за мнението на т.нар.избранница.Нали той е султана,господаря - коя ще му се опре Crossing Arms
Тук обаче е разиграна обратната ситуация - Йешим каза "аз го видях първа,аз се влюбих в него" и оттам нататък Чани трябва да се съобрази с нейните чувства.На пияна глава преспа с нея,ама влюбване от негова страна нямаше,сигурна съм в това,защото ако имаше Чънар щеше да се бори със зъби и с нокти за Йешим,както сега прави за Топрак.
Както и да е - пощили сме я тази тема много пъти - всеки има право на мнение и аз се радвам много когато виждам различни такива.
Зюмруд няма как да я съжалявам,защото основният виновник за съдбата и на Лале, и на Йешим е тя!
Само тя!Нейното високомерие,типично за парвенютата,лекомисленото й поведение,многобройните извънбрачни връзки,постоянните скандални истории в пресата за нея,лъжите,интригите - как се възпитават млади момичета в такава обстановка Tired И тук браво на сценаристите - показаха ни два варианта - Лале - пълна противоположност на майка си и Йешим - пълно копие на майка си.
Изобщо какво да ви кажа - има над какво да си чопли акъла човек с този филм.При първото ми гледане с онова гадно руско озвучаване не осмислях доста неща,сега гледам и детайлите.
Все пак ,ако би било възможно,бих искала да имам дружка или дъщеря с характера на Топрак - добросърдечна и спокойна,жертвеготовна,почтена и вдъхваща доверие.

А вие се пригответе да гледате поредния подъл план  Crossing Arms срещу едно беззащитно същество,скроен от Йешим и Зюмруд, Mr. Green подплатен от парите,които имат благодарение на Чънар.
Пирова ще бъде обаче победата им,ама за последствията пак другите ще са им виновни-за съжаление!

# 65
  • Мнения: 2 496
Димето   bouquet и от мен.
На мен ми се иска четвърти сезон да свърши с Чънар и Топрак заедно. Явно Топрак ще преоткрие отново Чънар  Embarassed иначе горките дечица, ако се появи и още една майка  #Crazy

# 66
  • БГ
  • Мнения: 78
Хайде по кафенце и нещо сладичко та да ни е сладка и свежа приказката с вас! Peace
Скрит текст:

Скрит текст:

# 67
  • Мнения: 315
Цитат
Та по този повод се сетих,че Неджип казваше , че какъвто е човек на седем,същият си остава и наа седемдесет години,но май той е силен само когато поучава другите,сам е безсилен да устои на чувствата си.
Да Диме!!!
Много ми е интересен Неджип , като започне с неговите нравоучителни речи!!!
А той за ада направо!!!Доста "свинщини"направи и предстой тепърва отново да се поизложи доста!!!Особенно с отвличането на детето!!! #Crazy #Crazy #Crazy

# 68
  • Мнения: 315
Димето   bouquet и от мен.
На мен ми се иска четвърти сезон да свърши с Чънар и Топрак заедно. Явно Топрак ще преоткрие отново Чънар  Embarassed иначе горките дечица, ако се появи и още една майка  #Crazy
И на мен така ми се иска , но ще видим какво са намислили сценаристите!!!

# 69
  • БГ
  • Мнения: 78
Има вече качени озвучени на руски 16 и 17 част от 3-тия сезон - току-що видях!
Явно за този месец ще бъде това!
Забелязала съм,че всеки месец качват по една,максимум две серии!Имайте предвид,че това си е някаква тяхна номерация Thinking

http://filmsd.ru/news/para_tjulpanov_turcija_2011_na_ru_jazyke/2013-09-29-1503

# 70
  • Мнения: 30
Мога да бъда състрадателна единствено към детето на Йешим, защото ще му трябват яки нерви и добър психолог за да приеме, че има такава майка. Направо го чака такъв чутовен комплекс, че сигурно Фройд и Юнг щяха да го цитират като изумителен случай в изследванията си, ако му бяха съвременници. Simple Smile
Няма как да съчувствам на жена, която е бременна и вместо да съсредоточи вниманието си върху живота, който носи, тя се сеща за него само тогава, когато може да го използва като елемент от манипулациите си. Работата на Йешим е илюстрация към нашата поговорка "Него не го искат в селото, то пита за поповата къща."
А за останалите - всеки заплаща наивността си. Не може да се оставяш да бъдеш манипулиран по такъв елементарен начин, а после да се държиш по схемата "аз съм добродетелен" и да очакваш другите да го разберат. Няма да го разберат, защото и те са хора и те се влияят от ситуацията и я възприемат по свой начин. Това повече го пиша заради образа на Топрак, а за образа на Чънар - той така и никога не каза по един категоричен начин на Йешим, че не я иска. През цялото време се оставя да бъде манипулиран с тази бременност. Голяма работа като се разреве или припадне. Ще й мине, а ако не й мине, това не значи, че той е виновен за нейната патология. В крайна сметка по-важно е да бъдеш откровен с някой, отколкото да го щадиш, той да си фантазира някакви щуротии, а после да се чудиш защо е убил човек. Особено когато говорим за хора с маниакални отклонения, каквито имат и Йешим и майка й. Просто едната е фиксирана върху един човек, а другата върху определен статут. Тези хора нямат силни чувства, а силно изразена мания. Thinking

# 71
  • Мнения: 30

Dimeto_М  този линк е добре да седи в началната страница. Би бил много полезен. Не знам, вие как мислите ?

# 72
  • Мнения: 315
Диме благодаря за разказа  Hug
На мен ми стана изключително мъчно за Йешим. Каквото и да натвори и направи тя го направи от любов.  Да не трябваше да нахлува така с колата си и да блъска и руши всичко то една пияна влюбена до лудост жена би го направила  Peace
За Зюмрют направо плаках когато я даваха много мъчно ми стана за нея докато чакаше какво ще се случи с детето и  Peace
Топрак с какви очи е в болницата при положение че тя е виновна от части Йешим да е в това положение  Peace
Това е мое мнение и не задължавам никой да го приема  Peace
Първо - голямо БЛАГОДАРЯ на Димето! Наистина много труд, за да зарадва всички нас тук   bouquet
И на мен ми беше мъчно за Йешим, аз съм казвала, че ми е слабост. НО!!! Човек трябва да си има приоритети. Любов любов, ама Йешим всичко забравя покрай това. Не помисли за детето си даже!  В този момент определено загуби симпатиите ми. Досега потъпкваше само достойнството си, и не че това одобрявах, но някак го преглътнах, сега обаче мина границите на нормалното и е в сферата на лудостта. Истинската майка жертва своя живот заради детето си, а тя рискува живота на бебето! Определено гледам с други очи на нея и като че ли даже визуално вече ми е различна.
А Топрак ... не мога в нищо да я виня.  Дразни ме с овчедушието си, но няма как да си кривя душата и да кажа, че е лоша или виновна.
За мен това е повратна точка във филма и макар че досега някак разбирах държанието на Йешим,  сега нито я разбирам, нито оправдавам. Ами пробваха се всички, видя се че Чънар и Топрак наистина много силно се обичат и не могат един без друг. Беше време да се откаже и да се грижи за себе си и бебето, не да тъне в злоба и отмъстителност. За съжаление ще плати солена цена после за всичко... Но както е казал народа ни - Кой каквото сам си направи, никой друг не може да му го направи.
Да съгласна съм ,но само бих добавила ,че и преди жертваше не само гордостта си , а и детето!Когато се хвърли от колата ,да не би да мислеше за детето!А пък после рева ....."детето ми ......детето ми"!!!Същата работа и когато се "дигна"от леглото и отиде да гони Топрак,щото беше много важно да и отстъпи Чанар!Тогава изобщо не помисли за детето!Всъщност истината е,че това дете беше използвано от нея напълно користно за постигане на целта- ЧАНАР Stop Stop Stop

# 73
  • Мнения: 1
На мен ми се иска четвърти сезон да свърши с Чънар и Топрак заедно. Явно Топрак ще преоткрие отново Чънар  Embarassed иначе горките дечица, ако се появи и още една майка  #Crazy
Grinning Ще дойде още една и от нея Чънар ще има още едно, две деца и така. На мен също ми е гадно - тъкмо свикнеш да гледаш Чани с една и след няколко серии вече друга. Искаше ми се даже каквото и да става и да прави Йешим, той да си остане с Леле (защото тяхната любов най ми хареса), но сценаристите мислят друго.  Sad

# 74
  • Мнения: 315
Мога да бъда състрадателна единствено към детето на Йешим, защото ще му трябват яки нерви и добър психолог за да приеме, че има такава майка. Направо го чака такъв чутовен комплекс, че сигурно Фройд и Юнг щяха да го цитират като изумителен случай в изследванията си, ако му бяха съвременници. Simple Smile
Няма как да съчувствам на жена, която е бременна и вместо да съсредоточи вниманието си върху живота, който носи, тя се сеща за него само тогава, когато може да го използва като елемент от манипулациите си. Работата на Йешим е илюстрация към нашата поговорка "Него не го искат в селото, то пита за поповата къща."
А за останалите - всеки заплаща наивността си. Не може да се оставяш да бъдеш манипулиран по такъв елементарен начин, а после да се държиш по схемата "аз съм добродетелен" и да очакваш другите да го разберат. Няма да го разберат, защото и те са хора и те се влияят от ситуацията и я възприемат по свой начин. Това повече го пиша заради образа на Топрак, а за образа на Чънар - той така и никога не каза по един категоричен начин на Йешим, че не я иска. През цялото време се оставя да бъде манипулиран с тази бременност. Голяма работа като се разреве или припадне. Ще й мине, а ако не й мине, това не значи, че той е виновен за нейната патология. В крайна сметка по-важно е да бъдеш откровен с някой, отколкото да го щадиш, той да си фантазира някакви щуротии, а после да се чудиш защо е убил човек. Особено когато говорим за хора с маниакални отклонения, каквито имат и Йешим и майка й. Просто едната е фиксирана върху един човек, а другата върху определен статут. Тези хора нямат силни чувства, а силно изразена мания. Thinking

Няма да се наложи детето на Йешим да страда заради нея ,защото
Скрит текст:
тя отново постъпва егоистично, като се хвърля от скалата,без да се замисли ,че оставя болно дете!!!
А пък да не говорим,че не пожела да каже истината на Чанар/за машинациите и със Съдка/срещу даряването на костен мозък , който ще спаси детето и!!!Тя обаче реши да манипулира Чанар да спи с нея ,за да и направи дете , от което да вземат костен мозък , а после реши да убива Топрак ,съответно без да се замисли ,че по този начин убива единствения възможен спасител на детето си!!

Общи условия

Активация на акаунт